Νέος πρόεδρος του Παναθηναϊκού ο Νίκος Κωνσταντόπουλος

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13/07/2010 16:28 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 13/07/2010 20:51 |

Με 15 ψήφους υπέρ και πέντε λευκά εξελέγη στη θέση του προέδρου του Παναθηναϊκού ο Νίκος Κωνσταντόπουλος κατά τη διάρκεια του Δ.Σ. που διήρκεσε λιγότερο από μία ώρα.

Ο 68χρονος δικηγόρος, πρώην πρόεδρος του Συνασπισμού, ήταν ο εκλεκτός του Γιάννη Βαρδινογιάννη για τη θέση του νέου προέδρου της ΠΑΕ Παναθηναϊκός. Σύμφωνα με πληροφορίες ο Νίκος Κωνσταντόπουλος είναι φίλος της οικογένειας Βαρδινογιάννη όπως και του Παύλου Γιαννακόπουλου.

Ο Νίκος Κωνσταντόπουλος θα αντικαταστήσει τον Γιώργο Προυσανίδη στο 20μελές Δ.Σ. του Τριφυλλιού και τον Γιάννη Βεκρή στην τετραμελή εκτελεστική επιτροπή.

Στις πρώτες  του δηλώσεις, ο νέος πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟ, τόνισε: « Εξέφρασα τις απόψεις που με διακατέχουν, σε όλους τους μετόχους. Για εμένα είναι δέσμευση ευθύνης και πρόκληση προσφοράς η ανάληψη της προεδρίας του Παναθηναϊκού. Το ποδόσφαιρο αποτελεί μέρος της κοινωνίας. Βρίσκεται σε συνεχή αλληλεπίδραση με όλο τον κόσμο της χώρας. Ελπίζω  η συμμετοχή μου στα κοινά του Παναθηναϊκού να έχει συμβολή και στη γενικότερη αναδημιουργία της χώρας. Ως μια τέτοια ευκαιρία βλέπω και τη συγκεκριμένη πρόκληση. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να διασφαλιστεί η ενότητα και η συλλογικότητα. Κανείς δεν περισσεύει στον Παναθηναϊκό. Μόνο με αυτές τις προϋποθέσεις θα συνεχίσει ο Παναθηναϊκός. Με ιδιαίτερη συναίσθηση ευθύνης  που έχει η θέση που ανέλαβα, θέλω να διατυπώσω την άποψη, ότι οι επιτυχίες του Παναθηναϊκού πρέπει  να συνεχιστούν με κοινή προσπάθεια και τη συμβολή όλων. Με αυτόν τον τρόπο θα δώσουν τη δύναμη που θα κάνουν τον Παναθηναϊκό πρώτο σε όλα. Δηλαδή, να έχει σε όλους τους τομείς πλεονεκτήματα σε σχέση με τους αντιπάλους του».
 

52
mirko
15/07/2010 14:42
Πρός @nikos dikos:
Ναι, σιγά μην είναι στο χέρι του ασήμαντου και γελοίου ΣΥΡΙΖΑ το αν θα γίνει το γήπεδο ή όχι.
nikos dikos
15/07/2010 12:29
Το ξέρετε ότι μόλις έσκασε το νέο για τον καινούργιο Πρόεδρα, η μετοχή του Μπάμπη Βωβού τσίμπησε 10%;
Τυχαίο; Δεν νομίζω. Κάτι ξέρει η αγορά... αυτό το
κάτι που θα ακινητοποιηθεί στο Συνασπισμό, ώστε να κινητοποιηθεί στο Βοτανικό
nikos dikos
15/07/2010 12:25
Ελλάς- Ευρώπη- Πανασυνασπισμός!
ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.
15/07/2010 11:15
τυχαίο? ....δεν νομίζω......!
Ρόδος
15/07/2010 11:04
Χαχαχαχα γελάει. Ολη η Ελλάδα μαζί σας .. Τον λεβεντη του χρόνου. Χαχαχαχα να στε καλά που μας κάνετε κ γαλαμε .. Γελοιοι !!!!
τρωικος
15/07/2010 08:02
... μα,θα βοηθησει στην αναδημιουργια της χωρας. Δεν προσεξατε τι λεει ?
Νέος πρόεδρος του Ολυμπιακού ο Καρατζαφέρης
15/07/2010 06:06
Νέος πρόεδρος του Παναθηναϊκού ο Νίκος Κωνσταντόπουλος

