Γι' αυτό προχωρήσαμε σε δημοψηφίσματος

Τσακαλώτος: «Αν φέρναμε το πρόγραμμα στη Βουλή θα έπεφτε η κυβέρνηση»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 03/07/2015 09:28 |
Τσακαλώτος: «Αν φέρναμε το πρόγραμμα στη Βουλή θα έπεφτε η κυβέρνηση»
Στην παραδοχή ότι αν η κυβέρνηση έφερνε το πρόγραμμα στη Βουλή θα έπεφτε η κυβέρνηση, προχώρησε σήμερα το πρωί μιλώντας στον ΣΚΑΪ ο Ευκλείδης Τσακαλώτος.

Το πρόγραμμα δεν θα ψηφιζόταν στη Βουλή και θα έπεφτε η κυβέρνηση, γι' αυτό προχωρήσαμε σε δημοψήφισμα, δήλωσε ο κ. Τσακαλώτος.

haris
05/07/2015 14:21
ke fisika esis protimisate na pixete ton Elliniki lao. Ntropi
τσακας
05/07/2015 08:03
Την προηγούμενη φορά που είπε η κυβέρνηση να κλείσουμε τηλεοράσεις, ραδιόφωνα, εφημερίδες, και να διώξουμε τους κακιασμένους ξένους, το 1974 χάσαμε το 1/3 της Κύπρου. Τώρα που μας λένε τα ίδια (γιατί όλοι - και κάλα - θέλουν να μας δουν αναξιοπρεπείς), θα χάσουμε ότι λιγοστό αποκτήθηκε από την Ελληνική κοινωνία από το 1981 και δω. Μη καταστρέψετε για άλλη μια φορά την πατριδα σας. Μία την έχετε.
paulus
05/07/2015 07:54
γι αυτό προτιμήσαμε αντί της πατρίδας το κόμμα. τι αξία έχουν οι ουρές στα ΑΤΜ μπροστά σε ένα ευτυχισμένο Λαφαζάνη ( Lafazan στα τουρκικά σημαίνει τον αερολόγο, μπουρδολόγο)
ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ
05/07/2015 07:50
Δυστηχως στο Ελλαδισταν πρωτα το κομμα μετα ο αρχηγος μετα τα κομματόσκυλα και τέλος οι ιθαγενεις ψηφοφοροι ,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ
Κατερίνα από Παρίσι
04/07/2015 23:45
Δηλαδή αυτό το δράμα το δημιούργησε μιά ομάδα από πρώην κνίτες.
Ε
04/07/2015 22:35
ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΜΕΤΑΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ..ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΡΟΚΟΠΗ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ..
Ο λαός βλέπει και κρίνει
04/07/2015 20:40
Ο μέτριας προς χαμηλής νοημοσύνης Τσιπρας, περνάει τώρα τον εαυτό του για έξυπνο, αφού 1) κατάφερε την διεξαγωγή ενός εντελώς άχρηστου και διχαστικού δημοψηφίσματος, μόνο και μόνο για να μην διαλυθεί το κομμα του, γιατι γνώριζε ότι σε περίπτωση συμφωνίας με την Τρόικα θα είχε καταιγισμό αντιδράσεων και το κομμα-συνοθύλευμα απο απο αναρχικούς θεωρητικούς αριστερούς των Εξαρχειων που δεν εχει την παραμικρή ιδέα απο εξουσία και διακυβέρνηση, θα αντιδρούσε και το κομμα θα διαλυόταν ενω τωρα έχουν ενωθεί στο φαντασμένο τους μυαλό εναντίον του κοινού εχθρού της "κακιάς" Ευρώπης και 2) επιπλεον εχει μεταθέσει την ευθύνη στους πολίτες, όποιο και να ειναι το αποτέλεσμα. Κάτι που φυσικά ειναι απο ανήθικο έως απόδειξη της ανικανότητας του να πάρει την οποιαδήποτε απόφαση.
Ιστορικός του Μέλλοντος
04/07/2015 20:34
Απο τη μια ο Τσίπρας ο οποίος είναι εκτός τόπου και χρόνου και το κακό που έκανε αυτός και το παρεάκι του συριζα θα συζητιέται για χρόνια ενώ θα καταγράφει ως μια μελανή στιγμή στην ιστορια της Ελλάδας. Ο μόνος χαμένος σε αυτή την ιστορια είναι ο ελληνικός λαός. Αυτούς μην τους λυπάστε. Απο την άλλη ο υπερφίαλος, ανούσιος και γλοιώδης Μπαρούφας, αφού τσέπωσε παχυλούς μισθούς τους τελευταίους μήνες εις βάρος ενός δοκιμαζόμενου λαού χωρίς να κάνει τίποτα το θετικό, απο Δευτερα που θα πάρει πόδι το σκυλολόι του συριζα, μπορεί να μιλάει και να μπουρδολογει όπως αυτός ξέρει καλυτερα απ'όλους, στα πανεπιστήμια του εξωτερικού. Ο έταιρος ανθέλληνας Τσίπρας, μπορεί να μετακομίσει μόνιμα στην Αργεντινή ή την Βενεζουέλα, μιας και τις αγαπάει τόσο πολύ ώστε θέλει να μετατρέψει και την Ελλαδα σαν και αυτές.
zeus
04/07/2015 18:58
Ta αρνητικά κατά του ΣΥΡΙΖΑ σχόλια είναι τόσα πολλά, που σίγουρα οι σχολιαστές εκτελούν διατεταγμένη, -μερικοί ίσως και πληρωμένη-. υπηρεσία.
Byzantine
05/07/2015 12:19
Nαι, ειναι ολοι πρακτορες του εσωτερικου εχθρου..ειναι ολοι βαλτοι, πληρωνονται απο το διεθνες Σιωνιστικο κεφαλαιο που εχει λυσαξει να ριξει τον Α Λ Ε Ξ Η μας...δεν ειναι πιο πιθανο οτι απλα εχουν απηυδισει;
Ζαφείρης Καλαούντρης
05/07/2015 00:21
Είναι απλώς μΠΑΤΣΟΚια και μαζόχες που έχουν ερωτευτεί την ακροδεξιά αδερφάρα από τη Μεσσηνία και γουστάρουν περαιτέρω μειώσεις.
The yea bruidsjonker
04/07/2015 21:22
Ναι και θα ψηφίσουν από 1500 φορές ο καθένας αύριο . Έτσι μεγάλε Δια μπορείς να εξηγήσεις στον εγωισμό σου το αυριανό αποτέλεσμα .
zeus
04/07/2015 18:54
Καλά κάνατε, αποφύγατε την παγίδα τους, και τώρα κρατηθείτε να ξεπεράσετε αυτήν την κρίση. Πιστεύω ακράδαντα ότι σύντομα θα έχετε το πάνω χέρι, και αμέσως να αρχίσετε να βάζετε στη φυλακή τους προδότες, συνωμότες, και κλέφτες, που καταρήμαξαν τον Ελληνικό λαό.
Byzantine
05/07/2015 12:22
Εννοεις αυτους που εκαναν 120,000 ευρω αυξηση (στα 280,000 ο τελικος μισθος) στο διευθυντη των ΕΛΠΕ και και μονο την αποσυραν μετα απο την κατακραυγη που ακολουθησε;
Αλέκος Μελισσοχώρι
04/07/2015 16:54
Σύντροφοι, θα συνηστούσα υπομονη και θα πρότινα την πρόταση των συντρόφων να την βάλουμε σε ψηφοφορία.....το βραδάκι ελάτε όλοι στο κυληκείο της σχολής να γιορτάσουμε ..το όποιο αποτέλεσμα...θα έχει και ροκ συναυλία....και μετα ξύνπησαν και κατάλαβαν οτι δεν ειναι πια φοιτητές...συγνώμη καναμε λάθος είπαν και έτρεξαν να χαθούν στις γειτονίες!!!!!!
Ektoras
04/07/2015 14:59
Κάτι για την διαστρέβλωση λέγαμε των δηλώσεων! Για τσεκάρετε! https://twitter.com/tsakalotos/status/616882561642577920
apodimos
04/07/2015 14:40
Τι λες δηλαδή απαίσιε, βάλατε το κόμμα σας πάνω από το συμφέρον της χώρας. Γιατί με την συμφωνία του Γιούνκερ δεν θα είχαμε κλειστές τράπεζες και την χώρα στην χρεοκοπία. Καθάρματα όλοι σας, προδότες, πρέπει να λογοδοτήσετε σε ειδικά δικαστήρια για την καταστροφή της Ελλάδας. Ας μην έχει κανένας αυταπάτες ζούμε ήδη την πλήρη καταστροφή της χώρας.
ΧΑ ΧΑ
04/07/2015 14:16
Προς τους σχολιαστές. Ένας βρέθηκε και είπε την αλήθεια και τον βρίζουμε? Ντροπή.
ΔΓΚ
04/07/2015 13:22
..η μεγαλυτερη ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΨΕΜΑ=ΘΕΜΑ, το πρόγραμμα των θεσμών αν έφερναν στη Βουλή...αλλά δεν τα λέτε όλα γιατί τα παίρνετε χοντρα απο τους Γερμανούς συνεργάτες σας..κρίμα για τα ΝΕΑ ο άλλος δεν με νοιάζει γιατι ασχολείται με τα ΞΕΚΩΛΑ..τα ΝΕΑ όμως? ΚΡΙΜΑ σας διάβαζα 50 χρόνια, αλλά τώρα STOP
Μας κλαινε οι ρεγγες!
04/07/2015 13:17
Ενω αν κανουμε "ξεπλυμα"... προγραμματος, μεσω του δημοψηφισματος, δεν θα πεσει η κυβερνηση η οποια εχει ηδη σκυψει και γλειφει εκει που εφτυνε!
gr
04/07/2015 13:10
η αληθεια ειναι οτι οτι φαινεσαι καθυστερημενο, αλλα εισαι κιολας. αφου δεν καταλαβαινεις τι σου γινεται απο πολιτικη, πως δεχεσαι βρε ανεγκεφαλο ον να αναλαμβανεις καθηκοντα υπουργου και παιζεις κορωνα γραμματα ενα ολοκληρο λαο? ή μηπως νομιζεις πως αυρο που συμβαινει ειναι υποθεση εργασιας σε σεναριο φανταστικο??
Καρτέσιος
04/07/2015 13:07
Και το κλείσιμο των τραπεζών αν φέρνατε στη Βουλή θα πέφτατε, έτσι δεν είναι σύν-τροφε;
The raged yea bruidsjonker
04/07/2015 12:51
Δημοκράτες εξοργιστείτε επιτέλους ........Τι άλλο πρέπει να δούμε και να ακούσουμε.
Πάνος Μ.
04/07/2015 11:55
..... θα έπεφτε η κυβέρνηση» για πια κυβέρνηση ρε παλιο / μπαγλαμά.
ΑΜ
04/07/2015 11:16
o ΚΥΡΙΟΣ ΤΣΑΚΑΛΏΤΟς είναι Αγγλοτραφής και ειλικρινής. Απέχει παρασάγγας σε ήθος, ικανότητα, ευθύτητα και αξιοπρέπεια απο το υπόλοιπο κοπάδι. Απορώ πως βρέθηκε σ΄αυτό το κοπάδι εξ αρχής, όπως και ο κ. Χουλιαράκης. Σας συστήνω, όσο είναι καιρός να αποκοπείτε για να σώσετε την αξία σας και την αξιοπρέπεια σας!!
The yea bad shrink bruidsjonker
04/07/2015 11:04
Τα καλά Αγγλικά δεν αρκούν για σημαντικές θέσεις ευθύνης Euclides . Αν και βλέπω μια κοινή σε πολλούς Συριζαίους νεύρωση εξακολουθώ να σε θεωρώ συμπαθή μες την πολιτική σου αφέλεια .
μάκης
04/07/2015 10:49
Από μικρό κι από χαζό μαθαίνεις την αλήθεια...
Αξιοπρέπεια
04/07/2015 10:42
Και πριτιμισατε να ρίξετε τη Χώρα , από το να ριψοκινδυνεψετε το χάσιμο της εξουσίας. Πρώτη φορά αριστερά.........
Ριχάρδος Κεφαλάς
04/07/2015 19:38
...... και τελευταία
κοινος νους
04/07/2015 09:56
τι εχετε να πειτε τωρα φασιστερες και ναζι για το καλπικο ΟΧΙ που σας παγιδεψανε για να κρατηθουν στις καρεκλες τους? ανεγκεφαλοι οπαδοι του βολεματος οι του ΟΧΙ, φανατικοι της υποκουλτουρας του ΟΧΙ - ζωα ξυπνηστε
ΑΚ
04/07/2015 09:00
Και έτσι επιλέξατε τη χρεωκοπία του ελληνικού κράτους, την εθνική ταπείνωση για να μη φύγετε από την κυβέρνηση. Θυσιάσατε τον ελληνικό λαό για την καρέκλα της εξουσίας.... Δεν είστε ατζαμή δες όπως πίστευα. Απλά ανήθικοι και εντέλει ψεύτες. Δεν επιτρέπονται όλα για την εξουσία κύριοι...
