Τσίπρας: Σε ευπαθείς ομάδες τα 246 εκατ. ευρώ από τις τηλεοπτικές άδειες

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/09/2016 12:01 |
Τσίπρας: Σε ευπαθείς ομάδες τα 246 εκατ. ευρώ από τις τηλεοπτικές άδειες
Ο Πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας κατά την εγκαινίαση τμημάτων της Ολυμπίας Οδού

Σε έκτακτες δράσεις για τη στήριξη των ευπαθών ομάδων και τη στήριξη της κοινωνίας που το έχει ανάγκη θα διοχετευθούν τα χρήματα που θα εισρεύσουν στα ταμεία του Δημοσίου από τον διαγωνισμό για τις τηλεοπτικές άδειες.
Αυτό προανήγγειλε ο Πρωθυπουργός Αλέξης Τσίπρας κατά την εγκαινίαση τμημάτων της Ολυμπίας Οδού και πρόσθεσε ότι αναλυτικές ανακοινώσεις θα γίνουν στη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης.

«Δεσμεύομαι ότι μέχρι και το τελευταίο ευρώ αυτών των χρηματών θα κατευθυνθεί σε έκτακτες δράσεις για τη στήριξη των ευπαθών ομάδων και τη στήριξη της κοινωνίας που το έχει ανάγκη», είπε χαρακτηριστικά.
Ο κ. Τσίπρας είπε ότι τα 246 εκατ. ευρώ είναι ένα σημαντικό ποσό, ένα «απροσδόκητα υψηλό τίμημα», που δεν είχε προϋπολογίσει η κυβέρνηση και εξήγησε ότι τα 2/3 αυτού θα μπουν στα δημόσια ταμεία έως το τέλος του χρόνου και το 1/3 έως το τέλος του 2017.

Αναφερόμενος στην ολοκλήρωση του διαγωνισμού σημείωσε ότι σήμερα δίνεται ένα μήνυμα τόσο εντός της χώρας όσο και εκτός της χώρας.

Ο Πρωθυπουργός τόνισε ότι μετά από 27 χρόνια ανομίας στον τηλεοπτικό χώρο μπαίνουν κανόνες και πως οι νόμοι ισχύουν για όλους.

«Ο διαγωνισμός που έληξε σήμερα έδωσε ένα απροσδόκητα υψηλό τίμημα που ταυτόχρονα δίνει το σήμα και στους ξένους επενδυτές ότι σε αυτόν τον τόπο θα υπάρχουν κανόνες και αδιάβλητοι διαγωνισμοί», τόνισε χαρακτηριστικά.

62
Johny
04/09/2016 02:03
Ο ΛΑΙΚΙΣΜΟΣ Κ Η ΒΛΑΚΕΊΑ ΠΑΚΕΤΑΡΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΠΕΡΙΤΎΛΙΓΜΑ ΣΥΡΙΖΑ. 250.000.000 ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΑ ΣΕ ΈΝΑ ΕΚΑΤΟΜΜΎΡΙΟ ΕΊΝΑΙ 250 € ΣΤΟ ΚΆΘΕ ΑΤΟΜΟ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛΑΔΉ ΝΑ ΠΑΣΟΚ ΝΑ ΦΑΣ 5 ΦΟΡΕΣ. ΕΆΝ ΓΊΝΟΥΝ ΕΠΕΝΔΎΣΕΙΣ ΘΑ ΑΝΟΊΞΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΈΣ Κ ΘΑ ΔΟΥΛΕΎΟΥΝ ΆΝΘΡΩΠΟΙ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΈΡΓΟ Κ ΘΑ ΑΜΟΙΒΟΝΤΑΙ ΧΩΡΊΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΊΝΕΙ Ο ΘΕΊΟΣ ΧΑΡΤΖΙΛΊΚΙ Κ ΕΛΕΥΜΟΣΗΝΗ. ΑΛΛΆ ΑΥΤΆ ΤΟ ΒΛΑΜΕΝΟ ΜΥΑΛΌ ΈΧΟΥΝ ΌΛΟΙ ΑΥΤΟΊ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΎΛΕΨΑΝ ΠΌΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΉ ΤΟΥΣ Κ ΠΆΝΤΑ ΚΆΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΈΔΙΝΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ. ΠΕΡΝΏ ΑΠΌ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΎΛΕΨΑ ΝΑ ΒΓΆΛΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΊΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΜΟΊΡΑΖΩ ΣΕ "ΕΥΠΑΘΕΊΣ ΟΜΆΔΕΣ" ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΊΞΩ ΚΑΛΌΣ Κ ΣΩΤΗΡΑΣ ΤΩΝ ΠΤΩΧΩΝ. ..
οξαποδω
04/09/2016 00:38
Ακομα δεν εχει εισπραξει σεντ και αρχισε να μοιραζει ο τσαρλατανος εν οψει ΔΕΘ. εν τω μεταξει, τα λεφτα θα (αν) εισπραχθουν σε 3 δοσεις σε 3 χρονια, δηλαδη 80 εκατ. τον χρονο. Ζησε Μαη μου. Αν συνυπολογιστουν 1700 ατομα που θα χασουν την δουλεια τους, οι ασφαλιστικες εισφορες που ΔΕΝ θα εισπραχθουν, τα επιδοματα ανεργιας και γενικα ο πολλαπλασιαστικος αντικτυπος που εχουν σε καθε οικονομια ομαδικες απολυσεις τετοιου μεγεθους το αποτελεσμα για την οικονομια ειναι μια τρυπα στο νερο που ομως ειναι αδυνατο να δουν οι φωστηρες του οικονομικου επιτελειου. Αν συνυπολογιστουν και οι απωλειες για τις τραπεζες απο πτωχευσεις επιχειρησεων που χρωστουν εκατονταδες εκατομυρια τοτε το οικονομικο αποτελεσμα της δημοπρασιας θα κλειθει να το πληρωσει (παλι) απο την τσεπη του ο "σοφος" ελληνικος λαος.
Μύρισε χρημσ
03/09/2016 09:48
Είδη τα 246 εκατομμύρια έχουν πιστωθεί στους λογαριασμούς των τοκογλυφων
03/09/2016 22:46
γιατι τοκογλυφοι ? επειδη εσυ ζεις με δανεικα τα θελεις και τζαμπα ? που τ παιζει αυτο το εργο ρε καραγκιοζη να παω να το δω και εγω ? (συγνωμη για το ρε)
bruidsjonker
03/09/2016 09:37
246.000.000 μοιρασμένα σε 3.000.000 οικονομικά ασθενείς συμπολίτες μας σε διάστημα τριών ετών μας κάνει 3.20 τον μήνα για τον καθένα (ούτε καν 3.60) με τίμημα την προβληματική αλλά πολυφωνική ενημέρωση που είχαμε και που τώρα θα γίνει ενημέρωση από Μαρινάκη και Καλογρίτσα που κατά την κυβέρνηση δεν διαπλέκονται .Χάντρες και καθρεφτάκια για τους ιθαγενείς..........
ΒΠ
04/09/2016 22:25
Πόσα έδωσε η ΝΔ στους οικονομικά ασθενείς μας συμπολίτες σύντροφε bruidswanker ξέρουμε? Κανα αστειάκι και γι αυτούς δε μας περισσεύει? ΥΓ: Ξέρω, βήχας σε έπιασε πάλι ε?
Johny
05/09/2016 15:54
Οταν η εθνική οικονομία ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΝΑΙ κ Η ΖΩΗ ΟΛΩΝ.

Θεωρεις οτι επι Σμαραο-Βενιζέλπυ τα πράγματα ηταν χιροτερα ; ΕΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΟΙ ΣΥΡΙΖΟ-ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΚΑΤΙ ΤΙ, ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ κ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
ΒΠ
05/09/2016 23:03
ΕΓΩ θα σου δώσω στοιχεία και αποδείξεις βρε ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ? Γιατί, εσύ πού ήσουν τα τελευταία 40 χρόνια? Η Ελλαδα από τη μια μέρα στην άλλη χρεωκόπησε, από τη μια μέρα στην άλλη φαλίρησε, ο ΣΥΡΙΖΑ συγκέντρωσε 300 δις χρέος, ο ΣΥΡΙΖΑ διορισε 3 εκατομμύρια στο Δημόσιο, ο ΣΥΡΙΖΑ έχτισε όλο τον αιγιαλό αυθαίρετα, ο ΣΥΡΙΖΑ έκαψε, Βατοπέδιασε, Εφραίμιασε? ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΤΖΟΝΗ, αν θες αποδείξεις, ρώτα τον πατέρα σου πόσο συστηματικά κλέβει την εφορία, ρώτα να μάθεις για το αυθαίρετο στο "χωριό", ρώτα να μάθεις ποιος και γιατί διόρισε την αδερφή στο Δημόσιο! ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΤΖΟΝΗ?
