Αντιπερισπασμός με Εξεταστικές

Το Μαξίμου προσπαθεί να αποδράσει από το τέλμα της διαπραγμάτευσης παίζοντας για άλλη μια φορά το χαρτί της σκανδαλολογίας και του «ηθικού πλεονεκτήματος»

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/03/2017 08:00 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 19/03/2017 10:28 |
Αντιπερισπασμός με Εξεταστικές

Εγκλωβισμένο στη δική του πολιτική βρίσκεται το Μαξίμου, το οποίο αναζητεί τώρα μέσω των Εξεταστικών έναν αντιπερισπασμό στην αποτυχία του να...

ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
18
Αλεξία
20/03/2017 02:56
Τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ’ ουρανού Καλέ τι κορμοστασιά καλέ .Εμείς πάντως στο LGBTQ πολύ το θαυμάζουμε το τεκνό .
συνβασιλεουσα
20/03/2017 02:52
Τετιου ειδοθς τεχνασματα δεν θα μπορεσουν να ανατρεψουν την κατηφορα που πηρε ο συριζα με τα ποσοστα του..στην ουσια ειναι μια χαμενη μαχη πριν καν αρχισει
Αει σιχτίρ
20/03/2017 01:32
Φύγετε πια, Καραγκιόζηδες! Φύγετε!
Κάμω άραγες δια σκηνοθέτης;
20/03/2017 00:29
Κύριε Ελεγκτά των σχολίων, άι χεβ ε ντρήμ. Να είναι Λαμπρή και ο Βαγγελάκης ο Αβέρωφ να ετοιμάζεται δια το αγαπημένο του σπορ: τσούγκρισμα αυγών στα στρατόπεδα με τα στρατευμένα νιάτα αναφωνώντας "αχ, με έσπασες!".
Στο ρόλο του στρατευμένου νιάτου, ποίος άλλος φυσικά; Ο Αλέξης.
Ευκλειδία
20/03/2017 00:24
Στη συγκεκριμένη φωτογραφία ο Αλέξης μου είναι καταπληκτικός! Σκίζει!
Αντωνία Σαμαρά
20/03/2017 00:15
Ωραίο αγόρι ο πρωθυπουργός μας! Είναι πολύ κολακευτικό το ανωτέρω ενσταντανέ! Υγράνθηκα!
Cool!
19/03/2017 18:01
Πολυ μου αρεσει η φωτογραφια! Ένταξυ ρε παιδια τα σκατωσα μη βαρατε. Η Παγωνα φταιει΄ φαινεται να λεει.
Μια Φωτο 1000 λεξεις
19/03/2017 17:10
Μου ελεγαν οτι η υπεροψια ειναι στενα συνδεδεμενη με την ΒΛΑΚΙΑ ,ΝΑΡΚΙΣΙΣΜΟ και την εντονη ταση ΑΝΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑΣ ανεξαρτητως αν εισαι ασχημος, κοντος ,αγραμματος ...Ορα Κατρουλιαρη.Δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι η Τσιτσιφιογκου μου τα θυμισε αυτη του η Φωτογραφια.ΛΕΤΕ να ειμαι εκτος θεματος?
Πάνος / Αννόβερο
19/03/2017 13:28
Ο Αλέξης οδηγεί την χώρα σαν νέος οδηγός . Άναψε αριστερό φλας και έστριψε δεξιά.
Πάνος / Αννόβερο
19/03/2017 13:19
8 χρόνια εξεταστικές , ούτε ένας στην φυλακή , ούτε ένα Ευρώ στα δημόσια ταμεία του κράτους. ..κατά τ άλλα μας φταίει ο Γιώργος Παπανδρέου !!
Κκ
19/03/2017 18:49
Άσε ρε φιλαρα...... Ο πρώτος που θα έπρεπε να παει μέσα για πολλά χρόνια...
Πονηρο!
19/03/2017 18:08
Αμαν ρε ανθρωπε με τον Γιωργακη! Νουνος σου ειναι; Προσωπολατρεια για νεα που ειχε τοσο καλα κυβερνητικα προγραμματα οπως ολοι οι αλλοι;
Χοντρος Λιγνος
19/03/2017 18:06
Ψηλος, λυγερος, ανικανος! Ενας σωστος Εληνας. Να παει μαζι με τη Φωφω να παιξουν 'Χοντρη και Λιγνο'... Αυτη τον τζετζερη, αυτος το καπακι.
ΓΑΠ
19/03/2017 17:52
Ψήφισες ΚΙΔΗΣΟ στις τελευταίες εκλογές ή μόνο θεωρείες είσαι;
Ηλίας
19/03/2017 12:26
Οι διαπραγματεύσεις δεν κλείνουν, ο Ερντογάν διεκδικεί ακόμη και την Αίγινα, ο κόσμος είναι στα όριά του και ο.......Αλέκος χτενίζεται!!!
tt
19/03/2017 11:09
