Τσίπρας σε Αντζελίνα Τζολί: «30.000 άνθρωποι που έχουν παγιδευτεί στην Ελλάδα»

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/03/2016 09:03 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 16/03/2016 18:45 |

Ολοκληρώθηκε η συνάντηση του πρωθυπουργού Αλέξη Τσίπρα με την πρέσβειρα της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ Αντζελίνα Τζολί η οποία βρίσκεται από το πρωί της Τετάρτης στην Αθήνα.

Η συνάντηση διήρκεσε περισσότερο από μία ώρα και ο πρωθυπουργός υποδεχόμενος την Α. Τζολί στο Μέγαρο Μαξίμου αναφέρθηκε στην προσφυγική κρίση και υπογράμμισε την δύσκολη κατάσταση που έχει διαμορφωθεί ειδικά στα βόρεια σύνορα της Ελλάδας.  

«Η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη ειδικά στα βόρεια σύνορα. Γνωρίζω ότι επισκεφθήκατε τα κέντρα υποδοχής στον Πειραιά. Η κατάσταση εκεί είναι καλύτερη. Έχουμε  30.000 ανθρώπους που έχουν παγιδευτεί στην ελληνική ενδοχώρα λόγω ενεργειών χωρών της βαλκανικής οδού», ανέφερε ο Αλέξης Τσίπρας. 

Η Αντζελίνα Τζολί έφθασε το πρωί της Τετάρτης με ιδιωτική πτήση, η οποία προσγειώθηκε στον χώρο των VIP και φιλοξενήθηκε για περίπου μιάμιση ώρα στο κτίριο της Γενικής Αεροπορίας.

Στη συνέχεια επισκέφθηκε την πύλη Ε1 στο λιμάνι του Πειραιά όπου και συνομίλησε με πρόσφυγες και μετανάστες.

Στην πύλη Ε1, η κ. Τζολί συνάντησε, μέσα σε κοντέινερ, μία οικογένεια Αφγανών προσφύγων, οι οποίοι της περιέγραψαν τους λόγους για τους οποίους έφυγαν από την πατρίδα τους και της μίλησαν για το ταξίδι τους μέχρι την Ελλάδα.

Στη συνέχεια επισκέφθηκε τον χώρο φιλοξενίας προσφύγων στον Ελαιώνα.

Η κ. Τζολί, αφού ενημερώθηκε για τη λειτουργία του κέντρου, βρέθηκε στον παιδότοπο για να γνωρίσει μερικά από τα παιδιά που διαμένουν εκεί. Στη συνέχεια, είχε κατ’ ιδίαν συνάντηση με τέσσερις γυναίκες-πρόσφυγες και τα παιδιά τους. Πρόκειται για τρεις οικογένειες από τη Συρία και μια από το Ιράν, που έχουν έρθει προσωρινά στην Ελλάδα, έχοντας ως τελικό τους προορισμό άλλες ευρωπαϊκές χώρες, όπου ζουν ήδη οι σύζυγοί τους. 

Σύμφωνα με πληροφορίες, η κ. Τζολί τούς ρώτησε για το ταξίδι τους και τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν, και η ίδια τους είπε ότι καταλαβαίνει τον πόνο τους και ότι θα ήθελε και εκείνη να είναι τα σύνορα ανοιχτά γι’ αυτούς. 

Επίσης, μια γυναίκα-πρόσφυγας την πλησίασε κλαίγοντας και της διηγήθηκε ότι προσπάθησε να περάσει τα σύνορα χωρίς αποτέλεσμα. Πολλοί πρόσφυγες, και κυρίως παιδιά, την πλησίασαν θέλοντας να τραβήξουν φωτογραφίες από την επίσκεψή της. Την πρέσβειρα Καλής Θελήσεως τους ΟΗΕ, συνόδευε ο γενικός γραμματέας του υπουργείου Μεταναστευτικής Πολιτικής Βασίλης Παπαδόπουλος.


Ακόμη δεν έχει γίνει γνωστό εάν η Αντζελίνα Τζολί θα μεταβεί στην Ειδομένη, ενώ σημειώνεται ότι αρχικά φέρεται να είχε δηλώσει ότι θα επισκεφθεί τη Λέσβο.

53
21/03/2016 20:16
polu vlakas o tsipras ..tosos xazos prothupourgos den prepei na exei xanaperasei apo to romeiko
Το Νεο Χαλιφάτο
20/03/2016 22:18
Γιου σι Αϊ αμ γοης! Γητευτής φιδιώνε γιου νοου! αντ Αϊ σπικ Αγγλικά και λίγο Γκρίκ! Χα χα χα χα! κτλ! Τέρμα οι διαπραγματεύσεις με την Αντζελινα μας!
Johny
18/03/2016 05:17
Auto pou adynatw na katanohsw einai h panteleis elleipsh anaforas STOYS PARANOMOYS XANISTANOYS POY XWNONTAI STHN ELLADA KAI ELPIZOYN NA SYNEXHSOYN GIA EYRWPH. AYTO DINEI DIKAIOLOGIA STHN EYRWPH NA KLEISEI TA SYNORA KAI NA MAS AFHSEI AMANATI OLOYS TOYS JENOYS POY ME TSAMPOYKA MPAINOYN STHN XWRA. O FAFLATAS KAI MPOYRDAS ANTI NA APAITHSEI APO EYRWPH THN STHRIJH THW EYRWPHS GIA NA EPANAPROO0HSOYME TOYS PARANOMOYS APO EKEI POY HL0AN, DINOYME STHN TOYRKIA POY DHMIOYRGHSE TO PROBLHMA 6 DIS EYRW KAI TOYS AFHNOYME NA EGKATASTHSOYN KATASKOPOYS AJIWMATIKOYS STA ELLHNIKA NHSIA KAI AYTOI NA APOFASIZON POIOI APO AYTOYS POY OI IDIOI MAS ESTHLAN 0A PANE PISW!!!!! TETOIA HLI0IOTHTA XREIAZETAI NA KATAGRAFEI KAI NA XRHSIMOPOIHTAI SAN DIAXRONIKO PARADEIGMA BLAKEIAS ME DIE0NH AKTINOBOLIA!
