Ζωντανεύουν οι μελανοχίτωνες

Ιταλία: σάλος από συγκρότηση ομάδας πολιτοφυλακής με φασιστικά και ναζιστικά σύμβολα

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: Κίττυ Ξενάκη   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/06/2009 07:00 |
 Ζωντανεύουν οι μελανοχίτωνες

Σάλο προκαλεί στην Ιταλία η συγκρότηση μιας νέας, ακροδεξιάς πολιτοφυλακής με φασιστικά και ναζιστικά σύμβολα στις στολές των μελών της. Αντιπολίτευση, εβραϊκές οργανώσεις αλλά και αστυνομικές ενώσεις κατηγορούν την κυβέρνηση Μπερλουσκόνι ότι με νομοσχέδιο άνοιξε τον ασκό του Αιόλου.

Το νέο «σώμα» παρουσιάστηκε το Σαββατοκύριακο στο Μιλάνο, σε συνέδριο ενός μικρού νεοφασιστικού κόμματος, του Ιταλικού Κοινωνικού Κινήματος- Εθνική Δεξιά (ΜSΙ-DΝ). Τόσο στο πηλίκιο που θα φορούν τα μέλη του όσο και σε σήμα που φέρουν οι στολές τους, φιγουράρει ένας αυτοκρατορικός αετόςσύμβολο που συσχετίζεται συχνά με τον φασισμό. Επιπλέον, στο περιβραχιόνιο υπάρχει ένας «Μαύρος Ήλιος», ή Sonnenrad, ένα αποκρυφιστικό σύμβολο δημοφιλές στους Γερμανούς νεοναζί, καθώς μπορεί να αποδομηθεί σε τρεις σβάστικες. Και αν δεν έφταναν αυτά για να γίνει σαφής ο προσανατολισμός της Ιταλικής Εθνοφρουράς, τουλάχιστον δύο ομιλητές σήκωσαν το χέρι τους για τον φασιστικό χαιρετισμό στο συνέδριο.

«Δεν είμαστε μελανοχίτωνες, δεν είμαστε φασίστες, δεν είμαστε ναζί. Είμαστε Ιταλοί πατριώτες και θέλουμε ελευθερία», υποστηρίζει στην ιστοσελίδα της «Ιταλικής Εθνοφρουράς» ο πρόεδρός της, και αρχηγός του ΜSΙ-DΝ, Γκαετάνο Σάγια, ο οποίος έχει χαρακτηρίσει τους μετανάστες «κίνδυνο για την ιταλική φυλή» και είχε διωχθεί το 2004 για υποκίνηση φυλετικού μίσους. «Είμαστε απολιτικοί. Ούτε μαύροι, ούτε πράσινοι, ούτε κίτρινοι», επέμεινε ο Σάγια στην «Εl Ρais». Για την κεντροαριστερή αντιπολίτευση, εντούτοις, η Ιταλική Εθνοφρουρά παραπέμπει άμεσα στους μελανοχίτωνες του Μπενίτο Μουσολίνιυπερεθνικιστές πρώην στρατιώτες στην πλειονότητά τους, που επιτίθονταν βίαια σε κομμουνιστές και σοσιαλιστές, διέλυαν απεργίες και άλλα πολλά. «Η ιδέα πως η ασφάλεια μπορεί να εκχωρηθεί σε ομάδες ανθρώπων ταυτισμένων με συγκεκριμένες πολιτικές οργανώσεις αποτελεί πλήγμα στην καρδιά κάθε ελεύθερης δημοκρατίας», δήλωσε ο Μάρκο Μινίτι, του αντιπολιτευόμενου Δημοκρατικού Κόμματος. Η αστυνομική ένωση Sil-Cigl επεσήμανε πως περίπολοι όπως αυτή απλώς θα δημιουργήσουν περαιτέρω προβλήματα ενώ εβραϊκές οργανώσεις δήλωσαν έτοιμες να συγκροτήσουν «αντι-περιπόλους».

Η συντηρητική κυβέρνηση του Μπερλουσκόνι, που έχει καταστήσει τον πόλεμο εναντίον της λαθρομετανάστευσης απόλυτη προτεραιότητά της, πέρασε τον περασμένο μήνα από τη Βουλή ένα νέο νομοσχέδιο, που επιτρέπει τις περιπόλους εθελοντών πολιτών για την ενίσχυση της ασφάλειας στις ιταλικές πόλεις. Ο Σάγια και η ομάδα του περιμένουν τώρα να περάσει το νομοσχέδιο και από τη Γερουσία, αδημονώντας να ξεκινήσουν περιπολίες.

Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
έχει χαρακτηρίσει τους μετανάστες «κίνδυνο για την ιταλική φυλή» και είχε διωχθεί το 2004 για υποκίνηση φυλετικού μίσους

Βλέπει... πραξικόπημα ο Καβαλιέρε

Ένα «παλατιανό πραξικόπημα» με σκοπό την ανατροπή του και την αντικατάστασή του με έναν πρωθυπουργό μη εκλεγμένο, σχεδιάζεται στην Ιταλία σύμφωνα με τον Σίλβιο Μπερλουσκόνι (φωτό)... Σε δηλώσεις του ο Καβαλιέρε είπε πως σε αυτό ακριβώς το πλαίσιο εντάσσεται η «εκστρατεία των σκανδάλων» που μαίνεται εναντίον του τελευταία. Ο Ιταλός πρωθυπουργός διαφήμισε όσο περισσότερο μπορούσε την επίσκεψή του στις ΗΠΑ χθες και τη συνάντησή του με τον Ομπάμα, που λίγο μετά την εκλογή του είχε χαρακτηρίσει «νέο, ωραίο και ηλιοκαμένο», ωθώντας εκατοντάδες Ιταλούς να απολογηθούν γραπτώς στους «Νew Υork Τimes»

29
xaxax
22/06/2009 00:33
ante kai sta dika mas xaxaxaxaxax!!!!!!
EPIDOTOUMENA .... PROGRAMMATA !!!
18/06/2009 03:03
"Ζωντανεύουν οι μελανοχίτωνες." SIGOURA EINAI PROGRAMMA XRHMATODOTOUMENO APO THN ..... E.E. !!!! YPAGETAI STA EPIDOTOUMENA PROGRAMMATA:
"E.E. KAI O ... POLITISMOS THS" !!!
SPYROS
17/06/2009 19:44
@NοName,

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΛΙΚΟΣ ΚΑΙ
ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ
ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΟΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΚΑΝΕΝΟΣ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΩ
ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ
ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
GOLDEN BOY
17/06/2009 18:53
@vinyl

TI NOMIZEIS OTI GINETAI STON AG. PANTELEHMONA;; PWS JEBRWMISE TO MEROS;;
vinyl
17/06/2009 16:45
Mou aresei pou to suzitate to thema kiolas. Prwton POTE de tha ginei stin Ellada. K an ginei ksekinaei aftomatws emfulios. Akoma k gw pou den asxoloumai tha parw ta opla.
Mitsos
17/06/2009 14:52
Kontos psalmos allilouia.Vlepe Agio pantelehmona kai tis katines pou xeirokrotousan tous xrusaugites pou hr8an na tous appalaxoun apo tous kakous kai panw apo ola mh leukous metanastes.
ΛΥΚΟΣ
17/06/2009 14:06
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Τώρα έπεσες διάνα!!!καλά που υπάρχει τό ιντερνετ!!!!! Τέρμα τά πρόβατα!!!!!!!
ARXAIOS
17/06/2009 13:09
"EIS OIWNOS ARISTOS, AMYNESTHAI PERI PATRHS"

XXX
17/06/2009 12:11
ΠΡΟΣ Βασίλης 17/6/2009 11:47:Η ΜΕΤΡΙΟΠΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΤΡΙΟΥΣ...ΕΓΩ ΘΕΛΩ Η ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ Η ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΑΣ ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΡΙΟΠΑΘΗ ΒΑΣΙΛΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΟΥΣΑΤΕ ΑΝ ΣΑΣ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΜΑΔΕΣ ΦΑΣΙΣΤΟΝΤΥΜΕΝΩΝ ΤΡΑΜΠΟΥΚΩΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΑΣ...ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΤΡΙΟΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΝΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΡΑΞΕΤΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΣΑΣ... Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΑΧΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ...ΠΡΟΣ KAKAKAKAKA 17/6/2009 08:06:ΕΣΥ ΚΑΚΑΡΙΖΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΛΕΣ ΚΟΤΑ ΝΕΟΦΑΣΙΣΤΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ?
Βασίλης
17/06/2009 11:47
Ισχυρό κράτος και ατελής δημοκρατικοί θεσμοί που όμως διορθώνονται, ή απολυταρχισμός? Η λύση δεν είναι τα άκρα να μάχονται σε εμφύλιες διαμάχες αλλά να ελέγχονται από τη μετριοπάθεια και το ''παν μέτρον άριστον''. Όλων των χρωμάτων ο ολοκληρωτισμός χρησιμοποιεί τα ίδια ανελεύθερα και τρομοκρατικά μέσα χύνοντας αίμα αθώων. Τυπικά δε ''βάφουν'' τους στόχους το αντίπαλο χρώμα προβοκατορικά. Έτσι, όταν η αστυνομία ή όποιος άλλος θεσμός του κράτους κάνει τη δουλεία του είναι ''μπάχαλο'' και ''ανεκτική'' για τους μεν και ''φασιστική'' για τους δε, και εναλάξ...

