Συνάντηση Φώφης Γεννηματά - Γιώργου Παπανδρέου την Πέμπτη

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 11/01/2017 21:25 |
Συνάντηση Φώφης Γεννηματά - Γιώργου Παπανδρέου την Πέμπτη
Συνάντηση θα έχουν αύριο Πέμπτη η πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ και επικεφαλής της Δημοκρατικής Συμπαράταξης Φώφη Γεννηματά με τον πρόεδρο του ΚΙΔΗΣΟ Γιώργο Παπανδρέου. Η συνάντηση έχει προγραμματισθεί για τις 3 μ.μ. στο γραφείο της κυρίας Γεννηματά στη Βουλή.

Στη συνάντηση θα συζητηθούν θέματα εφ΄όλης της ύλης.
Πάνος / Αννόβερο
14/01/2017 21:47
Ο Ελληνικός λαός θα εμπιστευτεί και πάλι τις προοδευτικές δυνάμεις της χώρας. Το πείραμα με τους αριστερούς τσαρλατάνους απέτυχε παταγωδώς. Ο λαός θα επανορθώσει το λάθος του !! Εκλογές εδώ κ τώρα !!!!
Πάνος / Αννόβερο
14/01/2017 12:45
Βενιζέλο σήκω φύγε σήμερα για να τελειώσει η πολιτική εξορία της συντριπτικής πλειοψηφίας των προοδευτικών δυνάμεων της χώρας. Σήκω φύγε και τελείωνε επιτέλους την μαλακία που έχεις ξεκινήσει από το 2007. Σήκω φύγε για να πάει επιτέλους μπροστά αυτό το καράβι της ριζοσπαστικής μεταρρυθμιστικής αριστεράς. Σήκω φύγε για να γίνει επιτέλους σε πράξη η αλλαγή που χρειάζεται ο τόπος. Σήκω φύγε καταραμένε.
kg/USA
14/01/2017 23:32
Πανος/Αννοβερο Και κατι επι πλεον. Ο "Γιωργακης" διετελεσε βουλευτης, υπουργος και πρωθυπουργος, τα οποια ειναι υπρααρκετα για εκεινον. Τωρα πρεπει να αποχωρησει απο την πολιτικη και να γραφει "απομνημονευματα". Να ελευθερωθουν οι ακολουθησαντες το (ψευτο)ΚΙΔΗΣΟ και να ενωθουν με τους υπολοιπους για να δημιουργηθει εξ αρχης μια συγκροτημενη παραταξη, με εναν αφθαρτο και ΔΗΝΑΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΗΓΕΤΗ για να διατηρει τον χωρο. Το φυλαξαι τ'αγαθα χαλεπωτερον του κτισασθαι.
kg/USA
14/01/2017 20:39
Πανος/Αννοβερο Πρεπει να νοησεις οτι ο "προσυλιτιστης σου", Γιωργακης με τον Σημιτη καταστρεψαν τον χωρο και οχι ο Βενιζελος. Αν ο Γιωργακης (ετσι ονομαζονταν απο το 1974-2004) και ο Σημιτης ησαν ηγετες, θα ειχαν εξωστρακισει απο το κομμα τους διαφθορεις (οχι τετοιος ο Βενιζελος). Αν ο Βενιζελος δεν του εκανε, επρεπε να τον διωξει αυτος που ηταν υποτιθεται "ηγετης" και κανενας αλλος. Ο ηγετισκος Σημιτης το 2004 την κοπανησε απο το κομμα σαν ποντικος απο το καραβι, και παραδωσε τη σκυταλη στον Γιωργακη, κοντρα στο καταστατικο του κομματος. Φυσικα αυτο το υποστηριξε και η πλειοψηφια της βολεμενης κεντρικης επιτροπης τοτε. Κυριως δημοσιουπαλλιλικης νομιζοντας οτι με το ονομα "Παπανδρεου" θα κερδιζαν τις εκλογες. Πρεπει να γινει καταννοητο οτι τα κομματα δεν πρεπει να κυβερνουν αιωνια.Πρεπει να εναλλασονται και να αναδιοργανωνονται. Αν Ο σημιτης ειχε μεινει αρχηγος στις εκλογες που θα εχανε και μετα εκανε σοβαρο συνεδριο και ψηφοφοριες μεσα στο κομμα,σημερα ο χωρος θα ηταν ισχυρος. Οι λεξεις "ριζοσπαστικης αριστερας" χρησιμοποιουνται και απο τον αλαλουμ ΣΥΡΙΖΑ και κατ'ονομα, στον οποιο ενταχτηκαν και πολλοι φιλοι του Γιωργακη. Ημουν ενεργο μελος του ΠΑΣΟΚ 1974-1990 και γνωστος του Α. Παπανδρεου απο το "York university" του Τοροντο. Ειχα διατελεσει και 2 τετραετιες Δημαρχος (1983-1990) Αποχωρησα απο την πολιτικη χωρις να με διωξει ουτε το κομμα ουτε ο λαος.
