ΑΕΙ - ΤΕΙ: είσοδος από 8.500 μόρια

Πού θα κινηθούν οι βάσεις εισαγωγής- Πάνω από 18.000 για 44 πανεπιστημιακά τμήματα

ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΥ , Χρήστου Κάτσικα , xkatsikas.gr xkatsikas@xkatsikas.gr   | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 11/08/2008 07:00 |
Από 8.500 έως 19.300 μόρια αναμένεται να ανοίξουν φέτος τις εισόδους τους τα πάνω από 460 τμήματα ΑΕΙ- ΤΕΙ στους 90.000 εξετασθέντες των Πανελλαδικών...
Γίνετε Συνδρομητής
matinaki
07/07/2010 19:41
ποσα μορια εχει το τει δημοσιογραφιας στην πατρα και οι τουριστικες επιχειρησεις; και κατι αλλο θα υπαρξουν σχολες απο το δευτερο πεδιο 8εωρητικης κατευθυνσης με 10.000 μορια;
katerina
17/08/2009 02:01
geia sas..me 18311 se poia sxoli tou politexneiou endexetai na peraso?kai se poia poli?
Γιωργος
26/08/2008 13:51
παιδια οτι μασ ελεγε ο γιωργος ειναι μουφεσ.........αδικα τον πιστεψαμε........γιώργο θα επρεπε να ντρεπεσαι.....
γιώργος
26/08/2008 00:40
ελπίζω να περάσεις γαλάτεια και να διαψευστούν τα παπαγαλάκια που προβλέπουν μεγάλη άνοδο στις βάσεις καλή επιτυχία προς όλους τους υποψηφίους αύριο που ευελπιστουν μια θέση στην τριτοβάθμια εκπάδευση
Γαλατεια Συμεωνιδου
25/08/2008 22:23
Με 17791 μορια περναω σε καποιο παιδαγωγικο τμημα ολης της Ελλαδος απο το 2ο πεδιο?
γιώργος
25/08/2008 21:21
τελικά δια΄ψεύστηκα εντελώς ιατρική πάτρας 19050 αθήνας 19302 λάρισας 18982 ιωαννίνων 18960 ΄με πληροφόρησαν προ ολίγου ρωτήστε παιδιά αν και είμαι απογοητευμένος τελείως ουστ φυτά που δηλώσατε πάτρα
λιλη
24/08/2008 13:36
γιωργο ποσο θα παει η νομικη κομμοτηνης?πως εισαι τοσο σιγουρος?ξερεις κατι εκ των εσω?
maria
24/08/2008 12:23
ektimhsh basevn gia istoriko aigaioy
γιώργος
23/08/2008 21:01
τις βάσεις δεν τισ ξέρω μια εκτίμηση κάνω οικνομικό οπά θα εχει οριακή άνοδο 50-100 μόρια
Παναγιώτης Παπουτσής
23/08/2008 18:41
Ρε παιδιά μήπως ξέρετε την ακρυβή ημερομηνία ανακοίνωσεις των βάσεων;
Αλ.
23/08/2008 15:54
Οικονομικών Επιστημών του ΟΠΑ?
anastasia
23/08/2008 12:09
giwrgo kalo tha einai na mhn paizeis me thn agwnia mas..... an exeis ontws tis baseis pes kai se mena an thes gia 10% kthniatrikh ssas kai oikonomiko, tha ektimousa polu mia eilikrinh apanthsh, an den exeis plhsiazei h tetarth etsi kai alliws! kala apotelesmata se olous euxomai..
oδυσέας
23/08/2008 10:48
οι εκτιμήσεις που διάβασα στον ελεύθερο τύπο δεν στέκουν βάση λογικής είναι ξεφτίλα να λένε ότι οι ιατρικές ανεβαίνουν ντροπή τους
εβιτα
22/08/2008 16:56
μαλλον που μας δουλευεις!! την μια γραφεις για νομικη κομοτηνης αλλη βαση και την αλλη διαφορετικη βαση! τι δεν θυμασαι κιολας τις βασεις που επινοεις;;; τεσπα ετσι απο περιεργεια θελω να μου πεις για ιστορικο κομοτηνης και κερκυρας και αφου λες πως ειναι σιγουρες οι πηγες σου θα τις επιβεβαιωσω εγω την τεταρη!!
γιώργος
22/08/2008 16:00
νομική αθήνας 18829 νομικη θράκης 18005 ιστορικό κομοτηνής 14096
γιώργος
22/08/2008 15:47
έχει γίνει τρομερή παρεξήγηση αυτός που υπογράφει γιώργος και λέει οτι η νομικη κομοτηνης θα πάει 18096 μόρια δεν είιναι ο γιώργος ειναι καποιος κακοηθης που εκανε πλακα αν εχει αντερα ας απαντησει αν δε με πιστευετε μπορειτε να το διαπιστωσετε από το γεγονός οτι δε βάζει τόνο στο όνομα του και οτι λεει κομουνης αντι για κομοτηνης εγω ποτε δε κανω τετοια λαθη ντροπή σου εξυπνάκια σε 5 λεπτά σας έρχομαι με απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματα σας
ΔΗΜΑΣ
22/08/2008 15:10
Πού εξαφανίστηκες Γιώργο?
Ελέγχεις ξανά ...... τις Βάσεις μήπως και μας δώσεις καμμιά τρίτη version !!! ???
Μήπως πήγες για μπάνιο ή για διακοπές?
Μηνας
22/08/2008 14:19
Γιώργο, επειδή είναι αλήθεια αυτό που γράφει ο Τίμος,στις 13.49, μήπως πρέπει να ξαναρωτήσουμε? Μήπως ξέρεις.....από δούλεμα???
Αντιγόνη
22/08/2008 14:14
Γιώργο μας δουλεύεις??? Ο άλλος με τη νομική Κομοτηνής σε έκανε τσακωτό.
Δημητρης
22/08/2008 14:10
γιωργο ξερεις από βέσπα?
Δημήτρης
22/08/2008 13:54
Γιώργο,ξέρεις Χημεία Ιωαννίνων και Χημεία Ηρακλείου????
Τιμος
22/08/2008 13:49
Γιώργο, είσαι βέβαιος για τη Νομική Κομοτηνής; Στις 14 του μηνός έγραφες ότι η βάση της είναι 18005 μόρια. Τι έχει αλλάξει στο μεταξύ;
γιωργος
22/08/2008 13:27
νομικη κομουνης 18096, αρχιτεκτονικη 20778 αλλο;;
εβιτα
22/08/2008 13:22
oλο ρωτηστε λες αλλα δεν απαντας πουθενα.. τεσπα ποσο θα παει το ιστορικο κομοτηνης, κερκυρας και η κοινωνιολογια ρεθυμνου;;
Μηνάς
22/08/2008 12:38
Γιώργο, μπορείς να απαντήσεις στο προηγούμενο ερώτημα (χθεσινό) περι 20.422 μορίων και αν αρκούν για κάποια Αρχιτεκτονική?
Τιμος
22/08/2008 12:29
Γιώργο, SOS

Τι λένε οι πληροφορίες σου για τη βάση στη Νομική Κομοτηνής; Με 18117 μόρια περνάω;
Ευχαριστώ.
Τίμος
γιώργος
22/08/2008 12:02
άντε παιδιά ρωτήστε τώρα είχα χτες προβλήματα στο ιντερνετ το έλυσα πριν 20 λεπτά συγγνώμη
Μηνας
22/08/2008 10:56
Γιώργο, που εξαφανίσθηκες? Ξεκουράζεσαι από τις.....3ήμερες διακοπές? Ή ...... στέρεψαν οι πηγές σου?
εβιτα
21/08/2008 17:04
γιωργο ποσο θα παει το ιστορικο κομοτηνης, κερκυρας και η κοινωνιολογια ρεθυμνου;;
Μηνας
21/08/2008 14:12
Γιώργο, με 20422 μόρια μπαίνει κάποιος στην Αρχιτεκτονική και σε ποιά πόλη?
Τιμος
21/08/2008 13:04
Γιώργο, SOS

Τι λένε οι πληροφορίες σου για τη βάση στη Νομική Κομοτηνής; Με 18117 μόρια περνάω;
Ευχαριστώ.
Τίμος
γιώργος
21/08/2008 11:18
αλκιβιάδη ηρέμησε λίγο τι μένος είναι αυτό απέναντι μου δεν βαρέθηκα να απαντώ απλά έλειπα διακοπές στο λαγονήσι για 3 μέρες και πρέπει να καταλάβεις ότι ο αρχισυντάκτης των νέων δεν κάνει λογοκρισία στα μηνύματα όπως θέλεις να κάνει παιδιά είμαι ανοιχτός σε ερωτήσεις ορίστε ελάτε
ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΜΟΥΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
21/08/2008 00:16
Ο Γιώργος βαρέθηκε άλλο να παίζει με την αγωνία σας ή κουράστηκε να ψάχνει τις βάσεις των σχολών και να τις μαγειρεύει εκείνη την ώρα και να σας τις παρουσιάζει ως τις έγκυρες βάσεις που είχαν διαρρεύσει από το υπουργείο παιδείας και αποφάσισε να σταματήσει το παιχνιδάκι! Εκτός αν ο αρχισυντάκτης των Νέων έστω και καθυστερημένα διαπίστωσε ότι κάπως έπρεπε να προστατέψει το παρόν. Σιγά σιγά, ως υποψήφιοι από όλη τη διαδικασία των πανελληνίων θα διαπιστώσετε ότι ωριμάζετε...Ακόμη και από την περίπτωση του Γιώργου θα διαπιστώσετε ότι στην Ελλάδα είσαι ό,τι δηλώσεις (στην περίπτωση του γιώργου "πράκτορας του υπουργείου που το παίζει παιδί του λαού υποτίθεται για να διαφωτίσει, αλλά στην ουσία για να παραπλανήσει τον κόσμο και να διασκεδάσει ο ίδιος) όσο για την υπομονή μέχρι την ανακοίνωση των βάσεων είναι άλλη μία ευκαιρία να διαπιστώσουμε ότι ζούμε στη χώρα της υπομονής. Ό,τι καλύτερο στον καθένα και μην ψαρώνετε στη ζωή σας!
darko
20/08/2008 23:36
ainte ve evita rwtas kai xanarwtas
stamata ligo mas exeis zalisei
ypomoni kane ainte vre
εβιτα
20/08/2008 17:07
γιωργο ποσο θα παει το ιστορικο κομοτηνης, κερκυρας και η κοινωνιολογια ρεθυμνου;;
darko
20/08/2008 15:46
gia pes mou re giwrgo esy, pou tha kymanthei i vasi gia tin sxoli astyfylakwn?exw 15200.mpainw? se eyxaristw
μάρκος
20/08/2008 14:10
έχω 19007 μόρια μπαίνω ιατρική πάτρας απαντήστε σας παρακαλώ κύριε κατσικα σας ικετεύω
μογκολάκι
20/08/2008 14:07
κύριε κάτσικα έχω 8812 μόρια μπαίνω ιχθυοκαλλιέργειες είναι το μεγάλο όνειρο του πατέρα μου απαντήστε σας παρακαλώ
nik
20/08/2008 01:09
poso tha paei fetos i astyfylakwn?
εβιτα
19/08/2008 14:15
γιωργο ιστορικο κερκυρας, κομοτηνης και κοινωνιολογια ρεθυμνου τι βασεις θα εχουν φετος;; σε ευχαριστω εκ των προτερων
Πέτρος
19/08/2008 13:17
Γιώργο, σε παρακαλώ, το τμήμα Οικονομικών Επιστημών Αθήνας τι βάση θα έχει;; Ευχαριστώ
Γ. Χριστοδουλου
19/08/2008 10:38
Γιώργο,

Τι λένε οι πληροφορίες σου για τη βάση στη Νομική Κομοτηνής; Με 18117 μόρια περνάω;
Anastasia
19/08/2008 09:44
kamia ektimhsh gia thn kathgoria tou 10%, eidikotera gia ta tmhmata ths ssas oikonomiko kai kthniatriko exoume?
Ελένη
19/08/2008 00:53
Γιώργο! Θα μοθ πεις σε παρακαλώ το τελευταίο χημικό(Ιωαννίνων) που βρίσκεται??
εβιτα
18/08/2008 21:55
γιωργο εβγαλα 14404 στο 1ο πεδιο τι απο τις παρακατω σχολες πιανω;; ιστορικο κομοτηνης, ιστορικο κερκυρας, κοινωνιολογια ρεθυμνου. συγγνωμη για τα πολλα μαιλ αλλα καταλαβαινεις. στειλε σε παρακαλω
lina alexiou
18/08/2008 19:39
telika xeroume kati gia tis vaseis sthn kathgoria tou 10% kai eidikotera gia ta paidagvgika tmhmata sthn perifereia?
Alexiou Ariadni
18/08/2008 15:35
vasilh twra eida to mnm s!gia na evgala konta sta 19000 moria sto 3o polu kalous vathmous egrapsa.giati rwtas?
εβινα
18/08/2008 12:48
γιωργο εχω βγαλει 1ο πεδιο 14404 πιανω ιστορικο κομοτηνης η κερκυρας;; πες μου ειναι σημαντικο. ευχαριστω εκ των προτερων
εβινα
18/08/2008 11:21
γιωργο sos. πες μου το ιστορικο κομοτηνης ποσο παει;; εχω βγαλει στο 1ο πεδιο 14404 το πιανω;;
ΘΑΝΑΣΗΣ
17/08/2008 23:43
τι θα γινει με το ιστιρικο αρχαιολογικο αθηνας και βολου?? ψαχνω παντου να μαθω για τις σχολες αυτες και δεν μπορω να βγαλω ακρη.. θα τις συμπαρασυρει η φιλολογια? και αν ναι ποσο περιπου ακουγεται??
βασίλης
17/08/2008 20:28
αριαδνη τι βαθμους εγραψες μπορείς να μου πεις
Αλ.
17/08/2008 20:15
Οικονομικών Επιστημών του ΟΠΑ λέγετε το τμήμα!