wolf
04/07/2015 08:14
O οχλος χρησιμοποιειται σαν μοχλος απο το κομμα της εξουσιας ,προκειμενου να αποσπασει απο την Ευρωπη χρηματα για να τα χρησιμοποιησει για τις δικες του αναγκες - εξαγορα ψηφων , εξαγορα προσωπων ,προσληψεις ,προπαγανδα κλπ - και οχι για τον λαον .
KO
04/07/2015 07:38
ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 50 ΧΡΟΝΙΑ. ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΣΕΙΣ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ. ΝΤΟΡΠΗ ΣΑΣ ΤΣΑΚΑΛΩΤΟ. ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΝΑ ΨΗΦΙΧΟΥΜΕ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΦΕΡΝΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΦΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΑΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΦΩΣ. ΜΑΣ ΡΙΞΑΤΕ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ??? ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΤΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ. ΑΛΗΤΕΣ.
κύριος του εάτου μου
04/07/2015 06:39
ειλικρινά στεναχωριέμαι που σας βλέπω να ψάχνετε άλλοθι στο ναι από την δήλωση αυτή που προφανώς δεν καταλαβαίνετε τι ακριβώς λέει. μάλλον έχετε μάθει στο ψέμα και αυτό που είπε ο κύριος τσακαλώτος το παρερμηνεύεται γιατί εύκολα χειραγωγήστε από δημοσιογράφους.λοιπόν θα το πω όσο πιο απλά μπορώ.εννοούσε(σαν να κάνω μάθημα για το σχόλιο στον γιο μου αισθάνομαι)"ότι το πρόγραμμα αυτό είναι προφανώς αντίθετο με τις προσδοκίες τις κυβέρνησις ως αποτέλεσμα καλής διαπραγμάτευσης(οι περισσότεροι από εσάς προφανώς πιστεύετε το αντίθετο δηλαδή ότι η κυβέρνηση το ήθελε και ότι απλά φοβόταν. λογικό γιατί να μη θέλει άλλο ένα μνημόνιο λιτότητας έτσι?φαίνεται σας είναι δύσκολο να χρισομοπιισετε το μυαλό σας.συνεχίζω) και δεν πρόκειτο να γινόταν συμφωνία όπως και δεν έγινε και αναμενόμενο λόγο τον πιστεύω τις κυβέρνησις.Σε περίπτωση που η κυβέρνηση αποφάσιζε γιατί τρελάθηκε η αγάπησε τις τακτικές πασοκ/νδ να το φέρι στην βουλή.φυσικά και δεν θα πέρναγε γιατι δεν είναι οι μονοι που θα αποφάσιζαν για ένα μνημόνιο οποτε αν το έφερνε δεν θα πέρναγε και θα έπεφτε η κυβέρνηση" απλά είναι τα πράγματα μην τα ζορίζεται.ψηφιστε από που πιστεύετε συνειδητά σαν άνθρωποι όχι φοβισμένοι όταν σας ρωτήσει το παιδί σας να του δώσετε επιχειρήματα που στέκουν όχι ότι θα βγούμε από τιν ευροπη γιατί αυτό λέτε χεσμένοι πάνω σας λέτε πράγματα p δεν στέκουν όλοι οι ξένοι πολιτικοί δηλώνουν ότι και με όχι πάλι θα γίνει διαπραγμάτευση αλλα πολύ πιο δύσκολη (τι νομίζατε ότι θα σας ενθάρρυναν να ψηφίσετε στην αμφισβήτηση τους?)κρατάνε την πισινή τους στην περίπτωση όχι αρκετά εκτέθηκαν με απαγγελίες τύπου "όχι στον euro"λόγο του φόβου p έδειξε ο λαός στο όχι τις πρώτες 2 μέρες.ψηφίστε ότι νομίζετε απλά με συνείδηση.
πολιτης
04/07/2015 06:22
Ναι, να πεσει η Κυβερνηση. Ομως αυτοι οι κυριοι δεν ειναι εντιμοι και θα συνεχισουν το μπαρμπουτι τους .
ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
03/07/2015 23:25
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΟΜΙΖΩ.ΣΤΟ ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑΥΡΟ ( ) ΟΧΙ Χ ΟΥΤΕ ν ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ ΣΑΣ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΡΟΦΗ ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ,ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΡΑΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΕ ΑΓΓΛΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΩΝ 5 ΗΜΕΡΩΝ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΑΡΑ ΤΣΙΠΡΩΦ ΕΙΣΑΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΝΟ (ΑΝ ΚΑΙ ΑΘΕΗ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΝΕΣΗ ΣΤΗ ΔΡΑΧΜΗ,ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΗΣ ΣΧΕΔΙΟ.ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ,ΟΛΟΙ ΝΑΙ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟ.
ΠΚ
03/07/2015 23:12
Γελοιοποιηθηκατε. Είστε μεγαλύτεροι ατζαμηδες και από τον ΓΑΠ.
The yea bruidsjonker
04/07/2015 19:05
Ο ΓΑΠ μπροστά σε αυτούς τους γελοίους είναι τεράστιος .....
The yea bruidsjonker
04/07/2015 22:26
Είπα εγώ τέτοιο πράγμα ? Έχουμε τρελαθεί τελείως.......
Α.Σ.
04/07/2015 16:59
Όπως αποδεικνύεται πλέον, ο ΓΑΠ δεν ήταν και τόσο ατζαμής, δηλαδή πρωτάρης, παρ' όλο που στα δικά του χέρια έσκασε η βόμβα για πρώτη φορά.
ΦΕΥΓΕΤΕ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
03/07/2015 23:07
Νάτος λοιπόν ο πραγματικός λόγος του δημοψηφίσματος! Οι άνθρωποι παραδέχτηκαν πως δεν πρόκειται να κάνουν καμία συμφωνία.Δεν θέλουν το ευρώ,δεν θέλουν την Ευρώπη.Θέλουν μια εξορισμένη χώρα σταλινικού τύπου με τεράστιο πληθωρισμό και αντίστοιχο νόμισμα για να διορίζουν τους πελάτες τους και να κλείνουν επιχειρήσεις.ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ /ΡΘΑΝ! Και μετά μια κυβέρνηση με ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ από όλα τα κόμματα για να συμφωνήσουμε με τους εταίρους μας,να ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ Η ΧΩΡΑ.Γιατί το μόνο μέλλον μας είναι η Ευρώπη,αλλά πρέπει να γίνουμε και εμείς μια ευρωπαική χώρα.
ΛΟΥΚΑΣ ΜΠΙΣΤΑΡΑΚΗΣ
03/07/2015 20:53
ΚΑΙ ΤΟΡΑ ΕΠΕΣΕ Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΑΛΛΑ 50 ΧΡΟΝΙΑΣ ΠΙΣΟ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΤΟΑΙΤΙΟΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ...ΤΙ ΚΡΙΜΑ
Σωκράτης
03/07/2015 20:26
Κύριε Τσακαλώτε, Μήπως νομίζεις ότι θα είχε στενοχωρηθεί κανένας νοικοκύρης, συνεπής έλληνας επειδή εσείς θα πέφτατε και θα γλυτώναμε από τους μπατακτσήδες που σας ακολουθούν, που δεν πλήρωναν τίποτα και περιμένουν να φτωχεύσουμε για να γλυτώσουν τα θαλασσοδάνεια που τα έκαναν αυτοκίνητα και ακριβά έπιπλα για πάρτη τους και να συνεχίσουν την εισφοροφοροκλοπή. Τώρα περιμένουν να κόψει ο Mr Tsipras να κόψει ραχηλιάρικα και να τους τα μοιράσει. Σωκράτης
ΣΑΡΤΙΟΣ
03/07/2015 18:22
Ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε αυτό που γίνεται πάντα στην Ελλάδα.Πρώτα η πάραταξη,το κινημα,το κόμα κτλ.και μετά η χώρα,μόνο που αυτή την φορά η επιλόγη ηταν αμετάκλειτη.
Άκης απο Ολλανδία
03/07/2015 18:09
Πρώτη φορά αριστερά!!!
Τι αντιφάσεις λεει;
03/07/2015 18:02
Τοτε γιατι λετε να ψηφίσουμε οχι; Οπως τα λες ειχατε συ ψωνίσει στο προγραμμα αλλα δεν το φέρεται για να μην πέσει η κυβερνηςη. Τοτε πρεπει να πητε στον κόσμον να ψοφήσει ναι. Πολλές παράλογες και αντιφάσεις ρε παιδι μου, καθε φορα που ενας απο σας ανοίγει το στρώμα του.μπουνσας βρήκανε. Η φαιά ουσια δεν υπαρχει στο μυαλο σας. Διαβάζοντας πολυ Marx την χάσατε.
Α.Σ.
04/07/2015 17:02
Πολύ σωστή η παρατήρησή σας. Ίσως λοιπόν κατά βάθος θέλουν να ψηφίσει ο κόσμος ΝΑΙ, αλλά να μην έχουν αυτή την ευθύνη. Θα το παίξουν και δημοκράτες, γιατί θα πουν ότι θα υλοποιήσουν κάτι, με το οποίο διαφωνούν, αλλά από σεβασμό στο λαό θα το υπηρετήσουν. Ωχριά ο Μακιαβέλλι μπροστά τους.
KOS
04/07/2015 13:12
Αυτη είναι η πιο σωστή απάντηση προς την κυβέρνηση. Γιατί να πουν τότε ΟΧΙ; Μήπως πάνε με υπουλο τροπο να εφαρπάξουν ένα όχι για να το χρησημοποιήσουν με διαφορετικο τρόπο; ΝΑΙ λοιπόν για να χαλάσουμε τα σχέδια του λομπι της δραχμής...
The yea bruidsjonker
03/07/2015 15:58
Βαθιά αντιδημοκρατική πρακτική . Ευτελισμός της διαδικασίας του δημοψηφίσματος για να μην πέσει η υπεύθυνη υποτίθεται κυβέρνηση . Τι λες τώρα μετριοπαθή και σκεπτόμενε πολίτη ?
Σωκράτης
03/07/2015 14:25
Το έχει διαψεύσει αδέσμευτη και αντικειμενική εφημερίδα!!!!!!!!!!!!!
Δημήτρης Σ
05/07/2015 13:36
Τι να διαψεύσει ρε Σωκράτη; Αφού τον ρώτησε καθαρά ο Οικονόμου και μάλιστα του είπε, "... δηλαδή αποτύχατε!..." και ο Τσακαλώτος απάντησε "ναι"... Δηλαδή θα μας βγάλετε και στραβούς και κουφούς για να κρύψετε τα λάθη σας την ανικανότητά σας και την σκοπιμότητά σας; Είναι σε όλους φανερό ότι αυτό που σας νοιάζει είναι ο ΣΥΡΙΖΑ στην εξουσία πάση θυσία! Το αν διαλυθεί η Χώρα είναι δεν έχει καμιά σημασία! Αυτό που προέχει για τους "πατριώτες" είναι η "αξιοπρέπεια" δήθεν της χώρας! Που μεταφράζεται πως η συμμαχία "συριζοσταλινικομπαχαλάκιδων και ψεκασμένων" θα παραμείνουν στην εξουσία και την κουτάλα!
KO
04/07/2015 07:30
Τι να διαψευση αυτο που εχει καταγραφει στην τηλεοραση και τον ακουμε να το λεει. Ποσες παροπιδες θα φορατε και για ποσο.
ΒοΛή
03/07/2015 13:18
Καταλάβαμε...για να μή χάσετε την εξουσία, μας βυθίζετε σιγά-σιγά στην κατάλυση των κρατικών δομών, στο χάος και στη δυστυχία...και καταστρέφετε τον επιχειρηματία και τον παραγωγό, που παράγουν πλούτο, θέσεις εργασίς και συντηρούν το κράτος. Καταλάβαμε και τον υπαινιγμό του δίδυμου Τσιπροκαμμένου: είμαστε "τρελοκυβέρνηση", αλλά άμα λάχει γινόμαστε και "τρελοχούντα"! Οι παρασυρμένοι από σας, εχουν δυο 24ωρα, για να μη συνεργήσουν στο έγκλημα κατά της χώρας και του λαού! Ας ελπίσουμε...
KOS
03/07/2015 12:50
Απορω δεν νρέπεται να το λεει. Δηλαδή καταστρέψατε τη χώρα για να μην πεσει η χειρότερη η ποιο ανθελλινηκή και η ποιό πουλημένη κυβέρνηση που είχε η ποτέ η Ελλάδα...
