Η Μαρσέιγ αποκλείστηκε από το κύπελλο Γαλλίας, παρά το γεγονός ότι είχε σε εξαιρετική κατάσταση τον Κώστα Μήτρογλου. Για τη φάση των «16» η Ρεν επικράτησε με 4-3 στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι, ενώ στην κανονική του διάρκεια ο αγώνας είχε λήξει ισόπαλος, 2-2.

Ο Ελληνας επιθετικός έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, μόλις στο 13΄ . Ομως, δέκα λεπτά αργότερα η Ρεν ισοφάρισε με τον Αντρέ και το 1-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και πήραν κεφάλι στο σκορ στο 57΄ με τον Καζρί, αλλά ο Ζερμέν στο 80΄ έκανε το 2-2 κι έστειλε το ματς στα πέναλτι.

Ο Μήτρογλου ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα, καθώς εκτέλεσε το δεύτερο κατά σειρά πέναλτι της Μαρσέιγ, ωστόσο η ομάδα του ηττήθηκε με 4-3 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.