Δύσκολη αλλά σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τη Λίβερπουλ. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ επικράτησε 2-1 της Σουόνσι στο Λίμπερτι, για την 7η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. .

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Λιρόι Φερ μόλις στο 8ο λεπτό, ενώ η Λίβερπουλ, μπλοκαρισμένη από την εξαιρετική αμυντική διάταξη της Σουόνσι, έμεινε χωρίς τελική στο πρώτο 45λεπτο. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι εμφάνισαν εντελώς διαφορετικό αγωνιστικό πρόσωπο και έφθασαν στη νίκη, με γκολ των Ρομπέρτο Φιρμίνο (54΄, από ασίστ του Χέντερσον) και Τζέιμς Μίλνερ (84΄, πέναλτι).

Με γκολ του Γουίλιαν στο 61′ και του Ντιέγκο Κόστα στο 67′ η Τσέλσι νίκησε εκτός έδρας την Χαλ 2-0. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε επέστρεψε στις νίκες στην Πρέμιερ Λιγκ ύστερα από τρία παιχνίδια (μία ισοπαλία και δύο ήττες).

Αλλα αποτελέσματα: Γουέστ Χαμ-Μίντλεσμπρο 1-1, Γουότφορντ-Μπόρνμουθ 2-2, Σάντερλαντ-Γουέστ Μπρομ 1-1.