Johny
07/09/2016 21:26
ΌΛΑ ΑΥΤΆ ΤΑ ΠΟΥ ΣΩΣΤΆ ΛΕΣ ΌΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΆ Κ ΛΑΘΟΣ, Ο ΑΜΌΡΦΩΤΟΣ ΌΧΛΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΊΖΕΙΣ ΒΓΉΚΕ ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ΓΊΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ. ΕΓΏ ΣΕ ΡΩΤΆΩ ΣΥΝΈΧΕΙΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΏΣ ΕΚΆΝΕ ΚΑΛΎΤΕΡΑ Η ΔΙΌΡΘΩΣΕ ΤΟ ΤΣΊΡΚΟΥΛΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΚΉΝΑΣ ΜΕ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΉ ΕΥΛΆΒΕΙΑ. ΚΑΙ ΌΧΙ ΜΌΝΟΝ ΔΕΝ ΈΦΤΙΑΞΕ ΤΊΠΟΤΕ ΑΛΛΆ ΤΑ ΔΥΣΧΈΡΕΙΑ ΤΗΝ ΘΈΣΗ ΤΟΥ ΜΈΣΟΥ ΈΛΛΗΝΑ ΚΑΤΆ ΠΟΛΥ! ΕΆΝ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΤΌΣΟ ΚΟΚΟΡΟΜΥΑΛΟΣ ΘΑ ΈΒΛΕΠΕΣ ΤΟ ΜΕΓΆΛΟ ΧΆΛΙ ΤΩΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΏΝ ΣΟΥ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΩΝ. ΤΟ ΜΌΝΟ ΠΟΥ ΞΈΡΕΙΣ ΝΑ ΚΆΝΕΙΣ ΚΑΛΆ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΑΙ ΣΑΝ ΒΛΑΚΑΣ ΜΕ ΠΑΘΟΣ.
bruidsjonker
06/09/2016 19:01
Ξεπέρασες τον εαυτό σου σούργελο συριζαίε . Και σε κατώτερα
ΒΠ
06/09/2016 20:28
Καλά τα μπινελίκια και οι κατάρες ελλείψη επιχειρημάτων-νεοέλληνας είσαι άλλωστε, δε σε παρεξηγώ. ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΟΜΩΣ?
Αριστεας Ζακυνθινος
03/09/2016 07:08
Ζητιανευει ψηφους το ρεμαλι. Αν ειχε ψυχη ο Αντιχριστος θα την πουλουσε για 2 ψηφους...
03/09/2016 22:48
αυτη ειναι η δουλεια του πολιτικου να ζητιανευει ψηφους για την σωτηρια της τσεπης του ,των φιλων του ,της καριερας και κοινωνικης καταξιωσης του..γιατι ειναι και μεγαλοι κομπλεξικοι οι αυτοκλητες σωτηρες νταβατζηδες
Nick M. Vasilatos
03/09/2016 06:52
Εμπαινε Τσιπρα εμπαινε, το κρατος τσεπωσε 246 εκατομμυρια. .,,ας τους να σκουζουν, να κλαινε και να κτυπιωνται..Απεμενα ενα μεγαλο μπραβο... Nick M. Vasilatos Clearwater Bdeach, Florida
bruidsjonker
06/09/2016 20:19
Το κράτος τσέπωσε όπως λες τα 246 , αυτοί όμως πόσα λες να τσεπώσουν ? Εκτός αν πιστεύεις Nick ότι με 75 και άλλα 30 για την απαραίτητη υποδομή βγαίνει το μαγαζί .
03/09/2016 22:51
δεν τ τσεπωσε το κρατος αλλα τα συριζοσκυλα,στην δικη τους τσεπη πηγαν τα λεφτα ..η ελλαδα ξερεις δεν αλλαξε και πολυ απο τοτε που ξεκουμπιστηκες για αμερικη πριν εναν αιωνα..τα ιδια και χειροτερα
Μακεδονας
03/09/2016 05:35
Ναι. Στους βουλευτες και στους δικαστες!!!
999
03/09/2016 02:28
"Καθένας στον κόσμο έχει ένα όνειρο που ξέρει ότι δεν θα πραγματοποιηθεί ποτέ, ωστόσο ξοδεύει τη ζωή του ελπίζοντας ότι θα το πραγματοποιήσει. Αυτή η αντίφαση ενσωματώνει, ταυτόχρονα τη θλίψη, το μεγαλείο και τον θρίαμβο του ανθρώπινου είδους." John Steinbeck
Πάνος /Αννόβερο
03/09/2016 01:48
Ακόμα δεν πήρε ούτε ένα σεντ ο κατεργαράκος τα μοιράζει !! θου Κύριε !!!