giorgos
17/03/2016 23:01
Ακομα δεν εχω καταλαβει πως ειναι δυνατον πρωθυπουργος κρατους, και θας σας εξηγησω γιατι δεν λεω ελληνικου κρατους, δίνει αναφορα σε ατομα σαν την εν λογο κυρια. Ποια ειναι αυτη και ποιον αντιπροσωπευει;. Οταν μιλαμε για ατομα που ανηκουν στην ελληνικη κυβερνηση θαψπρεπει να μην ξεχνουμε το καταστατικο ιδρυσης του ελληνικου κρατους. Ελληνας δεν υπαρχει οποιος δεν πιστευει στο Χριστο.. Τουτοι εδω, αλλα και οι πιο παλαιοι που πιστευαν στις στοες αλλα το επαιζαν χριστιανοι, ειναι αντιθετοι με το καταστατικο του ελληνικου κρατους που αυτο αναφερει οτι δεν ειναι ελληνας οποιος δν πιστευει σε σημαια και θρησκεια που ειναι τα ιδανικα του εθνους. Επικαλουμαι την πρωτη συνελευση της επιδαυρουυ και δεν αναγνωριζω αυτους που εχουν παρει την εξουσια με υπουλο τροπο καταργωνταςψτο ελληνικο κρατος και μας χουν υποδουλους σε αυτο.. Σαν ελληνας ειναι υποχρεωση μου να το κανω.. Γιατι οποιες αλαγες εγιναν στο συνταγμα των ελληνων ειναι παρανομες επειδη δεν ψηφιστικαν η αναγνωριστηκαν αυτες αποτον ελληνικο λαο που ειναι μονο οσοι πιστευουν στην σημαια και στην πιστη των Ελληνων. Τους υπολοιπους δεν τους θεωρω ελληνες οπως οφειλω. Συντομα θα καταθεση αγωγη για κατακτηση της βουλης απο ξενες δυναμεις που δεν ανηκουν στους ελληνες, και εχουν κατακτησει την ελλαδα. Βαση του πρωτου συνταγματος των ελληνων αν αυτο δεν γινει δεκτο απο την αρχουσα νομικη ταξη, τοτε δεν υπαρχει αλλη επιλογη απο το να ξεσηκωθουμε εναντιων των κατακτητων μας. Το ελληνικο πρωτο συνταγμα αναφερει ρητα. Οποιος δεν ειναι ορθοδοξος χριστανος δεν ειναι και ελληνας. Οποιος αλλος θελει να λεγεται ελληνας θα πρεπει να ασπαστει τα ιδανικα του εθνους και να ειναι πιστος στην σημαια και την πιστη των ελληνων που ιδρυσαν το ελληνικο κρατος. Βαση αυτου δεν μπορω να θεωρησω οτι η κυβερνηση που υπαρχει σημερα στην βουλη των ελληνων ειναι ελληνικη.. Ανηκει σε αλλη φυλη και θα πρεπει να αποχωρησει δινοντας ειρηνικα απο τον τοπο.. Αυτη ειναι η αληθεια, και οποιος αλαξε το πρωτο συνταγμα των ελληνων θα πρεπει να τιμωρηθει για προδοσια. Γιατι το ελληνικο κρατος το ιδρυσαν ορθοδοξοι χριστιανοι και οχι τζιχαντιστες η αθεοι που ειναι το ιδιο.. Αν σημερα επιτρεπουμε να μας κυβερνουν αθεοι, αυριο αυτοι θα δωσουν την εξουσια στους τζιχαντιστες.. Καταλαβαινετε λοιπον οτι πρεπει να αντιδρασουμεψμε καθε τροπο για να σωθει το ελληνικο εθνος. Θα αρχισω να μαζευω υπογραφες για να κανω την μηνυση στο κρατος που μας εχει κατακτησει υπουλα και εφοσον αλαξαν το συνταγμα χωρις να μας ρωτησουν.
Σ.Π
17/03/2016 20:55
Δεν της είπε όμως ότι η Τασία και ο ΣΥΡΙΖΑ τους έφεραν εδω στη χώρα μας;
Makrinos
17/03/2016 13:53
giorgos, δεν πρόκειται δια κομμουνιστάς παιδί μου. Χριστιανοί είναι, μάλλον. Από τους ελάχιστους που απέμειναν. 31 Όταν δε έλθη ο υιός του ανθρώπου εν τη δόξη αυτού και πάντες [a]οι άγγελοι μετ’ αυτού, τότε καθίσει επί θρόνου δόξης αυτού· 32 και [b]συναχθήσονται έμπροσθεν αυτού πάντα τα έθνη, και αφορίσει αυτούς απ’ αλλήλων, ώσπερ ο ποιμήν αφορίζει τα πρόβατα από των ερίφων, 33 και στήσει τα μεν πρόβατα εκ δεξιών αυτού τα δε ερίφια εξ ευωνύμων. 34 τότε ερεί ο βασιλεύς τοις εκ δεξιών αυτού· Δεύτε, οι ευλογημένοι του πατρός μου, κληρονομήσατε την ητοιμασμένην υμίν βασιλείαν από καταβολής κόσμου. 35 επείνασα γαρ και εδώκατέ μοι φαγείν, εδίψησα και εποτίσατέ με, ξένος ήμην και συνηγάγετέ με, 36 γυμνός και περιεβάλετέ με, ησθένησα και επεσκέψασθέ με, εν φυλακή ήμην και ήλθατε προς με. 37 τότε αποκριθήσονται αυτώ οι δίκαιοι λέγοντες· Κύριε, πότε σε είδομεν πεινώντα και εθρέψαμεν, η διψώντα και εποτίσαμεν; 38 πότε δε σε είδομεν ξένον και συνηγάγομεν, η γυμνόν και περιεβάλομεν; 39 πότε δε σε είδομεν [c]ασθενούντα η εν φυλακή και ήλθομεν προς σε; 40 και αποκριθείς ο βασιλεύς ερεί αυτοίς· Αμήν λέγω υμίν, εφ’ όσον εποιήσατε ενί τούτων των αδελφών μου των ελαχίστων, εμοί εποιήσατε. 41 τότε ερεί και τοις εξ ευωνύμων· Πορεύεσθε απ’ εμού [d]οι κατηραμένοι εις το πυρ το αιώνιον το ητοιμασμένον τω διαβόλω και τοις αγγέλοις αυτού. 42 επείνασα γαρ και ουκ εδώκατέ μοι φαγείν, [e]εδίψησα και ουκ εποτίσατέ με, 43 ξένος ήμην και ου συνηγάγετέ με, γυμνός και ου περιεβάλετέ με, ασθενής και εν φυλακή και ουκ επεσκέψασθέ με. 44 τότε αποκριθήσονται και αυτοί λέγοντες· Κύριε, πότε σε είδομεν πεινώντα η διψώντα η ξένον η γυμνόν η ασθενή η εν φυλακή και ου διηκονήσαμέν σοι; 45 τότε αποκριθήσεται αυτοίς λέγων· Αμήν λέγω υμίν, εφ’ όσον ουκ εποιήσατε ενί τούτων των ελαχίστων, ουδέ εμοί εποιήσατε. 46 και απελεύσονται ούτοι εις κόλασιν αιώνιον, οι δε δίκαιοι εις ζωήν αιώνιον.