Αν όμως ο κόσμος που ονειρεύονται γινόταν πραγματικότητα οι περισότεροι αχρωμάτιστα θα ένιωθαν στο πετσί τους τι εστί χρήσιμοι ηλίθιοι...

κάντε κανα σπόρ να βγάλεται τα απωθημένα σας ρε...
KAKAKAKAKA
17/06/2009 08:06
O XXX KAI OI OMOIOI TOU EINE KOTES.BGIKE KANENAS TORA POU SFIZOUN OI K**OI NA DIAMARTYRITHI GIA TIS SKOUPES TON METANASTON;
KALA POU YPARXH TO INTERNET
17/06/2009 08:03
KALE RE EVREOI KAI PROODEFTIKOI OPIOS DEN SAS GLYFH KAI EINE ENANTION TON SXEDION SAS EINE FASISTAS;O KOSMOS DEN EINE PROBATO PIA.
ΑΜΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
17/06/2009 03:19
στο 7 εφτασε ο καρατζαφερηs συνεχιστε μα......ενα
του συνασπισμου
@Ζήκο θα προβώ σε ωμότητες!"
17/06/2009 02:03
Kostas 13=Savvas Maniatis=1 1=2....=555? Άλλο ένα κουίζ που θα λυθεί προσεχώς,,,Μας πιλαττεύεις ρε ατιμούτσικο..Όχι σαν κάτι θαρραλέα παιδιά με θέση και με άποψη που δεν αλλάζουν nick κάθε 3 και λίγο (βλ. Golden-τρελό αγόρι-boy)
Ν.Α
17/06/2009 01:51
καλως τα καλα μαντατα!αντε και στα δικα μας με τους Εθνολαγνους του ΛΑΟΣ.
Κοντα ειμαστε κι εμεις..ετοιμοι για την εθνοκαθαρση..
NoName
16/06/2009 20:41
@SPYROS 16/6/2009 17:50

