ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΕ ΣΥΝΘΗΜΑ «ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ» ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 19/06/2017 13:27 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 20/06/2017 02:01 |
Συγκέντρωση με σύνθημα «Παραιτηθείτε» το βράδυ της Τρίτης στο Σύνταγμα

Πρόσκληση για συμμετοχή σε συγκέντρωση με σύνθημα «Παραιτηθείτε», που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη στις 20.00 στην πλατεία Συντάγματος, απευθύνει ομάδα πολιτών μέσω μέσων κοινωνικής δικτύωσης.

«Ολοι οι πολίτες οι οποίοι ανήκουμε στο δημοκρατικό τόξο δεν ανεχόμαστε άλλο αυτό το εθνικολαϊκιστικό μόρφωμα της αριστερο-δεξιάς συγκυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ» αναφέρουν οι διοργανωτές στο διαδικτυακό τους κάλεσμα, δηλώνοντας ότι διεκδικούν μεταξύ άλλων:

* Αλλαγή πολιτικής

* Δραστικές περικοπές δαπανών για «να μπει ένα τέλος στο σπάταλο κράτος, με ουσιαστική αξιολόγηση στον Δημόσιο Τομέα και με απομάκρυνση τυχόν αργόμισθων

* Διαύγεια και αξιοκρατία

* Μεταρρυθμίσεις σε όλους τους τομείς της καθημερινής ζωή».

21
Τσιου Τσιου
21/06/2017 06:28
Να λυσσαξετε και να πλανταξετε ο Τσιπρας δεν παει πουθενα θα ειναι καβαλα σας για πολυ ακομα
maevius pahatouridis
20/06/2017 18:31
τα νεα , οπως τα θυμομαστε και μεγαλωσαμε μαζι τους, ( και το βημα το κυριακατικο) εχουν πεθανει εδω και καιρο....Προσφατα απλα τα εθαψαν.... ΔΥΣΤΥΧΩΣ
Helene
21/06/2017 04:45
" TA NEA " , που στα πρωτοσέλιδα τους μαθαμε να ... γραφουμε και να ... διαβαζουμε την Ελληνικη μας Γλωσσα και που μαζι τους μεγαλωσαμε , ειναι η ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ , Οχι μονο στην ΕΛΛΑΔΑ , αλλά μπορω να σου πω ... Παγκοσμια !!!
Οι δε ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ που γραφουν σ' "TA NEA " , ... Η Ρ Ω Ε Σ !!!
Γιωργος
20/06/2017 15:05
Να παρω μαζι κανενα τεντζερεδικο να χτυπαω για σαματα η ειναι πολυ μπαναλ?Καλυτερα να ρωτησω πρωτα τον στυλιστα μου.Χρημα εχουμε αλλα το εχουμε ολο εξωτερικο και το να μας πουν φτωχους τι αλλο θελουμε.Αλλα να μας πουν απο πανω και γυφτους αυτο παραπαει και ποια αδολη πατριωτικη ψυχη μπορει να το αντεξει αυτο αληθεια.
χωριςκομματικοπροσανατολισμο
20/06/2017 09:19
Παραιτηθειτε!
Helene
20/06/2017 07:20
Οσοι ειστε στην Αθηνα , ΜΗ μείνετε μεσα …
ΟΛΟΙ στη Συγκεντρωση ... « ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ » !!!

Ακουστε τον Α ρ Κ ά :
ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΝ
ΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑΙΤΗΜΕΝΟΙ !!!!!!!


Ο Πρωθυπουργος μας … ΔΕΝ πετυχε … κ α ν ε ν α ν απο τους στοχους που ειχε θεσει : … Υπερ - δοση , …Ρητρα Αναπτυξης, …QE , … Βγαινουμε στις Αγορες , … Τελειωνουν τα Μνημονια !!!
Και … Ποιά η λυση για το Χρεος ;;; Πότε το τελος της αβεβαιοτητας της συμμετοχης του ΔΝΤ;;; Πότε η Ποσοτικη Χαλαρωση ;;; Ποια … η ικανοποιητικη Ρυθμιση ;;;

Το κοστος , …μεχρι στιγμης , για τα 2 , 5 αυτα χρονια του ΤΣΙΠΡΑ , ξεπερνα τα … 100 δις και η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ εχει παει τουλαχιστον 7 χρονια πισω , με … αγνωστο και αβεβαιο Οριζοντα ανακαμψης … !!!

Ο λογος ;;; Εχουμε να κανουμε με εναν ΑΝΕΡΜΑΤΙΣΤΟ , … χειριστου Επιπεδου !!!
Γιατι το επιπεδο ειναι αποτελεσμα πολλων παραγοντων : Περιβαλλοντος , Μορφωσης , Ηθους , Ευφυϊας και κατα συνεπεια Χαρακτηρα …

ΔΕΝ ξεχναμε το παρελθον , α λ λ ά το … ισχυρoτερο Πληγμα στην καταπονημενη Οικονομια μας , το εδωσε ο ΤΣΙΠΡΑΣ !!!

ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ … ΠΑΡΟΝΤΕΣ στη Συγκεντρωση « ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ » , (ανεξαρτητα απο την παρουσια καποιων διοργανωτων ).

