6.000.000 χάθηκαν στο Ολοκαύτωμα. Ποιος το αμφισβητεί;

Πρόκληση-σοκ μέσα στο Κοινοβούλιο από τον χρυσαυγίτη βουλευτή Ηλία Κασιδιάρη, ο οποίος δήλωσε εμμέσως πλην σαφώς «αρνητής του Ολοκαυτώματος των Εβραίων»

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 07/06/2013 08:00 |
Το χιόνι καλύπτει τις ράγες που οδηγούν μέσα στο στρατόπεδο του Αουσβιτς. Χιλιάδες τρένα πέρασαν κατά τη διάρκεια του Β΄ Παγκοσμίου Πολέμου την πύλη τού θανάτου τού στρατοπέδου. Εκατομμύρια ήταν οι Εβραίοι που βρήκαν τον θάνατο στα κρεματόριά του
6.000.000 χάθηκαν στο Ολοκαύτωμα. Ποιος το αμφισβητεί;
Την εξόντωση 6.000.000 Εβραίων στα στρατόπεδα συγκέντρωσης του Γ' Ράιχ αρνείται έπειτα από επτά δεκαετίες η Χρυσή Αυγή, κορυφώνοντας τις προκλήσεις...
ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
Γίνετε Συνδρομητής
Γιωργος
15/04/2014 17:20
Εσυ που δεν αμφισβητεις το ολακαυτωμα των εβραιων,τι στοιχεια εχεις που το αποδεικνιουν? Αυτα που λενε οι εβραιοι? Η' από μαρτυριες στελεχων των ναζι? Αν αρπαξαν τιποτα φαπες,μπορει να ειπαν και το μελλον. Ο καθενας για τον α η' β λογο μπορει να λεει ότι γουσταρει η' ότι αλλοι τον βαζουν να πει. Εγω δεν μπορω να ανφισβητισω κανενα ολοκαύτωμα γιατι δεν ζουσα τοτε,ομως μπορω να αμφισβητισω την Δημοκρατια του σημερα, την οποια εχουμε κανει λαστιχο.Την τεντονουμε και την αμολάμε και οποιον παρει ο χαρος. Η ελευθερια του λογου είναι ιδιοτητα της Δημοκρατιας. Το να ποινηκοποιεις μια αποψη,τι το διαφορετικο εχει από το φασισμο ? Αν δεν σου αρεσει,γυρνα πλατη και μην ασχολείσαι. Με το να ασχολείσαι συνεχεια τη διαφημιζεις. Αλλωστε περασαν 70 χρονια από τοτε και τωρα αντιμετωπιζουμε αλλα προβλήματα. Ας αναγνωρισει η βουλη το ολοκαύτωμα και χωρις τη χ.α.. Τι θεση εχει ενας νομος σαν αυτόν που θελουν να περασουν με το στανιο,σε μια Δημοκρατια? Ποιον εξυπηρετει ? Αυτό για μενα δεν είναι το σημαντικο σημερα. Ας μου πει καποιος...Ειρηνη μεταξυ Ελλαδος και Γερμανιας εχει υπογραφει μετα τη ληξη του πολεμου? Οι γερμανοι θα δωσουν καμια αποζημιωση για τις καταστροφες που εκαναν εδώ και τα αναγκαστικα δανεια που πειραν η' θα δεινουν μονο στους εβραιους για το ολοκαύτωμα ? Θα τους εχουμε πολλα χρονια στο σβερκο μας ακομα? Τι διαφορα εχει ο χιτλερ από τη μερκελ? Τι διαφορα εχουν οι ναζι γερμανοι από τους σημερινους δημοκρατες γερμανους,σε σχεση με την ευρωπη? Τι είναι ποιο σημαντικο? Ο ανθρωπος η' το χρημα? Οι αγορες ποιες είναι? Ποια προσωπα τις ελεγχουν? Εχουν τα σαβανα τσεπες? Η γη χρωστάει 40 τρις (ολλα τα κρατοι μαζι). Σε ποιον τα χρωστάει? Στον ΚΡΟΝΟ ?Σαν Ελληνας χρωσταω 40000 ευρω.Ειναι το μεριδιο μου από τα 400 δις χρεος της χωρας. Εαν τα δωσω θα γλυτωσω από τα χαρατσια,τους αδικους φορους και την ξεφτιλα της αδικης διαπόμπευσης από τα ντοπια και ξενα μεσα κατασυκοφαντισης των Ελλήνων? Αυτα είναι τα ερωτήματα που καινε τον μεσο Ελληνα και όχι τι ειπε ο κλασιδιαρης,ο αλαβανος, ο τσιπρας η' ο σαμαρας.Περιμενω απαντηση από τη σελιδα.Ευχαριστω.
knossopolis.com
21/08/2013 15:40
http://vault.fbi.gov/Zionist Organization of America/Zionist Organization of America Part 1 of 10/view σελίδα 7 από τα αρχεία του FBI: στην κατεχόμενη Ευρώπη την εποχή εκείνη υπήρχαν 2 εκατομμύρια Εβραίοι συνολικά...
adespotos
20/06/2013 18:37
AN EIXAME POLITIKO TSAMPOUKA THA KANAME NOMO TIN ANAGNORISI TIS GENOKTONIAS TON INDIANON APO TOUS LEUKOUS AMERIKANOUS OI EVRAIOI EINAI ANTHROPOI OI INDIANOI,OI PONTIOI ,OI ARMENOI,OI AVOGORINES TI EINAI? SKOULIKIA GIA PATIMA? RE OUST APO DO FASISTES OLOU TOU NTOUNIA
Βασίλης Κ.