JJ
03/09/2016 01:41
Με την γνωστή παράδοση του Τσίπρα και των λοιπών ταλιμπαν του ΣΥΡΙΖΑ, όλοι πιστεύουμε τα ψέμματα που μας αμολανε καθημερινώς. Να δούμε πως θα 'διοχετευτούν' τα χρήματα, γιατι τα ριμαδια εξατμίζονται συνήθως. Θα μπορούσε βέβαια να δώσει έκτακτο επίδομα στους απόρους έλληνες, αλλά εκεί βλέπετε δεν υπάρχουν ψήφοι. Εκτός αν τα προορίζει για hot-spots, διότι το κριτήριο που εξουσιαζει στην περίπτωση αυτή ειναι 'ευπαθεις'. Για ΣΥΡΙΖΑ η λέξη έλληνας και ευπαθεια δεν συναρμολογουνται στην ίδια πρόταση.
giorgos
03/09/2016 01:23
Αν καποιος απο τις δηθεν ευπαθεις ομαδες δει χρημα τους ειδους σαν αυτο,να μας το γραψει.. Οταν οι εβραιοκομμουνιστες μιλανε για ευπαθεις ομαδες, εννοει τους πεινασμενους.. Δειτε οτι μονο οι αρχιμαβιοζοι μπορουν να πολεμουν μαφιοζους.. Σιγουρα οτι γινεται σκοπο εχει ποιος θα επικρατησει απο τους μαφιοζους.. Το λεγομενο ξεκαθαρισμα λογαριασμων, που οποιος κερδιζει δινει και κατι στον λαο, για να γινει ευεργετης.. Πλεον η κοκκινη μαφια εχει παρει τα πρωτεια στα συνδικατα των μαφιοζων.. Πριν ειχαμε την πρασινη, που αποδειχθηκε οτι αρχηγος της μαφιας ηταν ο Ακης.. Για αυτο τον λογο προφανως ειναι στην στενη, για να χασει την εξουσια της μαφιας.. Δηλαδη μας κυβερναει η μαφια, που γινεται πολεμος μεταξυ τους για το ποιος θα γινει αρχηγος... Εσεις κοιμηθητε εν το μεταξυ.. Μην ξεχνατε οτι κοιμαστε καλοκαιρι και ξυπνατε χειμωνα.. Και βεβαια οι αλλαγες του καιρου ειναι μη προβλεψιμες απο τους επιστημονες που πληρωνονται απκ τους μαφιοζους.. Γιατι αν ο Ακης ηταν αρχηγος, ολοι απο αυτον επαιρναν λεφτα για την δουλεια τους.. Τους πληρωνε ο αρχιμαβιοζος.. Ξερετε τι θα πει αρχηγος της μαφιας;; Αυτος που διοικει και κουμανταρει ολα τα συνδικατα, και ολοι δουλευουν για αυτον πληρωνοντας χαρατσια.. Ξερετε κανεναν τετοιον;;.. Και μην ξεχνατε τι σας εχω πει απο το 11.. Ολοι θα παιρνουμε 300 ευρω, θα εχουμε το μνημονιο για 60 χρονια, δεν θα μπορουμε καποια στιγμη να μπαινουμε στις εκκλησιες, και ολα αυτα σας ελεγα οτι θα γινουν οταν μετα τον γαπ θα ερθει ο αντωνης, ο οποιος θα δωσει την εξουσια στους κομμουνιστες.. Αντι ομως να, ασχολειστε με τις μαφιοζικες υποθεσεις τους και το ξεκαθαρισμα λογαριασμων, ηρθε η ωρα που θα πρεπει να εχουμε κανα μακαρονακι περισσοτερο, γιατι ερχονται δυσκολες ωρες... Μονο το τελευταιο κρατηστε καλα, καθως απο εδω και στο εξης, μιας και οι προηδοποιησεις δεν αρκουν για να δουμε την αληθεια που ειναι μονο τα ατοφια λογια του Χριστου, και οσα μου δινει που εχουν αποκρυψει οι Φαρισαιοι, θα γινουν οπως εμεις επιλεξαμε..
Και σανότερα
02/09/2016 22:49
Να να νατο έρχεται!!! Κοίτα εκεί στο βάθος! Μαζί με τον 13ο μισθό!! Και μαζί κι η κατάργηση του ΕΝΦΙΑ που τώρα θα λεγεται ΕΝΔΕΙΑ!
Γιώργος Ι.
02/09/2016 22:18
Συγχαρητήρια στην κυβέρνηση για την μεγάλη αυτή επιτυχία. Καλή συνέχεια.
