Στηρίζουν τον τρίτο πόλο της ΔΗΜΑΡ 181 άνθρωποι των γραμμάτων, των τεχνών και των επιστημών

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/03/2014 18:41 |
Ο ηθοποιός Γιάννης Βόγλης μεταξύ των 181 προσωπικοτήτων της τέχνης και της διανόησης που στηρίζουν τον τρίτο πόλο ΔΗΜΑΡ - Προοδευτική Συνεργασία.
Στηρίζουν τον τρίτο πόλο της ΔΗΜΑΡ 181 άνθρωποι των γραμμάτων, των τεχνών και των επιστημών
Δεκάδες προσωπικότητες των γραμμάτων, των τεχνών και της διανόησης στηρίζουν με διακήρυξή τους τη δημιουργία του τρίτου πόλου, που πρόσφατα παρουσίασε...
Γίνετε Συνδρομητής
Γ.Δ.
17/03/2014 11:27
Τους περισσότερους πρώτη φορά τους βλέπω. Για έναν όμως έχω άποψη από όσα είπε ο ίδιος στην τηλεόραση. Εξηγώντας πώς έχασε το σπίτι του σε πλειστηριασμό ανέφερε ότι τα "κοράκια" έπαιξαν μεγάλο ρόλο στην απώλεια του σπιτιού του. Και συνέχισε: "Ήταν βέβαια μια περίοδος που και εγώ είχα αμελήσει...." Τέτοια υπευθυνότητα που περισσεύει να εφαρμοσθεί και στην προβληματική χώρα μας....
GS
17/03/2014 10:49
na dw poion tha sthriksoun oloi autoi oi < > anthrwpoi meta tis epomenes ethnikes ekloges...giati sigoura h DHMAR den tha einai sthn epomenh boulh
Γ.Κ
17/03/2014 10:41
Αντε παρατηστε μας,σας βαρεθηκαμε,και σας και το τιποτε που αντιπροσωπευετε. Που ησασταν οταν γινοταν η καταστροφη τις τελευταιες δεκαετιες???Εβγαλε κανενας αχνα για οτιδηποτε.Οσο δε για την ΔΗΜΑΡ τους ειδαμε.Και απο δω και απο εκει.Μαθημα δεν πηρανε απο τον Καρατζαφερη και μαλλον θα πανε χερι χερι μαζι του οσονουπω.Οι Αρχαιοι αποκαλουσαν κατι τετοιους"οι τα παντα προσουρησαντες"νομιζω.
Αλάξανδρος Παπακωνσταντίνου
17/03/2014 08:53
Δηλαδή τι "στηρίζουν" οι κύριοι αυτοί, για να καταλάβουμε...Μια σοσιαλθολούρα με ολίγον μπλε και την μνημιώδη "μαχητικότητα" ενός Φώτη που διαφωνούσε συμφονώντας και συμφωνούσε διαφονώντας για όλα τα αίσχη που ψηφίστηκαν με την αντιδρώσα ανοχή του?
aris
17/03/2014 03:26
ειναι ομοιοι με την ρεπουση ,,,,ισως και χειροτεροι ,,εχεις μεγαλο δικιο Μαριος μεγαλο δικιο
ΦΓΜ
17/03/2014 02:35
"η ανάγκη για ένα προοδευτικό και μεταρρυθμιστικό σχέδιο αντιμετώπισης της κρίσης" καλά αυτό το κόμμα δεν υπάρχει εδώ και 5 χρόνια. δεν ήταν κυβερνητικος εταιρος; ακόμα ψάχνει πρόγραμμα; Για να θωρακισει τη δημοκρατία λέει; τι μπαρούφες είναι αυτές; τι ανόητοι ασχετοι άνθρωποι εκτός πραγματικοτητας. Αναρωτιουνται άραγε γιατί ύστερα απο τόσο καιρό δεν έχουν ακόμα πρόγραμμα και γιατί αναγκαζονται να ψελιζουν στομφωδεις μπαρούφες για χαζοχαρουμενους;
Τασιόπουλος Παναγιώτης
16/03/2014 23:01
Εισπράξεις από λουκέτα, μόνο οι 300 Ελληνες της Βουλής περιμένουν. Ψηφίστε τους. Το ΤΕΒΕ ΟΑΕΕ στη Σουηδία είναι 80 €. Στην Ελλάδα 480 €. Ποιό ποτάμι θα ξεπλύνει την παράνοια όλων; Αυτών που αποφασίζουν ή των απο κάτω που κοιμούνται; Στάση πληρωμών δημοσίων δαπανών τώρα. 150 οργανισμοί τώρα καταγγέλθηκαν από τον κ. Σταικούρα για σπατάλη !!! Κυβερνούν και καταγγέλλουν τον εαυτό τους ; Διαγραφή όλων των χρεών προς το ΤΕΒΕ - ΟΑΕΕ σε όλες τις επιχειρήσεις και συμψηφισμός των εισφορών σε όσους πλήρωναν πριν την κρίση. Από εδώ και στο εξής 80 € εισφορά στο ΤΕΒΕ- ΟΑΕΕ το μήνα για κάθε επαγγελματία, συν 30 € για κάθε προστατευόμενο μέλος για ι/φ περίθαλψη και μία σύνταξη επιβίωσης στον επαγγελματία. Το νέο κόμμα ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ θα βρεθεί σύντομα στα κέντρα αποφάσεων και δεσμεύεται την κατάργηση φόρου επιτηδεύματος ελευθέρων επαγγελματιών και κατάργηση της εισφοράς στα επιμελητήρια. Για αυτό το λόγο δημιουργήθηκε το νέο κόμμα: Κίνημα Αλληλεγγύης Ελευθέρων Επαγγελματιών Ελλάδος. Διαβάστε, ακούστε συνέντευξη και την ιδρυτική διακήρυξη στην ιστοσελίδα μας, για να φτάσουμε στη Βουλή το συντομότερο. http://www.youtube.com/watch?v=ATANlF3BN14 15 λεπτά τα λέμε όλα. http://www.youtube.com/watch?v=GEZ8hpr0LCE
Τασιόπουλος Παναγιώτης
16/03/2014 22:59
Με την συγκυβέρνηση του Κουβέλη άρχισαν οι κατασχέσεις του ΤΕΒΕ ΟΑΕΕ, ειδοποιητήρια σε μισό εκατομμύριο επαγγελματίες, οι οποίοι δεν εισπράτουν ούτε για την επιβίωσή τους. Το αντισυνταγματικό ΤΕΒΕ ΟΑΕΕ εξοντώνει τον ιδιωτικό τομέα, δηλαδή όλους όσους δεν είναι Δημόσιοι υπάλληλοι.
aris
16/03/2014 22:54
EINAI GYTONES THS REPOYSH KAI MORFOMENOI SAS AYTHN
ζάχαρη
16/03/2014 22:11
Αυτήν την τόσο χλιαρή διατύπωση μάλλον από συνήθεια την υπογράφουν...γιατί από σαφήνεια, σκίζει.Κατηγορούν δε και άλλους για λαικισμό.Καλά.
Σ Α Ν
16/03/2014 21:55
Τοσο πληροφορημενοι ως καθηγητες και γενικα μορφωμενοι για την καθ ολου κατασταση της Πατριδος και σχετικα πλουσιοι η σε καλη οικονομικη κατασταση και α ρ ι σ τ ε ρ ο ι ειναι αποριας αξιον.Αραγε τι ειναι τελος παντων αυτοι οι δ ε ξ ι ο ι ,που θυσιαστηκαν και θυσιαζονται για την πατριδα ολων μας, που αγαπουν την εργασια τους και την οικογενεια τους και ακολουθουν τις παραδοσεις της φυλης και του γενους διαχρονικα.Αποδεκτοι φυσικα ολοι οι συνελληνες αρκει οι οποιες διαφορες μας να μη αγγιζουν τα εθνικα μας θεματα, οπως διεθνης προσανατολισμος, ενταξη σε συμμαχιες, μεταναστευτικο και κυριως δημογραφικο.
Μάριος
16/03/2014 20:42
Υπογράφουν ορισμένοι από τους καταστροφείς της χώρας! Πνευματικοί άνθρωποι είπατε; Σε κρίσιμους καιρούς θα έπρεπε να μετράτε τα λόγια σας. Υπάρχουν πολλοί που γνωρίζουν την αλήθεια...
16/03/2014 19:26
"άνθρωποι των γραμμάτων, των τεχνών και των επιστημών" oloi oi forofugades diladi den tous kanete ekei ena koskinisma na doume ti tha vgalete...
ΧΡΗΣΤΟΣ
16/03/2014 18:54
Φοβερή οργάνωση αυτή η ΔΗΜΑΡ! Οι υπογραφές για τον "τρίτο πόλο" προσέγγισαν το 50% του συνόλου των ψηφοφόρων της! :=)

όλες οι τελευταίες ειδήσεις