ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ: «ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ ΟΝΝΕΔ»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/04/2016 13:28 |
Μητσοτάκης: «Δεν αναγνωρίζω το αποτέλεσμα των εκλογών της ΟΝΝΕΔ»

Στο συνέδριο της ΝΔ δεν θα συμμετέχουν αντιπρόσωποι από το συνέδριο της Νεολαίας, καθώς δεν πραγματοποιήθηκε καμία εκλογική διαδικασία, αναφέρει σε δήλωσή του ο πρόεδσρος του κόμματος Κυριάκος Μητσοτάκης απορρίπτοντας έτσι το εκλογικό αποτέλεσμα που εξέδωσε η ΟΝΝΕΔ το βράδυ της Κυριακής, αφού μάλιστα δεν στήθηκαν καν κάλπες, αλλά ανακοινώθηκαν εικονικά αποτελέσματα.

Όπως τονίζει σε δήλωσή του ο πρόεδρος της ΝΔ, δεν πραγματοποιήθηκε καμία εκλογική διαδικασία και οι ευθύνες γι' αυτή την “απαράδεκτη κατάσταση” θα αποδοθούν άμεσα, όπως ορίζει το καταστατικό.

«Οι εικόνες απαξίωσης της ΟΝΝΕΔ στο Συνέδριο της ιστορικής νεολαίας της παράταξης εκπέμπουν παρακμή και τέλος εποχής. Όλα όσα έγιναν σε μια τόσο νοσηρή ατμόσφαιρα δεν μπορούν να γίνουν αποδεκτά. Στην ομιλία μου στο Συνέδριο της ΟΝΝΕΔ την Παρασκευή, είπα ξεκάθαρα ότι “δεν θα ανεχθώ μία ΟΝΝΕΔ μηχανισμών που θα αναπαράγει τις παθογένειες του χθες».

Στο Συνέδριο της ΟΝΝΕΔ δεν πραγματοποιήθηκε καμία εκλογική διαδικασία. Κατά συνέπεια δεν θα συμμετέχουν στο Συνέδριο του Κόμματος αντιπρόσωποι από το Συνέδριο της Νεολαίας. Οι ευθύνες για αυτήν την απαράδεκτη κατάσταση θα αποδοθούν άμεσα, όπως ορίζει το καταστατικό”, υπογραμμίζει μεταξύ άλλων ο κ. Μητσοτάκης.

17
Mono syriza
22/04/2016 11:11
Oute emeis anagnorizoume esena.. Gia ayto min mou kounas emena to xeri giati emeis sto syriza pou eimaste stin neolaia exoyme panw apo 4 metaptixiaka. Oi dikoi sou tha ta exoun parei apo to periptero, gia auto den gnorizan oute ekloges na kanoun..
απορρυματα
21/04/2016 22:14
Λοιπον ο Μητσοτακης δεν με ενοχλει πια. Εχω συνηθισει στο σκουπιδαριο μετα απο 1.5 χρονια Τσιπρα.
Αγησιλαος
21/04/2016 02:09
Τι λόγο υπαρξεως εχουν οι "νεολαιες" ? Αν ανηκαν σ'αυτές τα νηπιαγωγεια το καταλαβαινω, αλλα για κατι μαγκλαραδες μετα τα 18 τι νοημα εχουν ? Να αποτελουν ομαδα "κρουσεως" των κομματων για να παιζουν ξυλο μεταξύ τους και να την πληρωνουν οι καταστηματαρχες της περιοχής ?
20/04/2016 23:04
To kalutero tha itan na katargithoun oi neolaies komatos giati thumizoun tis neolaies tou metaxa xitler kai stalin..
ADM
20/04/2016 22:30
STON PATO KAI SE 8OLA NERA SAPILES THS ERE, KATASTRFEIS THS ELLADAS ME TIS DOLOPLOKIES SAS TIS ARGOMIS8IES TOUS TRAMPOUKOUS SAS TOUS TAGMATASFALITES SAS,KAI PATERES THS SHMERINHS KRISHS
XYZ
18/04/2016 20:13
Μπραβο, Κυριακο. Εισαι ο αντι-Τσιπρας. Αυτος ακουει υπουργους του να λενε οτι θα θυψουν δημοσιογραφους 3 μετρα κατω και δεν του ιδρωνει αυτι. Προχωρα. λοιπον. Μην ανεχεσαι το ξεπερασμενο παλιο. Αν εχει ελπιδα ποτε να αλλαξει η χωρα, χρειαζομαστε ριζικες αλλαγες σκεψης.
GAHAT
18/04/2016 19:57
ΚΥΡΙΑΚΟ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΩ! ΞΗΛΩΣΕ ΟΛΑ ΤΑ "ΤΖΑΚΙΑ" ΚΑΙ "ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ" ΠΟΥ ΛΗΜΕΝΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΟΝΝΕΔ ΕΔΩ ΚΑΙ 10ΕΤΙΕΣ, ΔΕΙΞΕ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΑΛΩΝΙΖΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ. ΟΙ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΟΝΝΕΔ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΣΜΟ ΕΝΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΧΩΡΑ
Αγωγη του Πολιτη
18/04/2016 19:38
Ενα πραγμα εχει αποδειξει ο Κυριακος σε ολη του την πορεια: Το σαπιο δεν το ανεχεται. Μπραβο!
agoki tou komatoskylou(tsalaperdas)
19/04/2016 18:35
oxi fysika! to sapio na to anextei?...ma ti les tora?...ta telia aposynthemena tou aresoun...
leo
18/04/2016 20:40
μήπως οι μίζες δεν είναι σάπιο ? η είναι κανονική μάσα όπως τον έχει μάθει ο μπαμπάς του ?
bruidsjonker
18/04/2016 18:01
Κυριάκο ξήλωσε τα κυκλώματα και ο κόσμος θα είναι μαζί σου
leo
18/04/2016 20:36
ο κόσμος ? ποιος κόσμος εκτός από εσάς τους ομοϊδεάτες του ?
puaro
18/04/2016 17:52
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΩΝ ΜΟΙΚΑΝΩΝ ΤΟΥ ΜΟΡΦΩΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕΛΕ ΠΟΤΕ ΔΕΞΙΑ ΠΟΤΕ ΜΕΣΑΙΟ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ
fact lovin' criminal
18/04/2016 17:10
Δεν είναι πια καιρός να καταργηθούνε οι φοιτητικές κομματικές παρατάξεις; Παραείναι passe...
Πάνος / Αννόβερο
18/04/2016 15:44
Τα γεροκουσκούσια της ΝΔ κατά της ανανέωσης, τα βρήκε μπαστούνια ο Κυριάκος.
Ήλθεν η ώρα σας
18/04/2016 15:37
Μακάρι να βρεις δύναμη και συνεργάτες να καθαρίσεις το στάβλο του Αυγεία. Μπας και πάρει μπροστά η παράταξη και τραβήξει προς το μέλλον. Η σαπίλα αρχίζει από τη νεολαία, και αυτή είναι σάπια εδώ και πολλά πολλά χρόνια. Οι σάπιοι όμως έχουν πολλά κεφάλια και η δουλειά της εκκαθάρισής τους θα είναι ηράκλεια, αν τελικά πάρει έναν καλό δρόμο. Εμένα πάντως μ' αρέσει η τακτική του. Περιμένει, και μόλις στραβοπατήσει το κουτσό άλογο, το εκτελεί επί τόπου. Το ξέρουν φυσικά τα βορίδια και τα άλλα υποψήφια για έξοδο κατακάθια της πελατοκρατίας, και γι αυτό λουφάζουν.
Πότε φεύγετε;
18/04/2016 14:06
Γκρέμισμα της ΝΔ. Με δυναμίτες. χαχα