Ψήφισαν τα μέτρα και με τα δύο χέρια

Οι Κοινοβουλευτικές Ομάδες ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΕΛ έδωσαν σύσσωμες την ψήφο τους στη συμφωνία που έφερε η κυβέρνηση στη Βουλή

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 19/05/2017 08:00 |
Ψήφισαν τα μέτρα και με τα δύο χέρια

Χαρακτήρα ψήφου εμπιστοσύνης προς την κυβέρνησή του έδωσε ο Αλέξης Τσίπρας στην ψήφιση των μέτρων και αντιμέτρων που περιλαμβάνει η συμφωνία...

ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
10
Μουτζωθείτε όσοι τους ψηφίσατε
19/05/2017 14:20
4 χρονια βουλευτής σημαίνει: 4 χρόνια X 12 μήνες X 6000 ευρώ = 288000. Βλάκες είναι οι συριζαίοι να καταψηφίσουν τα μέτρα;
Vagelis
19/05/2017 14:14
Ρε μαγκες του σαιτ πρωτα μπενει το Like και με τα το Dislike, εδαλα καταλοθως Dislike αλλαξτε τα παρακαλω τα εχετε αναποδα.
Μην απορείς
20/05/2017 09:31
Η Ελλάδα είναι σε όλα τα αρνητικά πρωτοπόρα.
Vagelis
19/05/2017 13:25
Δεν υπαρχουν λογια να περιγραψω τους βουλευτες του Συριζα, το μονο που προσδοκω προσωπικα απο την ολη κατασταση ειναι υπομονη και κουραγιο μεχρι τις επομενες Εθνικες Εκλογες για να βγαλω το Μισος - Αγανακτηση μου για την Κοροιδια του Συριζα και τους βουλευτες του, ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ κ.Τσιπρα.
wolf
19/05/2017 13:23
Ουτε ενα , εστω ψοφιο , μισο ΟΧΙ , ετσι για την τιμην των οπλων ? Οι ξεφτιλες , τοσο πεινασμενοι ειναι ? Ναι , ετσι ειναι , επειδη οι πτωχοι και πεινασμενοι λαοι , συμβαινει να ψηφιζουν απατεωνες πολιτικους που τους δινουν αφθονες ψευτικες υποσχεσεις !
ΒοΛή
19/05/2017 12:20
Ο μεν Μητσοτάκης περιέγραψε την πραγματικότητα, ακριβώς όπως την βιώνουμε, ο δε Τσίπρας, σαν πολιτικός ταχυδακτυλουργός, έκρυψε στο μανίκι του τα μέτρα, και κατηγόρησε τον Μητσοτάκη με τις ίδιες γνωστές κατηγορίες που βαρύνουν τον ίδιο...ισχυρίστηκε πως είπε την αλήθεια στο λαό, και το γεγονός πως έχει εγκλωβίσει τους πολίτες σε ένα "στρατόπεδο" οικονομικής εξόντωσης, το εμφάνισε σαν προθάλαμο της εξόδου από την κρίση, την στιγμή ,που μας βυθίζει στον πάτο της...!
Λάκης
19/05/2017 10:44
Πουλήσατε όχι μόνο τα βρακιά μας αλλά και τα σώβρακα! Κατά τα αλλα πανηγυρίζετε σαν απροσάρμοστα! Παρακολούθησα τη συζήτηση στη Βουλή χθες βράδυ... Ο πρωθυπουργός δεν αναφέρθηκε, σχεδόν καθόλου στα μέτρα προς ψήφιση! Μόνο για τα αντίμετρα μίλησε με τόσο ενθουσιασμό όσον θα είχε αν είχε ανακαλύψει τη θεωρία της σχετικότητας!!! Λυπάμαι που υπήρξε έστω και ένας βουλευτής που ψήφισε αυτό το καταστροφικό, όπως φαίνεται, νομοσχέδιο...
Αηδιασμένος πολίτης
19/05/2017 12:37
Συμφωνώ με τον Λάκη. (Κατά λάθος έβαλα thumb down, γιατί άλλαξε η σειρά μετά την ανανέωση της ιστοσελίδας των ΝΕΩΝ.) Όλοι οι πολιτικοί (και πολλοί Έλληνες) είναι υπεύθυνοι για την κατάσταση στην οποία φτάσαμε. Αλλά τουλάχιστο να μη μας κοροϊδεύουν κατάμουτρα. Πού είναι οι υποσχέσεις για κατάργηση του ΕΝΦΙΑ, για αφορολόγητο στις 12000, για 13η σύνταξη; Το αφορολόγητο έπεσε στα τάρταρα, οι συντάξεις πετσοκόπηκαν, και ο ΕΝΦΙΑ ζει και βασιλεύει. Τουλάχιστο ας παραδεχτούν ότι μας εξαπάτησαν, ή ότι προσπάθησαν αλλά απέτυχαν. Ξεφτίλα...
Ορθόδοξος Έλλην Πολίτης
19/05/2017 10:03
Τό διεφθαρμένο πολιτικό σύστημα, στό σύνολό του, που νέμεται τόν πλούτο τής Ελλάδος καί διαχειρίζεται τήν πολιτική κατάσταση, είναι ΕΠΙΛΟΓΗ τής επίσης διεφθαρμένης καί πνευματικώς αποχαυνωμένης ελληνικής κοινωνίας η οποία επειδή ακριβώς απομακρύνθηκε από τίς προαιώνιες αξίες τού έθνους, κατήντησε αυτό που είναι σήμερα.Επέλεξε επανειλημμένως τούς άρχοντες που τής αξίζουν. Δέν έχει τό σθένος, δέν θέλει, νά αποτινάξη τόν ζυγό καί νά αγωνισθή.Η καλοπέραση, η τρυφή καί οι ηδονές έχουν γίνει δευτέρα φύσις! Δέν τολμούν οι Έλληνες κάν νά διανοηθούν ότι θά ζήσουν κάποιο χρονικό διάστημα μέ σημαντικές δυσκολίες αλλά ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ! Προτιμούν τήν κεκαλυμμένη δουλεία!
wolf
19/05/2017 13:43
Φιλε εισαι λαθος! Ο Ελληνας ουτε αποχαυνωμενος , ουτε συνηθισμενος ατην καλοπεραση ειναι ! Απλα ειναι πτωχος και μια ζωη πεινασμενος και μαλιστα σε τετοιο βαθμο ,ωστε να γινετα ευκολο θυμα του καθε ενα απατεωνα πολιτικο που του δινει ψευτικες υποσχεσεις , τις οποιες , λογω της κακης του μορφωση και του ευπιστου χαρακτηρος του , τις καταπινει αμασητες , σαν τον γλαρο !