giorgos
19/03/2016 21:00
Makrinos.. Οποιος δηλωνει αθεος δεν εχει καμια θεση στον ναο του Θεου και θα πρεπει να κυνηγηθει απο αυτον πεταγοντας την πραματεια του εκτος συνορων. Η πραματεια αυτων ειναι το υλικο που δινεται μεσω βιβλιων και διαφορων αλλων οργανωσεωνη κινηματων αυτων για να κανουν τους ελληνες αθεους η να τους μεταπεισουν οτι οι 12 θειστες ειναι η αρχη των παντων η να τους κανουν με την πλυση εγκεφαλου μεσω και των ΜΜΕ οτι πρεπει να ακολουθησουν μια αιρεση γιατι η ορθοδοξια δεν κανει το σωστο. Αυτοι λοιπον οταν μπουν στον οικο του Θεου τον βρωμιζουν και θα πρεπει να εκδιωχθουν απο αυτον. Προφανως οι ελληνες δεν εχουμε καταλαβει οτι ο οικος του θεου δεν ειναι μονο μια εκκλησια, αλλα ολα τα ιερα χωματα μιας και τον λαο που εφερε ο Θεος πατησε πρωτα το ποδι του σε αυτα τα χωματα που εμεις σημερα εχουμε την τιμη να παταμε. Επομενως οσοι ειναιεναντιων του θεου θα πρεπει να εκδιωχθουν. Εκτος και αν μετανοησουν.. Αυτο μας εμαθε ο Χριστος οταν πηγε στον ναο του Θεου. Οσο για αυτα που γραφεις χωρις να τα γνωριζω πριν εχω δωσει εξηγησεις που σου δειχνουν τον δρομο της αληθειας. Ομως οπως καταλαβαινεις δεν μπορω να τα αναρτησω εδω. Ο δρομος της αληθειας ειναι μονο στα λογια του Χριστου χωρις να θελουμε να τα ερμηνευσουμε οπως εμεις θελουμε, αλλα και αυτα που εχει πει και δεν δινει την απαντηση με μια του λεξη, θα πρεπει να δωθουν σωστες ερμηνειες που εως σημερα σε πολλα δεν εχουν δωθει, και οταν ειχα γραψει ολα αυτα που εγραφα απορουσα πως δεν εχει γινει αυτο, απο την στιγμη που διαφορα κειμενα μαςψλενε την αληθεια. Π.χ.. Ο Χριστος ειχε πει.. Εσεις οι εβραιοι δηλαδη εχετε τον σατανα για Θεο.. Αυτες οι λεξεις δεν σηκωνουν αλλες ερμηνειες.. Βεβαια οταν εγραψα ολα αυτα που εχω γραψει με την δυναμη του Θεου που ποτε πριν ξαναλεω δεν ειχαχασχοληθει η μελετησει, σε ενα σημειο γραφω οτι ο λαος του Θεου ζει στην γη και κατω απο την θαλασσα.. Μετα οταν αρχισα να μελεταω τι εγραψα, ειδα εναν στιχο απο τους ψαλμους του δαυιδ.. Δες τι λεει, και που ζει ο Θεος. Αυτα και αλλα πολλα μου εχουν κινησει αποριες, πως ειναι δυνατον οι ιερεις να τα λενε καθημερινα, και να μην ειναι σε θεση να δωσουν μια εξηγηση τι ενοει ο Δαυιδ σε αυτο τον στιχο, αλλα και σε αλλα σημεια της Αγιας Γραφης και ιερων κειμενων. Και βεβαια εχω απαντησει σε ολα αυτα χωρις πριν να εχω μελετησει για αυτα τα θεματα. Δεν μπορω να, σου πω τι εχω γραψει και εχει σχεση με την αναρτηση σου. Θα σου πω μονο δυο λογια. Ο Χριστος παντα σχεδον απο οσο διαβασα την καινη διαθηκη και οσα εχω μπορεσει τους τελευταιους μηνες απο ιερα, παντα στη αρχη ξεκιναει, ΑΜΗΝ ΛΕΓΩ ΥΜΙΝ.. κανεις δεν γνωριζει γιατι βαζει παντα μπροστα το Αμην;. Αμην ειναι ονομα, και μεγαλη η χαρη του Θεου. Αμην. Επισης οσοι δεν τον ακολουθησουν χωρις πολλα λογια τους λεει οτι θα πανε στην κολαση την αιωνειον.. Στον αγυριστο δηλαδη. Ομως οσοι ειναι δικαιοι θα πανε στην αιωνειο ζωη. Κανεις δεν γνωριζει τκ σημαινουν τα λογια αυτα του Κυριου, και λυπαμαι που το λεω, αλλα οσες ερμηνειες ειδα προς το παρων δεν δινει καμια την σωστη ερμηνεια τι εστι κολαση, τι παραδεισος.. Και βεβαια οσοι εχουν φυγει απο τον λογο του Θεου δεν ειναι πλεον Χριστιανοι εκτος και αν μετανοησουν και επιστρεψουν στον Χριστο διορθωνοντας ολα τα λαθη που εκαναν οταν εφυγαν