Πανηγυρίζουν οι Γάβροι, εφόσον ο ΠΑΟ αποκτά προδιαγραφές ΣΥΝ. Άντε και Β Εθνική.
Ι.Δ.
15/07/2010 02:25
Το άλλο το καλό το ξεχάσατε Βάζελοι. Στο ειδικό Δικαστήριο των γουνάκηδων για τη δίκη του Παπανδρέου ο κ. Κωνσταντόπουλος ωρυόταν κατά του Αντρέα χειρότερα και από τον πιο σκληρό Εισαγγελέα. Λέτε από τότε να μάζευε πόντους για συνεργασία με το κεφάλαιο, για να τους εξαργυρώσει τώρα που νομίζει ότι άλλαξαν οι γενιές και ότι είναι λίγοι αυτοί που θυμούννται και δεν ξεχνούν την ιστορία;;;;;;;;.
Θ Κ
14/07/2010 23:10
Ο Ολυμπιακός ετοιμάζει απάντηση με εισαγόμενο πρόεδρο, λόγω άρνησης του Αλαβάνου, ακούγονται έντονα τα ονόματα των Τσάβες ή Μοράλες. Πιστεύω πάντως ότι το αντίπαλο δέος και ο συνομιλητής από πλευράς Ολυμπιακού για τον νέο πρόεδρο του ΠΑΟ πρέπει να είναι ανάμεσα σε Νίκο Αλέφαντο και Βασίλη Λεβέντη.
fuser
14/07/2010 22:25
Απο Μαυροκουκουλακη-Μαντζεβελακη....σε Κωνσταντο....απαραδεκτα πραγματα,....λιγο σεβασμο στην ιστορια ρε παιδια
REDHERAKLIO
14/07/2010 19:46
Ευκαιρια κυριε προεδρε να ρωτησεις τον ομοτιτλο σου, του ερασιτεχνη παναθηναικου,τον Μ.Κιτσιο,τι εκανε επι Χουντας,οταν εσυ ησουν φυλακισμενος. Ετσι να σας δω αγκαλια ,εσενα τον Μ.Κιτσιο και την αλλη φιλη των Βαρδινογιαννηδων,την Λιανα.
Γελοιος
14/07/2010 18:29
Καλα , εισαστε για πολλα γελια !!!!!!!!!

Παρτε και το ΠΑΜΕ στους Οργανωμενους !!!!!!!

Βαζελοι ξεφτιλες !!!!!!!!!!!!

Θα γελασει και τι παρδαλο γατι !!!!!!!!!!
χοχοχο
14/07/2010 17:59
εκλεκτος του Βαρδινογιάννη ε?
ΚΟΣΜΑΣ
14/07/2010 17:57
Λέγαν πως αντιπρόεδρος είναι ο ΚΟΥΒΕΛΗΣ. Μάλλον ανακριβές
Χρήστος Πάτρας
14/07/2010 17:30
Και να σκεφτήτε ότι κάποια εποχή το όνομα του κυρίου αυτού είχε παίξει και για πρόεδρος της δημοκρατίας...!!

Εν πάση περιπτώση, το άτομο πρόεδρος ήθελε να γίνει και πρόεδρος έγινε..

Αν και υπάρχει και καλύτερος τίτλος προέδρου για αυτόν..!!

Τον είδα πρόσφατα σαν επιγραφή πάνω σε ένα βυτιοφόρο ειδικής κατηγορίας...

" Εκκενώσεις βόθρων ο Πρόεδρος" ...!!

Αυτός του πάει γάντι....

Χρήστος
ΤΖΙΓΚΕΡ
14/07/2010 17:03
Και του Συριζα ο Πατερας και του ΚΚΕ ο Βγενοπουλος
Γιώργος
14/07/2010 16:05
Μήπως ο Τζίγκερ νομίζει ότι ο Κωνσταντόπουλος είναι παλιό στέλεχος της Ένωσης Ατρομήτου Ρεθυμνιακού;
billis
14/07/2010 16:04
Για φαντάσου..Μια "δεξιά"ομάδα με μια εσάνς από ΣΥΡΙΖΑ!
Τότε τα ΑΕΚάκια τι πρέπει να κάνουν;
Ν''αυτοκτονήσουν ομαδικά;
Εγώ,προσωπικά,αν ήμουν στη θέση του Τζίγγερ,θα πρότεινα άλλες μορφές της πολιτικής,ας πούμε ο Κιμωνάκος ο Κουλούρης!Μια χαρά θα εκπροσωπούσε τους βάζελους!
rags225
14/07/2010 12:21
Γελάνε και οι συναγρίδες.
Σωτήρης
14/07/2010 10:18
Αν είναι δυνατόν στην ομάδα της αστικής και της μέσης τάξης (εξαιρείτε η Κανέλη) πρόεδρος ο πρώην πρόεδρος του συνασπησμού έρε γέλια.

