4.200 ΕΠΟΠ στις Ένοπλες Δυνάμεις

2.000 στον Στρατό Ξηράς, 1.000
στην Αεροπορία και 1.200
στο Ναυτικό

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 17/08/2009 07:00 |
 4.200 ΕΠΟΠ στις Ένοπλες Δυνάμεις
Στον αέρα θα βγουν το επόμενο διάστημα και νέες προκηρύξεις για την πρόσληψη Επαγγελματιών Οπλιτών, ανεβάζοντας συνολικά τον αριθμό αυτών που...
Γίνετε Συνδρομητής
Δερβας Βασιλειος
03/09/2009 23:58
δεν ξερω αν θα πετυχει ολο αυτο.η ιστορια θα δειξει...εγω βλεπω τα πραγματα λιγο απαισιοδοξα για την Ελλαδα.εχουμε περιμετρικα των συνορων μας ενα σωρο υποψηφιους εχθρους-καταπατητες,εντος των συνορων αρκετους "μη ελληνες", και αντι να δωσουμε σημασια στα αυτονοητα (οχι για ολους),βλεπω τη θητεια να μειωνεται,ολους να ασχολουνται με το ποσα λεφτα θα βγαλουν,τι αμαξι θα παρουν,σε ποια μπουζουκια θα πανε κ.τλ.ξεφυγα ομως.ομολογω οτι μου μπηκε η ιδεα να καταταγω,αλλα βλεπετε η ρημαδα η ηλικια δεν μου το επιτρεπει.ειμαι 34 και το οριο ειναι 30.κριμα να θελει καποιος να υπηρετησει την Πατριδα του και να τον εμποδιζουν 4 χρονια..ελπιζω να πετυχει ο θεσμος του επαγγελματια στρατιωτη και να υπαρχει πειθαρχια και αυτοπειθαρχια απο τους εποπ καθως και απο τους ανωτερους των. μετα τιμης
epop
02/09/2009 10:32
koitakste egw epop eimai ap ta 18 k eimai 25 tora giati koitate to provlima oloi lathos to psari vromaei ap to kefali pohitikoi anotatoi akskoi k paei legontas o kathenas exei provlimata sti douleia tou k eseis to provlima den einai oi epop einai vathitero sto kato kato autoi gia douleia mpikan k1000 euro opos k oi akskoi alla etsi voleuei k mathenei to sustima se olous na ta vazoun me tous mikrous k oxi me to pragmatiko enoxo.epop
CoZh
29/08/2009 17:57
ΟΙ ΕΠ.ΟΠ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ" ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΕΚΠ/ΣΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ
"ΠΑΝΑΓΙΤΣΕΣ". ΚΑΤΟΠΙΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΘΙΣΟΥΝ ΤΟ "ΚΛΙΜΑ" ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΠΕΙΘΑΡΧΕΙΑΣ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΡΧΗΓΟΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΡΑΤΗΓΟΙ.ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΩΝ ΕΤΩΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΩΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΟΥΣ ΑΥΞΑΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ.
ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ Ε.Δ. ΑΦΕΝΟΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ Η ΘΗΤΕΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΓΧΟ ΜΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΠΕΙΘΑΡΧΕΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΟΣ.
ΑΞΚΟΣ Ε.Α.
Θεοδόσης
29/08/2009 13:39
Τι ακριβώς κάνουν οι επαγγελματίες οπλίτες(άνδρες και γυναίκες);
Akis apo Ollandia
17/08/2009 16:20
Auto akrivos hreiazomaste. Merikes hiliades akoma agrammatous 18 hronous pou pane strato gia tin plaka tous, agorazoun ena honda civic, seat ibiza, suzuki swift i hunday atos (giati auta proteimoun) kai to paizoun stratiotes. Meta, afou kanoun 2-3 hronia os epop, vlepoun ta duskola kai lakizoun, alla vevaia apalassonte tis thiteias tous giati kai kala ehoun idi upiretisei (epi hrimasi parakalo, ohi san tous upoloipous pou pame amisthi). Tous eho varethei olous autous tous anegefalous pou pane strato giati nomizoun oti tha perasoun kala kai tha trone tzampa alla otan doun oti den einai etsi tin kanoun apo tin piso porta!!!
γιαννης
17/08/2009 09:53
Ενας φιλος εδω στην Αγγλια μολις απολυτθηκε απο την Βασιλικη Αεροπορια της Μεγαλης Βρετανιας. Ενα πραγμα μονο θα σας πω: Εαν ο στρατος της Ελλαδας ηταν οπως ο Αγγλικος ολοι εκει θα υπερετουσαμε. Απλα φανταστητε οταν παρουσιαζομασταν να μας ρωτουσαν: Κυριε ταδε, τι ακριβως θελεται να κανετε; Εμεις εχουμε αυτους τους τομειες τι ακριβως σας ενδιαφερει; Ακομα ομως και στους ΕΠΟΠ το μεσο βασιλευει... Με τους κολοτουρκους απεναντι τουλαχιστον ο στρατος στην Ελλαδα θα επρεπε να λειτουργει ρολοι..........
BASILIOS PIGKOULAS, koureas
17/08/2009 08:42
EPITELOUS TO PHRAN XAMPARI OTI O EPAGGELMATIKOS STRATOS EINAI O STRATOS TOU MELLONTOS. AS DOSOUN KAI ENSHMA KAKOUXIAS STOUS XILIADES EPISTHMONES ANYPOTAKTOUS TOU EXOTERIKOU POU TALAIPOROUNTAI DEKAETIES TORA STHN ALLODAPH ME MISTHOUS PENTAPLASIOUS THS ELLADAS KAI OLA THA PANE KALA.
ΑΥΓΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
17/08/2009 08:37
ΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ .ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΒΑΣΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ. ΠΡΩΤΟΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ? ΔΕΥΤΕΡΟΝ. ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΤΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΟΡΚΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΣΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΦΕΥΓΕΙ ΑΛΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΦΕΥΓΕΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑΤΕΤΑΡΟ ΑΠΟΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΤΑΤΑΓΕΙ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΟΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΩΝ?. ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ . ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΜΕΣΩ ΝΑΤΟ. ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ. ΟΤΑΝ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΛΟΥΦΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΟΙ ΤΟΥΣ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΨΟΝΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΤΡΕΛΕΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ, ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΒΓΟΥΝ .ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΝΗΣΙΑ. ΥΠΟΓΡΑΦΗ. ΑΥΓΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΑΘΩΝ.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις