ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΧΑΙΡΕΤΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΜΕ ΕΝΑ... ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 19/05/2017 10:18 |
Καραμανλής χαιρετά Βενιζέλο με ένα... τσίμπημα στο μάγουλο

Ενα ιδιαίτερο στιγμιότυπο κατέγραψε ο φωτογραφικός φακός κατά την διάρκεια της συζήτησης του πολυνομοσχεδίου στη Βουλή το βράδυ της Πέμπτης.

Την ώρα που ο Ευάγγελος Βενιζέλος παρακολουθεί προσηλωμένος τη συζήτηση στη Βουλή, ο πρώην πρόεδρος της ΝΔ, Κώστας Καραμανλής, τον πλησίασε και του τσίμπησε το μάγουλο.

Ο κ. Βενιζέλος αρχικά φάνηκε να ξαφνιάστηκε, καθώς δεν είχε αντιληφθεί την παρουσία του, ενώ στη συνέχεια τον χαιρέτησε και ανταπέδωσε τα χαμόγελα.

23
ΣΤΡΑΤΟΣ
20/05/2017 20:49
Να δούμε πότε θ΄ αρχίσουν να ρίχνουν τσιμπήματα στον ανιψιό...Εφερε τη χώρα λίγο πριν τον γκρεμό και τώρα δεν αφήνει τον Μητσοτάκη να εφαρμόσει την πολιτική για την οποία ψηφίστηκε....
τσαλαπερντας
20/05/2017 17:37
και οι 300 ειναι κουκλοθεατρο...ειναι η δευτερη φορα που γραφω το σχολιο....και λογω της ελευθεριας λογου που εχουμε μου το κοψατε...και αν οι τραπεζες θενε να σας κλεισουν....εσεις σκυβετε και περιμενετε...γιατι οι ελληνες δημοσιογραφοι δεν τολμουνε πλεον να γραψουν ελευθερα την αληθεια...σωστα?...επειδη σας εκβιαζουν απο την αλλη!..και επειδη δεν εχετε ηγητορα-διευθυνοντα με ορχεις....η υποδουλωση σας στις τραπεζες ειναι βεβαιη..εσεις οι δημοσιογραφοι εαν δεν ειχατε το κομπλεξ να μαχεστε μεταξυ σας....σημερα θα διοικουσατε εσεις...την ελλαδα...γιατι εχετε την δυναμη να το κανετε αλλα δεν τολματε!...κριμα...βγαλτε τα ολα στη φορα...και τα δυο τραπεζικα αποβρασματα που θελουν το κλησιμο...και θα δειτε τι υποστηριξη θα βρειτε...ως δια μαγειας!
Ανοχή εις το διαφορετικόν
20/05/2017 17:31
Φίλοι συσχολιασταί, δεν είναι κακό να τυγχάνει κανείς μπαϊσέκσουαλ. Μην κοιτάτε τους διάφορους λιγούρηδες καλαούντρηδες που έχει γυαλίσει το μάτι τους να σταυρώσουν κανά θήλυ. Όσοι έχουν μεγάλη εμπειρία περί τα θήλεα αρχινάνε ύστερις και τα βαριούνται κι αναζητούν "άλλου είδους" περιπέτειαι...
Κύριε Ελεγκτά των σχολίων, διαφωνείς;;;
20/05/2017 16:06
Είθισται να αλληλοχαιρετιούνται με αυτόνανε τον τρόπο οι μπαϊσέκσουαλς.
...και προκόψαμε
20/05/2017 12:58
"Γκιατί ζου τζιμπάω ντο μπαγουλάγκι; Γκιατί εγκώ έγκινα μπρωθυμπουργός ρε μπαλάκα, εσύ έγκινες;". Το επίπεδον, λέγω, ενός "Καραμανλή" του πτωχού, ενός "Καραμανλή" του συριζαίου, ενός "Καραμανλή" της διπλανής πόρτας. Θέλαμε να προκόψουμε και βγάλαμε ... αυτόν. Ύστερα βγάλαμε τους θαυμαστές του, τους συριζιάρηδες...
derkon
19/05/2017 19:51
Πίστευα ότι ο Καραμανλής διέφερε από τους άλλους πολιτικούς απατεώνες. Οπότε ή εγώ ήμουν γελασμένος, ή ότι αυτός προσεχώρησε πλήρως σ αυτούς που σήμερα καταστρέφουν την χώρα μας.
Κώστας Διδ.
20/05/2017 08:41
Ευαγ. Βενιζέλος : " Μύθοι και Αλήθειες για το Δημόσιο Χρέος 2012-2017". Το τελευταίο του βιβλίο. Αρκετά κατατοπιστικό. Ας το διαβάσουν οι σχολιαστές. Θα ωφεληθούν......
wolf
20/05/2017 07:17
Αν δεν εχεις καταλαβει ακομα , οτι ολοι τους ειναι απο το ιδιο φτυνο υλικο , εχεις μεινει πολυ πισω, φιλε !
Ωρθογρραφεία
20/05/2017 17:06
Φτηνό. Αν είναι δυνατόν.
20/05/2017 02:18
Εσύ ήσουν γελασμένος. Μπορεί η κατρακύλα μας να ήταν ήδη εν εξελίξει πριν το 2004, αλλά την περίοδο 2004-2009 επιταχύνθηκε. Με μαέστρο τον εν λόγω μπούλη.
Νικος
20/05/2017 01:59
Ο ανθρωπος ειναι ενα αχρηστο καθικι. Το ελεγε κι ο θειο ςτου οταν ζουσε. "Αντωνη αυτος μας βγηκε σκαρτος"
ο Ελεγκτής των σχολίων
19/05/2017 18:14
Θα με ειπεί κι εμέ επιτέλους κανείς τί παγαίνει να ειπεί το "οσαύτως";