απο αυτον. Και αυτο πρεπει να γινει εν ζωη, και οχι οταν ερθουν οι εσχατες μερες η οταν ερθει η στιγμη να κλεισουμε τα ματια μας οπως εκανε ο φλωρακης. Εκει δεν υπαρχει σωτηρια. Επομενως οσοι εχουν παραδωσει την πιστη τους δηλωνοντας αθεοι, η ακολουθουν τους εβραιους στις στοες, και κανουν δηθεν τον σταυρο τους που με αυτο προσβαλουν τον Χριστο, οσοι εχουν μπει σε αιρεσεις που σας μπερδευουν λεγοντας οτι η ορθοδοξια εχει αλλη αγια γραφη, και ολα αυτα που λενε καθως ειναι σατανισμενοι, δεν εχουν θεση διπλα στον Χριστο. Χριστιανοι δεν ειμαστε αν δωσουμε ενα ευρω σε εναν φτωχο που θα δουμε στον δρομο να μας ζηταει βοηθεια, αλλα οταν ειμαστε ταπεινοι, με σεμνοτητα και καλη ψυχη, και το ευρω το δωσουμε χωρις να μας δει καποιος με την ψυχη μας, και οχι οταν το δινουμε να το κραυγσζουμε κιολας, να φερουμε και τα ΜΜΕ για να δειξουμε οτι ειμαστε Χριστιανοι. Ατομα με τετοια συμπεριφορα δεν εχουν καμια σχεση με τον Χριστο απλα γιατι ειναι εγωιστες. Οπως και να εχει αρκετοι εδω δεν μπορουν να καταλαβουν αυτα που τους εχω πει οτι θα συμβουν απο τον περασμενο αυγουστο, και το οποια εχουν συμβει ολα. Πλεον οι τρομοκρατικες επιθεσεις, η τα διαφορα, φυσικα φαινομενα που δεν εχουν συμβει αλλη φορα, ειναι καθημερινα και κανεις δεν δινει σημασια. Οταν κακ οσοι καταλαβετε αυτα που σας εχω γραψει εδω, τοτε θα μπορειτε να δειτε και την συνεχεια αυτων που ερχονται, και επισης θα μλκφειτε να διακρινετε τι εχουν να παθουν οσοι δεν ακολουθουν τον Χριστο, τις εντολες του Θεου, και την δυναμη του αγιου πνευματος που λιγα ατομα την εχουν γνωρισει και τα οποια αυτα τα ατομα ειναι τυχερα μιας και γνωρξσαν την αληθεια που σε αλλους δινεται τμηματικα, και σε αλλους ολη η γνωση. Υπαρχουν ατομα που ενω τους δινεται η γνωση δεν μπορουν να την καταλαβουν. Ηρθε η ωρα να βρουν τον τροπο. Ετσι λοιπον καλε μου φιλε οι κομμουνιστες δεν εχουν καμια σχεση με τλν Χριστο, επομενως και με την φυλη των ελληνων που οι περισσοτεροι εχουν το ντι εν ει του Θεου και θα πρεπει να το καταλαβουν μιας και τα γεγονοτα τρεχουν.
Ερώτηση
17/03/2016 22:07
Πιστεύεις ότι ο giorgos είναι σε θέση να κατανοήσει αυτό το κείμενο;
giorgos
19/03/2016 19:57
Αφου το κατανοησες εσυ πες μας τι γραφει.. Γιατι μιας και εισαι αμορφωτος σιγουρα δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις οτι ο Γιωργος τα εχει γραψει αυτα και δινει απαντησεις σε αυτα ενω πριν δεν ειχε ασχοληθει με αυτα. Και βεβαια δεν μπορω να σου γραψω τις απαντησεις που δινω γιατι ακομα δεν εισαι ετοιμος να, τις ακουσεις.
ΣΤΑΥΡΑΡΑΣ
17/03/2016 15:08
Το μαύρο που καπνίζεις, προέρχεται από πιά περιοχή του Αφγανιστάν;
FM
18/03/2016 10:17
Να υποθέσω φίλε ΣΤΑΥΑΡΑ πως δεν κατάλαβες λέξη... εξ' ου και η συγκεκριμένη αντίδραση... χαρακτηριστική του ΕΛΛΗΝΑΡΑ... και ο νοών νοείτο...
Αντωνης Τσαουσιδης
18/03/2016 00:27
Copy-Paste απο τα βιβλια που διαβαζουν ειναι. Οι χασικληδες σπανια παρουσιαζουν μεταφυσικες ανησυχιες.
giorgos
19/03/2016 21:02
Ακομα να επανελθεις εσυ;.
Αντωνης Τσαουσιδης
20/03/2016 12:46
Nα ευχεσαι να μην "επανελθω", ειδαλλως σταματαει ο λογος της υπαρξης σου.
Ps4
17/03/2016 11:16
Βεβαια τις ειπε οτι εχει τερματισει και ολα tomb raider....
Antzoulina Kamari mas
18/03/2016 05:18
Ase twra ti termatizei otan paizei mazi ths (sta video games)...
