Η Ρεάλ Μαδρίτης αποχαιρέτησε τον Ζοζέ Μουρίνιο ο οποίος κάθησε για τελευταία φορά στον πάγκο της, στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος με την Οσασούνα (4-2).

Ο Μουρίνιο έκανε την εμφάνιση του στον αγωνιστικό χώρο με καθυστέρηση και τον υποδέχτηκαν δεκάδες φωτορεπόρτερ οι οποίοι έφτασαν έως τον πάγκο της Ρεάλ. Μάλιστα το παιχνίδι σταμάτησε για ένα λεπτό, ώστε να απομακρυνθούν οι φωτορεπόρτερ από τον πάγκο της Ρεάλ.

Οι οπαδοί πάντως ήταν διχασμένοι. Σύμφωνα με τα δημοσιεύματα των ισπανικών ΜΜΕ, οι αποδοκιμασίες ήταν περισσότερες από τα χειροκροτήματα. Στο τέλος του αγώνα, ο Μουρίνιο χαιρέτησε μόνο τους φανατικούς οπαδούς της Ρεάλ, ενώ αγνόησε τους υπόλοιπους.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Ρεάλ προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Ιγκουαίν (35′ ) και Εσιέν (38′ ). Η Οσασούνα ισοφάρισε (2-2) με τους Ρομπέρτο (52′ ) και Θεχούδο (63′). Τελικά, η Ρεάλ πήρε τη νίκη με τα γκολ των Μπενζεμά (69′ ) και Καγιεχόν (87′).