ΜΑΖΙΚΗ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗ ΑΠΟ ΑΓΙΑΣΜΟ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 26/01/2010 15:34 |

Περισσότερα από 250 άτομα δηλητηριάστηκαν στο Ιρκούτσκ της Σιβηρίας (πόλη κοντά στη λίμνη Βαϊκάλη) από αγιασμό που πήραν από την εκκλησία πριν μία εβδομάδα.

Σύμφωνα με την περιφερειακή υπηρεσία των ρωσικών υγειονομικών αρχών, εξακολουθούν να νοσηλεύονται οι 125 από τους 250.

Τις τελευταίες ημέρες, καταγράφηκαν συνολικά 269 κρούσματα «σοβαρής εντερικής λοίμωξης», από τα οποία τα 156 αφορούσαν παιδιά.

Η ρωσική ορθόδοξη εκκλησία γιορτάζει την ημέρα των Θεοφανείων στις 19 Ιανουαρίου.

7
Κουτσουλοπεριστέρης
20/03/2010 18:27
Είναι επειδή αυτοί οι αιρετικοί δεν αγιάζουν την σωστή μέρα. Τα νερά αγιάζονται σωστά μόνο στις 6 Ιανουαρίου. Κολλήσανε και αυτοί στα παλιά ημερολόγια! Αφού το 1922 κατά την τελετή αγιασμού στην Δεξαμενή στο Κολωνάκι, ένα περιστέρι κουτσούλησε πάνω στον βασιλικό που ήταν έτοιμος να ράνει ο Σεβασμιώτατος Θεόκλητος το πλήθος, και αυτό ήταν φανερό σημάδι ότι έπρεπε να προσαρμοστεί ο εορτασμός με τα νέα ημερολόγια. Αλλά οι Ρώσοι τότε, αντί να βλέπουν τις βουλές του Αγίου Πνεύματος, καθόσαντε και επαναστατιζόσαντε. Και τι κατάλαβαν; Στην από εδώ είναι πάλι!!
Salo...
28/01/2010 14:23
Κούκου! Τσά!
Φιλιά σε όλους!
Πάω να φάω μια τυρόπιτα!
Υ.Γ.
Ζηκάκι δεν είναι κομμουνιστικός δάκτυλος.
Είναι θείος δάκτυλος , προς άθλιους και προδότες παπάδες Φαρισαίους , τέτοιους σαν και αυτούς που Σταύρωσαν το Λατρεμένο Χριστούλη...
KK
28/01/2010 13:08
Κωστα Θωμα κι εγω αθεος ειμαι αλλα δε μπορω να το διαλαλησω.. το λιγοτερο να χασω τη δουλεια μου... και οχι μονο.. στο περιθωριο θα ημουν και δαχτυλοδεικτουμενος... ασε καλυτερα.. οταν ωριμασει ο κοσμος θα εχω πεθανει οποτε ας ζησω τωρα οπως μπορω...
fuser
28/01/2010 02:41
Βρε βρε βρεεεεεεεεεεε :):)
Κώστας Θωμάς
27/01/2010 21:53
Άθεος 26/1/2010 23:22
Αυτό δεν είναι απόδειξη στους πιστούς, έχουν έτοιμη την απάντηση, μάλλον τους την έχουν ετοιμάσει οι ποιμένες, ο θεός δοκιμάζει την υπομονή τους, έτσι είπε ένας χο παπάς όταν δηλητηριάστηκε ένα ολόκληρο χωριό από κόλλυβα.
Εσύ γιατί κρύβεσαι πίσω από το "άθεος", ντρέπεσαι να πεις ότι απελευθέρωσες το μυαλό σου; οι πιστοί πρέπει να ντρέπονται που τους βίασαν το μυαλό και δεν το ξέρουν, φοβάσαι; μα δεν βλέπεις τι γίνετε τα τελευταία χρόνια και να τα συγκρίνεις με το τι γινόταν πριν μόλις εκατό χρόνια;
Σε τρεις γενεές είναι τελειωμένοι και πρέπει να είσαι υπερήφανος που ανήκεις στους πρωτοπόρους
"Ziko tha provo se omotites!"
27/01/2010 18:54
Salo speyse amesa! Mallon kommunistikos daktylos..
Άθεος