Το Βέλγιο έκανε το καθήκον του, καθώς νίκησε 4-3 στο Σαράγεβο τη Βοσνία, και έδωσε ελπίδες στην Εθνική Ελλάδα για συμμετοχή στα μπαράζ πρόκρισης στο Μουντιάλ.

Ηταν ένα χορταστικό παιχνίδι σε ένα βαρύ λόγω της βροχής αγωνιστικό χώρο, με πολλές φάσεις και δυνατές μονομαχίες. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι Βόσνιοι είχαν 16 τελικές (6 στην εστία) και οι Βέλγοι 18 (10 στην εστία), ενώ και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Ασμίρ Μπέγκοβιτς είχε ορισμένες σωτήριες επεμβάσεις.

Το Βέλγιο προηγήθηκε μόλις στο 4′ με τον Μενιέ αλλά η Βοσνία πριν κλείσει το ημίχρονο είχε κάνει την ανατροπή, με γκολ των Μεντούνγιανιν (30′) και Βίστσκα (39′). Στο β’ μέρος, το Βέλγιο ισοφάρισε με τον Μπατσουαγί (59′) και πέρασε μπροστά με τον Βερντόνχεν (68′).

Οι Βόσνοι δεν παράτησαν το ματς και ισοφάρισε με κεφαλιά του Ντούμιτς στο 82′, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Καράσκο σκόραρε για το τελικό 4-3.

Στο άλλο ματς του 8ου ομίλου, η Εσθονία με πρωταγωνιστή τον Γιόνας Ταμ (τρία γκολ) νίκησε εκτός έδρας το Γιβραλτάρ 6-0.