Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 5-1 στο Μπερναμπέου τη Λέγκια Βαρσοβίας στην 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων στο Τσάμπιονς Λιγκ. Με νίκες συνέχισαν επίσης, Ντόρτμουντ, Γιουβέντους και Λέστερ.

Η Λέγκια Βαρσοβίας έβαλε δύσκολα στη Ρεάλ για ένα δεκάλεπτο έχοντας δοκάρι και χαμένο τετ-α-τετ, αλλά στη συνέχεια, σε πέντε λεπτά, οι μερέγκες προηγήθηκαν 2-0 με τους Μπέιλ (16′) και Γιοντλόβετς (20′, αυτογκόλ). Η Λέγκια μείωσε στο 21′ με πέναλτι του Ράντοβιτς, αλλά ο Ασένσιο στο 34΄σκόραρε για το 3-1. Ο Λούκας Βάσκεθ στο 64′ σημείωσε το 4-1 και ο Μοράτα στο 85′ το 5-1.

Η Ντόρτμουντ παρά τις πολλές απουσίες νίκησε στη Λισαβόνα 2-1 την Σπόρτινγκ Προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Ομπαμεγιάνγκ (9′) και Γουέιγκλ (42΄’), ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Σέζαρ στο 67′.

Η Γιουβέντους νίκησε εκτός έδρας τη Λιόν 1-0 με εξαιρετικό γκολ του Κουαδράδο (76′) και ενώ αγωνιζόταν από το 54′ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Λεμινά (2η κίτρινη). Να σημειώσουμε, ότι ο Μπουφόν απέκρουσε στο 35′ πέναλτι που εκτέλεσε ο Λακαζέτ.

Η Λέστερ είναι η ομάδα που έχει τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, καθώς νίκησε στο Κινγκ Πάουερ και την Κοπεγχάγη 1-0 με γκολ που σημείωσε ο Μαχρέζ (40′). Νίκη με ανατροπή επί της Μπριζ (2-1) πέτυχε η Πόρτο με πέναλτι του Αντρέ Σίλβα στις καθυστερήσεις.