16/06/2013 12:04
Το ολοκαύτωμα το αμφισβητεί περισσότερο από τα 3/4 αυτού του πλανήτη. Ας μας αποδείξει λοιπόν ο αρθρογράφος από ιστορικά τεκμηριωμένες πηγές την ύπαρξη και λειτουργία φούρνων στο Auswitz, όπου ο πρώτος φούρνος τοποθετήθηκε το 1948, τρία χρόνια μετά τον πόλεμο, ή την μαζική εξόντωση ανθρώπων μέσω θαλάμων αερίων. Έχει επιστημονικά αποδειχθεί άλλωστε από Αμερικανούς ειδικούς που εξέτασαν και πήραν και δήγματα από τους δήθεν θαλάμους, ότι τουλάχιστον εκεί δεν είχαν γίνει μαζικές δολοφονίες. Καλό είναι να ρίξει και μια ματιά στα επίσημα έγγραφα του γερμανικού κράτους για την ενημέρωση ενός δήθεν μάρτυρα των μαζικών δολοφονιών μέσα σε θάλαμο αερίων του Dachau, ότι στο συγκεκριμένο στρατόπεδο συγκεντρώσεως δεν λειτούργησαν ποτέ θάλαμοι αερίων. Ας διαβάσει τι γράφουν Εβραίοι ιστορικοί, που οι περισσότεροι από αυτούς αμφισβητούν το ολοκαύτωμα. Επίσης του προτείνω να διαβάσει άρθρα του διεθνή Τύπου... κυρίως της "THE NEW YORK TIMES", όπου ήδη από το τέλος του 1800 και αρχές του 1900 γράφονταν από Εβραίους άρθρα για το ολοκαύτωμα των 6.000.000 ομόθρησκών τους στη Ρωσία και γενικότερα στην Ανατολική Ευρώπη, όπως άλλωστε το προβλέπουν "τα ιερά κείμενα" του ταλμούδ... "θα επιστρέψετε 6 εκατ. λιγότεροι στη βασιλεία του Ισραήλ". Καλό είναι να ρίξει και μια ματιά στα νούμερα που αναφέρουν οι ίδιοι οι Εβραίοι συγγραφείς για το ολοκαύτωμα όπου μπορεί να βρει αριθμούς που ξεκινούν από 10.000 ως και 70.000.000. Γνωρίζει ο υποστηρικτής του ολοκαυτώματος αρθρογράφος ότι από στατιστικές έρευνες της εποχής στην Ευρώπη ζούσαν 4.250.000 Εβραίοι, από τους οποίους οι Ναζί δολοφόνησαν τα 6 εκατομ. και υπάρχει και μεγάλος αριθμός επιζώντων. Γιατί άραγε δεν ασχολείται και λίγο με τις εσωτερικές γεννητικές εκκαθαρίσεις που συστηματικά πραγματοποιεί το κράτος του Ισραήλ εις βάρος των "κατώτερων" φυλών του, μόνο και μόνο επειδή είναι οικονομικά ασθενέστερες; Υπάρχει ένα θαυμάσιο ντοκιμαντέρ εβραϊκής παραγωγής που λέγεται "The Ringworm Children", που αναφέρεται στα φρικαλέα πειράματα με ακτίνες Χ που έγιναν σε μικρά παιδιά μιας σκουρόχρωμης εβραϊκής φυλής. Του προτείνω να ασχοληθεί και λίγο με τους Αιθίοπες Εβραίους και την πρωτοφανή υπογονημότητά τους, μετά την μετάβασή τους στο κράτος του Ισραήλ. Τέλος πολύ μεγάλο ενδιαφέρον έχει ότι στο Ισραήλ σήμερα είναι σε ισχύ 34 ρατσιστικοί νόμοι οι οποίοι νομιμοποιούν την καταπίεση των μη-Εβραίων. Ας αναφέρω μερικά παραδείγματα. Ο νόμος «Committee Acceptance Law» απαγορεύει σε μη-Εβραίους να αγοράσουν σπίτια ή να ζήσουν σε χωριά-πόλεις κάτω των 400 κατοικιών. Απαγορεύεται σε μη-Εβραίους η κατοχή υδάτινων πόρων και αγορά γης. Απαγορεύεται σε μη-Εβραίους να ζουν στην πόλη Ναζαρέτ. Απαγορεύεται στους Παλαιστινίους που ζουν στο Ισραήλ να διδάσκονται στα σχολεία την ιστορία τους. Απαγορεύεται στους Παλαιστινίους η οικοδόμηση κατοικιών σε γη που τους ανήκει. Αν ο αρθρογράφος ασχοληθεί και διαβάσει μερικά έστω από τα προαναφερόμενα, τότε είμαι σίγουρος ότι θα έβλεπε πόσο άκυρος και άστοχος είναι ο τίτλος του άρθρου του.
Νότιος
15/06/2013 13:57
Το αμφισβητεί η αληθής Ιστορία!.....
ΚΑΝΑΔΑΣ
12/06/2013 18:10
ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ: ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ. Η ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ, ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ, ΑΡΜΕΝΙΩΝ, ΟΥΚΡΑΝΩΝ, ΡΩΣΩΝ, ΑΣΣΥΡΙΩΝ Κ.Α.
Γιώργος Β.
11/06/2013 18:16
Όχι 6.000.000 αλλά ... 600.000 !!!
πήγασος
12/06/2013 17:22
και ένας να ήταν φτάνει φίλε μου!!! ..δεν είναι η ποσότητα νομίζω που κάνει τη διαφορά αλλά η πράξη..(τα αυτονόητα)
Γιώργος Β.
15/06/2013 20:42
πες μας τι πίνεις και δεν μας δίνεις!!!
αλέξανδρος
18/04/2014 02:55
επειδή βλέπω σε καίει το θέμα, πάρε εδώ το σάιτ της κατασκευάστριας εταιρείας, η οποία όχι μόνο δεν αρνείται την κατασκευή των φούρνων για ψήσιμο ανθρώπων, αλλά κατέθεσε και τα σχέδια και τα τιμολόγια που έκοψε στο γερμανικό κράτος. καλή ανάγνωση και περαστικά. http://www.topfundsoehne.de/cms-www/index.php?id=94
Μαρξ = "αντισημίτης"...
11/06/2013 15:11
Στην ΕΣΣΔ που οι ναζί εξολόθρευσαν 30 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ κόσμο και δεν έγινε ΠΟΤΕ ο ελάχιστος ντόρος, προφανώς θα πρόκειται για πλέμπα. Καμία απαγόρευση δεν κατέστησε ποτέ τίποτα σεβαστό. Μόνο με την αλήθεια και τη γνώση επιβάλλεται κάτι και όχι με τον τρόμο και το φόβο του νόμου και πόσο μάλιστα του νόμου εκείνου που θεσπίζεται από αυτούς τους αλητήρια υποκριτές "δημοκράτες" οι οποίοι παράλληλα ισοπεδώνουν "εθνοσωτηριακά" ένα λαό. Επιπλέον είναι τουλάχιστον πρόστυχο μια γενοκτονία να πρέπει να γίνει σεβαστή βάσει αριθμών. Σε κάθε σφαγή, είτε πέθαναν εκατομμύρια είτε εκατοντάδες χιλιάδες το έγκλημα είναι το ίδιο. Εκτός αν κι υπάρχει όριο αριθμητικό ανάμεσα στη λήθη και τη μνήμη. Ντροπή στους υποκριτές. Τέλος, περιττό να διευκρινηστεί ότι ΠΑΝΤΑ σε μια τραγωδία που πλήττει ένα λαό, η συμφορά είναι ταξική, δηλαδή την πληρώνουν μια ζωή οι κατώτερες τάξεις. Πλούσιοι και φτωχοί, όσο "ομοεθνείς" και "ομόθρησκοι" κι αν είναι δεν έχουν ΠΟΤΕ τα ίδια συμφέροντα. Αυτό είναι το πιο κρίσιμο κριτήριο για την κάθε έρευνα. Λόγω "δημοκρατίας" δεν μπορώ να γίνω πιο σαφής.
ΑΟΥΡΟΡΑ
11/06/2013 09:49
Το ζήτημα του αντισημιτισμού και του ρατσισμού είναι σαφώς ζήτημα κοινωνικο-ψυχολογικό το οποίο τοποθετείται μεταξύ νευρώσεως και ψυχώσεως για τους πάσχοντες από αυτό.
Αιμιλιος
12/06/2013 00:52
Δεν υπαρχει ανωτερη και κατωτερη φυλη.ολοι κοκκινο αιμα εχουμε στις φλεβες μας.ομως διαφωνω ριζικα μαζι σου. Οι εβραιοι,και τους θαυμαζω γιαυτο,νιωθουν εβραιοι,και τιποτα αλλο.ειναι τροπος ζωης...εχουνε ριζωμενο βαθια μεσα τους το εβραικο στοιχειο,την εβραικη ταυτοτητα.ειναι πρωτα εβραιοι και μετα αμερικανοι,γαλλοι,ιταλοι,αγγλοι,ελληνες...πανω απο ολα το εβραικο συμφερον.μακαρι και εμεις οι ελληνες να το ειχαμε αυτο.οπως ξαναειπα δεν γινετε να εισαι εβραιος καί ελληνας...ποιο κατω ειπες ασυνηδητα ειμαι εβραιος και ελληνας.....πρωτα εβραιος δηλαδη.,,,,οφειλω να ομολογησω οτι εισαι αριστος ομιλητης.
Moriquenti
11/06/2013 09:29
Ασχολείστε με ένα νούμερο και ξεχνάτε το βασικότερο. Είτε 6.000.000, είτε 600.000, είτε μόνο 6, τσιγγάνοι, ισραηλίτες, κομμουνιστές κτλ κτλ, επιτρέπεται ή είναι ηθικά μεμπτό να σκοτώνεται κάποιος για το χρώμα του δέρματος του, την καταγωγή του ή την θρησκεία του;;; Ούτε ένας ΑΝΘΡΩΠΟΣ. Ούτε ένας!!! Λύστε αλλιώς τα προβλήματα σας...
Γιώργος
12/06/2013 13:47
Αυτή την άποψη έχω και εγώ. Οι αριθμοί αμφισβητούνται και είναι ενδεχομένως λανθασμένοι (πιστεύω πως και αλλού γίναν ολοκαυτώματα που δεν αναδείχθηκαν ή δεν αναδείχθηκαν όσο έπρεπε), η πράξη όμως δεν πρέπει και δεν μπορεί να αμφισβητείται.
ΑΟΥΡΟΡΑ
10/06/2013 22:46
Ως Εβραίος και Έλληνας πράγματι αναρωτιέμαι για το επίπεδο των επιχειρημάτων που πλείστοι εκ των σχολιαστών μετέρχονται. Υφίστανται οι εξής κατηγορίες: 1. Συνομωσιολόγοι εν τω βάθει αντισημίται: αυτοί δεν γράφουν τη λέξη εβραίος αλλά αφήνουν να εννοηθεί ότι ο κόσμος κυβερνάται από τους "εβραίους". Επίπεδο σκέψης πρωτόγονον - τύπου των χαλκευμένων από τη μυστική αστυνομία του Τσάρου για να υποστηρίξουν το πογκρόμ κατά των Ρώσων Εβραίων "Πρωτόκολλων των Σοφών της Σιών" 2. Οι πονηροί δήθεν ψευδορθολογισταί - τύπου "Ο Κασιδιάρης δεν αμφισβήτησε το Ολοκαύτωμα αλλά τον αριθμό". Αντισημίτες εν τω βάθει αλλά πονηρώς σκεπτόμενοι επικαλούνται ψευτολογικά επιχειρήματα δυνάμενα να πείσουν κουτούς και εύπιστους ανθρώπους. 3. Οι "αγανακτισμένοι" - τύπου "μας έχετε πρήξει με το Ολοκαύτωμα των Εβραίων". Αντισημίται εν τω βάθει και αυτοί επικαλούμενη μια ψευδολογική. Μα είπε κανείς ότι πρόκειται για μια σύγκριση που υποβαθμίζει τα άλλα εγκλήματα που έχουν συμβεί; Το Ολοκαύτωμα είναι μοναδικό διότι προσβάλλει την ίδια την ανθρώπινη ουσία του ανθρώπου και ως σχεδιασμός και ως σκοπός και ως εκτέλεση. Είναι το εμβληματικό ακραίο κακό. Όταν το συνεδητοποιήσει κανείς τότε αυτόματα αρνείται και όλα τα άλλα κακά. Άρα δεν πρόκειται για ηθική σύγκριση αλλά για μέτρο του κακού (όπως το πρότυπο μέτρο για τη μέτρηση του μήκους, το πρότυπο βάρος κλπ). Πρόκειται για μέτρο και όχι για σύγκριση. 4. Οι μεταφέροντες το ζήτημα σε άσχετο πεδίο - τύπου "το Ισραήλ κοιτάξτε τι κάνει". Αυτοί οι αντισημίται εν τω βάθει συχνάκις αριστερόφρονες (αλλά και χρυσαυγιτες) μπερδεύουν τα δεδομένα παρελκυστικά προς ένα συμψηφισμό. Το Ολοκαύτωμα όπως κάθε άλλο έγκλημα δεν συμψηφίζεται εκτός εάν μιλάμε για την πρωτόγονη λογική της βεντέτας ή την ανιστορική προσέγγιση. Το Ισραήλ με τα καλά του και τα κακά του είναι ένα πράγμα, το Ολοκαύτωμα άλλο. 5. Πολλές άλλες ποικιλίες αντισημιτών, ρατσιστών κλπ φύονται συνδυάζοντας στοιχεία από τα ανωτέρω αλλά και άλλες ανορθολογικές παραδόσεις. Εύγε στους σχολιαστές, ανθρώπους και ανθρώπινους, που αντιστέκονται στη μαυρίλα των πεπορωμένων από τον αντισημιτισμό, ρατσισμό και άλλες ολοκληρωτικές ιδεολογίες σχολιαστών που ταυτίζονται ή εγκρίνουν τη θεωρία και πρακτικές ενός ναζιστικού κόμματος όπως η Χρυσή Αυγή. ΚΜ
eyryt
21/06/2013 11:22
Eβραίος και Έλληνας δεν γίνεται! Όπως επίσης Έλληνας και Εβραίος. Παντελώς ασυμβίβαστα και τα δύο.
Βασίλης Κ.