Πάντως ό έρημος ο Κωνσταντόπουλος το ήθελε πολύ να είναι κάπου πρόεδρος.

Λες τελικά να έχει σχέση το θέμα του Τσίπρα με τον Βοτανικό;;;;;;

Συγνώμη αλλά αν και βάζελος έχω σκάσει στα γέλια

Τα δε αισθητίρια του Τσίγγερ πρέπει τελικά να είναι ανάλογα με αυτά του Καραμαλή.

Εκτός και αν θέλουμε να μετατρέψουμε τον Παναθηναϊκό σε κόμμα και κάνουμε άνοιγμα προς τα αριστερά.

Να ναι καλά μου έφτιαξαν την ημέρα
Μανώλης Κρητικός
14/07/2010 09:40
Αχ ρε Κωνσταντόπουλε που έμπλεξες αν κρίνω απο τις αντιδράσεις των ΚΑΦΡΩΝ οι μόνοι που τους αξίζουν είναι οι Μπέοι και οι Ψωμιάδηδες.........
Δεν ξέρεις οτι όποιος ανακατευεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι ΚΟΤΕΣ !!!!
Καλά ξεμπερδέματα !!!!!!
grkbas@yahoo.gr
14/07/2010 07:37
Μιλάμε για μεγάλους αριβίστες...

Οι δύο πρώην πρόεδροι ενός κόμματος της αριστεράς έγιναν η μία επίτροπος της Ευρωπαϊκής Ένωσης και ο άλλος πρόεδρος ποδοσφαιρικής ομάδας.


Ρε ουστ ...
Alex
14/07/2010 05:53
Και γω ήλπιζα πως το τιμόνι του ΠΑΟ θα οδηγήσουν τα στιβαρά χέρια του Καραμανλή...
ΓΝΗΣΙΑ ΛΑΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
14/07/2010 04:36
Δηλαδη τι τυπους γουσταρετε για προεδρους ? Κατι σαν τον μπεο, τον τροχανα, τον ψωμαδη, τον κουγια, τον πανοπουλο, τον κοσκωτα , τον σαλιαρελη, τον μπατατουδη , ποιον ? γιατι ο προεδρος πρεπει να ειναι λαικος, καραγκιοζης και αμορφωτος ? Ο τζιγκερ μου ειναι αντιπαθης . Σημερα ομως ανεβασε τον Παναθηναικο ενα επιπεδο (επικοινωνιακα) Σκεφτητε ολους τους προεδρους της super league. Ο προεδρος του ΠΑΟ ειναι ο μονος που ξερει ελληνικα. Οαση σοβαροτητας στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Ουτως η αλλως ο ρολος του προεδρου ειναι διακοσμητικος. Το μπατζετ καλυπτεται απο την ιδιοκτησια, διαχειριζεται απο τον τεχνικο διευθυντη, και κοουτσαρετε απο απο τον προπονητη. Ο πρσανατολισμος του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ οφειλει να ειναι ευρωπαικος. Αφηστε τα λαμογια της πιατσας να λενε. Ποιοτικοι παικτες, καλος προπονητης συσπειρωμενος ο κοσμος και τιποτα αλλο. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΜΑΣ. ( ο κωνσταντοπουλος , σαν αριστερος, πρεπει να συμφωνει απολυτα)
sakka
14/07/2010 04:29
... χωρις να ειμαι ιδιαιτερος φαν του ποδοσφαιρου η της πολιτικης... μπορω να κανω μια ερωτηση? οπως οι πρωην επιτυχημενοι αθλητες γινονται πολιτικοι οταν γερασουν, ετσι μπορουν και οι πολιτικοι να γινονται προεδροι ομαδων? να κανω και μια λιγο πιο τρελη ερωτηση? να βαλουμε τον Τσιπρα δεκαρι, τον Παπανδρεου λιμπερο και τον Σαμαρα τερματοφυλακα στην Εθνικη?!!!!!!
ST
14/07/2010 01:33
Αυτο και αν ειναι για γελια και για κλαμματα....

