Η Μπάγερν δυσκολεύτηκε στη Στουτγάρδη, όμως κατάφερε να νικήσει την τοπική ομάδα και να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο τον Α’ γύρο στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Γιούπ Χάινκες σκόραρε με τον Τόμας Μίλερ (79′), αλλά χρειάστηκε στις καθυστερήσεις τον τερματοφύλακα Σβεν Ούλραϊχ για να κρατήσει τη νίκη. Ο 28χρονος πορτιέρο, που αποκτήθηκε το καλοκαίρι του 2014 από την Στουτγάρδη, απέκρουσε το πέναλτι του Αγκολό στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Ντόρτμουντ,με τον Πέτερ Στέγκερ στον πάγκο. Το γκολ του Πούλισιτς στο 89′ έδωσε στην ομάδα της Βεστφαλίας τη νίκη με ανατροπή επί της Χόφενχαϊμ (2-1), στο Σίγκναλ Ιντούνα Παρκ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 23′ με τον Ουτ,ενώ η Ντόρτμουντ είχε ισοφαρίσει με πέναλτι του Ομπαμεγιάνγκ (63′).