Σεξουαλικό σκάνδαλο στο γιοτ του Ατατούρκ!

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 29/09/2010 18:48 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 29/09/2010 19:14 |
Στην κατάσχεση του πολυτελούς ιστιοπλοϊκού σκάφους που κάποτε ανήκε στον ιδρυτή της Τουρκίας, Κεμάλ Ατατούρκ, προχώρησε η τουρκική κυβέρνηση,...
Γίνετε Συνδρομητής
Βασιλειος
01/10/2010 14:13

.....σιγα καλε που τον κανανε < οικο >.

Γιατι ΟΡΕ πριν τι ητανε ? Παρθεναγωγειο του Ραφηνα ,
του Βουβουζελα Τσιπρα και της Κατινας Παπαρηγα ??

Κολοχανειο ειναι απο το 1453 μ.χ.



Ντέμης
01/10/2010 13:17
Την μνήμη ενός σφαγέα και αλκολικού ( πέθανε από κύρωση του ύπατος) είναι λίγο δύσκολο να την σπιλώσεις!!!
fuser
01/10/2010 10:55
Βρε συντακτη εχεις δει ποτε σου ιστιοπλοϊκο?
Tριαντης.θ
01/10/2010 09:54
Το μυαλο σας κ μια λιρα που ειμαστε ιδια φαρα με τους βρωμο-μογγολους απο τις στεπες.....μωρε,πατε καλα????
ρεαλιστής
01/10/2010 09:03
Ποια μνήμη του Κεμάλ προσβλήθηκε; Δηλαδή αυτός τι έκανε πάνω στο σκάφος; Προσευχόταν;
Κωνσταντινος Νισυριος
30/09/2010 21:41
Προφανώς έχουμε περισσότερα κοινά με τους Τούρκους. 400 χρόνια ήταν αυτά... Δεν εισαι μονο ανθελληνας, εισαι και ανιστόρητος.
nionios
30/09/2010 19:46
@ Nikos G

Αυτά γίνονται σε όλα τα κράτη και μόνο ένας υστερόβουλος θα έκανε γενετικές προεκτάσεις ενός συμβάντος τόσο συνηθισμένου σε παγκόσμια κλίμακα.
Ταλιμπάν καφέ
30/09/2010 17:01
Πιθανότατα ο Ατατούρκ θα διαφωνούσε, όσο αφορά την "προσβολή της μνήμης" του.
Ήταν από τους φανατικούς οπαδούς της εντολής, "Αυξάνεσθαι και πληθύνεσθαι και κατακυριεύσατε...".
Το πρόβλημά του θα ήταν τα 3000 δολλάρια τη βραδιά, μάλλον απαγορευτικό ποσό γιά τούρκους πελάτες.
Και τα πήραν στο κρανίο εκεί στο Ρεπουμπλικανικό Λαϊκό Κόμμα :

"Έ όχι και να πηδ... οι γερμανοί τις ρωσσίδες μας πάνω σε χαλιά τουρκίας."
γιωργος
30/09/2010 16:55
η τουρκια εχει γεμισει και αυτη κυριως απο ουκρανες,ρωσιδες,ρουμανες και λεττονες εκδιδομενες!αναμενομενο,καθως τοσο οι ελληνιδες(κυριως) οσο και οι τουρκαλες ειναι ισως απο τις πιο ασχημες γυναικες παγκοσμιως!
Αναστασια Μπ
30/09/2010 10:37
xaxaxa φετιχ τα τιμωμενα πλοια!!.. οι δικοι μας πρεπει να το αντεγραψαν, γιατι εκει λογικα πρεπει να συμβαινει αυτο εδω και καιρο.
Ι.Βενετής
30/09/2010 09:54
Οι Τούρκοι είναι καλύτεροι, αυτοι καναν <<οικο>> μία θαλαμηγό, εδω οι κυβερνώντες καναν <<οικο>> μια ολόκληρη χωρα!
vana
30/09/2010 08:56
ούνα ράτσα ούνα φάτσα εάν το αποδίδω σωστά! Το ίδιο ακριβώς είμαστε με τους τούρκους! απολίτιστοι ανεγκέφαλοι και ανιστόριτοι. Εκείνοι τουλάχιστον πρόσβαλαν την μνήμη του κεμάλ που η ιστορία τον έχει με μελανά χρώματα. Οι δικοί μας εδώ είναι ακόμα χειρότεροι και από τους τούρκους! επειδή τους α;λβανούς τους έχω χειρότερους από τους τούρκους εμείς είμαστε χειρότεροι και απο τους αλβανούς ή ίδιοι με αυτούς.
Αρης
30/09/2010 07:02
Και γιατί θα πρέπει να μας ενδιαφέρει το κοτερο του φονιά των Ελλήνων της Μικρασίας;
Ελληνοτουρκική βοήθεια σε Ουκρανία και Ρωσία
30/09/2010 06:46
Σεξουαλικό σκάνδαλο στο γιοτ του Ατατούρκ.

Καλά τώρα γράφετε μεθυσμένοι τα άρθρα.
Τι σόι ιστιοπλοικό σκάφος 136 μέτρων είναι αυτό.
Ο επιχειρηματίας (μάλλον Νταβάς) πρέπει να είναι πολύ ικανός για να καταφέρνει να προσελκύει κορόιδα για Ουκρανές και Ρωσίδες με 3.000-10.000 δολάρια τη βραδιά.
Με τόσα λεφτά αυτοί θα μπορούσαν να πεταχτούν στην Αθήνα και να έχουν μια ομάδα του βόλλει Ουκρανές ή Ρωσίδες ο καθένας.
Αυτό είναι το μέγα σκάνδαλο της υπόθεσης, Ουκρανές και Ρωσίδες με 3.000-10.000 δολάρια τη βραδιά.

Μετά το εντόπιο σκάνδαλο με το θωρηκτό Αβέρωφ, αποδεικνύεται ότι Έλληνες και Τούρκοι συναγωνίζονται στην Καφρίλα και στους Εξοπλισμούς.
Πάνος
30/09/2010 00:46
Στην άλλη περίπτωση ήταν Ελληνίδες...
Ανώνυμος
29/09/2010 21:19
Καλά φίλε ό,τι πεις.
Τερεφός Ευάγγελος
29/09/2010 21:12
Κόφτε το παραμύθι αυτό. Το σκάφος αυτό αγοράστηκε από την Τιουρκική κυβέρνηση του Μουσταφά Κεμάλ Ρόχα (Αττατούρκ) και αυτός το χρησιμοποίησε μόνο για 6 μήνες το 1938 (μετά πέθανε). Ακολούθως το το 1951 το μετέτρψαν σε εκπαιδευτικό πλοίο με το όνομα Gnes Dil. Το 1979 χωρίς εσωτερικούς χώρους μισοκαταστρεμένο από πυρκαιά εγκαταλείφθηκε. Το 1989 ο Kahraman Sad?koglu το νοίκιασε για 49 χρόνια να το εκμεταλευτεί αφού το ανακαίνησε με 25 μύρια δολλάρια. Ποιά μνήμη του Κεμάλ και κουραφέξαλα; Μεγαλοποιούν το θεματάκι για εσωτερική κατανάλωση. Και φυσικά χαίρονται (δήθεν) τα γομάρια στην Ελλάδα ταυτίζοντας το ηρωικό Αβέρωφ και τους αγώνες του με αυτή την Τουρανομογγολική μπούρδα...
Nikos G