Προεδρος ο γραφικοκωνσταντοπουλος....του Πσυριζα....Τζιγγερ μηπως θυμασαι τι ελεγε ο Πσυριζα για το γηπεδο του ΠΑΟ???

Κωνσταντοπουλε μεγαλε δημοκρατη και υπερασπιστη του λαου δεν εξηγεις στα χαχολια που σε ψηφιζανε τοσα χρονια απο που και ως που εχεις τετοιες σχεσεις με το κεφαλαιο...ωστε να σε βαζουνε αχυρανθρωπο οπου εχουνε αναγκη??

Ε ρε ξευτιλα που φερνει ο 21ος αιωνας.....
greg
14/07/2010 00:13
αλλο ενα κεφαλαιο στη ''''τζιγγεριαδα''''...τι αλλο θα δουμε με το ραλλιστα?!?!?
π.δ
14/07/2010 00:08
Η απολυτη ξεφτιλα,αυτο το ατομο ειθελε να γινει κ προεδρος δημοκρατιας!!!!
Τα καταφερε εγινε προεδροσ στο παο ξεφτιλα.
Δημοσθενης Μπογδης
14/07/2010 00:06
Γι,αυτο την κοπανησε ο Βασιλης Σπανουλης και υπεγραψε στον Ολυμπιακο ;
Λετε ο Διαμαντιδης να παει με τον, Φωτη Κουβελη τωρα ;
Χρήστος Κ.
13/07/2010 23:53
Άντε και με τον Αλαβάνο προπονητή και τον Τσίπρα επιθετικό. ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ Θεέ μου !!!
Χασογκόλης
13/07/2010 22:21
Τέρμα. Μπλά,μπλά,μπλά..και πάνω ....λα...
Ποδόσφαιρο και πρόεδρος αριστερού κόμματος θα πήγαινε σε κάποια επαρχιακή πόλη.
Ο Παναθηναικός και ο Ολυμπιακός δεν είναι για τέτοια.
Τα έκανε μαντάρα ο Βαρδινογιάννης και τώρα ψάχνει τρόπο να ξελασπώσει.
Άντε και τον Στεφανόπουλο που είναι οικουμενικός.
Εγώ το λέω. Είναι χασογκόλης ο άνθρωπος.Είναι χασογκόλης.Δεν ντόχει το ρημάδι. Δεν..δεν..
john fistikis
13/07/2010 22:02
Ό,τι να ''ναι...
Δ.Σ
13/07/2010 21:53
Αχ Παναθηναικέ μας, γυρίζεις στα πέτρινα χρόνια, στα ράλυ και στου γυαλού τα βοτσαλάκια. Το παληό μας μέλλον είναι εδώ.
Πετρογιάννης
13/07/2010 21:34
Και εκεί που λέγαμε να σου δώσουμε ΄άφεση αμαρτιών΄ για την ΄εισαγγελική΄ σου δράση, μας βγήκες ΄βάζελος΄!!! Και μετά τι;; Πως θα γίνεις ...΄Παπούλιας στην θέση του...Παπούλια΄;; Ως αριστερός νε ΄βαζελικές ρίζες΄ ή ως ΄βάζελος΄ με αριστερές ρίζες;;; Το ξεφτυλίσαμε το θέμα... Εύχομαι να ...αποτύχεις!! Φυσικά το ΄στυλάκι ΄ σου θύμιζε πάντα΄Βγενό΄... Μπάι, Πετρογιάννης
Μανώλης S.
13/07/2010 20:46
Το Μπερλουσκόνι στην Ίντερ εσείς; Τον Κωνσταντόπουλο στον Παναθηναϊκό εμείς! Έτσι για να μη χάνεται και ο τίτλος του προέδρου δηλαδή. Πρόεδρος μια ζωή μεγάλε!
fuser
13/07/2010 20:45
Τριτη και 13 σημερα......σημαδιακο:) (τα σχολια του ψηλου και του γιατρου πολλα λεφτα χαχαχαχχα να σται καλα παιδια)
tzims
13/07/2010 20:34
Καλυτερα τη Τζουλια για προεδροοοο