Οξαποδω
17/03/2016 11:10
Αληθεύει οτι ο Τσιπρας προέτρεψε την Αντζελίνα μετά απο την Λέσβο να επισκεφτεί και την Μυτιλήνη;
ΥΙΑΝΝΙΣ
17/03/2016 11:09
yiannis ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΗ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ
JIK
17/03/2016 10:51
kala ti pige na kani eki me auto to atomo,,,,, malon tha ehi figi idi na tou dosi merika ekatomiria pou sigoura tou iposhethike
gr
17/03/2016 09:50
καλα σε ποιο συμπαν βρισκεται ο ανθρωπος? 43000 προσφυγες και μεταναστες αναφερουν τα επισημα στοιχεια. αυτος δεν το εμαθε ακομη? 30000 ηταν πριν 10 μερες περιπου. θα μου πεις θα ασχοληθει ο μεγιστος, που στοχο εχει να αλλαξει την ευρωπη και τον κοσμο, με 13000 μεταναστες? σιγα τα ωα.
GAHAT
17/03/2016 09:20
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ ΟΥΝΕΣΚΟ, ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ, ΔΕΝ ΔΙΣΤΑΣΕ Ο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΝΑ ΠΕΙ ΨΕΜΑΤΑ, ΟΙ 45.000 ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΕΓΙΝΑΝ .... 30.000!!! ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΨΕΥΤΗ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ, ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΟ ΔΟΓΜΑ "ΤΑΣΙΑΣ".... ΕΑΦΑΝΙΣΘΗΚΑΝ!
giorgos
17/03/2016 04:42
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ.. ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ.ΟΣΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ Ο [ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.. ΓΙΑΤΙ9 ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΓΥΡΝΑΤΕ ΠΙΣΩ?..ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΤΕ ΕΙΣ ΠΕΡΑΣ?.. ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΖΙΧΑΝΤΙΣΤΕΣ ΣΑΤΑΝΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΜΕ..ΕΣΕΣΙ ΟΙ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΑΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΔΑΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΒΑΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΤΟΥΣ ΛΙΠΟΤΑΚΤΕΣ ΚΑΙ ΤΖΙΧΑΝΤΙΣΤΕΣ.. ΘΥΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΠΟΤΑΚΤΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΖΙΧΑΝΤΙΣΤΕΣ..ΑΡΓΗΣΑΝ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΑΙΤ ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΡΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.. Η ΑΝΤΖΕΛΙΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ ΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.. ΟΙ ΠΡΟΦΥΓΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΚΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ .. ΤΟ ΑΚΟΥΤΕ..ΤΕΛΕΙΩΣΕΕΕΕΕ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ..
.
16/03/2016 22:52
Τοσα εκατομυρια μεταναστες εχουν περασει απ την Ελλαδα και δεν επεσε καμια κυβερνηση.Ποιον συμφερει να πεσει τωρα?
Η μεγαλύτερη επιτυχία του ως τώρα
16/03/2016 22:39
Επιτέλους. Να χει κι αυτός κάτι να λέει στα εγγόνια του να περνάει η ώρα: "Είδα από κοντά την Ατζελίνα Τζολί". Πώς θα 'λεγε ο Βενιζέλος "Έκανα την Ελλάδα τη χώρα των δύο ηπείρων και των πέντε θαλασσών"... Ό τι μπορεί ο καθένας.
Σαπφω
16/03/2016 22:01
Μεγαλειο Αλεξη. Οχι μονο στα παρκε της πολιτικης αλλα και στα παρκε του Χολλυγουντ, των καλων τεχνων που λενε. Χα, χα
Johny
16/03/2016 21:44
" Ακόμη δεν έχει γίνει γνωστό εάν η Αντζελίνα Τζολί θα μεταβεί στην Ειδομένη, ενώ σημειώνεται ότι αρχικά φέρεται να είχε δηλώσει ότι θα επισκεφθεί τη Λέσβο."

Και μετά την Λέσβο, θα πέρασει από Σαντορίνη και Ύδρα για να αναλάβει δυνάμεις γιατί τόσο δράμα (στην κυβέρνηση ) την κούρασε. ..
Johny
16/03/2016 19:59
Επιτέλους ευρέθη σωτηρ.... Άντζελίνα σώσε την κυβέρνηση!
Johny
16/03/2016 19:56
ΛΑΘΟΣ: 10.000.000 είναι παγιδευμένοι από 100 αφισοκωλητές... οι παράνομοι είναι το κερασάκι στην τούρτα. ..
Helene
16/03/2016 19:52
Παρ ολο που τη λυπαμαι πολυ για τη Διπλη Μαστεκτομη και την Υστερεκτομη με Ωοθηκεκτομη , στις οποιες απο ... αγνοια υποβληθηκε , θα ηθελα να επισημανω , οτι η Αντζελίνα Τζολί ..... γνωριζει πολυ καλα , τα Στοιχεια της Υπατης Αρμοστειας του ΟΗΕ , που αναφερουν, οτι πανω απο ... 8 0 0 Εκατομμυρια Μ ο υ σ ο υ λ μ α ν ο ι απο τις Χωρες της Αφρικης και της Ασιας θα μετοικησουν στην Ευρωπη !!! Σαν ..... ΓΝΗΣΙΟΙ ΤΥΧΟΔΙΩΧΤΕΣ !!! Αγαπητοι μου , πρεπει να εχουμε υπ οψιν μας οτι αυτος ο Σ Υ Ρ Φ Ε Τ Ο Σ διεπεται απο τον Κωδικα διαβιωσης της Σ Α Ρ Ι Α !!! ΔΕΝ θα αφομοιωθουν ΠΟΤΕ’ στο Πολιτισμο μας !!! ΜΗΝ ΠΛΑΝΑΣΤΕ πλανη οικτρα !!! Αντιθετα , με ΟΛΑ τους τα ΜΕΣΑ και την ανεκδιηγητη ΒΙΑ που τους διακρινει , θα μας πολεμησουν για να ΕΞΙΣΛΑΜΙΣΟΥΝ ΕΜΑΣ , γιατι απλουστατα , αυτο τους υπαγορευει το ... Κ Ο Ρ Α Ν Ι !!! Οι Μουσουλμανοι , ΠΡΕΠΕΙ να καταλαβετε οτι ΕΙΝΑΙ ΣΕ ... ΑΠΟΣΤΟΛΗ , να ... αλωσουν , να ... κατακτησουν ΕΜΑΣ τους ... ΑΠΙΣΤΟΥΣ !!! ΔΕΝ ξερετε οτι το ΙΔΙΟΝ της ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ τους ειναι η ΕΠΕΚΤΑΣΗ ;;; ΔΕΝ ξερετε οτι ΙΔΙΟΝ του Αραβικου πολιτισμου ειναι η ΒΙΑ ;;; Επιτελους , ΞΥΠΝΗΣΤΕ !!!