οξαποδω
04/09/2016 00:18
Καλη συνεχεια ε; Μεχρι να φτασει η ανεργια στο 50%, καλα ειναι;
03/09/2016 07:57
καλη συνεχεια με εφημεριδες και ραδιοφωνικους σταθμους
(Απο)τιμητής
02/09/2016 22:14
Δεν χρειάζεται να είσαι Συριζαίος, αριστερός ή οτιδήποτε άλλο για να χαίρεσαι που τα δημόσια ταμεία ευεργετήθηκαν με 246 εκατομμύρια ευρώ (τη στιγμή μάλιστα που η αναξιωματική αντιπολίτευση κορυβαντιούσε ότι θα ανέλθουν μόλις σε 30 ή και λιγότερο). Δεν χρειάζεται να ψηφίζεις Τσίπρα για να νιώθεις αηδιασμένος και απηυδισμένος με την χρόνια τηλεοπτική ασωτία και τις διαρκώς ανανεούμενες κατά παράτυπο τρόπο (δεν τα λέω εγώ, το ΣτΕ τα λέει) τηλεοπτικές άδειες. Δεν χρειάζεται να είσαι κυβερνητικά αλληλέγγυος για να χαίρεσαι που λυπούνται ορισμένοι από τους πλέον ερεβώδεις διαπλεκόμενους της μεταπολίτευσης. Έλεος με τα καθοδηγούμενα και -ιεραρχημένα κατά το δοκούν- σχόλια σε συγκεκριμένες εφημερίδες και ηλεκτρονικά μέσα!
Johny
05/09/2016 23:38
Πολύ συνγκινητικό και δακρύβρεχτο .... Μπορεις να μας πεις ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟ ΣΥΡΙΖΟ-ΤΣΙΡΚΟ; Η θεωρείς οτι επειδη στο παρελλθόν έγιναν πολλές ανωμαλίες εναντίον το Ελληνικού λαού κ της Ελλάδας, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ "καθαρο παρελθόν" νομιμοποιείται ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΙΣ-ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ;
καραγκιοζ μπερντες
03/09/2016 23:59
ΒΑΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΣΟΥ ΤΑ 246 ΕΚΑΤΜΥΡΙΑ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ,,ΕΜΕΙς ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑς
ΒΠ
03/09/2016 19:54
Είπες το αυτονόητο και πέσαν όλοι να σε φάνε. Πάει να πει ότι έχεις δίκιο και ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ ΣΤΗΝ ΑΝΟΜΙΑ οι σχολιαστές αναγνώστες!
giorgos
04/09/2016 01:11
Πριν φανως αρκετοι εδω δεν εχουν ουτε την μορφωση να καταλαβουν οτι οι ανθρωποι δεν τρωγονται.. Πραγματικα τι φαντασιωσεις εχουν μερικοι ειναι περιεργο.. Ενστικτα ζωων.. Πιθηκων;;.. Τελικα μερικοι εφοσον πιστευουν οτι τον ανθρωπο τον δημιουργησε πιθηκος, πιθηκοι εχπυν παραμεινει.. Πιθηκοι με πολλα λινκ.. Μαθε την αληθεια και αυτη θα σας ελευθερωσει.. Αμην Πατερ Ημων=Αληθινε πατερα μας, δωστους φωτιση μπας καισωθουν..
Άγιο Πνεύμα
05/09/2016 11:45
Δεν δημιούργησε κανένας πίθηκος κανένα άνθρωπο. Ο άνθρωπος και ο πίθηκος έχουν κοινό πρόγονο. Αυτό που ακόμα δεν έχει επιβεβαιωθεί είναι αν υπάρχει ένα τρίτο είδος, που έχει τη μορφή ανθρώπου και μυαλό πιθήκου. Το τρίτο αυτό είδος ζει λόγω ομοιότητας μεταξύ των ανθρώπων, αλλά λόγω μειωμένης νοημοσύνης, συμπεριφέρεται ως πίθηκος και μερικές φορές ακόμα χειρότερα γιατί πιθηκίζοντας αντιγράφει τον άνθρωπο και εφαρμόζει λανθασμένα τη συμπεριφορά του.
