ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΡΟΥΓΚΑΛΟ: «ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΜΑ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 23/03/2015 13:31 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 23/03/2015 13:42 |
Μητρόπουλος για Κατρούγκαλο: «Λάθος χειρισμοί αλλά δεν υπάρχει ζήτημα διαφθοράς»


Το ζήτημα που έχει προκύψει με τον υπουργό Διοικητικής Μεταρρύθμισης, Γ. Κατρούγκαλο σχολίασε ο αντιπρόεδρος της Βουλής, Α. Μητρόπουλος, μιλώντας στην πρωινή εκπομπή του ΑΝΤ1.

«Είναι γεγονός ότι υπήρξαν από μέρους του ατελείς και λανθασμένοι χειρισμοί», είπε ο κ. Μητρόπουλος, ο οποίος όμως εκθείασε τον κ. Κατρούγκαλο για την εντιμότητά του και την επαγγελματική του επάρκεια.

«Είναι ένας από τους κορυφαίους εκ των συνταγματολόγων. Τον ψήφισε η μισή Ελλάδα για ευρωβουλευτή. Θεωρώ ότι παρά το γεγονός ότι υπήρξαν εκ μέρους του ατοπήματα και λανθασμένοι χειρισμοί δεν υπάρχει ζήτημα διαφθοράς», είπε.

Μάλιστα ο κ. Μητρόπουλος τόνισε ότι ο ίδιος από το 2009 μέχρι σήμερα που είναι βουλευτής δεν ανέλαβε ποτέ προσωπικά υπόθεση, ούτε παρέστη στα δικαστήρια, ενώ έχει απαγορεύσει και στις κόρες του να παραστούν στα δικαστήρια για όσο εκείνος είναι βουλευτής.

«Θεωρώ ότι κακώς τα κόμματα βγήκαν να το εκμεταλλευτούν», τόνισε ο αντιπρόεδρος της Βουλής.


8
Αρκάς
24/03/2015 10:46
Εμ, βέβαια. Mιλάει λαμόγιο που έχει αναγάγει το θέμα των προσφυγών ΚΑΤΑ του Ελληνικού Δημοσίου σε ΄΄βαριά βιομηχανία'' για ''πάρτη'' του!!!
Θ.Δ.
23/03/2015 17:03
'' Κακός τα κόμματα βγήκαν να το εκμεταλλευτούν'' Φυσικά, αφού το ίδιο έκανες και εσύ! Αν και καθηγητής ''πανεπιστημίου'' διατηρούσες παράλληλα γραφείο με πολλούς δικηγόρους και αναλάμβανες να εκπροσωπείς, έναντι αμοιβής φυσικά, άτομα και ομάδες ατόμων σε προσφυγές τους ΚΑΤΑ του Ελληνικού Δημοσίου!!! Και φυσικά το δικηγορικό γραφείο ήταν το κύριο επάγγελμα, αυτό που έφερνε εισόδημα εκατοντάδων χιλιάδων Ευρώ κάθε χρόνο!!! Η διδασκαλία στο πανεπιστήμιο ήταν το πάρεργο!!!
ενας πονηροβλαχος διπλωματης.
23/03/2015 15:25
Εποφλαλμιας την θεση σου και του σκαβεις τον λακο με το γαντι.Πρεπει να εισαι πολυ μα παρα πολυ υπουλος .Σαν αυτο που λεει ο λαος: Φιδι κολοβο.Συνφωνεις ενδομιχα (τουλαχιστον)ελογου σου?(και επι τι ευκαιρια ευλογεις τα γενια σου και τις κορες σου. Θα το ψαξουμε το θεμα)
ΒοΛή
23/03/2015 14:45
Βρε ανόητη μαϊμού, που ποζάρεις με μόδα Βαρουφάκη, και τον Τσοχατζόπουλο είχε ψηφίσει η μισή Ελλάδα, αλλά υπερίσχυσε η απληστία του και ο παράνομος πλουτισμός της μίζας και της λαμογιάς. Τι μας λες λοιπόν, ότι επειδή ψηφίστηκε, ειναι αυτό τεκμήριο αθωότητας; Ή ότι τώρα πια τις αισχρές κομπίνες των πολιτικών τις μετονομάζουμε σε ατελείς χειρισμούς;
λίγη αξιοπρέπεια
23/03/2015 14:42
Όλα όσα ισχυρίζονται και οι δύο είναι προφορικά ανεύθυνα, χωρίς ίχνος ειλικρίνειας. Για να αποφύγει κανείς την απαίσια μομφή της κατοχής διπλών απασχολήσεων που δεν τους επιτρέπει η νομοθεσία, ήθος και αξιοπρέπεια, θα έπρεπε προληπτικά να προσκομίσουν νόμιμα αποδεικτικά στοιχεία, π.χ. συμβολαιογραφική πράξη στην οποία να καταγράφεται ό,τι κατά την διάρκεια του βουλευτικού μου ή υπουργικού μου αξιώματος δεν έχω καμμία υλική ή συμβουλευτική σχέση με την εν λόγω υπηρεσία. Αλλά το κακό είναι τόσο μεγάλο, που αν απαιτήσεις λίγη τιμή, αξιοπρέπεια και αξιοκρατία θα σε φάνε τα κομματοκοπρόσκυλα.
Mithrandir
23/03/2015 14:15
Κάτι ξέρουν οι παλιές που..νες...
Kaiadas
23/03/2015 14:06
To ena lamogio trexei na uperaspistei to allo lamogio tou PASOKoSYRIZA. Na tous xairontai ta KOROIDA pou tous pshfisan (giati ta lamogia pou tous pshfisan sigoura tous xairontai).
Ο ΔΙΚΑΙΟΣ
23/03/2015 13:59
ΤΕΤΟΙΑ . . . "ΛΑΘΗ", την ώρα που ο λαός είναι στα κάγκελα, προκαλούν και εξοργίζουν Μητρόπουλε και όποιος τα κάνει πρέπει να. . . ΠΗΓΑΙΝΕΙ αμέσως ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.