Μάνος
17/03/2016 00:20
Ελπίζω να είσαι η ΩΡΑΙΑ ΕΛΕΝΗ γιατί από μυαλό.....το απόλυτο κενό......
Johny
16/03/2016 21:47
Έχεις απόλυτο δίκιο και εμείς οι Έλληνες ξέρουμε καλά τι σημαίνει Μουσουλμανισμος μετά από 400 χρόνια βαριάς κατοχής ... Αλλά οι αγράμματοι και ανιστόρητοι φασιστεροί μας προσπαθούν με κάθε μέσο να ΜΑΣ ΞΑΝΑΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΤΟΝ ΕΦΙΆΛΤΗ ΜΑΖΊ ΜΕ ΤΟΝ ΑΦΙΑΛΤΗ ΤΟΥ ΦΑΛΗΡΙΜΕΝΙΥ ΚΡΆΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΏΣ ΕΘΝΌΥΣ ....
Helene
17/03/2016 16:07
ΠΑΝΤΑ , συμφωνω ... μαζι σου , J o h n y !!!
Peace
17/03/2016 11:13
Αγαπητέ Johny είναι η πρώτη φορά που σχολιάζω μια ανάρτηση σε μία δημοσιογραφική σελίδα, αλλά μου ήταν αδύνατο να μην σχολιάσω το γεγονός πως αποκαλείς κάποιους αγράμματους, ενώ με δυσκολία κατάφερα να διαβάσω αυτά που γράφεις...Επίσης, για να μην είσαι και εσύ ανιστόρητος καλό θα ήταν να διαβάσεις και κανένα άλλο βιβλίο για την Οθωμανική Αυτοκρατορία πέρα από τα βιβλία του Γυμνασίου. Οι μουσουλμάνοι αυτοί που λες που μας είχαν 400 χρόνια σκλαβωμένους, παρόλα αυτά επέτρεπαν οι προγονοί μας να χτίζουν εκκλησίες και να εξασκούν τη θρησκεία τους, ώστε εσύ σήμερα να το παίζεις χριστιανός τάχα και να μιλάς με τέτοια μισαλλοδοξία. Οι Έλληνες δεν είμαστε το κέντρο του κόσμου για να προσπαθούν όλοι να μας καταστρέψουν. Μια χαρά καταστρεφόμαστε και μόνοι μας... Κοιτάξτε να είμαστε ενωμένοι και να μάθουμε από τα λάθη μας για να μπορέσουμε να περάσουμε τις συμπληγάδες και αφήστε τα λόγια του μίσους για τους κακούς ισλαμιστές και τους κακούς Ευρωπαίους που όλοι θέλουν να μας φάνε.
geo
10/04/2016 17:38
Τι να πω..αυτα ακουει ο Κολοκοτρωνης και τριζουν τα κοκκαλα του... Πρεπει να ακυρωθει η Ελληνικη Επανασταση και να ξαναγινουμε ζυγος της Οθωμ.αυτοκ.Ετσι λοιπον εξηγειται η εισροη λαθρο απ΄ολες τις χωρες εδω και 20 χρονια με το Σαμαρα και Παπανδρεου και τωρα τον τσιπρα.Οντως ειμασταν πολθ καλητερα τοτε. Πρεπει να ενωθουμε ολοι και να παραδωσουμε την Ελλαδα στους αλλοδαπους,που εχουν φτασει πανω απο 3εκ και ολο κ πληθαινουν.Μπραβο σου τι βιβλια ειναι αυτα που διαβαζεις?Ξερω..αυτα που διαβαζει κ ο τσιπρας.Οντως μονοι μας καταστρεφομαστε με αυτα τα μυαλα που κουβαλατε ολοι οι αριστεροφρωνες πως να παει μπροστα η Ελλαδα?
FM
18/03/2016 10:25
Φίλτατε από που ακριβώς διαβάσατε ιστορία??? Έχετε την υποχρέωση να μας πείτε τώρα τα εν λόγω βιβλία για να κάνουμε μήνυση στους συγγραφείς! Ο Ισλαμισμός θα πρέπει να αφανιστεί! Η Ελλάδα δεν έχει και δεν θα πρέπει να έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τον Μουσουλμανισμό αν θέλει είναι προοδευτικό κράτος. Και όποιος κατάλαβε κατάλαβε...
giorgos
17/03/2016 23:16
Μα τι ειναι αυτα που λες δυστυχε ανθρωπε. Επειδη μας αφηναν να χτιζουμε σε μερικα σημεια εκκλησιες λες οτι οι οθωμανοι ηταν καλοι;;;;.. Μα τον Θεο θα αρχισω τα χαπια με εσας που εχω μπλεξει εδω.. Συνελθε ανθρωπε μου ποια αρρωσταψμυαλα σου φυτευουν αυτες τις ιδεες. Ξυπνα ρε που οι προγονοι μας σουβλιστηκαν κατα χιλιαδες για να γινουν μουσουλμανοι και δεν θα εγιναν.. Εζησαν κατατρεγμενοι στα βουνα για να μην μπορπυν να πλησιασουν οι Τουρκαλαδες.. Θες να σε παω να δεις που ζουσαν οι προγονοι μου;;.. Ηρθες εσυ να μαςψτους βγαλεις ηρωες;. Μα δεν υπαρχει τουλαχιστον καθολου το αισθημα της ντροπης;. Δεν υπαρχει νιονιο για να καταλαβεις οτι προσβαλεις την μνημη των ελληνων που σουβλιστηκαν αλλα δεν εχασαν την πιστη τους, και λογο αυτης της, ανδρειας καποιοι σουλτανοι αφησαν ησυχους τους ελληνες να εχουν την πιστη τους; Μια πιστη που δεν καταφεραν να διαλυσουν οι Τουρκοι σουβλιζοντας τους ελληνες, αλλα καταφερε σχεφον εν μερει να διαλυσει η φυλη των κουμουνιστων που ειναι η συνεχεια των Τουρκων, αλλα με πιο μοντερνα πολιτικη αποψη. Μια ερωτηση θα σου κανω.. Ανηκεις στην φυλη των ελληνων η των κομμουνιστων;.
τι λες...
17/03/2016 15:56
Η Οθωμανική Αυτοκρατορία ήταν ένα κοινωνικό σύστημα διαστρωμάτωσης βάσει της θρησκείας που επέλεγε κάποιος. Υπήρχε ανεξιθρησκεία, αλλά όχι θρησκευτική ελευθερία. Οι Οθωμανοί που τόσο θαυμάζεις νομιμοποιούσαν το trafficking παιδιών εις βάρος των μη μουσουλμάνων. Αν δεις το οικογενειακό δέντρο όλων των σουλτάνων από μια εποχή κι ύστερα, όλοι τους γεννήθηκαν από σκλάβες πρώην χριστιανές που απήχθησαν και πουλήθηκαν στο χαρέμι σε παιδική ηλικία. Το ότι κάποιος σου επιτρέπει να χτίζεις εκκλησίες (στην ίδια σου τη χώρα!!! Άκουσον-άκουσον) δεν σημαίνει ότι δεν σε καταπιέζει, ούτε ότι δεν ήταν ένα διεφθαρμένο καθεστώς, εφευρετικότατο στη φορολογία, με ρουσφέτια, με δικαστική δομή που ευνοούσε τους μουσουλμάνους έναντι των άλλων θρησκειών και φυσικά βαρύνεται με την πρώτη Γενοκτονία του 20ου αιώνα. Δεν μπορεί κάποιος να οδηγηθεί στο συμπέρασμα ότι η Οθωμανική αυτοκρατορία ήταν μια φωτεινή σελίδα στην ιστορία μας, μόνο και μόνο επειδή μας επέτρεπαν να χτίζουμε εκκλησίες και συναγωγές, τη στιγμή που η Ευρώπη βίωνε το διαφωτισμό και τη βιομηχανική επανάσταση. Οι λόγοι που επέτρεπαν στους Χριστιανούς να έχουν τη δική τους θρησκεία ήταν φανεροί: Δεν ήθελαν εντάσεις ούτε και ήθελαν να δώσουν αφορμή στη Ρωσία ή τη Δύση να επέμβει ως προστάτιδα των χριστιανών. Όταν δεν είχαν συμφέρον να σεβαστούν τους αλλόθρησκους, δεν το έκαναν. Πχ στο Οτράντο οι Οθωμανοί ζήτησαν από τους κατοίκους ν' ασπαστούν το Ισλάμ και σκότωσαν τους 813 κατοίκους που αρνήθηκαν. Μάλλον εσύ θα πρέπει να ανοίξεις κάποιο βιβλίο ιστορίας για να γνωρίσεις την τεράστια διαφθορά του Οθωμανικού συστήματος, που οδήγησε ακόμα και τους Τούρκους σε επανάσταση.
Η μικρή Ελένη
17/03/2016 05:04
Ειδικά η κυρία Ελένη τα ξέρει αυτά πολύ καλά, καθώς έζησε και τα 400 χρόνια της κατοχής. Μην κοιτάτε που λέει για τους Άραβες. Μ' αυτούς έχει λογαριασμούς ήδη από την πρώτη πολιορκία της Κωνσταντινούπολης το 674. Πάντως είναι αξιολάτρευτη, παρά τους ποταπούς υπαινιγμούς του Μάνου για την ηλικία της. Μέχρι και Εβραίος Σιωνιστής αλλαξοπιστεί και εγκαταλείπει το Ισραήλ για πάρτη της. Και επιτέλους τα ΝΕΑ πρέπει να της προτείνουν να σχολιάζει όλα τα άρθρα τους. Έχει ολόκληρο fan club σ' αυτό το forum. Εγώ πια έχω σταματήσει να διαβάζω τ' άρθρα και διαβάζω μόνο τα σχόλια της κυρίας Ελένης.
Helene
17/03/2016 16:05
Π α ι χ ν ι δ ι α ρ ι κ ο !!! Αγαπω τα αστεια σου ! Η παραμορφωμενη ... Πραγματικοτητα σου ! Η ... Ανησυχια σου ! Η βιαιη ... Ευαισθησια σου ! Η δραματικη ... Ικανοτητα σου ! Η αιματηρη ... Ενταση σου ! Η ... Κραυγη σου !!! Ο τρομος της ... τρελας ;;; Ο φοβος της ... ζωης ;;; Η αφυπνιση της ... Αγαπης ;;;
why not?