Johny
05/09/2016 23:31
Μελετώντας την συμπεριφιρά των Συριζο οπαδών, ΕΙΝΑΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΑΥΤΟ ΕΙΔΟΣ ΕΧΕΙ ΕΝΤΟΠΙΣΤΕΙ
03/09/2016 07:55
να κλεισεις και τις εφιμερηδες αποτιμητη της αθλιοτητας 2-3 εφημεριδες ειναι υπεραρκετες..ανοιξτε και ενα στρατοπεδο συγκεντρωσης για τους αντιφρονουντες ειναι κατασταση αυτη ο καθενας να λεει ελευθερα την γνωμη του ? ειστε πολυ δημοκρατες ρε κομμουνα και οι αλλοι τ εκμεταλευονται ρε κατσαπλια..
Giorgis
03/09/2016 05:34
Όπως και μας μάθανε να καταργούν το ΕΝΦΙΑ, να αυξάνουν τις συντάξεις, να μην κάνουν απολύσεις, να μην κατάσχουν τα σπίτια έτσι θα μάθουμε πως κάνουν μαύρο σε κανάλια. Η ΝΔ δεν έκλεισε την ΕΡΤ, προσπάθησε να την εξυγιάνει που την είχαν ρίξει στη μάσα. Δεν το λες εσύ, το ΣτΕ το έκρινε νόμιμο όπως λες. Έτσι δημιουργήθηκε η ΝΕΡΙΤ. Τώρα λένε ότι θα ρίξουν πραγματικό μαύρο. Καλή ακρόαση. Τελικά μακάρι να μας κάτσει ολόκληρη η τετραετία γιατί το Σύριζα είναι σκέτο σχολείο για τους Ελληνάρες.
Kaiadas
04/09/2016 18:54
Apo to stoma mou to phres. Makari na exoume 4 xronia tsoglanoparea, mono o apolutos patos mporei na einai shmeio epanekinhshs gi'auto to lao. Hdh ta "aristera" papagalakia tou Alpha arxizoun na kelahdoun alliws.
Κουμουνδουρου
03/09/2016 00:24
Ωραιος. Περνα να πληρωθεις οταν μας φερει τα λεφτα ο Καλογριτσας που ΦΥΣΙΚΑ και δεν ειναι της διαπλοκης (κλεισιμο ματιου).
Δ2
02/09/2016 20:13
Θα μιλαει για την τριτη εθνικη ο Αλεξης γιατι μονο εκει, υπαρχουν ομαδες που ειναι "ευπαθεις"... Αι στο διαολο... λεχριτη, κλεφτη, απατεωνα, προδοτη!
ατιμη κοινωνια
02/09/2016 18:05
εδω και ενα μηνα ψωνιζω απο ελληνικα μαγαζια μονο το 5% μου δινει αποδειξεις παροχης υπηρεσιων..πακισταν και ετσι ! αληθεια αυτοι οι εφοριακοι τι κανουν ? η κυβερνηση ? φυλο δεν κουνιετε συντομα βλεπω 4 μνημονιο και τα χειροτερα.αυτο το κρατος ειναι μεγαλυτερος εφιαλτης του ελληνικου εθνους
derkon
02/09/2016 18:03
Αυτός ο αδίστακτος πολιτικός τσαρλατάνος συνεχίζει να εμπαίζει τον φτωχό λαό της χώρας μας, αφού άσχετα με το τι λέγει, αυτά τα χρήματα θα καταλήξουν στις τσέπες των Συριζαίων, και μάλιστα όχι των φτωχών του ψηφοφόρων, αλλά των αρπακτικών αυτού του χώρου.
μάκης
02/09/2016 17:10
Ναι, σε "ευπαθείς" ομάδες τύπου περιστέρας και καρανίκα...
ατιμη κοινωνια
02/09/2016 18:07
ειδικα αυτοι οι ψευτκομμουνιστες ειναι μονο στο παρε ποτε στο δωσε-οι χειρτεροι ολων
ατιμη κοινωνια
02/09/2016 15:32
και γιατι δεν πουλησατε την αδεια σε 8 επιχειρηματιες ετσι ωστε να μπουν στα ταμεια του κρατους 500 εκατομυρια ευρο ??? γιατι βαζετε πρωτα το κομματικο συμφερον!
κα
02/09/2016 17:02
Με βάση την οικονομική "λογική" σου γιατί να μην δοθούν 80 άδειες; Θα έμπαιναν στα ταμεία 5.000.000.000 (πέντε δις) ευρώ!!! Μα τι λέω; Μόνο ογδόντα άδειες; 800 άδειες, ίσον 50 δις κι αντίο μνημόνια! Άτιμο πράγμα τα οικονομικά!
