Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στη Β’ Προκριματική φάση της Ευρωλίγκας γυναικών πέτυχε ο Ολυμπιακός, που επικράτησε με 18-13 της ρωσικής Ουραλότσκα στον Πειραιά και εξασφάλισε την παρουσία του στους «8» της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο οκτάλεπτο και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο με 7-7, πήρε φόρα στην τέταρτη περίοδο και έφτασε στο ευρύ 18-13.

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε. 1, Έγκενς 1, Ελευθεριάδου 2, Μανωλιουδάκη, Αβραμίδου, Ασημάκη 4, Πλευρίτου Μ. 3, Έμολο 5, Πλευρίτου Β. 1, Τσουκαλά 1, Μυριοκεφαλιτάκη, Σταματοπούλου

Ουραλότσκα Ζλάτουστ (Μικχάιλ Νακοριάκοφ): Μποροβίνα, Νεζνάμοβα 1, Ζαπλατίνα, Καρίμοβα 5, Πανφίλοβα, Πόποβα, Ζελέντσοβα 3, Λαπτέβα 2, Γκαλιμζιάνοβα 1, Λιπσκάια, Τοπιχάνοβα, Μπερσνέβα 1, Γκολοβίνα

***Την πρώτη του νίκη στη Β’ προκριματική φάση της Ευρωλίγκας γυναικών σημείωσε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, που επικράτησε με 11-8 της Βαζούτας και θέλει νίκη την Κυριακή απέναντι στην Κίρισι ώστε να προκριθεί στην επόμενη φάση.Η ελληνική ομάδα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, προηγήθηκε με 4-1 και 7-2, φτάνοντας εύκολα στη νίκη..

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Κούβδου, Νίχαους, Χυδηριώτη 2, Τζελέπη, Νίνου Π., Ξενάκη 4, Μαυρωτά, Πάτρα, Κούλχαας 4, Διαμαντοπούλου 1, Νίνου Ει., Αντωνιάδη, Κοτσιώνη

Βαζούτας (Ματίας Πέτροβιτς): Ντοροσλάι, Γκιονγκιόσι 2, Φάρκας Κ., Χέρτζκα, Τάκατς, Φάρκας Τ. 1, Κοντς, Λειμέτερ 2, Κούνα 1, Κέλε 2, Βάργκα, Μάτε, Τοτ