Θα πρεπει να ειναι μια ΒΡΟΝΤΕΡΗ εκφραση ΔΙΑΦΩΝΙΑΣ , ειδικα οσον αφορα τις περικοπες Μισθων και Συνταξεων , οι οποιες ΣΥΝΤΟΜΑ θα ειναι … σ φ α γ ι α σ τ ι κ έ ς !!!
Για να διαλυθει ο Μυθος της … “ Πρωτη φορα Αριστερας ” !!!
Κινούμενα σχέδια . .
21/06/2017 17:42
(Απο τότε που κρεμαστήκαμε στο δικό μας σχοινί "για κάτι λεφτά υπάρχουν") και έως ότου να στεγνώσουμε, θα περάσουν πολλοί καλοθελητές ακόμη με λιγότερα ή περισσότερα λάθη και που πάλι εμείς θα τους έχουμε βάλει στη δουλειά. Κανένας τους όμως δεν θα μπορέσει να μας πάει απέναντι δια νυκτός και χωρίς να βραχούμε, αλλά ούτε και θα ευθύνεται για την πιό πάνω παρένθεση (!) που σιχαινόμαστε να παραδεχτούμε.
Helene
24/06/2017 06:47
Ευτυχως , εχουμε …“ ΤΑ ΝΕΑ “ !!!

<< Ο ισχυρος προχωρά οσο του επιτρεπει η δυναμη του και ο αδυναμος υποχωρει οσο του επιβαλλει η αδυναμια του >> - Θουκυδιδης

Ας μην το κρυβουμε , Διψάμε για Ουρανο …
.....να ξερουμε τι γινεται....
20/06/2017 03:06
Δεν ειμαστε σε προεκλογικη περιοδο, και θα τεθη εκ νεου το ερωτημα στη ωρα του,αλλα ερωτω την κ Φωφη κα τον κ Κυριακο εαν αναγνωριζουν οτι τα κομματα των οποιων ηγουνται εινα καταχρεωμενα και εαν σκοπευουν να κανουν αποσβεσι αυτων των χρεων.Η πρεπει να θεωρησουμε αυτα τα εκατομμυρια ευρω ως δεανεικα και αγυριστα.Και να μην μας απαντησουν οτι .....αλλοι τα εδημιουργησαν γιατι θα παμε σε νομικης φυσεως ζητηματα.Να βγουν και να μιλησουν με τον λαο για να ακουσουν την γλωσσα των προσδοκιων και της κριτικης. Ξενοφων Δ.
Κυριακούλα Ζήμενς Μητσοτάκη
20/06/2017 02:36
Πρόκειται δια εντελώς αυθόρμητη κι ακομμάτιστη συγκέντρωση.
ΟΝΝΕΔ - Ρέιντζερς
21/06/2017 01:11
Καλαούντρη σκουλήκι θα σε συντρίψομεν.
Πάνος / Αννόβερο
19/06/2017 14:15
Η μοναδική αισιόδοξη σκέψη που έκανα οταν άρχισε η Ελ. κρίση ήταν οτι μπορεί να 'ναι μια μεγάλη ευκαιρία να σωθούμε. Δεν είναι. Δεν γίνεται.
Louis Roussos
20/06/2017 16:21
Εγω δεν περιμενα καμια αλλαγη. Αντιθέτως είπα στον εαυτο μου. Γνωριζουν τι κανουν οι ξενοι, πιστευουν πραγματι ότι θα αλαξει ο Ελληνας? Δεν αλαζει ευκολα ο ελληνας. Κοιματε μετα τσαρουχια, όπως ελεγε και η μητερα μου.
γέροντας Ζαφείριος
20/06/2017 02:40
Η κρίση των Ελ;
Τσοπάνος Σανόβερο !
20/06/2017 00:25
Λές βρέ Πάνο'μ τότενες πω ΄χε παραγγείλει την κρίσ ο Γιώργους στου αγγλικό δίκαιου να είχε κάνει κανα λάθος ;
Χάνος / Λαντρόβερο
20/06/2017 02:39
Άντε πάγαινε ρε εβραιοκομμούνι. Βάστα SSόιμπλε!
Ο Τσοπάνος (απο πάνω)
20/06/2017 20:18
Δεν είμαι ούτε εβραίος, ούτε κουμμούνι,ούτε κανενός κομματόσκυλο, ούτε και δήθεν Έλληνας και ψεύτης απο κανα Αννόβερο κι ο τράγος μου είναι ντόπιος και μια κουδούνα . . άσε . .
Αραπης
20/06/2017 06:20
Eισθε και οι δυο απιθανοι σας φχαριστω γελασα πολυ
ΔΓΚ
19/06/2017 14:02
..η παρέα ΝΔ-ΠΑΣΟΚ μαζί με τις φυλλάδες της μίζας της διαφθοράς της αναξιοκρατίας που 50 χρόνια ΚΑΤΑΛΗΣΤΕΥΑΝ τη χώρα μαζί με τα λαμόγια..και τώρα τους κόπηκε η μάσα και κατεβαίνουν σε ...διαμαρτυρία..ακόμη δεν είδατε τίποτα..παιδιά..τίποτα...
Αραπης
20/06/2017 06:25
Πες το ψεματα
ΔΙΟΡΘΩΣΗ !
20/06/2017 00:17
Η παρέα ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΠΑΣΟΚ . .