Φωτήλας αντί Παπακώστα αναπληρωτής τομεάρχης Υγείας στη ΝΔ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/04/2017 12:37 |
Η Κατερίνα Παπακώστα.Πηγή: INTIME NEWS
Φωτήλας αντί Παπακώστα αναπληρωτής τομεάρχης Υγείας στη ΝΔ
Την αντικατάσταση της Κατερίνας Παπακώστα από τη θέση του αναπληρωτή τομεάρχη Υγείας της ΝΔ αποφάσισε ο Κυριάκος Μητσοτάκης.

Με απόφαση του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης, αντικαθίσταται από τον βουλευτή Ιάσονα Φωτήλα.

Υπενθυμίζεται ότι με ανάρτησή της στο facebook η κ. Παπακώστα, που είχε διατελέσει υφυπουργός Υγείας, ανέφερε προ ημερών τα εξής: «Αφού ευχηθώ Καλή Ανάσταση και στον Αδωνι, θέλω να τονίσω ότι η μέρα σήμερα είναι μεγάλη για τη Χριστιανοσύνη για να απασχολεί με τα θέματά του... Επειδή όμως πιστεύει ότι, ως αντιπρόεδρος, βάλλεται, θα συμφωνήσω και θα του προτείνω το αυτονόητο...Εως ότου κλείσει η εξεταστική τις εργασίες της να απεκδυθεί του θεσμού... Επίσης η παράταξη δίνει τις μάχες και δέχεται τις επιθέσεις, να τονίσω ότι εδώ διαφωνώ με την προσωπική αναφορά του... Τέλος, κανείς δεν είναι πολυτιμότερος της παράταξης στην οποία έχουμε την παράδοση, ο βίος και τα έργα μας να μην την εκθέτουν...».

Στο μεταξύ, η ΝΔ ανακοίνωσε ότι στην εξεταστική επιτροπή για την Υγεία θα συμμετάσχουν οι βουλευτές της Γιώργος Βλάχος, Γιώργος Γεωργαντάς, Γιάννης Κεφαλογιάννης, Νότης Μηταράκης και Χρήστος Μπουκώρος.
σειζης
20/04/2017 03:12
διαγραφες πολιτικων πρεπει να εχει το δικαιωμα να κανει και ο λαος εξοστρακισμους ..οσοθς θεωρει επικινδυνους να τους στελνει στο διαολο.
TS.
19/04/2017 23:12
Το καραμανλικό κατεστημένο κάνει ότι μπορεί, για να βάλει εμπόδια στον Μητσοτάκη! Αυτό που είναι κυρίαρχο για τον Κώστα Καραμανλή, είναι η δική του προστασία, και αυτή του την εξασφάλισε ο Τσίπρας και όχι το αν θα κερδίσει η ΝΔ και γίνει Πρωθυπουργός ο Μητσοτάκης!
19/04/2017 15:37
Τον Άδωνη, το Βορίδη και τους λοιπούς ακροδεξιούς ο Κούλης θα τους διαγράψει ποτέ; Ή όχι, δεδομένου ότι είναι γλυκιά η καρέκλα και χωρίς αυτούς, χωρίς το νεοναζιστικό σκληροπυρηνικό κορμό της ΝΔ, εξουσία δε θα δει ποτέ; Οψόμεθα!
σειζης
20/04/2017 03:14
γιατι θα εβλεπε εξουσια ο συριζα χωρις την ακροδεξια του καμμενου ? που σποθδασες πολιτικες επιστημες στο μαντρι του συριζα?
20/04/2017 14:18
Συμφωνούμε, δηλαδή, στο ότι ο κορμός της ΝΔ είναι νεοναζιστικός. Μου αρκεί!
σειζης
21/04/2017 23:22
ε καλα εσυ δεν τρωγεσαι με τιποτα
IRENE
19/04/2017 13:06
Για να επανέλθω διότι αρχικά δεν το αντιλήφθηκα, ο Κυριάκος την Παπακώστα απλά την έπαυσε από μία επιτροπή για την υγεία ενώ θα έπρεπε να την παύσει από το κόμμα όπως και όλους τους παρόμοιους λαικιστές που έχει στο κόμμα του οι οποίο πολύ φοβάμαι πως δεν θα τον αφήσουν να γίνει ένας πραγματικός ηγέτης για τη χώρα όπως ονειρεύεται. Και για να βοηθήσω τον Κυριάκο Μητσοτάκη ως προς την κατεύθυνση που πρέπει να κινηθεί με πρόσωπα και πράγματα που υπάρχουν μέσα το κόμμα του απλά ας έχει υπόψη του πως υπάρχουν άνθρωποι που τον θεωρούν ως μία τελευταία ελπίδα για τη ΧΩΡΑ και για τους ΝΕΟΥΣ και το ΜΕΛΛΟΝ αυτού του τόπου, και που μπορεί να μην ανήκουν στη Νέα Δημοκρατία αλλά απλά να πιστεύουν στην ιδιοσυγκρασία και την τόλμη αυτού του ανθρώπου που λέγεται Κυριάκος Μητσοτάκης.
19/04/2017 02:26
Έτσι, για να βλέπουν και οι αφελείς ψηφοφόροι ποιος κάνει κουμάντο στη ΝΔ. Στο καινούργιο, δα, που τάζει ο Κούλης!
IRENE
18/04/2017 19:29
Μπράβο στον Κυριάκο Μητσοτάκη. Ελπίζω σύντομα να ξηλώσει όλους τους λαικιστές αρχής γενομένης από τον μέγιστο Αντώναρο, Γιακουμάτο και λοιπούς
Υποκριτή, βγάλε πρώτα από το μάτι σου το δοκάρι και τότε θα δεις για να βγάλεις την αγκίδα από το μάτι του άλλου
18/04/2017 17:38
Βρώμα και δυσωδία στην δεξιά πολυκατοικία
Mistake
18/04/2017 17:35
Έχω κι εγώ τέτοιο μουστάκι!
Aδωνης
18/04/2017 17:34
Η Παπακωστα στην φωτογραφια το ..... φυσαει και δεν κρυωνει η κανω λαθος.
Πανος / Αννόβερο
18/04/2017 14:45
Ο Άδωνις Γεωργιάδης γλύφει τον Κυριάκο μέχρι να λιώσει!! Ο ξεφτίλας.
TS.
20/04/2017 12:20
Εσύ, παπαγαλάκι του Γιωργάκη, να μην μιλάς για γλύψιμο!
Πανος / Αννόβερο
18/04/2017 13:37
Μην τυχών πειράξετε τον Τραγάκη, τον Γιακουμάτο και το αγράμματο στοιχείο τον Κικίλια.
Analphabet
19/04/2017 16:30
Τυχόν όχι τυχών
ΚΑΚΙΣΤΟΣ
19/04/2017 13:41
Ευτυχως εσυ εισαι εγγραμματος κ. <τυχων>.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις