Αναβλήθηκε η συναυλία των Depeche Mode

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 12/05/2009 21:48 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 13/05/2009 00:02 |

Μεγάλη απογοήτευση χθες το βράδυ στη Μαλακάσα. Ενώ πάνω από τριάντα χιλιάδες φαν περίμεναν με αδημονία να δουν τους Depeche Mode λίγο μετά τις 9.30 να βγαίνουν στη σκηνή, ανακοινώθηκαν τα δυσάρεστα. Η συναυλία ακυρώθηκε. Ο Ντέιβ Γκάχαν, ο τραγουδιστής του γκρουπ, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.

Όπως είπε εκπρόσωπος του συγκροτήματος που ανέβηκε στη σκηνή για να ενημερώσει το κοινό, ο Γκάχαν δεν αισθανόταν καλά και έκριναν σωστό ότι έπρεπε να ελεγχθεί η κατάσταση της υγείας του. Λυπούμαστε, είπαν, αλλά είναι λόγοι υγείας.

Αν όλα είναι καλά _ είπαν οι διοργανωτές _ η συναυλία θα γίνει σήμερα και το κοινό θα ενημερωθεί από τα μέσα ενημέρωσης.

Απογοήτευση, ανησυχία, ταλαιπωρία. Και έντονες διαμαρτυρίες. Ενώ στην είσοδο έφταναν ακόμη άνθρωποι που είχαν κολλήσει στην Εθνική πλησιάζοντας στη Μαλακάσα, είχε αρχίσει η εσπευσμένη αποχώρηση. Ουρές στην είσοδο/ έξοδο και έντονες διαμαρτυρίες από τον κόσμο _ μερικά μπουκάλια εκτοξεύτηκαν στη σκηνή. Η βραδιά τέλειωσε νωρίς, αλλά η ταλαιπωρία συνεχιζόταν ώς αργά. Κάποια στιγμή αναφέρθηκε πως ο Γκάχαν είχε ίωση, αλλά το ερώτημα είναι πότε πραγματικά κρίθηκε ότι δεν μπορούσε να βγει στη σκηνή. Όπως ακούστηκε, ο Γκάχαν αισθανόταν άσχημα από νωρίς, αλλά πήγε στον χώρο, τον εξέτασαν οι γιατροί και αποφάσισαν ότι έπρεπε να πάει στο νοσοκομείο. Πάντως αν είναι καλά σήμερα, γίνονται προσπάθειες να γίνει η συναυλία, γιατί το πρόγραμμα τούς θέλει μεθαύριο στην Κωνσταντινούπολη.

Όλα έδειχναν πως ο κόσμος θα απολάμβανε μια ανάλογη του 2006 βραδιά, όταν οι Depeche Mode είχαν παίξει πάλι στη Μαλακάσα. Το συγκρότημα είχε μόλις αρχίσει την περιοδεία του την Tour Of The Universe, με δύο συναυλίες που είχαν προηγηθεί στο Λουξεμβούργο και στο Ισραήλ. Στο Τerra Vibe πάντως χθες έπαιξαν κανονικά οι Motor και οι Puressense που είχαν αναλάβει να ανοίξουν για τους Depeche. Αλλά το συναυλιακό καλοκαίρι κάθε άλλο παρά καλά είχε αρχίσει.

77
γιωργος αποστολοπουλος
14/05/2009 19:07
επειδη στο να κραζετε και να λετε οτι σας κατεβαινει στο κεφαλι διαβαστε αυτο εδω πρωτα!!
Depeche Mode have been forced to cancel a further four shows on their Sounds of the Universe tour due to further complications from singer Dave Gahan''s severe bout of gastroenteritis. Dave is currently undergoing further tests.

Depeche Mode apologise to all their fans for this inconvenience and wish Dave a speedy recovery. Further information will be released in due course.

The following shows have been cancelled:

May 16th Bucharest, Romania, Izvor Park
May 18th Sofia, Bulgaria, Vasil Levski Stadium
May 20th Belgrade, Serbia, USCE Park
May 21st Zagreb, Croatia, Arena


Lala
14/05/2009 18:12
Pire mia grami parapano kie kokalose prin vgi stin pista megaloni kie andoxies tou miononte den ta ipologise sosta.
Milkovic
14/05/2009 17:38
Derech Mode, Deep Purple, Cure, Iron Maiden... teliomenoi. Papoudes. Koitane na vgaloun kana fragko sthn suntaxh.
Aduan
14/05/2009 16:14
@ dm live

Ακομα πιο εκπληκτικοι ηταν στο κλειστο του Ο.Α.Κ.Α φιλε μου, και βεβαιως ηταν και το 2007.....απλα η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ο κλειστος χωρος τους ταιριαζει περισσοτερο γιατι εχουν ηλεκτρονικο ηχο και ενα κλειστος χωρος δινει αλλη αισθηση και ακουστικη.
Συμφωνω μαζι σου οτι δεν εχουν καμια αναγκη να κανουν αρπαχτη ειδικα μαλιστα οταν εχουν ενα πολυ καλο fun club εδω στην Ελλαδα.
Αλλα θα διαφωνησω μαζι σου για το ποιο αλλο μεγαλο συγκροτημα εχει ερθει στην Ελλαδα τοσες φορες.
Εχω φιλε μου να σου αναφερω ενδεικτικα τους SCORPIONS ( απο το χωρο του hard rock) τους DEEP PURPLE (Απο το χωρο του κλασικου και αξεπεραστου -για μενα προσωπικα - ροκ) τους IRON MAIDEN (απο τον χωρο του Heavy Metal) και τους CURE που εχουν ερθει περισσοτερες φορες απο τους DEPECHE MODE.
Μπορει να εχουν μεγαλωσει ( Ειδικα τα μελη των 2 πρωτων), μπορει να μην βγαζουν συχνα εως καθολου δισκους καποιοι απο αυτους, αλλα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ συγκροτηματα με μεγαλη μουσικη ιστορια και εχουν γραψει κορυφαια και διαχρονικα τραγουδια.
Επισης μπορω να σου αναφερω τους ROBERT PLANT και IAN GILLAN που εχουν ερθει επισης περισσοτερες φορες απο του DEPECHE MODE. Και ειδικα αυτοι οι δυο ειναι πολυ πιο τεραστιοι απο τους DEPECHE σαν μουσικη ιστορια και κληρονομια. Βεβαιως θα προσθεσω εδω οτι ανηκουν σε διαφορετικους μουσικους χωρους οι μεν και οι δε, και ο καθενας στο χωρο ΣΑΦΩΣ και ειναι κορυφη, απλα στα γραφω αυτα για να σου θυμισω οτι υπαρχουν κι'' αλλοι μεγαλοι καλλιτεχνες και μπαντες που εχουν τιμησει πολλες φορες τη χωρα μας.
Οσον αφορα τις συναυλιες στην Ελλαδα, θελω να πω ενα πραγμα :
Χωροι υπαρχουν, χωροι μπορουν να δημιουργηθουν, και σωστα οργανωμενες συναυλιες καλλιστα θα μπορουσαν να γινουν....ΑΝ ο εκαστοτε Ελληνας διοργανωτης δεν ηταν της αρπαχτης, ΑΝ καποιοι τυπου DIDI ΔΕΝ μονοπωλουσαν τα συναυλιακα δρωμενα - με τις ευλογιες μας και τα λεφτα μας - ΑΝ το Ελληνικο μουσικο κοινο μπουκοταριζε οποια διοργανωτρια εταιρεια τον κοροιδευε , ΑΝ το Ελληνικο μουσικο κοινο εκανε την καρδια του πετρα και δεν πληρωνε τα εισιτηρια στις τρελες τιμες που τα βαζουν........
Το εγραψα και χθες, οι αλλαγες γινονται μονο με κοινη συνειδηση και συλλογικη δραση.
Κοινη συνειδηση θεωρω οτι υπαρχει γιατι ολοι μας αναγνωριζουμε και τις υψηλες τιμες των εισιτηριων και την ανυπαρκτη παροχη σωστων υπηρεσιων απο καποιες διοργανωτριες εταιρειες, και την ανεπαρκεια και ακαταληλοτητα καποιων συναυλιακων χωρων. Δεν απομενει λοιπον παρα να κινηθουμε ομαδικα και να ΜΗΝ καταδεχτουμε ν'' αγοραζουμε εισιτηρια με τετοιο κοστος, και να ΜΗΝ παραστουμε στους συγκεκριμενους συναυλιακους χωρους που μας ταλαιπωρουν !!!
ΑΝ ΔΕΝ κινηθουμε και κινητοποιηθουμε ΟΛΟΙ μαζι, μια ζωη θα μας εκμεταλευονται, θα μας κοροιδευουν και θα μας τρωνε τα λεφτα διοργανωτριες εταιρειες τυπου DIDI και κατι EJECT FESTIVAL.
Φιλικα
no worries
14/05/2009 12:49
προς dmlive: Μόνη μου διαφωνία μαζί σου είναι όταν λες ποιό άλλο τόσο μεγάλο συγκρότημα έχει έρθει τόσες φορές. Υπάρχουν και άλλα μεγάλα συγκροτήματα και καλλιτέχνες που τιμούν την Ελλάδα συνεχώς και παίζουν και περισσότερο από 2 ώρες (όχι μόνο σχεδόν). Βρήκα πάντως το σχόλιο σου για τους συναυλιακούς μας χώρους πολύ επιτυχημένο. :)
t
14/05/2009 10:56
Kala re paidia ,o ka8e m... grafei oti 8elei! sas eixa kai gia sobarh efimerida
AFOD
14/05/2009 10:12
EUXOMAI MESA APO THN MAYRH SIXAMENH KARDIA MOU,,NA PE8ANEI APO OVER DOSE!!!!!!! OPWS PE8ANA K EGW,,,KAI TOSOI ALLOI FILOI MOU K AGNWSTOI MOU... KI H ZWH SYNEXIZETAI.....K XWRIS TON RODELA GAHAM...
GFB
14/05/2009 09:52
PATE NA AGORASETE TO NEO CD,TWN DEPECHE,,OPOTE KI AN VGEI AYTO, TOU AGAPIMENOU SAS GAY....OUST!!!!!! GAHAM K AIDIES....ENAS PALIO RODELAS EINAI ME BA8Y LARRYGI..POU DEN KSEREI POTE NA STAMATAEI NA "PINEI"...
τσελιγγερ
13/05/2009 19:41
ρε σεις παρτε το επι τελους ειδηση.ειμαστε λαος για φτυσιμο.και οταν δεν βρισκεται ναμας φτυσει κανεις, τοτε στρεφουμε την κεφαλη στον ουρανο και ριχνουμε ροχαλες στη μαπα μας. ουστ να μου χαθουμε που θελουμε και ντιπες μοντ λες και δεν μας κανει το κλαρινο του σαλεα η οι αριες του μετζελοπουλου η οι αμανεδες του μουφλουζελη. ομως ο καιρος γαρ εγγυς και οσονουπω ερχονται οι ελ και τοτε θα δουμε να μπανει φρενο στην κυριαρχια των αγγλοσαξωνων.
idem
13/05/2009 18:32
Τι έγινε με αυτούς που έκαψαν την Αθήνα ; Πήγαν ή δεν πήγαν στη συναυλία ; Εγώ λέω ότι πήγαν και από το θυμό τους, που δεν "στανιάρανε", αύριο θα κάψουν δυο-τρεις τράπεζες.
ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
13/05/2009 17:06
Παιδιά όσοι από εσάς πήρατε εισιτήρια για την συναυλία ένα τρόπο έχετε μόνο για να μάθετε αν ευσταθεί η δικαιολογία περί αδιαθεσίας του τραγουδιστή, ο οποίος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο: Αύριο Πέμπτη έχουν προγραμματισμένη συναυλία στην Κωνσταντινούπολη της Τουρκίας. Αν αυτή η συναυλία διεξαχθεί κανονικά τότε θα σας έχουν κοροϊδέψει κανονικά και θα πρέπει να απαιτήσετε άμεσα την επιστροφή των χρημάτων σας!! Διότι θα είναι αδύνατο να προλάβει να αναρώσσει τόσο γρήγορα και να εμφανιστεί κανονικά στην Κωνσταντινούπολη.. Μάθετε νέα αύριο για να βγάλετε τα συμπεράσματά σας..
giann
13/05/2009 17:04
Γι αυτο και επειδη σας κοροιδευουν ταδηθεν επαναστατικα ξενοφερτα λαμογια ολοι στον θεο Βασιλη Καρρα.ΕΛΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΡΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
PAP DX
13/05/2009 16:40
@idem
Άμα δε δ''αρέσει φιλαράκι, πήγαινε να σχολιάσεις τη (μη) παραπομπή Παυλίδη
peter punk
13/05/2009 16:19
Πέρα από όλη τη νοοτροπία της αρπαχτής, πώς είναι δυνατό να δίνεται άδεια για συναυλίες σε ένα μέρος που δεν πληροί καμιά προδιαγραφή ασφάλειας. Όταν πρέπει να παρκάρεις στον αυτοκινητόδρομο και να κάνεις σλάλομ επί μία ώρα ανάμεσα σε αυτοκίνητα και διερχόμενες νταλίκες κινδυνεύοντας ανά πάσα στιγμή. Και να έχεις πληρώσει σαν μ...κας ένα πανάκριβο εισιτήριο, για ένα συναυλιακό χώρο που δεν σου εξασφαλίζει ούτε καν ορατότητα.
idem
13/05/2009 16:12
Πρώτο θέμα σε αναγνωσιμότητα και ... σχολιασιμότητα η αναβολή της συναυλίας των Depeche Mode και λίγο παρακάτω τα γιουροβιζιονικά. Θαυμάσια ! Πάμε πολύ καλά !!
Prince Miskin
13/05/2009 15:47
Είναι, λίγο(;), αντιφατικό να κράζουμε τον καλλιτέχνη για τον εθισμό του σε ουσίες με αφορμή την αντιεπαγγελματική του συμπεριφορά, όταν αυτός ο εθισμός ενισχύει την κόντρα στο ρεύμα εικόνα που μας οδήγησε σε αυτον. Αν ο , εκάστοτε, Gahan ήτανε το αγαπημένο παιδί της μαμάς, δεν κάπνιζε, δεν "έπινε", κοιμότανε στις 21:00 και ξυπνούσε στις 05:00 ξεκινώντας τη μέρα του με τζόκινγκ και χυμο φρούτων, ακόμα κι αν "έγραφε" τα ίδια ακριβώς τραγούδια θα ήτανε πολύ λιγότερο δημοφιλής, τουλάχιστον στον κύκλο των σημερινών οπαδών του. Ο εθισμός δεν εξαφανίζεται πατώντας ένα διακόπτη, λίγο πριν τις επαγγελματικές υποχρεώσεις. Η αναβολή συναυλιών ροκ συγκροτημάτων (ή σόλο καλλιτεχνών) λίγο πριν την έναρξη, ή η διακοπή κατά τη διάρκεια της δεν αποτελεί σπάνιο φαινόμενο. Ιδίως για όσους από εμάς παρακολουθούν την ελληνική ροκ σκηνή...Παυλίδη αθάνατε... :) Όσο για την επιλογή να παρακολουθήσεις μια συγκεκριμένη συναυλία είναι καθόλα προσωπική, κι ως εκ τούτου το να βρίζεις θεούς και δαίμονες αν κάτι πάει στραβά δεν ωφελεί. Προσωπικά, έχοντας επισκεφθεί τρεις φορές το Terra Vibe αποφάσισα ότι δε θα παρακολουθούσα ξανά συναυλία στο συγκεκριμένο συναυλιακό χώρο, διότι η όλη ταλαιπωρία (σε συνδυασμό με το συνολικό κόστος) θεωρώ ότι δεν αξίζει τον κόπο.Ίσως να οφείλεται και στην ηλικία μου (δεν είμαι πλέον ούτε έφηβος ούτε φοιτητής)... Όσο για την απαράδεκτη Didi, αφού σας χαλάει τόσο γιατί συνεχίζετε να την χρηματοδοτείτε παρακολουθώντας τις εκδηλώσεις της; Να είστε όλοι καλά.
hant chant
13/05/2009 15:28
Αυτοκίνητα ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΑ στην Εθνική οδό...
Ανθρωποι που ήταν ατελείωτες ώρες στο αυτοκίνητο περνούσαν ΠΕΖΟΙ την εθνική οδό...
Παρκαρισμένα αυτοκίνητα μέσα στα σκοτάδια με ανθρώπους να περπατούν δίπλα τους και να κινδυνεύουν να τους χτυπήσουν διερχόμενα αυτοκίνητα...
Τροχαία που δεν ήξερε που να στείλει τον κόσμο...
Για όλα αυτά όλοι μας πληρώσαμε 60, 80 & 100€, μπράβο στην DIDI music που έχει κατορθώσει να βρίσκει 30.000 κοροϊδα να πληρώσουν αυτά τα χρήματα και πάλι μπράβο της όπου έχει καταφέρει να "τρέχει" τόσο κόσμο 40χλμ έξω από την Αθήνα ένω υπάρχουν τόσοι χώροι (με πρόσβαση) ετοιμάστηκαν για τις ανάγκες των ολυμπιακών αγώνων.
μάλλον θα πρέπει να τρέχουμε σε κάποιες άλλες ευρωπαϊκες χώρες, όπως τη Τουρκια, για να δούμε πραγματικά events!!!
V.
13/05/2009 15:22
Ti ta lete edw re paidia? Ainte sto sait tis etairias me to kalo mpas kai parete ta lefta sas pisw.

Mallon pigan gia to "eykolo xrima" xwris na exoun ksodepsei draxmi gia ypodomes - proswpiko klp, alla tin patisan, tous etyxe to apropto kai toys vlepw na to kleinoyne to magazi.
tasos katevenidis
13/05/2009 15:06
den kserw an einai alitheia ayto pou mou eipan .exei ellinida gomena o typos?ton paratise i tipissa k efige k aytos egine ntirla!to oti egine ntirla einai standar to paraskinio me tin gomena den kserw.anamoni mpas k ksenerwsei!!!
PAP DX
13/05/2009 14:38
Μόλις βγήκε η ανακοίνωση που αναφέρει ότι ΔΕΝ θα γίνει σήμερα γιατί δεν το επιτρέπει ο γιατρός. Αν όμως παίξουν τη Πέμπτη στη Κωνσταντινούπολη θα είναι το λιγότερο ύποπτο. Το θέμα είναι ότι οι Ντιντήδες μας λένε να κρατήσουμε τα εισητήρια για μελλοντική ημερομηνία. Το μόνο που δεν μας λένε είναι ότι ΔΕΝ υπάρχουν διαθέσιμες ημερομηνίες αν κοιτάξει κανείς το πρόγραμμα της περιοδείας. Τα λεφτά μας θα τα πάρουμε μόνοι αν υπάρξει οριστική ακύρωση, λένε.
JIM MX5
13/05/2009 14:34
Ante geia re DIDIDES...Kleiste to magazi re lamogiaaaaaa!!
G.Kara
13/05/2009 14:29
Parte to apofash.Mono sthn Elllada ginontai afta!Th kinhsh htan afth?Pou eiani ta metra pou perimena gia estw deka xiliades aftokinhta?Pia parking re karagiozakia?Ti sas ftene oi neoi?Lamogia!Arpaxth etsi?Mhn paei kaneis pali ekei se afto to meros.Na pane ekei oi idioi na kourevoun to gazon kai na vroune alla kopadia apo provata!
panos
13/05/2009 14:29
a!k kati alo!!!ute kan agorasa isitirio......k ute kan plirono gia ta live......den ime karmiris ala se kathe ilithia DIDI de xarizw.........re ola tzaba!k fisika de katevika xtes...araxtos sto closer me biritsa!
panos
13/05/2009 14:17
kala o nektarios prepi na ine k poli M*****S! re aderfe respect sti preza;;;as kani kamia sokolata prin to live mono!! k epoxes gia na xarizume europula se m*****s diorganotes de pezun!!! telospadwn auti DIDI giati de klini ....alios tha tin klisume emis ..re oust asxeti to pezun k diorganotes.ali fora sta kefalia tus tha kat*rw pu den exun tualetes!
ELIASTHEOD
13/05/2009 14:15
EXW AKOYSEI POLLA SXOLIA KAI EXW DIAVASEI ALLA TOSA..LENE GIA NARKWTIKA, OTI O GAHAN KATEREYSE YPERVOLIKH DOSH KAI ALLA WRAIA...EYTYXWS SYNERGAZOMAI ME ETAIRIA POU EKANE STO STHSIMO (HXEIA ETC..) KAI KSERW TA GEGONOTA AKRIVWS APO MESA..O ANTHRWPOS EPATHE ODWS GASTREDERITIDA PITHANON APO KATI POU BOREI NA TON PEIRAKSE STO ISRAEL PROXTHES. 1 WRA PRIN THN SYNAYLIA EDINE AYTOGRAFA SE FANS ALLA KAI PALI DEN EDEIXNE KALA. TO ASTHENOFORO TON PHRE STIS 9:05 5 MINS DHL PRIN ANAKOINWTHEI EXW GNWSTO MOU POU TON EIDE NA BAINEI STO ASTHENOFORO!!!! ME LIGA LOGIA HTAN MEGALH ATYXIA KAI GIA THN BAND ALLA KAI GIA EMAS FYSIKA POU YPOSTHKAME GIA ALLH MIA FORA AYTH THN TALAIPWRIA! H DIDI DEN EIXE KAI POLLA POU BOROYSE NA KANEI (PERA APO THN GENIKH ATHLIOTHTA THS METAVASHS STO TERRA VIBE POU VEVAIA EINAI MIA ALLH TERASTIA SYZHTHSH!!). EGW SAN MEGALOS FAN TOYS ELPIZW O DAVID NA GINEI KALA SYDOMA KAI NA TOYS DOUME LIVE AMESA!! PARAKALW AN KAPOIOS GNWRIZEI KATI ALLO KAI BOREI NA AMFISVHTHSEI TA LEGOMENA MOU NA TO KANEI!!!
VALK
13/05/2009 14:13
ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΟΗΤΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ Η ΚΑ ΝΤΙΝΤΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΘΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΙΔΕΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΖΩΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΡΑΧΜΗ ΠΙΣΩ.
Shadowcaster
13/05/2009 14:10
www.didimusic.gr/main.html 210 8820426, γενικός Διευθ.Νίκος Λιώρης.
DiscoBoy
13/05/2009 14:08
Epihkos aparadekta htan ola.H Didi kai oloi aftoi exoun idea pws ginontai oi synavlies sto ekswteriko??Kseroun ti shmenei akroathrio?Ta mavra tous ta xalia kseroun. Re megale dinw 60-80-100 gam... evroulakia kai kanw ateleiowtes wres mesa sto aftokinhto,trww th skonh,perpataw mish wra gia na mpw mesa se ena ateleiowto xamo,adianorganosia se olo ths to megaleio.Ase pou gia na vgeis meta eixe mono mia eksodo gia 10ades xiliades kosmo.Re oust apo edw.Teras vibe kalytera na to lene.!!!Kai ti na doume re shmera?Fenete oti h leksi epaggelamtismos apo tous diorganwtes einai mia leksi grammenh apo xioni!
Mas Kapsis
13/05/2009 14:05
re paidia kala ola auta pou lete ego opos kai na exei me to pou akousa 60-80-100 eipa den pao einai thema arxwn alla ena pragma prepei na kanete vreite tous <[didi music]> kai kafte tous ta amaksia tous ta spitia tous kafte tous
1&1=2
13/05/2009 13:45
@vivi 13/5/2009 10:46, KAΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΚΟΠΕΛΙΑ!

ΤΡΑΒΑ ΣΤΗ ΚΩΝ/ΠΟΛΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!!

ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΗ ΜΑΝΤΙΛΑ ΣΟΥ ΒΕΒΑΙΑ...

ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ ΒΛΑΧΑΔΕΡΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΤΥΣΑΡΟΥΧΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΥ-ΡΩ-ΔΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΚΟΠΜΠΛΕΞΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΣΟΥ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΤΡΑ ΑΝ ΕΠΑΙΖΑΝ GLASTONBURY ΘΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΛΙΩΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ???
Stab
13/05/2009 13:44
An kanete enan kopo na mpeite sthn official selida twn DM, 8a deite oti to live sthn A8hna exafanisthke dia magias.... Mia lexh mono . NTROPH.
RENE
13/05/2009 13:09
ΑΠΟΡΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ. ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ. ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΤΆΛΑΙΠΩΡΙΑ. ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ !!!
ΓΙΑΝΝΗΣ Β
13/05/2009 13:05
ΑΡΟΝ ΑΡΟΝ ΣΤΑΥΡΩΣΟΝ ΑΥΤΟΝ !!!

ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΚΑΤΑΔΙΚΗ... ΟΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΙΔΕΣ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ...
anne
13/05/2009 13:05
συμφωνω οτι ειναι μεγαλο συγκροτημα και κανουν καλες συναυλιες..και όπως ανεφερε καποιος απο τους προλαλησαντες..τιμουν την ελλαδα..για το λογο ότι και εμεις κανουμε το ιδιο. στον κυριως συναυλιακο χωρο δεν επεφτε καρφιτσα και στα vip υπηρχε κοσμος..απλα δειγματα οτι ο κοσμος εδω τους λατρευει. Επομενως, θα επρεπε να ειχαν προσεξει λιγο περισσοτερο η διοργανωτρια εταιρεια και ο ατζεντης για να μην συμβει οτι συνεβη σε ενα κοινο 30000 ατομων.. ..και οταν επιθυμουμε να κατακρινουμε ας το κανουμε ορθα.. ας τα "χωνουμε" και λιγο στον Gahanκαι οχι σε οσους δεν φερουν ευθυνη για οτι συνεβη...ατομα που κοβουν εισητηρια, που φυλανε το χωρο κτλ..δεν ειναι αυτοι οι διοργανωτες!! απλοι υπαλληλοι ειναι! και εγω ημουν εκει με εισητηριο και οσο εκνευριστηκα με την ακυρωση αλλο τοσο εκνευριστηκα με τους παρεβρισκομενους που ξεσπασαν σε λαθος κατευθυνση ..και δεν εννοω τα video wall αλλα τα ατομα που εκοβαν εισητηρια, securiy κλπ..ας εχουμε και λιγο κριση ο Dave τα εκανε θαλασσα και ο εννοων νοειτο!! Δεν ειναι και οτι καλυτερο μετα απο οτι συνεβη να βλεπεις και καποιους να παιζουν ξυλο μπροστα σου
george
13/05/2009 12:53
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΕΠΑΘΕ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ..
Ο ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΤΟ ΛΕΕΙ, "ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ"
ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΙΝΟΥ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ FAN ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ...ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ...ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΤΑ 60 ΔΕΝ ΤΑ ΧΑΜΕ ΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΗ.
ΑΠΛΑ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ.
ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΠΕΤΑΞΑΜΕ..
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΣ ΜΗ ΓΙΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΣΟΥΗΔΙΑ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΟΛΟΤΟΦ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΕΠΡΕΠΕ
ΑΥΤΑ
adri
13/05/2009 12:53
8a eprepe na eixan mia Madonna gia kavaga!krima..antiepaggelmatiko!
Sofia s.
13/05/2009 12:52
Den tha mpo ston kopo na diafoniso me kanenan apo esas, oloi dikio exoun. Stin diki mas periptosi omos : eisitiria den eixame, noris den ksekinisame, stin kinisi pesame, alla oxi trela pragmata (mallon giati den exoume suni8isei na griniazoume, kai exoume apleti upomoni..). To amaksi den prolavame na to parkaroume, giati ma8ame ta nea noris kai eimastan apo tous protous pou fugame. i kalyteri 8esi parking omos pou mporousame na diekdikisoume itan 3 xiliometra makria, kai den 8a me xalage ka8olou na perpatiso kai na xaso ti mesimeriani pitsa. To kalutero apo ola itan oti sta diodia sunantisame kiallous san k emas me upomoni, kefi k xara. As diekdikisete oloi piso ta xrimata sas, den egine kai tipota, talaipori8ikame, ta ipiame sto dromo xalara me tous kollitous me terma depeche sto radiofono, fagame vromiko kai vgalame tin upoloipi nyxta sto wc, alla gnorisame kai to sunodigo tou apenanti opel, otan ton sunantisame, meta tin akurosi, sto gazi...
george
13/05/2009 12:23
σιγα μην ειχε ίωση, κατι άλλαο θα "ήπιε" και τον πείραξε. Ετσι κι αλλιώς δεν μου αρέσουν καθόλου....
wrong country for gig going
13/05/2009 12:14
eseis ftaite pou pate se ellinika live! oi times twn eisitirivn einai sketi aisxrokerdia kai oi xwroi kai i organwsi katw tou metriou! kalitera na mazeuete lefta kai na tin kanete gia ta festival tis eurwpis einai standard pio oikonomika,arketa pia emeis tous dinoume xwro kai ta kanoun se olous tous tomeis
X
13/05/2009 12:06
Kati akoustike pws synevei kapio " atyxima" me ena mpoukali kai pws den prokeitai gia adiathesia. Exei akousei kati kanenas?
AliCE G
13/05/2009 12:00
Paidia kalhmera!!!xtes htan hmun k gw sth malakasa!strimwxthka anamesa s ekatontades xiliades kosmo g na apolausw(g prwth fora live)tus agaphtous depeche!!!!!!einai krima pragmatika p d bghkan!!!!enas filos p einai as to poume mesa sta kolpa (dn htan mazi mas malakasa omws)mas eixe enhmerwsei mesw graptou mhnumatos ap tis 8.30 wra oti h sunaulia AKURWTHIKE!!! omws epeidh dn eixame shma, to labame 2 wres argotera stis 10.38 g na eimai pio akribhs!!ara nai !!pisteuw oti ekanan aplws mia arpaxth!!aa kai kati teleutaio p ma8ame ap th diorganwtria etaireia o gahan eixe piei tn pato tou!!!!!!!!isws apla na lipo8umise!!!!who knows..
CATHERINE X
13/05/2009 11:58
ΜΠΟΡΕΙ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΑΡΓΑ , ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΙΩΣΗ.....ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΕΛΗΝΕΚΟΥΣ. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ,ΥΠΟΧΡΕΩΘΗΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ,ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΞΕΝΕΡΩΣΑ. ΚΡΙΜΑ... ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ.
kk
13/05/2009 11:56
an eprokeito gia kapoia iosi tha to ikseran poly pio noris kai tha mas eixan enhmerwsei. kati to toso ksafniko dynato coctail mou fainetai! se kathe periptwsi den nomizw na ginei shmera i sinaulia. gia na min vgei einai sovaro kai kati sovaro den ksepernetai se mia mera...
Αμαλία Νομικού
13/05/2009 11:54
1,5 ώρα για να πάμε... 4,5 ώρες να περιμένουμε, 4 ώρες για να γυρίσουμε πίσω.. 300,00 ευρώ χαμένα .... Πήρα μαζί μου και τα παιδιά μου 13 και 12 χρόνων αντίστοιχα για να έχουν την πρώτη τους συναυλιακή εμπειρία με ένα συγκρότημα ποιοτικό και παγκοσμίου φήμης. Δυστυχώς δεν υπολόγισα την ελληνική ανοργανωσιά και τη διάθεση αρπαχτής.. Πουλούσαν εισιτήρια μέχρι τις 21:15 και το ανακοίνωσαν στις 21:30 ενώ είπαν ότι το γνώριζαν από το μεσημέρι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.. Είναι πολύ τυχεροί που η ποιότητα του κόσμου ήταν τέτοια, και δεν κάηκε το Terra Vibe από την οργή 30000 απογοητευμένων & ταλαίπωρων fans.... Tι να πει κανείς.. Το να αρρωστήσει κάποιος είναι λογικό και αποδεκτό, το να φερθούν έτσι στο κοινό του είναι αντιεπαγγελματικό και "ελληναράδικο" ειδικά όταν γνωρίζουν ότι ο συναυλιακός τους χώρος είναι για πέταμα και δεν πληρεί τις προϋποθέσεις για γρήγορο άδειασμα. Ευτυχώς αποφεύχθηκαν τα χειρότερα, εκεί που ο κόσμος έσπρωχνε και οι διοργανωτές ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΛΗ, ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΑΦΗΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΝΤΙΝΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ, για να αφήνουν το πλήθος να φεύγει ανεμπόδιστα... Δεν συζητάμε βέβαια για τα parking και το μποτιλιάρισμα στην αποχώρηση.. ΝΤΡΟΠΗ... ;((((((
oikonomakou xristiana
13/05/2009 11:43
Ρε παιδια μην τρελαινόμαστε, ο κάθε άνθρωπος μπορει να αρρωστήσει.Τι θα του πεις οχι εγώ τα έσκασα τράβα στη σκηνή κι ας πεθαίνεις;Και πού θα ήταν ο επαγγελματισμός τότε αν έβγαινε μεν αλλά ήταν χάλια;

Εμένα αυτο που με χάλασε απίστευτα είναι οτι δεν το είπανε απο νωρίς παρα αφήσανε τον κόσμο να έρχεται μέχρι τελευταία στιγμή με αποτέλεσμα αυτήν την απίστευτη ταλαιπωρία που περάσαμε όλοι μας..Και εκεί γίνομαι καχύποπτη για την για την "υπέροχη" Didi... που άσχετο αλλά τόσα χρόνια τον έχει τον χώρο και τους μόνους χώρους που έχει φτιάξει είναι τα περίπτερα που πας να τα ακουμπήσεις για ποτα και φαγητά.. τουαλέτες ή πάρκινγκ του προκόπη δεν μπορόυν να φτιάξουν...

Ελπίζω τέλος ο άνθρωπος να είναι καλά και να μην έχει κάτι πολύ σοβαρό.
TINGERBEL EXAGRIWMENH
13/05/2009 11:27
ΟΚ ΣΕΒΑΣΤΟ "ΑΡΡΩΣΤΗΣΕ"...
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ Η ΟΧΙ ΧΩΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ?. . ΣΕ ΚΑΜΙΑ!!!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΤΙΣ 9:30 ΟΤΙ ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ Κ ΕΙΔΩΜΕΝ.. ΕΛΕΟΣ!!!ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ...
giggs
13/05/2009 11:09
Aπαράδεκτοι οι διοργανωτές, ειδικά όταν μιλάμε για τέτοιες τιμές εισητηρίων.(απαράδεκτα εθισμένος και ο Gahan στην πρέζα).
Αναφορικά με τις τιμές των εισητηρίων ενημερώνω πως στην συναυλία την επόμενη εβδομάδα στην γειτονική Σόφια ξεκινάνε από 23 Euro!!
Τα συμπεράσματα δικά σας..
Fuser
13/05/2009 11:01
2005 h 2006 phra adeia 3 meres apo tin kalokairini mou doulia gia na do tous amimitous (opos apodeixthike ek ton ysteron) WHITE STRIPES.....epaixan 10 lepta kai sikothikan kai efygan giati leei "fysage" kai itan epikindina stin skhnh!!!!! kai ipirxan logoi "asfaleias" ton texnikon tous klp klp ....... APARADEKTOI.......... PS: oso eida ego ta lefta tou eisitiriou mou piso that ta doun kai oi fans ton DM.......... Re OUST.........ola tsampa apo to net kai as lene oti theloun!!!!!
Atalanta(i)!
13/05/2009 10:55
Ena megalo aisxos! Den sevasthkan tipota kai kanenan apo emas.Ta lefta tou kosmaki trwne.Mas feronte san ta provata.Prepei na ksipnisoume epitelous.Ti krivete pisw apo olo afto to theatro?Giati afth h talepwria?Pou einai oi egatastaseis? to support gia to traffic? H antimetopish gia anthrwpous pou exoun ena A ypovathro sth music? Pose wres anamonois sta amaksia?Poso perpathma akoma tha prepei na kanoume kai na dinoume ta 60 evroulakia?e???
Νεκτάριος
13/05/2009 10:53
Να επιστρέψουν τα λεφτά μας πίσω και σκασίλα μου αν θα κάνουν σήμερα την συναυλία... εγώ χθες γούσταρα να κάνω φάση και σήμερα ξενέρωσα. Ελπίζω τουλάχιστον τα λεφτά που "τσίμπησαν" να τους παρέχουν από εδώ και στο εξής "καλύτερης ποιότητας ιατροφαρμακευτικά προϊόντα". ;)
vivi
13/05/2009 10:46
Είστε όλοι κλασσικοί έλληνες γκρινιάρηδες. Τα μόνο που σας ενδιαφέρει είναι τα λεφτά. Αφού ξέρετε οτι θα τα πάρετε πίσω αν δεν γίνει η συναυλία!!!!! Εκτός και αν είστε τόσο βλαμένοι...
Πάω Κωσταντινούπολη να τους δω... νομίζω οτι ακόμη και οι Τούρκοι είναι λιγότερο μαλάκες απο σας..... depeche mode respect!!!!!!!!
Maria
13/05/2009 10:27
Ta lefta mou pisooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gia na min po gia ta ipoloipa pou den plironontai, adeia apo ti douleia, 400km bentzini, eknevrismos, kourari!!! Adiaforo giati arostise, pou einai, an einai kala kai enoite an tha ksanaginei i sinablia...
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Π.
13/05/2009 09:59
@ΜΙΚΕ KAR ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΡΟΜΠΑ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΩ ΜΠΑΝΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΞΑΡΓΥΡΩΘΟΥΝ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΨΕ, ΚΑΙ ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ ΤΗΝ ΝΤΙΝΤΙ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΝΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ Η ΟΧΙ ΤΟ DOWNLOADING ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΚΛΟΠΗ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ? ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΝΤΙΝΤΙ ΤΟΥ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΛΟΡΗ ΚΑΙ ΠΟΔΙ ΣΤΙΣ ΑΔΕΡΦΕΣ ΤΟΥΣ DEPECHE MODE
κατερινα
13/05/2009 09:41
Ήμουν κι εγώ εκεί.... Δεν πιστεύω ότι ήταν ψέμα ή δικαιολογία η ασθένεια, έχω ξαναπάει σε συναυλία των Depeche και είναι ΑΨΟΓΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ! Πολύ απλά, εάν οι διοργανωτές ΔΕΝ επιστρέψουν τα χρήματά μου (80 ευρώ!!!) να ξέρουν ότι δεν το χω σε τίποτα να ΜΗΝ ξαναπατήσω σε συναυλία που διοργανώνουν.... Με μια φτηνή πτήση απολαμβάνω το συγκρότημά μου σε άλλη χώρα όπου θα είναι και φτηνότερα τα εισιτήρια!!!
Mike Kar
13/05/2009 09:29
ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΤΕΣΙΝΗ ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ ΤΩΝ DEPECHE MODE. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΘΩ ΣΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΗΡΑ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΩΡΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΠΕΡΙΠΟΥ ΩΡΕΣ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΡΙΜΩΓΜΑΤΟΣ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ!!!!! ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ.......ΔΕΝ ΠΑΙΖΑΝΕ ΣΕ 100 ΑΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΣΕ 30000 ΚΟΣΜΟ....ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΧΑΛΑΛΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ.ΜΕ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΥΡΙΟΙ??? ΜΗΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ,ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ....ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ???? ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ.ΑΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΑΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ 120 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΧΑΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ DEPECHE MODE.
ACDC maniac
13/05/2009 09:04
ama ginei auto stous ACDC.... to OAKA me apla logia tha katedabistei....filakia
ben
13/05/2009 08:51
διαβασα τα σχόλιά σας και έχω να αναφέρω τα εξής:
αν συντρέχουν λόγοι υγείας -κάτι που μπορεί να συμβεί στο καθένα μας- φυσικά λογικό και επόμενο να υπάρξει αναβολή ίσως και ακύρωση της συναυλίας. και εκτιμώ οτι όλοι ευχόμαστε περαστικά! εντούτοις κατα τη ταπεινή μου γνώμη το εισιτήριο ήταν αρκούντως ακριβό. και νομίζω οτι σε ένα συναυλιακό χώρο που λειτουργεί τόσα χρόνια θα έπρεπε τουλάχιστον να έχουν κατασκευάσει τουαλέτες και θέσεις στάθμευσεις για την εκλεκτή πελατεία τους (που άλλωστε απο αυτή ζούν) για να μη αναφερθώ σε διαπλάτυνση των παρακείμενων οδών σε συνεννόηση με τις δημοτικές και αστυνομικές ή τις όποιες τυχόν εμπλεκόμενες αρχές. ψιλά γραμματα ε? εν γένει ποτέ δε μου άρεσε ο τσαμπουκάς και η έκδηλη εξουσιολαγνία των φουκωτών security ακόμα ίσως και το ύφος των εργαζόμενων στα ταμεία εντευκτήρια και λοιπά καταστήματα εντός του συναυλιακού χώρου. τέλος απο ότι διάβασα η διοργανώτρια εταιρεία ήταν ενήμερη για την αιφνίδια αδιαθεσία του καλλιτεχνη απο την 7η μεσημβρινή ακόμα. προσωπικά κατέφθασα γύρω στις 21:05 μετα απο 25'' περπάτημα. κατα τη διαδρομη είδα ενα ελικόπτερο να ίπταται με κατεύθυνση προς Αθήνα και μου έκανε εντύπωση γιατι δεν θεωρησα οτι υπήρχε λόγος να πετάει ελικόπτερο της αστυνομίας χωρις να το κρίνω απίθανο βέβαια. εικάζω όμως οτι πολύ πιθανον να τον μετεφεραν με ελικοπτερο στο νοσοκομείο. και αναρωτιέμαι γιατί μας εκοψαν εισιτήρια στις 21:15. δεν είναι αυτο κραυγαλέα περιπτωση απάτης και πολύ προκλητική? και ακόμα κι αν γίνει σήμερα η συναυλία τι γίνεται με αυτούς που πήραν άδεια απο τη δουλειά τους εχθές και δεν μπορουν να πράξουν το ίδιο σήμερα ή οποια άλλη μέρα μεταφερθεί? ή με αυτούς που ήλθαν απο επαρχία? δεν πρέπει να αποζημιωθούν -όπως και όλοι βέβαια- πλέον της τιμης του εισιτηρίου και για το χαμένο χρόνο κόπο και περιτα έξοδα? αν υπερχρεωνόντουσαν μια δυο φορές νομιζω θα γίνονταν πιο προσεκτικοί
α και ας μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα περι ναρκωτικών και γενικά. αν και το θεωρώ πολύ πιθανο. μας ''''πακέτωσε΄΄ και το θεωρώ άκρως αντιεπαγγελματικο αλλα τουλάχιστον ας αποζημιωθούμε