Ή επειδή τυγχάνει σάματις να έχω τας κλείδας της λογοκρισίας εις τη χείρα με θεωράτε "Εξουσία κι έτσι" κι ως εκ τούτεως με φθονείτε κι ως απείθαρχοι Έλληνες -που λέγει κι ο Κίσσινγκερ- με αγνοείτε και με σνομπάρετε;
Περπαταω λαι τα....
19/05/2017 22:10
Σωστα τα λες Ζαφειρω μ'
Χε,χε..
20/05/2017 12:44
Έχω στυτικό πρόβλημα. Δεν πρόκειται να με ανάψεις όσο κι αν προσπαθείς. Πάγαινε εις άλλονα φίλο συσχολιαστή αν αιστάνεσαι μόνη.
Δεν σέβονται το ρόλο τους
19/05/2017 12:22
Ο τύπος είναι πολύ ... "μάγκας". Δεν είπα Μούγκας, αν και αυτό είναι, είπα ντεμέκ "μάγκας". Όπως τότε που θα καπαρπάζωνε τη διαπλοκή με "πόλεμο" κατά των νταβατζήδων, αλλά γλίστρησε και έπεσε. Οοοοχι, οοοοχι. Αμπ ντη μπολή μπαγκια είμπε γκαι ντο "άζντο γκια αργκόντερα" στον Αλογοσκούφη, και μας πήρε το ποτάμι. Φουσκωμένα μάγουλα και παραφουσκωμένα "Εγώ", αλλά από ικανότητα και ουσία, ΜΗΔΕΝ. Αυτός είναι ο αγαπημένος και των μαγκών των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ που θα "σκίζανε το μνημόνιο με έναν νόμο και ένα άρθρο", αλλά κατάφεραν να σφουγκαρίζουν το πάτωμα της Μέρκελ "ζντα ντέζζερα". Μετά σου λέει ότι η αλητεία του ΣΥΡΙΖΑ και η αγέλη των σκύλων της ΧΑ είναι που ασχημίζουν τη Βουλή. Αν δεν υπήρχαν κάτι τέτοιοι ψευτόμαγκες της πορδής, που δεν σέβονται το ρόλο τους για τον οποίο τους χρυσοπληρώνουμε, δεν θα ήταν ανεκτές κι οι ύβρεις του ΣΥΡΙΖΑ και το ναζιστικό απόστημα εκεί μέσα. Η χειρονομία του δήθεν Καραμανλή εξηγεί με μία λέξη την κατάντια μας.
derkon
19/05/2017 19:58
Εσένα, ή τη χώρα μας και τον λαό της που, πότε και σε τι τον έβλαψε η Χρυσή Αυγή? Φαίνεται ότι είσαι δεκτικός αυτής της άθλιας πολιτικής κατάστασης, που όχι μόνον δημοκρατική δεν είναι, αλλά είναι ξεκάθαρα φασιστική! ( Αν βέβαια γνωρίζεις τον ορισμό του φασισμού, πράγμα για το οποίο πολύ αμφιβάλλω). Είθισται ηλιθίοις ασχημονείν !
Εσύ, εγέρθητος!
19/05/2017 22:56
Πλάκα έχεις εσύ, σαν να μιλάς σε άσυλο ανιάτων καθυστερημένων, σαν μασκαράς που του πεσε το μουστάκι και δεν το χει πάρει χαμπάρι και παριστάνει το σοβαρό. Έρχεται ένας ναζι-άρης να μας εξηγήσει τί είναι δημοκρατία, τί είναι φασισμός και ποιος ασχημονεί. Μάλιστα. Έξεσται εγερθήτοις ασχημονείν.
wolf
20/05/2017 07:33
Δημοκρατια ειναι να αντιπροσωπευεται στην Βουλη ο μπατιρης , πτωχος και πεινασμενος Ελληνας πολιτης απο λαοπλανους απατεωνες πολιτικους !! Ο Ναζι-αρης εχει απολυτα δικαιο οταν αναφερεται σε τετοιου ειδους Δημοκρατια !
Ξεδοντιασμένος λύκος, φυλάει τα πρόβατα;
20/05/2017 12:51
Μαζεύτηκαν οι χιτλερικοί να μιλήσουν για ... Δημοκρατία. Πες μας κι άλλα συγκινητικά για τον μπατίρη και τον "πτωχό", Στελάρα!!
Βρασίδας
19/05/2017 16:06
Μάγκας είναι και ο Αλέξης που σε ελάχιστο χρόνο έφερε αυτόν τον υπαλληλίσκο της διαπλοκής και του πελατειακού κράτους (που υπηρετεί και ο Αλεξάκης!) ξανλα στο προσκήνιο. Καλά να πάθουμε! Αυτός ο λαός θέλει «μάγκες» να τον κυβερνούν και να τον «πηδ…».
Δεν τα λες καλά Βρασίδα
19/05/2017 18:04
Δεν νομίζω να θέλει αυτό ο λαός. Αυτό κάνουν αυτοί, και το κάνουν συνεχώς, και γι αυτό τους σχολιάζουμε αρνητικά. Ο λαός μια φορά στα τέσσερα χρόνια ρίχνει μια ζαριά. Το να τα ρίχνει κανείς στο λαό είναι τεράστιο λάθος, και αντίφαση. Αθωώνει αυτούς που αποφασίζουν και ενοχοποιεί αυτούς που δεν.
Αριστείδης Δίκαιος
19/05/2017 11:17
Τα παιδία παίζει ή Όμοιος ομοίω αεί πελάζει ή Ο όμοιος στον όμοιο κι η κοπριά στα λάχανα.
derkon
19/05/2017 20:00
Φαίνεται ότι έχεις δίκαιο !