Και αμα δεν δεχτει η λαμέ, τοτε τη Θεα Βανα που ειναι και γνωστη των Βαρδηνογιαννηδων
γιουσουφάκι του βαρδινογιάννη
13/07/2010 20:24
Προς Λ.Π. : ..γιατί φαίνεται κι αυτός λάμπει από καθαριότητα!!
z.z
13/07/2010 20:22
χαχαχαχαχαχα οτι ποιο ωραιο ακουσαμε σημερα!!! η καλυτερη μεταγραφη του παναθηναικου!!!...αν και στην ομαδα θα ταιριαζε κανας σακης ρουβας..(ειναι και παναθηναικος!!)
Αχιλλεας Κυρβας
13/07/2010 20:20
Καβουρογιαννη ξεπερασες και τον εαυτο σου!!!!ΟΥΣΤ.
Mαρξ
13/07/2010 20:13
Μεγαλη προοδος της αριστερας και της προοδου, ποσο ευκολα πηδανε μια εδω και μια εκει, καλο ειναι να τα βλεπει ο λαος, μενει τωρα ο Τσιπρας οταν κλεισει το μαγαζι του να γινει προεδρος του ΠΑΟ η Παπαρηγα να γινει προεδρος των εφοπλιστων, μην αμφιβαλεται για τιποτε πλεον, ολα ερχονται τα πανω κατω, σε αυτο τον κοσμο, η δοξα και το χρημα κυβερναει , τα παντα αλλαζουν, να λοιπον και οι σταλινιστες σιγα σιγα θα γινουν ευρωπαιοι.
χανια
13/07/2010 20:13
Eλεος βρε Βαρδινογιαννη..Εντελως ασχετως με τον αθλητισμο και ειδικοτερα με το ποδοσφαιρο.Ο Παναθηναικος επιβαλεται να κανει πρωταθλητισμο δεν ειναι ερασιτεχνικο σωματειο.
ks
13/07/2010 20:02
ΣΚΕΦΤΕΙΤΑΙ ΛΙΓΟ,
ΓΗΠΕΔΟ ΒΤΑΝΙΚΟΣ= ΕΜΠΟΔΙΟ?= ΤΣΙΠΡΑΣ
ΠΡΟΕΔΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟς= ΠΟΙΟΣ ΕΜΠΟΔΙΟ?
Ο Γιατρός
13/07/2010 19:23
Τον Πρόεδρο Βασίλη Λεβέντη έπρεπε να βάζανε για Πρόεδρο!
psilos
13/07/2010 18:51
τζιγγερ, απλα δεν υπαρχεις !!!
εισαι ΘΕΟΣ !

χα χα χα, ο καραμανλης ειχε δουλιτσα οταν του προτεινες ?




νεο συλαλλητηριο γρηγορα !
Λ.Π.
13/07/2010 18:32
Αχ Νίκο, γιατί νά δεχτείς νά μπλέξης μέ ό,τι πιό βρώμικο υπάρχει σήμερα στήν Ελλάδα...
JJJ
13/07/2010 18:13
ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ εντελως !!

Εχασα την ακοη μου !

Ελεος !!!!


Βαλτε και αντιπροεδρο τον μαθουσαλα Μητσοτακη και καντε την ομαδα κομμα .......ΑΧΡΗΣΤΟΙ !

ουστ !
Αγύριγο Κεφάλι
13/07/2010 18:04
Μία γριά που ήταν σε ηλικία 110 χτόνων,όταν την ρώτησαν πιοιό είναι το συμπέρασμα γιά την ζωή που βγάζει αυτή μετά από τόσα χρόνια ζωής ,απήντησε: "Να μην εκπλήττεσαι ό,τι κι αν δουν τα μάτια σου και ακούσουνε τα αυτιά σου σε τούτον εδώ τον κόσμο"...
13 και Παρασκευή
13/07/2010 17:53
και τον Κουβέλη προπονητή ...
mitias
13/07/2010 17:32
...ελα βαζελακια μια χαρα σας πεφτει....εναι και καλος δικηγορος θα σας χρειαστει για την κοντρα με τον μαρινακη

μιτιας αεκαρα
George
13/07/2010 17:24
Το τελος του Παναθηναικου..........
Πάνος Μαρκάκης
13/07/2010 16:52
Ήμαρτον! Τον άνθρωπο που ξυλοκόπησε βιαίως τη γυναίκα του; Τον δήθεν αριστερό, που κατόρθωσε να καταντήσει τον ΣΥΝ τότε το πιο ελιτίστικο κ σιχαμένο αριστερό κόμμα στην Ελλάδα; Τι δουλειά έχει αυτος ο άνθρωπος με τον Παναθηναϊκό; Ήμαρτον!!