Καραγκιόζη εάν θα φέρεις πίσω αυτούς που έβγαλες στο Δημόσιο στα 50 στη σύνταξη και τους βάλεις να δουλέψουν σε θέσεις εργασίας όπως είναι η αστυνομία τα νοσοκομεία γιατί από κει τους έβγαλες τη σύνταξη Καραγκιόζη εάν θα φέρεις πίσω αυτούς που έβγαλες στο Δημόσιο στα 50 στη σύνταξη και τους βάλεις να δουλέψουν σε θέσεις εργασίας όπως είναι η αστυνομία τα νοσοκομεία γιατί από κει τους έβγαλε στη σύνταξη Τότε είναι φυσικό ότι δεν θα υπάρχει έλλειμμα προσωπικού στις δημόσιες υπηρεσίες και αν επίσης κόψεις μισθούς και συντάξεις του Δημοσίου οι οποίοι είναι η αποκλειστικά υπεύθυνοι για την μεγάλη αυτή η καταστροφή που περνάει πατρίδα μας Εάν επίσης Κυνηγήσεις όλη αυτήν η διαφορά με τους τραπεζικούς δηλαδή να ελέγξεις τους λογαριασμούς των τραπεζικών από την δικιάετια του 90 Και αν επίσης όσοι εμπλέκονται σε σκάνδαλα τους δικάσεις και κάνεις κατασχέσεις ακόμα και των περιουσιακών του στοιχείων του ότι η Ελλάδα θα βγει από την κρίση αυτά ζήτησε ο λαός όταν σε ψήφισε και όχι να τιμωρήσεις αυτά Είναι η δικαιοσύνη είναι το δίκιο του έλληνα γι' αυτό σε ψήφισαν οι ηλίθιοι οι έλληνες και όχι να συνεχίζεις την πολιτική αυτουνού που έφτασαν την Ελλάδα ως εδώ αυτοί οι φόροι και αυτή η λαίλαπα γίνονται μόνο και μόνο για να πληρωθούν μισθοί και συντάξεις του Δημοσίου τα κλεψιμαίικα των τραπεζικών που έδιναν δάνεια Σε πολίτες που δεν είχαν μία στην τσέπη ενώ το γνώριζαν αυτή και αυτά όλα πρέπει να ληφθούν αυτό που έχουμε σήμερα στην Ελλάδα είναι μία έκτακτη ανάγκη ένας πολιτικός σοβαρός θα είχε κάνει στρατιωτικό νόμο για να μπορέσει να βγάλει την Ελλάδα την Κρειση Αυτή χρειάζεται μόνο ένας στρατιωτικός νόμος με τα παρακάτω που εξήγησα και τίποτα αν ούζο αυτοί οι άλλοι είναι ελεύθερη δημόσιοι πάλι συνταξιούχοι του δημοσίου και τραπεζική και πολεμάς εσύ σαν πρωθυπουργός να στήριξης του μιστό και τη σύνταξη αυτωνών η Ελλάδα δεν πρόκειται να βγει από την κρίση Αυτό είναι η αιμοραγία της Ελλάδος ηλίθιο κατασκεύασμα στις επόμενες εκλογές θα παρις τα Αρρρρρρρχι. .......ου Όλοι εσείς μέσα στη Βουλή του είναι των ελλήνων είστε για εκτελεστικό απόσπασμα έχετε φέρει τον λαό στα όρια του με τα ψεύδη σας και την αλητεία σας είστε ένας φασισμός όποιος δεν έχει όρια με δημοκρατικι μάσκα Διότι πολύ απλά αν γίνουν αυτά που λέω το Δημόσιο θα εξοικονομήσει δισεκατομμύρια και αυτά που λέω είναι τόσο απλά που μπορεί να γίνουν σε χρονικό διάστημα ρεκόρ Όσο για τον ιδιωτικό τομέα θα ήθελα να πω τον πρόεδρο του ιδιωτικού τομέα ότι είναι ο μεγαλύτερος αλήτης διότι επιτρέπει το κράτος να κατάσχει μισθούς και συντάξεις πολιτών που δούλεψαν σκληρά στη ζωή τους και να συνεχίζουν αυτοί οι πολίτες να πληρώνουν ένα κράτος αίσχος και δημόσιους υπαλλήλους Τέρατα οι οποίοι θα έπρεπε από μόνοι τους να παραδώσουν τους μιστούς και του συντάξεις τους ένα μέρος αυτής ενώ γνωρίζουν ότι αυτή είναι υπεύθυνη για την λαίλαπα αυτού του κράτους να είναι όμως ήσυχη διότι την λαίλαπα αυτή θα την πληρώσουν και τα παιδιά τους που δεν θα έχουν καμία θέση εργασίας σε αυτό το κράτος
Ι.Κάλφας Σουηδία
19/03/2017 10:49
Αντιπερισπασμός με Εξεταστικές «Ξέχασαν» να εντάξουν στα θύματα του «κόφτη» για τις συντάξεις τους βουλευτές. Γράφουν τα ΜΜΕ τις Ελλάδος σήμερα. Συντάξεις των Ελλήνων Βουλευτών. Τέσσερα χρονιά θητεία στην βουλή . 1404,35 /μηνά. 10 χρόνια 3510,83/μήνα 15 χρόνια 4212,83/μήνα. 17 χρόνια 4493,63/μήνα . Κανένας από αυτούς δεν πλήρωσε συντάξιμα τέλει και εισπράττει σύνταξη με 70% αφορολόγητη. Όπως γράφει η Εφημερίδα ξέχασαν να ενεργοποιήσουν και τον κόφτει στους μισθούς και συντάξεις βουλευτών . Βρε βρομόσκυλα του κερατά μηδενός εξαιρουμένου δεν πάτε στον διάολο όλοι σας να γλιτώσει ο Έλληνας από εσάς τα καθίκια , συγχρόνως και οι Ευρωπαίοι που σας ανέχονται ακόμα.
ΒΒ
19/03/2017 13:53
Δε μας παρατας κε δικαστα Αλεξη.