16/06/2013 12:39
«Διότι ενέτεινα τον Ιούδαν δι' εμαυτόν ως τόξον· ισχυρώς ενέτεινα τον Εφραΐμ και εξήγειρα τα τέκνα σου, Σιών, κατά των τέκνων σου, Ελλάς· και σε έκαμον ως ρομφαίαν μαχητού.»(Ζαχαρίας, 9: 13). Το παραπάνω χωρίο το αναφέρω ενδεικτικά, γιατί υπάρχουν και πολλά άλλα ανθελληνικά, αντιχριστιανικά και γενικότερα μισάνθρωπα κατά των άλλων εθνοτήτων. Εξήγησε μου σε παρακαλώ αυτό το χωρίο που προέρχεται από την Παλαιά Διαθήκη, δηλαδή από την δική σας την Τορά, εγώ ως Έλληνας πώς να το εκλάβω; Μήπως ως προτροπή του Εβραϊκού λαού σε πράξεις γενοκτονίας και ολοκαυτώματος εναντίον του δικού μου λαού; Και επειδή όπως λέτε και εσείς οι Εβραίοι ότι τα "λόγια πρέπει να ζυγίζονται και όχι να μετριούνται"... σκέψου πολύ καλά πριν απαντήσεις και αναλογίσου ποιος είσαι και τι πρεσβεύεις! Είναι εύκολο πράγμα να κατηγοριοποιείς τους άλλους ανθρώπους σε διάφορες υποκατηγορίες αντισημιτών χωρίς να είσαι σε θέση να προβάλεις ουδένα επιχείρημα που να υπερασπίζεται τη δική σου θέση την οποία ακόμα αγνοούμε. Ακόμη και η διαστρέβλωση της ιστορίας σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί επιχείρημα. Δεν υπάρχει μεγαλύτερος ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ από το γεγονός ότι θεωρείτε τον εαυτό σας ως τον ΠΕΡΙΟΥΣΙΟ ΛΑΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, δηλαδή ανώτερο από εμάς τους υπόλοιπους. Μάθε λοιπόν ότι οι γενετιστές (οι πλέον ειδικοί) έχουν αποφανθεί ότι όλοι οι άνθρωποι μεταξύ μας, ανεξαρτήτως φυλής διαφέρουμε στο DNA μόνο 5%. Γιατί λοιπόν το δικό σου 5% θεωρείς ότι είναι ανώτερο από το δικό μου;
Γιώργος
05/02/2014 14:56
1ον Σταμάτα να αντλείς τις πληροφορίες σου από τα κείμενα που γράψανε κατι πρωτόγονοι στην εποχή του χαλκού, ειμαστε στον 21ο αιωνα πλέον!! 2ον Δεν είναι δικαιολογία για τον δικό σου αντισιμιτισμο οτι οι εβραίοι η κάποιοι εβραιοι κανουν κάτι στραβο. 3ον Καλό θα ηταν να ξέρεις οτι οι διαφορές του DNA αναμεσα στον άνθρωπο και τους χιμπατζίδες είναι κάπου στο 2% οπότε απκλειεται γενετιστες να εχουν πει οτι ανθρωποι μεταξύ τους διαφερουν κατα 5% εκτώς και αν είναι τίποτα φιδέμπορες σαν τους αλλους απο τους οποίους αντλεις τις πλροφορίες σου...
AΙμιλιος
11/06/2013 20:58
Αναγνωριζω το ολοκαυτωμα,αισθανωμαι θλιψη για τους εκατομμυρια νεκρους του ολοκαυτωματος.βαθια λυπη που εκτελεσαν τοσους πολλους εβραιους,αλλα φιλε μου χωρις να ειμαι ρατσιστης,εισαι εβραιος ή ελληνας.και τα δυο δεν γινεται,εκτος και αμα εχεις ελληνα γονεα,και εβραιο γονεα...και το λεω αυτο διοτι ο ελληνας ειναι ιδεα και κουλτουρα,οπως και ο εβραιος.αρχαιοι πολιτισμοι και οι δυο.
ΑΟΥΡΟΡΑ
12/06/2013 12:01
Και ο γιος μου που έχει πατέρα Εβραίο και μητέρα Ελληνίδα τι είναι; Η σκέψη σας είναι ο ορισμός της φυλετικής σκέψης.
Παντούφλας
12/06/2013 03:07
επίσης κομμουνιστής και έλληνας δεν γίνεται, ούτε καθολικός και Έλληνας, έτσι φίλε Αιμίλιε; μήπως να ψηφίζουμε και όλοι ΝΔ / ΑνΕλ;
Αιμιλιος
12/06/2013 12:42
Κανεις λαθος κυριε παντουφλα.ο κομμουνιστης ειναι πολιτικη ιδεολογια και μπορει να ειναι και αρειανος .και ποτε δεν ταυτησα την ελληνικοτητα με την ορθοδοξια.ποτεμδεν ειπα οτι μονο ο χριστιανος ειναι ελλην.και δεν μιλησα καθολου πολιτικα.μιλησα για τον εβραισμο και την δυναμικοτητα που εχει,οχι μονο ως καταγωγη,αλλα ως τροπο ζωης και κουλτουρα.επειτα διαβασε παραπανω το τι εγραψα.αλλα τοσα ξερεις τοσα λες.γραψε την δικια σου αποψη πρωτα,τεκμηριωσε την και ασε τον κοσμο να δει το τι πιστευεις.και ασε την κριτικη σε μενα.δεν εκανα κριτικη σε κανεναν,απλα ειπα,οτι εβραιος και ελληνας δεν γινετε.
Νότιος
15/06/2013 13:06
Πόσο δικαιο έχετε! Τα λεγόμενά σας είναι αποδεδειγμένα ιστορικά από τα βάθη των αιώνων. Μία αναδρομή στον θάνατο του Πατριάρχου Γρηγορίου του Ε΄ είναι αρκετή........
Αιμιλιος
12/06/2013 12:42
Κανεις λαθος κυριε παντουφλα.ο κομμουνιστης ειναι πολιτικη ιδεολογια και μπορει να ειναι και αρειανος .και ποτε δεν ταυτησα την ελληνικοτητα με την ορθοδοξια.ποτεμδεν ειπα οτι μονο ο χριστιανος ειναι ελλην.και δεν μιλησα καθολου πολιτικα.μιλησα για τον εβραισμο και την δυναμικοτητα που εχει,οχι μονο ως καταγωγη,αλλα ως τροπο ζωης και κουλτουρα.επειτα διαβασε παραπανω το τι εγραψα.αλλα τοσα ξερεις τοσα λες.γραψε την δικια σου αποψη πρωτα,τεκμηριωσε την και ασε τον κοσμο να δει το τι πιστευεις.και ασε την κριτικη σε μενα.δεν εκανα κριτικη σε κανεναν,απλα ειπα,οτι εβραιος και ελληνας δεν γινετε.
ΕΒ
11/06/2013 09:42
Εξαιρετκό το σχόλιό σας.
