Σήμα κινδύνου για πρόσθετα μέτρα 2,7 δισ. ευρώ από το ΔΝΤ προκειμένου να επιτευχθεί ο στόχος του πρωτογενούς πλεονάσματος 3,5% το 2018!

Ο κόφτης... έρχεται και
η κυβέρνηση πανηγυρίζει!

,   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20/04/2017 08:00 |
Ο κόφτης... έρχεται και<br>η κυβέρνηση πανηγυρίζει!
Η Κριστίν Λαγκάρντ και το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο αμφισβητούν ως υπεραισιόδοξο το κυβερνητικό αφήγημα περί εκτόξευσης της ελληνικής οικονομίας

Οσο κι αν ξορκίζονται τα πρόσθετα μέτρα ακόμα και για το 2018, η απειλή πλανάται στον ορίζοντα. Είτε μέσω περικοπών μισθών και συντάξεων είτε...

ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
17
ΣΥΝ/ΧΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ
24/04/2017 18:21
ΟΙ ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ ΤΗΣ ΠΡΩΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΠΙΣΘΟΔΡΟΜΗΣΗΣ--- ΥΠΟΤΙΜΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΒΑΝΑΥΣΑ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΙΜΗΣΑΝ----ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΧΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ--ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΝΑΙ ΣΕ ΟΧΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΨΗΙΣΜΑ ---ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΩΝ ΛΑΙΚΩΝ ΑΡΘΡΩΝ ΤΟΥ------ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΜΑ ΣΤΙΣ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ????---ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΜΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΟΥΤΕ ΟΥΤΕ ΟΥΤΕ??? ΗΛΘΕ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΜΑΤΟΣ --- ΠΕΡΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΩΣ----ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΦΤΩΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΤΟ 2018-2019 ??? Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΞΡΧΑΣΕΙ ΠΟΙΟΙ ΤΑ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ---------ΚΟΝΤΟΣ ΨΑΛΜΟΣ ΣΥΡΙΖΑΙΟΙ?????
αλη πασας απο γιαννενα
21/04/2017 00:23
σκληρες διαπραγματευσεις ! αρε τσιπρα στο παραμυθιασμα του κοσμακη εισαι μανουλα
Πάνος / Αννόβερο
20/04/2017 20:41
Έρχεται ο μίστερ Κόφτης με μεγάλη ταχύτητα, αχ παππού μου, πήγαινες για την '13
Πάνος / Αννόβερο
20/04/2017 20:36
Ποιος είναι ο μεγαλύτερος απατεώνας; ο ΓΑΠ, Ο Σαμαράς ή ο Τσίπρας. ....το ξέρω θα μου πείτε όλοι ίδιοι είναι. ΑΜ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ..... δεν είναι ρε Έλληνες.
Σια
21/04/2017 10:44
Καλα εσυ τον ΓΑΠ τον εχεις στο εικονοστασιο; Τι γραφεις;
Πάνος / Αννόβερο
22/04/2017 20:59
Ξέρω γω ρε φίλε; εσύ είσαι ο σοφός του χωριού. Πες μας ποιος σε γεμίζει τουλάχιστον, εκτός από στείρα και άμυαλη κριτική.
Πάνος / Αννόβερο
22/04/2017 20:29
Τον ΓΑΠ δεν τον έχω πουθενά,η χώρα μου με ενδιαφέρει. Αν εσύ έχεις καλύτερο πές μου να τον ψηφίσω και εγώ.
Κκ
20/04/2017 20:07
νομιζω οτι το ακολουθο περιγραφει την κατασταση πολυ καλα ''των γυναικων ημων διανυγομενων, ημεις αδωμεν ''
ZAM
21/04/2017 09:24
... καί η γελοια κυβέρνηση χτενίζεται.
ΒοΛή
20/04/2017 16:03
Οι υποσχέσεις Τσίπρα δεν ήταν παρά αντίστοιχες αυταπάτες του, όπως ο ίδιος αναγκάστηκε να παραδεχθεί, γι' αυτό και ακολούθησαν τα ακριβώς αντίθετα...Η πιο βαριά ψευδαίσθηση και αυταπάτη του, ωστόσο, είναι πως κυβερνάει τη χώρα! ΔΥΣΤΥΧΏΣ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΚΕΦΑΛΟ ΣΩΜΑ, ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΑΤΑΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΙΑ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ!
ZAM
21/04/2017 09:27
Δυστυχώς η χώρα μοιάζει με ακέφαλο ΠΤΩΜΑ πού κατατρώγεται από τους κυβερνητικούς σκώληκες.
αλη πασας απο γιαννενα
21/04/2017 00:27
μεγαλος παπατζης ο τσιπρας πουλησε παπα εναν ολοκληρο λαο και ακομα τα χαιβανια τον ακολουθουν με θρσησκευτικη ευλαβεια..
ΔΓΚ
20/04/2017 20:37
ναι..να φέρουμε τα λαμόγια που κυβερνούσαν τα προηγούμενα 50 χρόνια και μεγαλούργησαν...γιατί τώρα είμαστε ακέφαλοι...όλοι οι Ελληνες γελάνε με τη φτηνη προπαγάνδα σου..όπως και νάχει ο μικρός σας πήρε τα σώβρακα..και αυτό το λένε δυστυχώς για σας σε όλο τον γνωστό πλανήτη..είπαμε καιρός πανιά..καιρός κουπιά...
Μονο τα σωβρακα ?
22/04/2017 14:31
Ναι, ειναι αληθεια αυτο, μας πηρε τα σωβρακα. Μονο που τον ψηφισαμε γιατι υποσχεθηκε οτι θα μας τα αφησει.
Λάκης
20/04/2017 15:56
Αλτσχάιμερ μου μυρίζουν οι πανηγυρισμοί της κυβέρνησης!
ο τρελοσ της παρεας
20/04/2017 12:14
Εαν η Ελλαδα δεν δεινη κρατος που ολα λητοθργοθν με νομους που ο Ελληνας σεβαιτε τους νομους και το κρατος τον πολιτη το δε κρατος φηλαει το τραπεζιτηκο συστημα σαν κορη οφθαλμου εαν ολα αυτα δεν γηνουν μην περτημενται επενδησεις και οθτε οι Ευροπεοι οθτε το ΔΝΤ θα δοσοθν ενα Εθρω
Ερδογαν
20/04/2017 10:55
Επιτελους, επιτελους, εφτασ η αρχη του τελους κι απο το τελος η αρχη σας στη καινουργια τη ζωη σας.