Το παραδοσιακό ντέρμπι του Τορίνο ανέδειξε νικήτρια την ομώνυμη ομάδα απέναντι στην σχεδόν βέβαιη πρωταθλήτρια Γιουβέντους με 2-1, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Την παραμονή της στη κατηγορία «κλείδωσε» η Βερόνα. Αν και βρέθηκε από το ξεκίνημα του ματς να αγωνίζεται με δέκα παίκτες (αποβλήθηκε ο γκολκίπερ Ράφαελ στο 18΄) η ομάδα του Αντρέα Μαντορλίνι νίκησε με 3-1 τη Σασουόλο.

Το αυτογκόλ του Βαγγέλη Μόρα, με το οποίο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να πετύχουν άλλα δύο τέρματα στην επανάληψη με τον Λούκα Τόνι και να πάρουν το πολύτιμο «τρίποντο».

Ο Γιάννης Φετφατζίδης έπαιξε στα τελευταία 15 λεπτά στο «Ολίμπικο», όπου η ομάδα του (Κιέβο) αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Λάτσιο.

Αλλα αποτελέσματα την Κυριακή:

Αταλάντα-Έμπολι 2-2,Τζένοα-Τσεζένα 3-1,Βερόνα-Σασουόλο 3-2,Λάτσιο-Κιέβο 1-1, Πάρμα-Παλέρμο 1-0,

Τορίνο-Γιουβέντους 2-1,Φιορεντίνα-Κάλιαρι 1-3, Νάπολι-Σαμπντόρια 4-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 32 αγώνες):Γιουβέντους 73,Λάτσιο 59,Ρόμα 58.