Ο μέχρι πρότινος παροπλισμένος αργεντινός επιθετικός Φακούντο Περέιρα ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της επικράτησης του ΠΑΟΚ με 3-0 επί του Λεβαδειακού, σκοράροντας δύο τέρματα. Το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ ήταν εξαιρετικό και σε δημιουργία και σε εκτέλεση. Ο Μπίσεσβαρ έβγαλε μαγική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, με τον Μάτος να εκτελεί πάνω στην κίνηση πετυχαίνοντας ένα υπέροχο γκολ. Στο 57′ πέρασε στο ματς ο Περέιρα ως αλλαγή στη θέση του Πέλκα και τρία λεπτά αργότερα, στο 60′, ο Αργεντινός σκοράρισε διπλασιάζοντας τα τέρματα του ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος γύρισε την μπάλα στην περιοχή για τον Μπίσεσβαρ και εκείνος δίχως χρονοτριβή βρήκε τον Περέιρα σε θέση βολής. Εκείνος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει στα δίχτυα. Το τρίτο γκολ ήρθε στο 76ο λεπτό, με σκόρερ και πάλι τον Φακούντο Περέιρα, ο οποίος αποθεώθηκε από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Ο Τζάλμα Κάμπος έκανε σέντρα, ο Αθανασιάδης έπιασε κεφαλιά, ο Ναμάσκο απέκρουσε και ο Αργεντινός από κοντά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό γκολ του στην αναμέτρηση διαμορφώνοντας το 3-0. «Σίγουρα και ο Περέιρα είναι ποιοτικός και μπορεί να μας λύσει προβλήματα. Πολλές φορές όμως όταν κάνεις ανάπτυξη από τα πλάγια και βγάζεις πολλές σέντρες, χρειάζεσαι κάποιον με μεγαλύτερο ύψος στην περιοχή. Μιλήσαμε για τον Περέιρα. Πέρσι δεν ήταν μαζί μας και υπήρχε ενδεχόμενο να φύγει και φέτος. Δεν μπορώ να σας πω εάν θα μείνει ή θα φύγει. Εγώ έδειξα και σήμερα ότι τον υπολογίζω. Εάν δεν τον υπολόγιζα, δεν θα τον έβαζα να παίξει. Εχουμε ακόμη μέρες και θα δούμε» δήλωσε ο προπονητής Βλάνταν Ιβιτς για τον μεγάλο πρωταγωνιστή του αγώνα.