Δεξιά δεν πάει, αριστερά δεν πάει, ποιά είναι η οδός σύντροφε?
ΝΑΤΑ ΝΑΤΑ
16/06/2009 19:13
-italia h xwra tsirko ths eurwphs! Ναι ενώ στη σοβαρή Ελλάδα....μπάτσοι και Ναζί το ίδιο μαγαζί. χέρι χέρι πολεμούν τα παιδιά....Στην Ελλάδα αν μην τι άλλο τιμούμε τις παραδόσεις!!! Το ''πιασες έτσι?
ΗΗ
16/06/2009 18:35
ΧΧΧ ΤΩΡΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ.ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΣΙΒΗΡΙΑ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΦΡΙΚΑΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ.ΧΑ ΧΑ ΧΑ!ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΡΩΠΗ,Η ΑΦΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ
vas vas
16/06/2009 18:35
Για να αλαφρυνω κάπως το κλίμα, η στολή μου θυμίζει ενδυματολογικά Blue Oyster από το "Η μεγαλη των μπάτσων σχολή" http://www.youtube.com/watch?v=tTJMerul33E ή το βίντεοκλιπ του Y.M.C.A. από τους Village People. http://www.youtube.com/watch?v=CS9OO0S5w2k Να δω τα δικά μας τα φασιστομπουμπούκια να κυκλοφορούν έτσι και τι στον κόσμο.χαχαχαχαχα
XXX
16/06/2009 18:28
ΠΡΟΣ 555 16/6/2009 15:53:ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΕΟΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΡΥΒΕΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΣΚΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑΠΕΙΝΟΥ ΠΟΛΙΤΗ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΣΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ ΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ:ΑΝ ΔΙΟΡΓΑΝΩΘΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΦΑΣΙΣΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΛΙΤΟΦΥΛΑΚΗΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΦΥΛΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΩΝ ΠΟΛΕΩΝ...
SPYROS
16/06/2009 17:50
70 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ, ΚΑΙ ΒΑΛΕ, ΥΠΗΡΧΕ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ
ΛΕΓΟΤΑΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
ΜΕ ΜΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΗ
ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΑΣΥΔΟΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΙΛΟΥΣ, ΜΕ ΣΥΝΔΙΚΑΤΑ ΠΟΥ ΚΙΝΟΥΝΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΥ
ΚΑΙ ΑΝΑΡΧΟΦΑΣΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ.
ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ - ΜΑ ΠΟΛΥ ΤΕΡΑΣΤΙΑ - ΑΝΕΡΓΙΑ. ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΣ ΒΑΙΜΑΡΗΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ. ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΗΤΑΝ Η ΝΥΧΤΑ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ ΕΦΟΔΟΥ.
ΕΙΠΑΜΕ, Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΠΟΥ ΝΕΚΡΑΝΑΣΤΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ.
ΜΟΝΑΧΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΙΚΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ
ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΡΟΣ ΒΑΡΥΣ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΓΚΡΙΖΑ ΖΩΝΗ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ
''Η ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ
ΔΕ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ, ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ
ΤΟ ΑΛΛΟΘΙ ΤΟΥ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΚΑΝΙΚΙ
ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ. ΠΕΡΙΕΡΓΩΣ ΠΩΣ, ΛΕΝΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ
ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
555
16/06/2009 15:53
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ,ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΝΕΟΦΑΣΙΣΤΕΣ 555 ΚΑΙ GOLDEN BOY.ΑΝ ΠΟΤΕ ΣΥΣΤΑΘΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΕΙΔΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΚΗΡΥΞΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ...... ΧΧΧ 16/6/2009 14:41
..............................................................................................

AMA EINAI OLOI OI DHMOKRATES TOU " K**OU " SAN KAI SENA. GA**TO MEGALE.
OLES OI DOLOFONIES TA TELEFTAIA XRONIA GYNONTE APO PRGMATIKOUS FASISTES SAN ESENA, POU TO PEZOUNE "DHMOKRATES"..

TORA, AMA 8ELHS NA XUSHS TO AIMA MOU, GIATI EXO DIAFORETIKH APOPSH APO ESENA, EE TOTE TI NA SOU PO,
NAVRE8OUME KAPOU TOTE...

NASE KALA.

555.
ΧΧΧ
16/06/2009 14:41
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΑΝΑΛΥΣΩ,ΣΑΣ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΝΕΟΦΑΣΙΣΤΕΣ 555 ΚΑΙ GOLDEN BOY.ΑΝ ΠΟΤΕ ΣΥΣΤΑΘΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΕΙΔΟΥΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΚΗΡΥΞΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΧΥΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ...
K. R.
16/06/2009 14:31
Golden boy opote milas doksazeis ti m....kia kai ton fasismo.
Voulwsto epitelous.
Πολίτης Γιώργος
16/06/2009 13:50

..απο τη στιγμή που στον κόσμο κυβερνούν άνθρωποι του επιπέδου μπερλουσκόνι , όλα τα δεινά μοιάζουν φυσιολογικά..

sindelah arfarakh
16/06/2009 12:43
-italia h xwra tsirko ths eurwphs!
-ellada mh dei tsirko amesws na antigrapsei, k exoume pollous pro8ymous pi8hkous (555, golden boy) etoimous na analavoun to rolo toys!
Γιωργος Στ.
16/06/2009 12:37
Να συστησουμε αναλογο σωμα και στην Ελλαδα και να σας βαλουμε γενικους αρχηγους,ε?Καραφασιστακια.Ε ρε ροπαλο που σας χρειαζεται.Που μου θελετε και πολιτοφυλακη με ναζιστικα συμβολα.Ουστ,εξωγαμα του Χιτλερ!!!
GOLDEN BOY
16/06/2009 09:32
ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!
555
16/06/2009 08:40
KATI PAROMIO PREPH NA GINH KAI STHN ELLADA EPITELOUS..
MAS PHRANE FALANGH OI KOKINOFASISTES..