ευχαριστώ
Pka
13/05/2009 08:46
απαράδεκτη η Didi ... Αν ήταν πράγματι ασθένεια, δεν λες ΙΣΩΣ γίνει αύριο η συναυλία ... Μέχρι τελευταία στιγμή μας είχαν να περιμένουμε .. Εμ βέβαια, μια χαρά πούλησαν τα περίπτερα εκεί μέσα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Π.
13/05/2009 08:43
ΑΝ ΕΠΑΙΖΑΝ ΚΑΛΕΣ ΠΡΕΖΕΣ ΣΤΗΝ ΜΑΛΑΚΑΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΥΤΟ. ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ!! ;)
kaliostro
13/05/2009 08:43
Toylaxiston den sebastikate tis megalyteres ilikies pou ehoun ena epipedo......krima.....As elpisoume stous ACDC na min exoume ta idia
dm live
13/05/2009 08:39
Eixan ksanrthei tin 1h Augogustou tou 2007 ksana kai itan ekpliktiktoi...diafwnw oti kanoun arpaxti...einai terastio sygkrotima kai panta timoun tin Ellada kai erxontai...as min eimaste axaristoi...poio allo toso megalo sygkrotima exei erthei toses fores???kai menoun kai sxedon 2 wres panw stin skini...
Logika pire lathos dosologia...einai gnwsto oti pairnei...kai me auta pou pairnei kamia iwsi den mporei na ton kratisei na min bgei...opote fantazomai oti backstage ta pire kanonika kai tabliastike...kai gia na min bgike mallon tabliastike kanonika...as einai kala kai na to kseperasei giati einai megali morfi...Ta narkwtika itan auta pou tous eixan xwrisei kai prin kapoia xronia...krima...
...Pantws afou egine auto oute simera tha ginei i synaulia kai logika oute oi epomenes gia kapoies meres...alla kai na bgoun simera eimai poly epifylaktikos gi''auto pou tha doume...
Sigoura pantws tha eimai ekei...talaipwria???nai alla ti na kanoume pou den yparxei stin Ellada enas synauliakos xwros tis prokopis...???
Musicboy
13/05/2009 08:18
Ti taleporia tou kosmou den thn skeftikane katholou??Den mporousan na to poune apo nwris??
BASILIOS PIGKOULAS, koureas
13/05/2009 05:13
Dave Gahan is a known heroin addict for many years. He has canceled many concerts before. I am sorry because I was looking forward to this concert.
Σωτηρης
13/05/2009 04:31
Οπα ρε φιλε αμεσως εσυ ποτε δεν εχεις αδιαθετησει - ομεσως οι σφηνες πω πω
Klanidis
13/05/2009 04:03
Άρρωστος ή "Κόκκαλο"....???....by the way : "enjoy the silence"...!!!
KIll DiDi MUSIC
13/05/2009 03:17
Οταν παιρνειις ταριφα απο τον καθενα 60 ευρω οι ξαφνικες αδιαθεσιες η μαλλον καλυτερα overdose δεν επιτρεπονται και ειναι απαραδεκτες. Υπαρχει και κατι που λεγεται συνεπεια και επαγγελματισμος. Οπως και το να βαζεις τις τιμες των εισητηριων στα υψη και να περιμένεις να πουλήσεις και τα τελευταία εξω απο το terra vibe προτου αποφασισεις οτι γεμισε το ταμειο και ανακοινωσεις οτι λογω ξαφνικης αδιαθεσίας ακυρώνεται η συναυλία. Πρεπει όλοι μας σαν κοίνο και καταναλωτές να αρχίσουμε να απαιτούμε μεγαλύτερη συνέπεια και να ζητάμε τα δικαιωματά μας.
dim46
13/05/2009 02:53
ekl*se panw tou o dave REEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Passarakos
13/05/2009 02:15
Akribws! As einai kala alla mas allakse ta fwta... Kai h didi music thelei kleisimo...
John
13/05/2009 01:47
ιωση το λενε τωρα???
Sofia!
13/05/2009 01:32
Εντάξει ρε παιδιά δε χρειάζεται να βγάζουμε από μόνοι μας τέτοιου είδους συμπεράσματα...δεν είναι απίθανο να συνέβη όντως αυτό που ανακοινώθηκε, σε κάθε περίπτωση όμως μεγάλο μερίδιο ευθύνης φέρει η παραγωγή που δεν ενημέρωσε τον κόσμο λιγο πιο νωρίς. Δεν είναι λογικό να αρρώστησε τόσο ξανικά με αποτέλεσμα να ενημερωθεί το κοινο μισή ώρα πριν την προκαθορισμένη εμφάνισή τους.
michael jackson
13/05/2009 01:32
na nai kala o anthrwpos. mprosta stin ygeia de metra tipota.
nikos katsimardos
13/05/2009 00:58
einai teliomeni prezakides pou irthan gia tin arpaxti tous kai emis san ma***es tous ta dosame
dave gahan''s nerves
13/05/2009 00:58
Πλακώθηκε με τη γυναίκα του ο άνθρωπας και είπε να βγει μια βόλτα στα μπαρ της Μαλακάσας να πιεί δυο ποτά...

συναυλία; ποιά συναυλία; αααα κάνουμε και συναυλίες στην Ελλάδα;
ςεερδσδα
13/05/2009 00:39
Ηταν σκαρτος ο "γυψος"....
Vasilis
13/05/2009 00:01
Ακριβώς η σκέψη μου :)
Fotis s
13/05/2009 00:00
Συγνώμη κι όλας αλλά στισ 9.30 ανακοινώθηκε ότι αναβαλετε η συναυλία για αύριο....και μέχρι την τελευταία στιγμή πούλαγαν έξω εισιτήρια....απαράδεκτοι!!!!!!!!!! Απορώ πόσοι θα καταφέρουν ή θα έχουν το κουράγιο να ξαναπάνε αν γίνει αύριο η συναυλία....δεδομένου αρκετός κόσμος είχε έρθει από όλα τα μέρη τησ Ελλάδας!!!!!! οσο για τον Ντέιβιντ Γκάχαν αν μη τι άλλο θα μπορούσε να σεβαστεί το πλήθος του κόσμου που σίγουρα ξεπέρασσε κατά πολύ τις 25.000...!!!!! αίσχος για ακόμη μία φορά....
Lee όπως Bruce Lee