Ο «αναγεννημένος» Μάριο Μπαλοτέλι οδηγεί εκ του ασφαλούς τη Νις στο ξεκίνημα της σεζόν στη Ligue 1. Με δύο γκολ του διεθνούς Ιταλού στράικερ η ομάδα του Φαβρ συνέτριψε με 4-0 τη Μονακό, που γνώρισε την πρώτη εφετινή της ήττα (είχε 4 ήττες, μία ισοπαλία), ενώ τελείωσε το ματς και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπακαγιόκο (83΄).

Η Νις, παράλληλα, διατήρησε το αήττητο που έχει (4-2-0) και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής. Ο Τάσος Δώνης έμεινε στον πάγκο των γηπεδούχων.

Στο «Λα Μποζουάρ» της Ναντ έγινε κάτι που δύσκολα το συναντάς στα γήπεδα. Στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, η φιλοξενούμενη Σεντ Ετιέν έκανε τρεις αναγκαστικές αλλαγές, ο ένας από τους παίκτες που μπήκε στο γήπεδο αποβλήθηκε 7 λεπτά μετά την είσοδό του (17΄ Μαλκούτ), ενώ στο ίδιο λεπτό τα «καναρίνια» έχασαν πέναλτι με τον Αργεντινό, Εμιλιάνο Σάλα.

Όλα αυτά συνέβησαν, ωστόσο, οι «στεφανουά» κατάφεραν να φύγουν αήττητοι από τον αγωνιστικό χώρο (0-0).