Καταπληκτική εμφάνιση για την Ντόρτμουντ, η οποία συνέτριψε 6-1 στη Βεστφαλία τη Γκλάντμπαχ και παραμένει στην πρώτη θέση του γερμανικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Πέτερ Μπος έχει πέντε νίκες και μία ισοπαλία και τέρματα 19-1!

Κόντρα στη Γκλάντμπαχ είχε 75% κατοχή και 18 τελικές (9 στην εστία). Ο Μαξ Φίλιπ πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ (28΄και 38′) για αναλάβει δράση ο Ομπαμεγιάνγκ ο οποίος σκόραρε στο 45′, 49′ και 62′ για να φτάσει το σκορ στο 5-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Στιντλ μείωσε σε 5-1, ενώ ο Βέιγκλ στο 79′ διαμόρφωσε το τελικό 6-1.

Ισοπαλο 0-0 τέλειωσε το ματς Στουτγάρδη-Αουγκσμπουργκ το «ελληνικό» ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος. Ο Τάσος Δώνης της Στουτγάρδης κόντρα στον Κώστα Σταφυλίδη της Αουγκσμπουργκ. Ο Δώνης αγωνίστηκε για 71 λεπτά, ενώ ο Σταφυλίδης είδε το ματς από τον πάγκο.