14/01/2017 03:46
Μην σας ξεγελαν οι επισιμοτητες σαν απλος στρατιωτης πηγε στο κομμα!
Νicole
13/01/2017 22:58
Χίλιες φορές Παπανδρέου παρά αυτό το τσίρκο.
Χουρμάς
15/01/2017 01:59
Θα δούμε ότι τελικά θα δικαιωθεί για όσα άρχισε και τον έβριζαν. Όταν τα λαμόγια βρίζουν κάποιον, πάω με το μέρος αυτού του κάποιου, γιατί κάτι σωστό πάει να κάνει, μιας και τα λαμόγια δεν τον θέλουν. Και στην Ελλάδα από κουτοπόνηρα λαμόγια έχουμε τόσα, που αν τους εξάγουμε θα ξεχρεώσουμε!
ΔΓΚ
12/01/2017 14:43
..έτσι μπράβπ..μαζί για να μπείτε στη νεα Βουλή γιατί ξεχωριστά δεν μπαίνατε με τίποτα...πάρτε και τον Λεβέντη μαζί και τον Σταύρο...γιατί ο Τσίπρας σε 6-8 μήνες θα εχει πάνω απο 40%..οπότε?
14/01/2017 03:47
Κοψε κατι ρε συ δαγκα
!!!
14/01/2017 23:51
Τι να κοψει. Λαθος εκανε. Αντι 4% γραψε 40%
τακατακα-τα
14/01/2017 03:28
και μετα χυπνησες!
Μακης Μπέκος / Βόλος
13/01/2017 22:51
Αυτά που γράφεις ρε φίλε τα περνάς από κάνα φίλτρο;
derkon
12/01/2017 09:46
Ανίερη συνάντηση! Ή μήπως εκλεκτή πολιτική συγγένεια! Το πολιτικά παραγόμενο θα είναι πολύ βλαβερό για το λαό μας. Αυτή η λαγόστομη με τον πνευματικά λοβοτομημένο, δεν θα παράξει κάτι το καλό για τη χώρα μας. Η βιολογική τους παρουσία μόνον κακά μπορεί να προκαλέσει!
Πάνος / Αννόβερο
13/01/2017 22:55
.....γνώμη σου κ καπέλο σου, αν σε ενδιαφέρει η χώρα κ θέλεις να κάνεις καλό, μην ψηφίζεις καθόλου.
aris
11/01/2017 22:09
να γίνει ο γάμος και να έχουν βίο ανθόσπαρτο με κάλους απογόνους
14/01/2017 03:55
Παντα ευγενεστατος ο χυσαυγιτης
aris
15/01/2017 02:10
να ρωτήσεις τον Μπαμπά σου πρώτα τι νους υιός είσαι και μετά κανε σχόλια
Πάνος / Αννόβερο
13/01/2017 22:56
τι είναι αυτά; είσαι σοβαρός;
aris
15/01/2017 02:11
πληρώθηκες από τον ΓΑΠ αυτόν τον μήνα ??
Ξεχασατε τον Βενιζελο????
11/01/2017 21:54
Ομοιος ομοιο αει παλλαζει. Κυλησε η τεντζερη και βρηκε το καπακι. Στο σκεπασμενο τεντζερη μεσα ειναι τα λεφτα που μας ειπε ο Γωγος οτι υπαρχουνε.Φωναξτε και τον Τσοβολα (κοντοχωριανο του Τσιπρα να τα δοσει ΟΛΑ). Παμε πισω αλλα 30 χρονια. Χαιρετησματα και στην Μιμη μην την ξεχασετε.Ακομα να βγαλει τα μαυρα!!
14/01/2017 03:55
Ο ελληνας ψηφιζει για το ρουφιανηλικι του οχι για το κιμπαριλικι του ! Εχει διαφορα
Πάνος / Αννόβερο