Η Ελλάδα Πέθανε και εσεις καθ/ωσαστε και τους κοιτάτε
02/09/2016 21:50
ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ; ΣΤΗΝ Β. ΚΟΡΕΑ ΖΕΙΣ Η ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ ; ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΕΚΠΕΜΨΕΙ; ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ; ΜΟΝΟΝ Ο ΟΧΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΣΥΡΙΖΕΙ ΣΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ ;
ατιμη κοινωνια
02/09/2016 17:58
ατιμο πραγμα ειστε εσεις που θελετε να φιμωστε την ενημερωση του λαου σ σοβιετικου τυπου μοντελα.οσο για την ελευθερη αγορα αυτη δεν εχει αναγκη απο νταβατζηδες ..οποις μπορει θελει και εχει τα προσοντα ας κανει καναλι ,δουλειες θα ανοιξει ,φορυς θα πληρωνει στο κρατος,και ολα καλα,,,,,ετσι πετυχαινεις ανακαμση της οικονομιας καταπολεμας την ανεργια και γεμιζει τα κρατικα ταμεια
άτιμα οικονομικά!
02/09/2016 16:56
Γιατί η τηλεοπτική αγορά είναι δεδομένη. Εξαρτάται κυρίως από τον αριθμό των τηλεθεατών και την συνολική αγοραστική τους δύναμη που με τη σειρά της προσδιορίζει την διαφημιστική δαπάνη. Κάθε εταιρεία συναρτά την διαφημιστική της δαπάνη κυρίως με το μέγεθος της αγοράς και όχι με τον αριθμό των καναλιών. Με άλλα λόγια, ο διπλασιασμός των καναλιών δεν συνεπάγεται διπλασιασμό της διαφημιστικής της δαπάνης. Αντιθέτως θα υποδιπλασιάσει την δαπάνη ανά κανάλι ανά εταιρεία ώστε να παραμείνει η συνολική διαφημιστική δαπάνη σταθερή. Είτε 4 είτε 8 κανάλια, τα ΣΥΝΟΛΙΚΑ διαφημιστικά έσοδα δεν μεταβάλονται ριζικά και αυτό θα είχε αντίκτυπο και στις προσφορές που θα ήταν σημαντικά μικρότερες. Ήδη με αυτές τις τιμές που διαμορφώθηκαν στο διαγωνισμό υπήρξαν ηχηρές απουσίες που δείχνουν μειωμένο ενδιαφέρον από την πλευρά των επενδυτών. Το πολύ πολύ στην περίπτωση των 8 καναλιών να είχαμε κανόνια τύπου ALTER και MEGA μια ώρα αρχύτερα λόγω αδυναμίας επίτευξης οικονομιών κλίμακας σε περιβάλλον 8 καναλιών ή ακόμη χειρότερα απουσία σοβαρών επενδυτών εξ αρχής.
giorgos
03/09/2016 01:29
καλη μου οχι μονο ιδεα απκ μαθηματικα δεν εχεις, και σιγουρος ειμαι οτι δεν γνωριζεις ποσο κανει ενα μηλο αν το κοψεις στην μεση;; Μην ξεχασεις να πεις στους φιλους σου εβραιοκομμουνιστες οτι θα πρεπει να μαθουν ποσο εχει το κιλο το σηκοβαρη, και το σηκοκλωτσι, γιατι θα το ζησουν οπως πανε..
Μπράβο giorgos
04/09/2016 13:52
Πες τα ρε giorgos. Αυτοί οι Εβραιοκομμουνιστές που δεν ξέρουν τι είναι το Άγιο Πνεύμα γράφουν ο ένας το κοντό του και ο άλλος το μακρύ του. Ενώ εσύ μετά την επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος και έχοντας όλη τη γνώση, ξέρεις όχι μόνο πόσο κάνει ένα μήλο σήμερα, αλλά και πόσο έκανε στον παράδεισο, όταν αυτή η άτιμη η Εύα ξεμυάλισε αυτόν τον άμυαλο τον Αδάμ που σκεφτόταν με το κάτω κεφάλι.

Μπορείς να μας ενημερώσεις τι σου είπε το Άγιο Πνεύμα τις προηγούμενες μέρες; Θα σου ήμουν ευγνώμων.
ατιμη κοινωνια
02/09/2016 17:41
με αυτα τα μυαλα οχι ανακαμση οικονομιας θα πετυχετε αλλα να φατε δεν θα εχετε
Γνώμη μου
02/09/2016 14:23
Καταρχάς μπράβο στη κυβέρνηση για τα έκτακτα έσοδα από την δημοπρασία. Αλλά ότι θα μοιράσει τα λεφτά είναι ξεκάθαρος λαϊκισμός. Δεν βλέπουν να βουλώσουν καμία τρύπα από τα μειωμένα έσοδα, μοιράζουν λεφτά μπας και ανέβουν λίγο στις δημοσκοπήσεις. Την τρύπα θα την βουλώσουν με αύξηση ειδικού φόρου στα καύσιμα κατά 12 λεπτά. Φόρο φόρο φόρο... τελικά τίποτα άλλο δεν ήξερε η αριστερά.
