Επιδότηση από ΟΑΕΔ σε 2.500 για να ανοίξουν επιχείρηση

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/01/2010 07:00 |
Πρόγραμμα για την προώθηση στην αγορά εργασίας 2.500 νέων ελεύθερων επαγγελματιών, προκειμένου να ανοίξουν τη δική τους επιχείρηση, αναμένεται...
Γίνετε Συνδρομητής
anastasiadoy anastasia
31/08/2010 01:08
είμαι παντρεμένη με 1 παιδι, δεν ειχα ποτε επιχειρηση στο ονομα μου, τον απριλιο του 2010 εκλεισα τα 32. δουλευω υπαλληλος στο καταστημα της μητερας μου.
αν μου γινει απολυση πληροφορηθηκα οτι δεν δικαιουμαι επίδομα ανεργειας λόγο οικογενειακής επιχείρησης.

εφόσον μου γίνει απόλυση,
θελω να μάθω αν δικαιούμαι να μπώ σε κάποιο επιδοτούμενο πρόγραμμα για να ανοίξω ένα ψαράδικο στην περιοχη του αυλώνα αττικης (19011)
ευχαριστώ πολύ
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
12/05/2010 20:48
ειμαι 29 χρονών και θέλω να φύγω απο την Αθήνα και να ζήσω σε κάποια επαρχιακή πόλη ανοίγοντας μαγαζί,Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να στηρίξει αυτή μου την επιθυμία-απόφαση?
παναγιωτα
21/04/2010 17:12
θα ηθελα να με ενημερωσεται αν ειδη λειτουργει το μαγαζι απο το ιδιο ατομο με εναρξη στης 16/10/2009 μπορει να παρει την επιδοτηση
τσιπης βασιλης
09/04/2010 11:28
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΟΣΕΤΑΙ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΕΠΙΔΩΤΙΣΗ ΜΕ ΣΗΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΠΙΧΗΡΙΣΗ 50% ΣΕ ΨΙΛΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ
ΕΛΒΙΡΑ ΒΑΡΕΛΛΑ
01/04/2010 14:11
ΗΜΟΥΝ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ- ΜΟΝΤΕΖ, ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ-, ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΛΟΓΩ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΑ ΥΠΕΡΟΓΚΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΑ. ΘΑ ΓΡΑΦΤΩ ΣΤΟ ΙΚΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΜΟΝΤΑΖ Η ΑΝΟΙΓΜΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΑ 2 ΑΝΗΛΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ; ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΑΣΤΕ ΜΟΛΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ.
ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
01/04/2010 13:54
πότε ξεκίνα το πρόγραμμα επιδότησης ?
καλογερή αλεξάνδρα
01/04/2010 11:02
ΕΙΜΑΙ ΣΠΟΥΔΑΣΤΡΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ
ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΡΟΥΧΑ.
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΦΕΤΖΗΣ
31/03/2010 14:13
ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΕΜΗΝΑΡΙΑ (ΓΙΑ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ).....ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑ ΤΟ ΠΡΩΓΡΑΜΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ
φωτη αντωνια
30/03/2010 23:40
θα ηθελα να με ενημερωσετε
αν δικαιουμαι την επιδοτηση για να ανοιξω καφενειο.δεν εχω καρτα ανεργιας, δεν εργαζομουν καπου πριν και ειμαι 43 ετων.
ΠΡΙΝΙΩΤΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
28/03/2010 23:14
ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ SNACK BAR;
ΓΑΒΡΙΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
28/03/2010 23:06
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ;
Παναγιωτα Κασβικη
20/03/2010 18:46
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΕΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΜΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΒΙΒΛΙΩΝ.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΘΙΟΥΔΗΣ
17/03/2010 09:40
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΑΙ ΑΝ ΑΝΟΙΞΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΧΩΡΟ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΠΙΧΗΡΙΣΗ ΠΛΥΝΤΙΡΙΟΥ ΑΥΤ/ΤΩΝ ΕΑΝ ΔΙΚΑΙΑΜΕ ΕΠΙΔΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ

όλες οι τελευταίες ειδήσεις