Την τρίτη διαδοχική νίκη της σε Ελλάδα και Ευρώπη πανηγύρισε η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, καθώς επικράτησε με 83-73 του ουραγού Πανιωνίου, για την 6η αγωνιστική της Α1 μπάσκετ:

Πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ αναδείχθηκε ο Χάρις με 19 πόντους, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σι (14π.), Γκριν (14π.), Μαυροειδής (10π.) και Ελονου (10π.). Από την ομάδα της Νέας Σμύρνης, ξεχώρισε ο Κράβιτς με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Με τον Μανωλόπουλο να ψάχνει απεγνωσμένα λύσεις για την κάλυψη του κενού των τραυματιών Σάκοτα και Τζέιμς, ο Πανιώνιος βασίστηκε στα εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας (21/34 σουτ, με 6/10 τρίποντα) και έλεγξε την αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο (46-50), διάστημα που αν είχε περισσότερη συγκέντρωση στην άμυνα θα είχε οικοδομήσει μία διαφορά ασφαλείας. Ωστόσο, περίπου δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση της τρίτης περιόδου η ΑΕΚ πέρασε το παιχνίδι της μέσα στην αντίπαλη ρακέτα και με τον Μαυροειδή να κερδίζει τις μάχες. Ετσι, βρέθηκε στο 30΄ στο +3 (65-62). Στο τέταρτο δεκάλεπτο η AEK ενεργοποίησε την άμυνα της, έτρεξε σερί 7-0 και στο 32΄ βρέθηκε για πρώτη φορά στο +10 (72-62) χωρίς να απειληθεί έως το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 21-27, 46-50, 65-62, 83-73

ΑΕΚ (Μανωλόπουλος): Γκριν 14, Χάρις 19 (2), Τσαλμπούρης, Λαρεντζάκης 9, Ελόνου, Ξανθόπουλος 3 (1), Μπάρλοου, Αγραβάνης, Μωραϊτης, Μαυροειδής 10, Καμπερίδης, Σι 14 (1).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Σακελλαρίου 14 (2), Νταλό 2, Τσούπκοβιτς 8 (2), Μακνίλι 10, Σαρικόπουλος 7, Δίπλαρος 2, Μίχαλος, Κράβιτς 20, Χέντερσον 2, Γούντσον 9 (3).