16/03/2016 13:37
Den vlepo KANENAN Elina ythopio,athliti,epixirimatia, na endiaferete katholou gia tous atyxous metanastes. Oti kai na kani i Angalina einai pio pola apo tis Elinikis plevras.
geo
10/04/2016 18:16
Οι Ελληνες που τους φροντιζουν στα νησια και τους δινουν τροφιμα και ρουχα και ξενυχτανε για να τους βοηθησουν δε μετρανε?Τι εκανε η τζολι?Τους επισκεφτηκε απλα.Σιγα το πραγμα.. τι θελουν να μας πουν οτι ενδιαφερεται??? Ας κατσει εκει μερικουσ μηνες να βοηθησει κι αυτη και μετα να το παιζει φιλανθρωπος.Μην το ξαναπεις αυτο, οτι εχει κανει πιο πολλα απο τους Ελληνες γιατι προσβαλεις τη νοημοσυνη σου και τη δικη μας.Οι ανθρωποι που βοηθανε με πραξεις μετρανε οχι αυτοι που ειναι διασημοι και κανουν επισκεψεις για να δειχνουν οτι ταχα ενδιαφερονται.
KONSTANTINOS
16/03/2016 13:26
Θα εκφράσω και την δική μου προσωπική γνώμη η οποία κάλλιστα θα μπορούσε να είναι λανθασμένη. Προσωπικά, δεν βλέπω την επίσκεψη της κυρίας Τζολί με κακόβουλη διάθεση.Αντιθέτως πιστεύω ότι δρα και συμπεριφέρεται με απόλυτη ειλικρίνεια και αποδεικνύει ότι διαθέτει μία μεγάλου κύρους προσωπικότητα. Το θεωρώ απίθανο πως αυτό που κάνει, έχει ως σκοπό την ανάδειξη της προσωπικής της προβολής,αφού αναμφισβήτητα θεωρείται ως ένα καταξιωμένο στον χώρο της άτομο! Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι δυνατόν αποκλειστικά η ίδια να λύσει το σοβαρότατο αυτό πρόβλημα, ακόμη και αν διέθετε ολόκληρη την περιουσία της!Κρίνω όμως ως θετικό το γεγονός ότι η παρουσία της και μόνο στον χώρο των δυστυχισμένων αυτών ανθρώπων, προκαλεί το ενδιαφέρον της κοινής γνώμης, κάτι που θα μπορούσε να παίξει καταλυτικό ρόλο ως προς την σωστή αντιμετώπιση του προβλήματος!
17/03/2016 02:39
Ο κοσμος δεν δινει δεκαρα τσακιστη για τους λαθρομεταναστες που μαζεψε ο συριζα στην ελλαδα..αυτοι τωρα ειναι δικο σας προβλημα και καντε οτι θελετε..οσο για την εμμορφη ειναι η αλικη βουγιουκλακη της αμερικης τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο..μην εχετε αυταπατες επιτελους χυπνηστε δεν ειστε το κεντρο του κοσμου αλλα μια γωνια του
Ομως Ωμος
16/03/2016 21:57
Η κοπελα δεν εχει κακοβουλη διαθεση. Απλως υποφερει απο το κολοβαρεμα μεχρι την επομενη ταινια και προσπαθει να βρει κατι να περνα την ωρα της. Κι ο Αλεξης στην ιδια κατασταση ειναι: Κολοβαρεμα, συνθηματα, συνεδριασεις, βαρεθηκε ο ανθρωπος και θελει λιγο χαβαλε. Ασε που θα της παρει και αυτογραφο για το γιο του.
Ζωή σαν ταινία
16/03/2016 12:57
Ναι. Θα βγάλει ταινία το Χόλυγουντ να τη βλέπουμε να συγκινούμαστε. Και πιο πολύ, κάτι Αυστριακοί, κάτι Τσέχοι, κάτι πονόψυχοι ευρωπαίοι, θα συρρέουν στα σινεμά να δούνε το δράμα των προσφύγων.
17/03/2016 02:42
Ετσι ακριβως..ειχαν μια σκασιλα οι ευρωπαιοι για τους μουσουλμανους και ειδικα για αυτους που μαζεψε το συριζα στην ελλαδα οχι πιο πολλυ απο οσο εχουν οι ελληνες για τους μουσουλμανους της ευρωπης.
ferenzes
16/03/2016 12:22
opote anoixe thn tseph su kai plhrwne
puaro
16/03/2016 11:48
μη ξεχασεις φευγοντας μανταμιτσα να παρεις μαζι σου στο χολυγουντ κ καμια 10αρια χιλιαδες λαθρο γιατι η άλλη η σιτεμενη κυρια που ειχε ερθει κ εβγαζε φωτο δεν πηρε ουτε 1. μπηκε στο jet κ μην ην ειδατε.
Κυριάκο σύρε τον χορό σάλα θα καεί το πελεκούδι
16/03/2016 10:08
Κρίμα. Πάμε ενναλλακτική με ΝΔΧρυσήΑυγή και Νότη.
giorgos
17/03/2016 04:47
ΣΕ ΠΟΙΑ ΦΥΛΗ ΑΝΗΚΕΙΣ?..ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ Η ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΗΣ??.
Μάθε ελληνικά
17/03/2016 21:58
Κομμουνιστής ούχι κουμουνιστής. Κατάλαβεις πιδάκι μ΄;
giorgos
19/03/2016 21:10
Οπως κσι να τους πεις δεν αλαζει η μουρη τους. Γιατι τα γουρουνια ολα την ιδια μουρη εχουν. Ομως το κο ακουγεται Κινεζικο. Ενω το κουμουνι γεμιζει το στομα σου. Τωρα με ενα β δυο μ το ιδιο. Εδω το αυγο τα κουμουνια το εκαναν αβγο, στο ενα η δυο μ θα κολλησουμε τωρα;. Σου εχω απαντησει και πριν αλλα δεν το ανεβασαν οι των νεων λογοκριτες. Που ζουμε;. Σε δημομρατια η στην εποχη του Μεσαιωνα που δεν μπορουμε να πουμε την αποψη μας;.
17/03/2016 02:45
Φοβασαι μην χασεις το δημοσιουπαλληλικι για αυτο τα λες αυτα τα γραφικα