Θανάσης Τ
10/06/2013 19:13
Τι κρίμα που μια «δημοκρατική» εφημερίδα σαν και τη δική σας δεν δημοσιεύει ποτέ τα σχόλια που κάνω. (με έναν «συντάκτη» που παραμένει ανώνυμος και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν) Σας προσκαλώ να διδαχτείτε Δημοκρατία από άλλα Δυτικά Μέσα Ενημέρωσης. Κακή η Χρυσή Αυγή που δεν αναγνωρίζει το Ολοκαύτωμα, αλλά και εσείς που δεν δημοσιεύετε τα σχόλια των αναγνωστών σας. Δυστυχώς ο φασιμός δεν φορά μόνο μαύρα και μαιάνδρους, αλλά έχει και άλλες αποχρώσεις. Καληνύχτα Ελλάδα.
dionysis
09/06/2013 19:24
Είναι και η Μπουμπούκα
ΜΑΣΤΑΚΟΥΝΑΣ
09/06/2013 16:31
Μας εχετε πρηξει τα συκωτια με το ολοκαυτωμα των εβραιων. Γιατι αραγε εσεις οι δημοσιογραφοι δεν ασχοληθηκατε ποτε με τους θανατους ανθρωπων στα κομμουνιστικα καθεστωτα της ρωσιας, της Κορεας η της Κινας για παραδειγμα;
Αναστασία
10/06/2013 13:56
Ασχολήθηκαν και μάλιστα πολλές φορές. Έχετε δεί τις σχετικές εκπομπές του Κούλογλου; Και τους ανθρώπους βάρκες έδειξαν και ντοκυμαντάιρ στην ΕΡΤ έχω δεί για την γενοκτονία του Καμποτζιανού λαού από του Κόκκινους Χμερ, μήπως παρακολουθείτε υπερβολικά πολύ τα Ιδιωτικά Κανάλια; όσο για το επιχείρημά σας, τρομερό δε λέω, αλλά το θέμα μας είναι η αμφισβήτησητου Ολοκαυτώματος. Όταν το θέμα μας θα είναι η αμφισβήτηση των εγκλημάτων σε χώρες όπου επικράτησαν τα Κομμουνιστικά καθεστώτα, οι απόψεις σας θα γίνουν ασμένως δεκτές και θα προσθέσουμε και τις δικές μας.
ραγιας
09/06/2013 11:01
Στα 6.000.000 θυματα ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να ξεχνουμε και τους ομοφιλοφιλους,σλαβους,ατσιγγανους,αναπηρους,αριστερους,καλλιτεχνες κλπ.
Κώστας
09/06/2013 03:15
Υπάρχουν πολιτικώς ορθά ολοκαυτώματα και πολιτικώς μη-ορθά; Διότι δεν άκουσα κανέναν να αντιδρά όταν η βουλευτής της ΔΗΜΑΡ αρνείται την γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου.
Άφατος
10/06/2013 08:11
Εγώ πάλι, άκουσα κόσμο και ντουνιά να αντιδρά που η Ρεπούση, λέει, αρνήθηκε τη γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου, παρά το γεγονός πως αυτή δεν έκανε κάτι τέτοιο. Βρήκανε τη Ρεπούση πρόσφορη και μπουρδολογούν. Σκιαμαχείς αγαπητέ!
ΤΟΜ
18/08/2013 21:05
Αγαπητέ Άφατε, σκέφτομαι περίπου αυτά: η Ρεπούση νομίζω κατά κύριω λόγω είπε ότι η άρνηση του ολοκαυτώματος των Ποντίων είναι άποψη, που/και η άποψη/οπότε δεν πρέπει να διώκεται. Καλώς...το θέμα είναι το αν μια αντίστοιχη άποψη για το ολοκαύτωμα των Εβραίων θα έπρεπε να είναι ή όχι διωκόμενη. Μπορεί δηλ. κάποιος να εκφράσει ατιμώρητα την σκέψη/άποψη ότι των Ποντίων δεν έγινε, αλλά όχι ατιμώρητα ότι ούτε Εβραίων έγινε; Υπ' αυτή την έννοια ποιου ολοκαυτώματος η άρνηση(ως άποψη/σκέψη) πρέπει να τιμωρείται και ποιου όχι, κι αν πρέπει να τιμωρείται; Thnks
emmanuel
08/06/2013 22:43
propaganda apo tous ebraious otan ginete polemos katharizi to stroma apo tous korious
Hulk
08/06/2013 19:59
Ησαν 6.000.000 Εβραίοι και καθόλου Ρομά, τσιγγάνοι, ομοφυλόφιλοι, διανοητικά καθυστερημενοι..
ADESPOTOS
08/06/2013 03:20
GIA TO MISO EKATOMURIO ELLINON POU PETHANAN POLEMONTAS TON FASISMO TON GERMANON KAI ARGOTERA TON KOMMOUNISTON DEN GINETA POTE ANAFORA APO KANENAN NA YPENTHUMISO OTI ME TIN MEGALI VRETANIA POLEMISAN APO TIS XORES TIS EUROPIS I ELLADA I SERVIA KAI I ROSIA EOS TO TELOS XORES OPOS SCOPIA TOURKIA ITALIA ALVANIA ROUMANIA OUGARIA AUSTRIA ELEVETIA OLANDIA KA I OLES OI ALLES SUMAXISAN KAI POLEMISAN ENANTION TIS DIMOKRAITIAS KAI ELLADAS
f
11/06/2013 10:08
Σιγουρα δεν γινεται από την ΧΑ. Αυτοι εξαλλου θεωρουν οτι οι πραγματικοι ελληνες ηταν οι ταγματασφαλιτες και οτι τον Χιτλερ εκτος απο τη φυση, τον αδικησε και η ιστορια!
Steve
07/06/2013 23:56
Για εμένα είναι πολύ σοβαρότερο θέμα η άρνηση του ισραηλινού επιχειρηματία να προσέλθει για κατάθεση με μία αστεία δικαιολογία που προσβάλλει τον ελληνικό λαό και την δημοκρατία στην χώρα μας. Έλεος. Και εάν η επιτροπή στείλει κάποιους βουλευτές στο Ισραήλ πόσο νόμιμο είναι να μη πάει ο Κασσιδιάρης. Και ακόμη εάν είναι νόμιμο, πόσο εξευτελιστικό είναι για την Ελλάδα να μας επιβάλλει ένας ξενος επιχειρηματίας τους όρους του με αυτόν τον απαξιωτικό τρόπο.
ΕΒ
11/06/2013 09:37
Δεν προσβάλλει τον ελληνικό λαό ούτε τη δημοκρατία. Άσχετα από το ποιος είναι αυτός ο κύριος. Εσείς τι θα κάνατε σε ανάλογη περίπτωση?
Νότιος
15/06/2013 13:11
Μόνο εσάς δεν προσβάλει......
Ρίκυ Σκούλας
10/06/2013 18:14
Δεν κατηγορείται για κάτι ακόμα... Εκτός των άλλων, και άλλοι αρνήθηκαν να έρθουν να καταθέσουν, για λιγότερο σοβαρούς (ή για κανέναν) λόγους, όπως πρώην πρωθυπουργοί παραδίδοντες μαθήματα σε πανεπιστήμια των ΗΠΑ.
Peter A Panos, USA
07/06/2013 20:00
Δεν νομίζετε ότι ασχολούνται υπερβολικά και μοναδικά για τα "παραφουσκωμένα" εγκλήματα εις βάρος το εβραίων και αγνοούν συστηματικά τον πενταπλάσιων αριθμόν θυμάτων π.χ. στη Ουκρανία, τον δεκαπλασίων στη Ρωσία, το μισό εκατομμυρίων των συμπατριωτών μας Ελλήνων από πείνα στη κατοχή, κλπ; Τις τριακόσιες πενήντα χιλιάδες των Ποντίων αδελφών μας, του ενός εκατομμυρίου των Χριστιανών Ασσυρίων, του ενάμιση εκατομμυρίου, των επίσης Χριστιανών Αρμενίων, από εβραιοτουρκους εγκληματίες, όπως ο Κεμάλ Πασά, και ο Ταλιατ Πασά; Γιατί δεν "κόβονται" στο Ελληνικό "Κυνοβουλιον" για τα καθημερινά ομαδικά εγκλήματα της σήμερα ημέρας, στη Παλαιστίνη, στο Ιράκ, στη Συρία, σχεδόν παντού στη Μέση Ανατολή, όπως και σε όλη την Αφρική από άκρη σε άκρη; Γιατί δεν βλέπουν και την πολύ ύποπτη συμμετοχή στα σημερινά εγκλήματα των θυμάτων του χθες; Είναι καιρός να απασχοληθούν με αυτόν τον "κύριον" εξ Ισραήλ και με κάθε άλλον απατεώνα και λωποδύτη, με γραβάτα, που καταλήστεψαν και καταληστεύουν τη μικρή μας Ελλάδα, όπου σήμερα ξεπουλούν, οι ανεύθυνοι αν όχι εθνοπροδότες πολιτικοί, και αγοράζουν οι κάθε λογής μαυραγορίτες την εθνική περιουσία σε τιμές όπως στη Γερμανοιταλοβουλγαρικη κατοχή.
f
10/06/2013 23:37
Γιατι αλλα απο αυτα ειναι (οπως οι γενοκτονιες εβραιων, ουκρανων, αρμενιων, ποντιων κλπ) και αλλα οχι. Ο καθε πικραμενος θα ηθελε να χαρατηριστει γενοκτονια οτι δεν του αρεσει. Ετσι η Σρεμπρενιτσα εγινε γενοκτονια(σιγουρα ηταν εγκλημα πολεμου, αλλ αγια γενοκτονια πρεπει να καθαρισεις και γυναικοπαιδα, αλλιως δεν εξαφανιζεις ενα γενος), στη ΣΥρια εχεις εναν θρησκευτικο εμφυλιο πολεμο, στην Παλαιστινη η Χαμας καθαριζει οποιον δεν την συμπαθει, ο Ερντογκαν κανει λες και η αυτοαμυνα των ισραηλινων στο Μαβι Μαρμαρα ηταν το χειροτερο εγκλημ αστον κοσμο, ενω επι 17 χρονια δεν εχει κανει τιποτε για το ενταλμα της Ιντερπολ για τους δολοφονους των Τασου Ισαακ και Σολωμου Σολωμου που σε αντιθεση με τους μαβιμαρμαριτες ΔΕΝ επιτεθηκαν σε κανεναν. Και φυσικα αρκετοι δικοι μας ασχολουνται με οτιδηποτε αλλο και υποστηριζουν τον καθε ερντογκαν.
Peter A Panos, USA
07/06/2013 19:52
Δεν νομίζετε ότι ασχολούνται υπερβολικά και μοναδικά για τα "παραφουσκωμένα" εγκλήματα εις βάρος το εβραίων και αγνοούν συστηματικά τον πενταπλάσιων αριθμόν θυμάτων π.χ. στη Ουκρανία, τον δεκαπλασίων στη Ρωσία, το μισό εκατομμυρίων των συμπατριωτών μας Ελλήνων από πείνα στη κατοχή, κλπ; Τις τριακόσιες πενήντα χιλιάδες των Ποντίων αδελφών μας, του ενός εκατομμυρίου των Χριστιανών Ασσυρίων, του ενάμιση εκατομμυρίου, των επίσης Χριστιανών Αρμενίων, από εβραιοτουρκους εγκληματίες, όπως ο Κεμάλ Πασά, και ο Ταλιατ Πασά; Γιατί δεν "κόβονται" στο Ελληνικό "Κυνοβουλιον" για τα καθημερινά ομαδικά εγκλήματα της σήμερα ημέρας, στη Παλαιστίνη, στο Ιράκ, στη Συρία, σχεδόν παντού στη Μέση Ανατολή, όπως και σε όλη την Αφρική από άκρη σε άκρη; Γιατί δεν βλέπουν και την πολύ ύποπτη συμμετοχή στα σημερινά εγκλήματα των θυμάτων του χθες; Είναι καιρός να απασχοληθούν με αυτόν τον "κύριον" εξ Ισραήλ και με κάθε άλλον απατεώνα και λωποδύτη, με γραβάτα, που καταλήστεψαν και καταληστεύουν τη μικρή μας Ελλάδα, όπου σήμερα ξεπουλούν, οι ανεύθυνοι αν όχι εθνοπροδότες πολιτικοί, και αγοράζουν οι κάθε λογής μαυραγορίτες την εθνική περιουσία σε τιμές όπως στη Γερμανοιταλοβουλγαρικη κατοχή.
Peter A Panos, USA
07/06/2013 19:50
Δεν νομίζετε ότι ασχολούνται υπερβολικά και μοναδικά για τα "παραφουσκωμένα" εγκλήματα εις βάρος το εβραίων και αγνοούν συστηματικά τον πενταπλάσιων αριθμόν θυμάτων π.χ. στη Ουκρανία, τον δεκαπλασίων στη Ρωσία, το μισό εκατομμυρίων των συμπατριωτών μας Ελλήνων από πείνα στη κατοχή, κλπ; Τις τριακόσιες πενήντα χιλιάδες των Ποντίων αδελφών μας, του ενός εκατομμυρίου των Χριστιανών Ασσυρίων, του ενάμιση εκατομμυρίου, των επίσης Χριστιανών Αρμενίων, από εβραιοτουρκους εγκληματίες, όπως ο Κεμάλ Πασά, και ο Ταλιατ Πασά; Γιατί δεν "κόβονται" στο Ελληνικό "Κυνοβουλιον" για τα καθημερινά ομαδικά εγκλήματα της σήμερα ημέρας, στη Παλαιστίνη, στο Ιράκ, στη Συρία, σχεδόν παντού στη Μέση Ανατολή, όπως και σε όλη την Αφρική από άκρη σε άκρη; Γιατί δεν βλέπουν και την πολύ ύποπτη συμμετοχή στα σημερινά εγκλήματα των θυμάτων του χθες; Είναι καιρός να απασχοληθούν με αυτόν τον "κύριον" εξ Ισραήλ και με κάθε άλλον απατεώνα και λωποδύτη, με γραβάτα, που καταλήστεψαν και καταληστεύουν τη μικρή μας Ελλάδα, όπου σήμερα ξεπουλούν, οι ανεύθυνοι αν όχι εθνοπροδότες πολιτικοί, και αγοράζουν οι κάθε λογής μαυραγορίτες την εθνική περιουσία σε τιμές όπως στη Γερμανοιταλοβουλγαρικη κατοχή.
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΣ
07/06/2013 15:26
Η απάντηση στη διάλεκτο της χα : ΓΑΒ , ΓΑΒ ,ΓΑΒ
vini
10/06/2013 18:39
like
Φωτης
07/06/2013 15:14
Ο κυριος Σάμπι Μιωνής να τσακιστει να παραστεί στην Προκαταρκτική. Οσο για αυτους που σοκάρονται με τις δηλωσεις Η.Κασιδιαρη, καλα πρωτη φορά ακούνε χρυσαυγίτη να μιλάει?!
eyryt
07/06/2013 14:37
Πως γίνεται να έχουν ...."ολοκαυτωματωθεί" 6.000.000, αφού σύμφωνα με απογραφή στην Ευρώπη, αυτοί ήσαν 2.400.000 ; (ιστορικός Βεργίδης και πολλοί άλλοι ξένοι το είπαν αυτό)
Νότιος
15/06/2013 13:16
Γίνεται!.... Γίνεται!.....
Νεμεσις
12/06/2013 01:40
6,000,000=ο συνολικος αριθμος των εβραιων απο ολες τις ευρωπαικες χωρες στις οποιες οι ναζι πηγαν ως κατακτητες συμπεριλαμβανομενων και οσων ηταν στην γερμανια.....you know στρατοπεδα ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ τα λεγανε τα μερη οπου τους εστελναν εκδρομη με τα τραινα.....
Παντούφλας
10/06/2013 00:03
όλοι γίναμε ιστορικοί εδω μέσα.. ποιοι είναι οι 'πολλοί άλλοι ξένοι' που δεν έχουν ονόματα; τους διάβασες φίλε eyryt; ξέρεις τα διαπιστευτήρια του 'ιστορικού Βεργίδη'; διάβασες καμιά άλλη ιστορία; 6 εκατομμύρια Εβραίοι και άλλα 11 εκατομμύρια Ρομά/Πολωνοί/Ρώσοι αιχμάλωτοι/ομοφυλόφιλοι τα θύματα, σύνολο 17 εκατομμύρια νεκροί, σχεδόν το σύνολο των Ελλήνων σε όλο τον κόσμο
Αμ πως
07/06/2013 13:39
χαμένος χρόνος το site σας
ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ
07/06/2013 13:35
Καποιος σοσιαλιστης ηγετης ειχε πει πως "αντιαμερικανισμος ειναι η πολιτικη των ηλιθιων". Εγω θα προσθετα και αντισημιτισμος και πολλοι αλλοι ισμοι. Δες τε μονο τη φατσα του Κασιδιαρη, τη φατσα του αρχηγου του και τη φατσα της γυναικας του κι αν καταλαβετε πως αυτοι ανηκουν στην ιδια "φυλη" τρυπιστε μου τη μυτη. Οι ανθρωποι ειναι γενικα ασχετοι, οχι μονο απο ιστορια, αλλα και απο καθε τι επιστημονικο και εγκυρο.
vini
10/06/2013 18:42
like
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !
07/06/2013 13:16
Δηλαδή το ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΑΟΥΣΒΙΤΣ (ΠΟΛΩΝΙΑ) ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΥΠΑΡΚΤΟ??? Η ΛΕΞΗ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ...ΘΗΡΙΟΔΕΙΑ!
ξηθη
07/06/2013 12:31
Όσοι δεν τους μέτρησαν...
νδγ
07/06/2013 12:22
Αν πω ότι δεν εξοντώθηκαν 6.000.000 Εβραίοι αλλά 4.000.000 σημαίνει ότι αρνούμαι το Ολοκαύτωμα; Πριν από χρόνια ο Ροζέ Γκαρωντύ αμφισβήτησε με τεχνικούς όρους το νούμερο. Με τον ίδιο τρόπο που αμφισβητούν κάποιοι - κι έχουν δίκιο - τα νούμερα στις προεκλογικές συγκεντρώσεις των κομμάτων στο Σύνταγμα.(1.000.000 Λαού κλπ). Δηλαδή υπολόγισαν: Το Σύνταγμα έχει τόσες χιλιάδες πλάκες. Ακόμα και 4 άτομα να σταθούν ανά πλάκα, πάνω από 100.000 δεν μπορούν να συγκεντρωθούν. Η συγκέντρωση στο Σύνταγμα δεν αμφισβητείται, αμφισβητείται ο αριθμός των συγκεντρωθέντων. Αυτό κάνουν και διάφοροι αρνητές των στοιχείων του Ολοκαυτώματος. Δεν αρνούνται το γεγονός. Αρνούνται τον αριθμό των εξοντωθέντων. Κι ο Βασίλης Οικονόμου κάνει λάθος. Τι θα πει "στη Γερμανία θά πήγαινε 5 χρόνια φυλακή;". Δηλαδή ότι κάνουν οι Γερμανοί είναι σωστό; Από πότε;
from USA
11/06/2013 01:25
na kanoume ti kanoun i amerikani 0 filaki (true freedom of speech unlike this site)
from USA
11/06/2013 01:15
stin ameriki tha pigene 0 xronia filaki
jean papadopoulos
07/06/2013 11:26
Nai yparxoun dystyxos arnistes tou olokaytomatos stin epitropi, o Kasidiaris kai o Adonis Georgiadis
Αμ πως
07/06/2013 11:08
...και άλλα τόσα εκατομμύρια αντιστασιακών(Ελλήνων,Σέρβων,Ρώσων),κομμουνιστών και γύφτων,αλλά γι'αυτούς εξυπακούεται η θυσία. Μόνο οι Εβραίοι είναι ο "εκλεκτός" λαός.
Σωτηρης
07/06/2013 10:43
Οι μονη χωρα που θα μπορουσε να μας βοηθησει στα πετρελαια εναντιον της ΤΟΥΡΚΙΑς ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ
ΑΝΤΟΝΙΟ
07/06/2013 10:39
Ποιός το αμφισβητεί??? Ο ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΚΑΛΕ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ...Ο ΚΑΙΑΔΑΣ, ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ...????
Peter A Panos, USA
07/06/2013 10:36
Δεν νομίζετε ότι ασχολούνται υπερβολικά και μοναδικά για τα «παραφουσκωμένα» εγκλήματα εις βάρος το εβραίων και αγνοούν συστηματικά τον πενταπλάσιων αριθμόν θυμάτων π.χ. στη Ουκρανία, τον δεκαπλασίων στη Ρωσία, το μισό εκατομμυρίων των συμπατριωτών μας Ελλήνων από πείνα, κλπ; Τις τριακόσιες πενήντα χιλιάδες των Ποντίων αδελφών μας, του ενός εκατομμυρίου των Χριστιανών Ασσυρίων, του ενάμιση εκατομμυρίου, των επίσης Χριστιανών Αρμενίων, από εβραιοτουρκους εγκληματίες, όπως ο Κεμάλ Πασά, και ο Ταλιατ Πασά; Γιατί δεν «κόβονται» στο Ελληνικό «Κυνοβουλιον» για τα καθημερινά ομαδικά εγκλήματα της σήμερα ημέρας, στη Παλαιστίνη, στο Ιράκ, στη Συρία, σχεδόν παντού στη Μέση Ανατολή, όπως και σε όλη την Αφρική από άκρη σε άκρη; Γιατί δεν βλέπουν και την πολύ ύποπτη συμμετοχή στα σημερινά εγκλήματα των θυμάτων του χθες; Είναι καιρός να απασχοληθούν με αυτόν τον «κύριον» εξ Ισραήλ και με κάθε άλλον απατεώνα και λωποδύτη με γραβάτα που καταλήστεψαν και καταληστεύουν τη μικρή μας Ελλάδα, όπου σήμερα ξεπουλούν, οι ανεύθυνοι αν όχι εθνοπροδότες πολιτικοί, και αγοράζουν οι κάθε λογής μαυραγορίτες την εθνική περιουσία σε τιμές όπως στη Γερμανοιταλοβουλγαρικη κατοχή
Γιώργος
07/06/2013 10:29
Δύο μέτρα και δύο σταθμά εφαρμόζει η τρικομματική Κυβέρνησηαπό.Από την μια πλευρά κατηγορεί την Χρυσή Αυγή ως αρνητές του Ολοκαυτώματος και για την κίβληλη,παραχαργμένη και ανυπόστατη ιστορία του βιβλίου της ιστορίας της Στ'.της Δημοτικού της Μαρίας Ρεπούση βουλευτή της ΔΗΜΑΡ με ηθική αυτουργό τη Μαριάννας Γιαννάκου της Ν.Δ,αλλά και την ανθελληνική προπαγάνδα της ίδιας βουλευτή της ΔΗΜΑΡ την μη ύπαρξη γενοκτονίας των Ελλήνων στην Ανατολή και το τον Χορό του Ζαλόγγου. Η.Ν.Δ. εγκλωβισμένη στα αριστερά κόμματα ποιεί την νύσσα για να μη χάσει την εξουσία και τον Πρωθυπουργικό θώκο.Αν αυτό δεν είναι αμοραλισμός ,τότε τι είναι;
Επιτέλους κάποιοι λένε αλήθειες!!
07/06/2013 10:04
Θα έπρεπε να ντρέπεστε για το άρθρο αυτό! Διαφήμιση κάνουν οι εβραίοι κι εσείς την συντηρείτε. Ίσως 600.000 γράφει στην ταμπέλα που υπάρχει καρφωμένη δίπλα. Επίσης δεν ήταν μόνο εβραίοι αλλά και Ελληνες και πολλοί άλλοι!! Μπράβο στον Κασιδιάρη που έχει το θάρος να βγει να το πει. Και κρίμα για τους δημοσιογράφους που γλύφουν τους μασώνους και τους εβραίους
KKK
10/06/2013 02:19
Ευτυχώς υπάρχει τηλεόραση και τα είδαμε και τα ακούσαμε ζωντανά. Δεν χρειάζεται κανείς να ντρέπεται "για το άρθρο αυτό". Ότι είπε ο Κασιδιάρης μεταδόθηκε ζωντανά. Κάνε κι εσύ λοιπόν μια βολτίτσα στο Νταχάου, στο Άουσβιτς και στα λοιπά σττρατοπεδάκια με τους φούρνους που διατηρούνται ακόμα για να βλέπουν ορισμένοι σαν και σένα και μετά ξαναγράψε μας για "αλήθειες". 
βαγγελης
07/06/2013 10:04
Η κ. Κόλλια-Τσαρουχά μπορεί να διαφωνεί με την κ. Ρεπούση. Νομίζω όμως οτι δεν έχει το δικαίωμα να δηλώνει τη διαφωνία της όταν κάνει τον έλεγχο των λέξεων που ακούγονται στη Βουλή. Γιατί με αυτό τον τρόπο είναι σαν να αναγνωρίζει ελαφρυντικά ή να συμβιβάζεται με την πραγματικότητα της βιας της ακροδεξιάς. Η στάση αυτή δείχνει φόβο προς τους εκφραστές της βιας και παραλληλα ενισχυει την ταση φιμωσης της διαφορετικης αποψης. Η διαφορετικη αποψη δικαιουται ασφαλους βηματος στην Ελληνικη Βουλη.
TG
07/06/2013 10:03
Τι σχέση έχει η Δημοκρατία με το θέμα. Δικαίωμα του καθενός να εκφράζει την άποψη του με επιχειρήματα. Οπως αυτός αρνείται των Εβραίων έτσι και οι Τούρκοι αρνούνται των Ελλήνων και των Αρμενίων. Θα διακόψουμε διπλωματικές σχέδεις με την Τουρκική "Δημοκρατία";
ιλκαρ
07/06/2013 10:03
και εγω δεν νομιζω να σκοτωθηκε κανενας εβραιος εκει. πιστευω οτι ειναι ολα μια καλοστημενη βρωμοδουλεια
pitspiringos
07/06/2013 09:42
Μου φαίνεται ότι και οιΕβραίοι εσυνωστίθησαν....
ενας ΠΟΛΙΤΗΣ
07/06/2013 09:37
Aυτο που ειναι χειροτερο απο το να μπορεις να λες τη γνωμη σου,οσο κακη κι αν ειναι, ειναι να σου απαγορευσουν με νομο να ΜΗΝ τη λες.Ετσι κι αλλιως ολοι κρινονται.Πιστευω οτι ο Κασιδιαρης δεν αμφισβητει το ολοκαυτωμα αλλα τον αριθμο των νεκρων που μας παρουσιαζουν.Στο τελος οσοι αμφισβητουν τη δικη τους γνωμη θα τους στηνουν στα 6 μετρα.
ΚΑΣΙΔΑΣ
07/06/2013 08:44
ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ. ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ!
Μαυρομιχάλης
07/06/2013 08:42
Όταν δεν έχετε κάτι για να γράψετε σαν δημοσιογράφοι, θα σας έκανε καλό να διαβάσετε ιστορία, όχι μόνο αυτή που θέλουν να περάσουν στον κόσμο, αλλά την Ιστορία που μιλά για 50 εκατομμύρια νεκρούς, να διαβάσετε που πήγαν τα χρήματα αυτών που σκοτώθηκαν, ποιοί το οργάνωσαν και ποιοί διοικούν τον κόσμο σήμερα. Αυτά να πείτε στα νέα παιδιά για να γνωρίζουν πίσω από τα προσωπεία ποιοί κρύβονται, αν θέλετε να κάνετε δημοσιογραφία.

όλες οι τελευταίες ειδήσεις