Κ. ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
03/07/2015 11:27
Αρα για να μην πέσει η κυβέρνηση ρίχνουμε τη Χώρα. Είναι γνωστή η φιλοπατρία και η αγάπη των μπολσεβίκων του ΣΥΡΙΖΑ για την Ελλάδα και τον Ελληνικό Λαό. Αλλά να το ομολογούν έτσι ωμά και απερίφραστα...
ΒοΛή
03/07/2015 18:50
Συνήθως οι πάσχοντες από σχιζοφρένεια, ωμά, απρόβλεπτα και ανοικτά, βγάζουν την τρέλα από μέσα τους...
Νικος
03/07/2015 11:13
Και τι μας νοιαζει εμας; Η Χωρα ειναι πάνω απ όλα και όχι το Μαγαζί του καθενός.
zeus
04/07/2015 19:01
Έλα "πατριώτη", τρέξε να ψηφίσεις τον Σαμαρά, τον Τουργκούτογλου, τη Ψώφη, ή τον άλλον το βουρκο-ποταμίσιο ανιψιό του Ααρόν Αβουρί.
Δημοκρατικός πολίτης.
05/07/2015 13:23
Και μόνο, ότι εσύ και η εγκληματική σας οργάνωση, άθλιε νεοναζί χρυσαυγίτη, ψηφίζετε ΟΧΙ, είναι ένας αρκετός και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ λόγος, για να τον κάθε Δημοκρατικό πολίτη, να ψηφίσει ΝΑΙ!!! Από πότε, ρε «πατριδοκαπηλολαμόγιο», οι απόγονοι των αποδεδειγμένα προδοτών, μπορούν να μιλάνε για πατριωτισμό;… Από που αντλούν το θράσος, οι απόγονοι των δοσιλόγων, των ταγματασφαλιτών των γερμανοτσολιάδων, των φασιστών και των χουντικών, να συμβουλεύουν τους Δημοκρατικούς πολίτες για Δημοκρατία και πατριωτισμό;… Από πότε οι συνεργάτες των Γερμανών στην κατοχή και οι προδότες χουντικοί που ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ την Κύπρο στους τούρκους και τα σημερινά «τσιράκια» τους ,κάνουν μαθήματα πατριωτισμού; Ουστ, « Εγέρθητως» !!! Τιποτένιε!
The yea bruidsjonker
04/07/2015 21:29
Ρε Δια ποιος είναι ο πρωθυπουργός που τα σκάτωσε τόσο πολύ που άφησε όλο τον πλανήτη μαλάκα ( για να είμαστε δίκαιοι πλην Μαδούρο) .Τι έχεις πάθει αδερφέ. Σοβαρά τώρα , ξεκόλα.
Λάκης
03/07/2015 10:43
Κι επειδή εσείς ενδιαφέρεστε μόνο για το αν θα χάσετε ή όχι την εξουσία ταλαιπωρείτε και θέτετε σε καταστροφικούς κινδύνους όλη την Ελλάδα! Θαυμάσια!
Κκ
03/07/2015 10:30
Αρα το μονο που σας ενδιαφερει ειναι η παραμονη στην κυβερνηση και οχι η δημοκρατια (την οποια καταλυετε ,εμμεσως πλην σαφως) ουτε το συμφερον του εθνους (διοτι κρυβοσαστε πισω απο το δημοψηφισμα , οντας ανικανοι να διαχειριστητε το ολο θεμα) , Μπορειτε να μας πειτε ποια ειναι η κρυφη σας ατζεντα και γιατι γινονται ολα αυτα ? ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΝΤΡΙΚΙΑ ( χωρις μα και μου , μπουρδουκλοκουβεντες και ακαταληπτες ασυναρτησιες )
ΒοΛή
03/07/2015 19:03
Η κρυφή αντζέντα τους, μόνο με την αμφίεση ζουρλομανδύα, μπορεί να διαγγελθεί!
σαββας
03/07/2015 10:14
Αρα το προβλημα ηταν αν θα πεσει η κυβερνηση οχι το ποιο ηταν το σωστο για τη χωρα?
Mboosh
03/07/2015 10:04
Αρα παραδέχεσαι ότι βάλατε τις κυβερνητικές καρέκλες σας πάνω από τις ανάγκες της χώρας.
haris
03/07/2015 09:59
eprepe prota na kanete dimopsifisma me erotisi an theloume dimopsifisma i oxi oso gia to an epefte i kibernisi auto tha itan to kalitero neo

όλες οι τελευταίες ειδήσεις