Άντεξαν για 60 λεπτά οι νέοι του Ολυμπιακού, ο οποίοι παρά το γεγονός ότι προηγήθηκαν μόλις στο 6΄ ηττήθηκαν με 2-1 από τους αντίστοιχους της Ατλέτικο Μαδρίτης στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του UEFA Youth League.

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους Ερυθρόλευκους καθώς ο Βέργος στο 6′ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά.Στη συνέχεια όλο το πρώτο ημίχρονο ανήκε στον Ολυμπιακό αφού είχε καταφέρει να βγάλει εκτός ρυθμού τους Ισπανούς.

Στο 60’ ήρθε η ισοφάριση του της Ατλέτικο με τον Πριέτο, ο οποίος πλάσαρε τον Ηλιάδη για το 1-1.Στο 74’ ο Νούνιες σκόραρε για να δώσει τη νίκη στην Ατλέτικο.

Oλυμπιακός: Hλιάδης, Τσιμίκας, Σάλιακας, Βατουσιάδης, Τόλη, Καραχάλιος(76’ Μακροσέργιος), Ανδρούτσος (69’ Μανθάτης), Γαρεφαλάκης, Ιγνατίδης (86’ Καναβέτας), Βέργος.

Ατλέτικο Μαδρίτης: Μαρίν, Νέιλα, Λούκας, Τέο (45’ Μεντιόντο), Γιάμα, Οτέτε, Ντιεντιού (80’ Καϊσέδο), Γκαρσία, Κέβιν, Ρομέρο, Αλταμιράνο.