Το πρώτο γκολ του Μίλος Ντέλετιτς στο φετινό πρωτάθλημα έμελλε να είναι καθοριστικής σημασίας για τη Λάρισα.

Οι Βυσσινί πήραν σημαντική νίκη επί του Απόλλωνα με 1-0 το απόγευμα του Σαββάτου χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο νεαρός σέρβος επιθετικός πέντε λεπτά πριν από το φινάλε του ματς.

Η Λάρισα χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 85′ για να βρει τα δίχτυα

αλλά η αλήθεια είναι πως είχε τις ευκαιρίες για να καθαρίσει νωρίτερα το παιχνίδι.

Οι εξαιρετικές όμως αποκρούσεις του Τσόβιτς, κρατούσαν όρθιο τον Απόλλωνα, μέχρι τη στιγμή που ο 24χρονος στράικερ νίκησε τον Κροάτη πορτιέρε των φιλοξενουμένων.

Το στοιχείο που κάνει ξεχωριστή την επικράτηση της θεσσαλικής ομάδας έχει να κάνει με το λεπτό που σημειώθηκε το γκολ. Η Λάρισα έχει πετύχει μέχρι στιγμής 9 τέρματα στη Σούπερ Λίγκα και τα 7 έχουν επιτευχθεί μετά το εβδομηκοστό λεπτό. Αν μη τι άλλο, η ομάδα του Ηλία Φυντάνη δείχνει πως διαθέτει αγωνιστικά και ψυχικά αποθέματα για να σκοράρει στο φινάλε των παιχνιδιών. Αυτό έκαναν, λοιπόν, οι Βυσσινί και κόντρα στον Απόλλωνα σημειώνοντας μια πολύ σημαντική νίκη, με τον Ντέλετις να βρίσκει δίχτυα στο παρά πέντε.