Η ΑΕΚ νίκησε 2-1 τον Απόλλωνα στο ΟΑΚΑ, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική στον Νότιο όμιλο της Football league.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Γκονζάλες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά στο 53΄ έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Βάντερσον με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και έφτασε αρχικά στην ισοφάριση με τον Ντακόλ στο 61΄, ενώ πέτυχε την ανατροπή με πέναλτι του Μάνταλου στο 85΄.

Στον ίδιο όμιλο η Ερμιονίδα πήρε σπουδαία νίκη στο Μενίδι επί του Αχαρναϊκού με 2-0.

Στον Βόρειο όμιλο: Η Ζάκυνθος πέτυχε δεύτερη εκτός έδρας νίκη, αυτή τη φορά στον Τύρναβο (1-0). Η Λαμία πήρε την ισοπαλία με τον Φωκικό (1-1), ενώ στο 0-0 έμειναν Απόλλων Καλαμαριάς και Πιερικός. Τέλος,ο Αιγινιακός επικράτησε 1 -0 της Αναγέννησης Καρδίτσας.