Γιώργος Παπαηλίου
03/09/2016 07:03
Έχετε απόλυτο δίκαιο. Ξεκάθαρος λαϊκισμός. Και αν υποθέσουμε ότι θα μοιραστούν 250 εκ. σε ένα εκατομμύριο ευπαθούς πολίτες, θα πάρει ο καθένας 250 Ευρώ. Σωθήκανε.
Kaiadas
02/09/2016 13:59
"Ο διαγωνισμός που έληξε σήμερα έδωσε ένα απροσδόκητα υψηλό τίμημα XAXAXAXAXAXA Eixan valei ston proupologismo 350 ek. apo tis adeies kai tous to petakse eksw h troika. Tetoioi fasistes apatewnes den exoun perasei apo kamia xwra tou kosmou, oute kan apo th Venezouela. Psofos sthn psatha gia ta PASOKomoutra pou tous pshfizoun einai h monh elpida gia auth th xwra. Mexri tote tha tous ta trwei h tsoglanoparea twn PASOKwn aristerwn kai oi ergolavoi tous. Flampourdiarh, empros agori mou, mono esu aksizeis! Mhn tous afhneis kokkalaki! Eisai o hrwas mou!
Κκ
02/09/2016 13:56
ΑΛΕΞΗ, μην ορκιζεσαι κιολας ..... η μεχρι τωρα εμπειρια μας ειναι οτι αλλα λες και αλλα κανεις .... μολις παρει ειδηση η ΕΟΚ τι μαζεψες , θα σου πει οκ , σου στελνουμε λιγοτερα η πληρωσε αυτα που χρωστας και μετα βλεπουμε τι μενει η οχι ....???
Imibel
02/09/2016 13:48
Η αλητεία τους της προσπάθειας χειραγώγησης των ανεγκέφαλων ψηφοφόρων συνεχίζεται με ακόμα ένα ψέμα. Αν δείτε λεφτά..............γράψτε μου
φσ
02/09/2016 15:31
Δυστυχώς οι ανεγκέφαλοι στη χώρα είναι πλειοψηφία. Και στο Ελλαδιστάν δεν έχει σημασία τί κάνεις αλλά το τί λες. Χορταίνει με ΘΑ ΘΑ ο Έλληνας.
ΜΙΧΑHΛ
02/09/2016 13:30
Οι Έλληνες πεινάνε και θα δώσετε τα λεφτά σε ρωσοπόντιοους, γύφτους, αλβανους και λοιπούς μετανάστες.
Kaiadas
02/09/2016 21:26
"...kai loipous ellhnes" theleis na peis, oxi metanastes. Afhses eksw tous Tourkous ths Xazaughs.
chr
02/09/2016 12:59
Μια φορα έχεις έσοδα από την αδεια! Την άλλη φορα τι θα δημοπρατήσουν; Γυναίκες; Όλα τα περιμένω!
eyryt
02/09/2016 18:07
Οι συριζαίες γυναίκες δεν πιάνουν μία στην πιάτσα. Μόνον η Τασία ίσως πιάσει καλή τιμή από κάποιους ανώμαλους γεροντόφιλους, που η ασχήμια πολύ τους εμπνέει.
Jim
02/09/2016 12:55
<<Ευπαθείς ομάδες>>: Οι 9 στους 10 δικαιούχους του "ανθρωπιστικού προγράμματος" είναι γύφτοι ή λαθρομετανάστες ... αφήσαμε την ελλαδα στα χέρια προδότων!
κα
02/09/2016 12:33
Είσαι λαϊκιστής Τσίπρα! Ακούς εκεί σε ευπαθείς ομάδες! Η πλέον ευπαθής ομάδα της ελληνικής κοινωνίας είναι οι συμπαθείς καναλάρχες. Εκεί έπρεπε να πάνε τα λεφτά όπως γινόταν 27 χρόνια τώρα!
Τάσοςtamo
02/09/2016 17:35
Καλά άρχισες με το "είσαι λαικιστής τσίπρα" και είναι ακριβώς αυτό που κολλάει σε αυτόν τον μολότοφ, τώρα όλα τα άλλα τι τα είθελες βρέ άνθρωπε, μήπως είσαι συριζέως και δεν το καταλάβαμε;