Παρουσιάζοντας διάθεση και πολυφωνία, η ΑΕΚ επικράτησε άνετα με 4-0 του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ, σε φιλική αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων. Οι Κιτρινόμαυροι είχαν ένα εξαιρετικό πρόσωπο, βγάζοντας φάσεις και βρίσκοντας γκολ. Την ίδια στιγμή που το σύνολο του Δέλλα προβλημάτισε με την εικόνα του, αντιμετωπίζοντας πολλά προβλήματα σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε μόλις στο 12’ με ωραίο σουτ του Αϊντάρεβιτς, ενώ τέσσερα λεπτά έφτασε στο 2-0 με ένα εντυπωσιακό βολέ του Κλωναρίδη. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στην επανάληψη με το προσωπικό γκολ του Γιακουμάκη στο 72’, αλλά και την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κλωναρίδη στο 76’. Πέναλτι που είχε κερδίσει ο Λιβάγια, έπειτα από μαρκάρισμα του Μπεχεράνο.

Έτσι η Ένωση κατάφερε να συνεχίσει με νίκη και μάλιστα με εντυπωσιακό σκορ τα φιλικά που δίνει στα πλαίσια της διακοπής του πρωταθλήματος, δείχνοντας ένα εξαιρετικό πρόσωπο, παρά τις πολλές αλλαγές στη σύνθεσή της και τις δοκιμές που επιχείρησε ο Χιμένεθ.

ΑΕΚ: 16. Τσιντώτας (77′ 87. Ντούνης) 5. Λαμπρόπουλος (73′ 2. Σταμούλης) 33. Γιαννούτσος, 55. Τζανετόπουλος, 3. Λόπες, 8. Σιμόες (73′ 32. Μπάμπης) 39. Μοράν, 28. Κλωναρίδης, 6. Αϊντάρεβιτς (60′ 70. Αντωνίου) 10. Λιβάια, 9. Γιακουμάκης (69′ 31. Μεληκιώτης).

Παναιτωλικός: 82. Κυριακίδης (70′ 12. Σταματόπουλος) 77. Γιαννιώτης (65′ 22. Μύγας) 66. Μιχάι (65′ 28. Παρράς) 44. Χαντάκιας (46′ 16. Μπεχαράνο) 21. Μαρινάκης (70′ 26. Νταλακούρας) 6. Μπράβο (65′ 33. Βασιλούδης) 11. Ντίας (70′ 10. Κλέσιο) 7. Μάζουρεκ (65′ 5. Ιταμπέλ) 17. Μάρκος Πάουλο, 94. Γουίλιαν (46′ 8. Ρόσα) 73. Μοράρ (70′ 23. Βακράκος).