γιώργος
17/08/2008 20:05
μπορείς να μου πεις ποιο συγκεκριμένο οκονομικό τμήμα εννοεις αλ τα χαρτιά μου εχουν πολλά τέτοια ευχαριστώ
Αλ.
17/08/2008 19:15
Γιώργο μπορείς να μου πεις τη βάση του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Αθηνών του ΟΠΑ?
ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΜΟΥΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
17/08/2008 18:56
Και ως συνέχεια του προηγούμενου μηνύματός μου αναφέρω το εξής: Μακάρι ο Στέφανος και η Μαρία να μπουν στη σχολή που θέλουν και να βγουν σωστοί επιστήμονες,, αλλά εγώ αν είχα παιδιά και μπορούσα να επιλέξω καθηγητή μαθηματικών ποτέ δεν θα επέλεγα τα δύο συγκεκριμένα άτομα...Μπορεί να ακούγεται σκληρό, αλλά δεν μπορώ να δεχθώ ότι άνθρωποι που θα υπηρετήσουν μιία επιστήμη-την επιτομή της λογικής- τα μαθηματικά-χρησιμοποιουν τη λογική τους, για να λύσουν το πιο σύνθετο πρόβλημα και δεν χρησιμοποιούν τη λογική τους, για να καταλάβουν τι γίνεται μ" αυτόν το γιώργο, που ακόμη και αν είχε πρόσβαση στη μηχανογράφηση του υπουργείου το λογικό θα ήταν να μάθει τη βάση της σχολής που τον ενδιέφερε, άντε και άλλες δύο-τρεις σχολές...Δεν θα του έστελναν όλες τις βάσεις...Γι'' αυτό,, όσο είναι ακόμη καιρός, διατηρείστε τη ψυχραιμία σας, προστατεύστε τη ψυχική υγεία σας και ως συμβουλή μην ψαρώνετε και μην παραμυθιάζεστε από κανέναν...Καλά αποτελέσματα σε όλους!
ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΜΟΥΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
17/08/2008 18:37
Συμβουλή προς όλους τους σημερινούς υποψήφιους-αυριανούς φοιτητές και επιστήμονες με ό,τι συνεπάγεται αυτό...Καλό είναι να είστε επιφυλακτικοί σε οτιδήποτε λέει ο καθένας, πόσο μάλλον εάν είναι ανώνυμος...Η όλη αυτή διαδικασία με το να ρωτάτε έναν άγνωστο και ανώνυμο και να στηρίζετε τις ελπίδες σας στο τι θα πει είναι κάπως παράλογη...Πόσο αξιόπιστος μπορεί να είναι κάποιος που βγαίνει και πουλάει εξυπνάδα διακηρύσσοντας ότι ξέρει τις βάσεις; Δεν λέω ότι δεν θα υπάρχουν άτομα που ήδη θα ξέρουν τις βάσεις που λογικά θα έχουν διαμορφωθεί, αλλά μου φαίνεται παράλογο να υπάρχει κάποιος που όντως να τις ξέρει και να βγαίνει μέσω αυτής της διαδικασίας και να απαντά στον κάθε αγχωμένο υποψήφιο στην ερώτηση για τη βάση της σχολής προτίμησής του. Θεωρώ ότι όποιος τις ξέρει δεν βγαίνει να τις διατυμπανίζει, αλλά τις ξέρει για τον εαυτό του, άντε και για κανένα φίλο του..Μέλημά του θα ήταν να κρατήσει επτασφράγιστο μυστικό ό,τι γνώριζε...Αν κατηγορούμε τις εφημερίδες ως εμπόρους ελπίδας και ως εκμεταλλευτές της αγωνίας των υποψηφίων που μπορεί να είναι και έτσι, αλλά τουλάχιστον ερμηνεύεται από την προσπάθειά τους να πουλήσουν περισσότερα φύλλα, αυτή η κατάσταση που υπάρχει μία "πυθία"-"βασεογνώστης" είναι κατ''εμέ επικίνδυνη και αποκαρδιωτική...Γιατί είναι αποκαρδιωτικό τουλάχιστον και δυστυχώς επικίνδυνο να διαπιστώνεις άτομα νεαρής ηλικίας 18 ετών που αύριο θα είναι φοιτητές της ιατρικής ή της νομικής να δίνουν αξία στα γραφόμενα κάποιου αγνώστου και να επηρεάζονται από αυτόν...
θεανω
17/08/2008 18:16
μηπωσ μπορει να μου πει καποιος για τη φιλοσοφικη πατρας?ευχαριστω
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
17/08/2008 17:25
ΜΠΑΙΝΩ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΑΣ???ΟΥΑΟΥ!!!!Ο ΜΠΑΜΠΑΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ Κ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΜΗΜΑ!!!!ΜΑΡΙΑ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ!!!!
μαρια
17/08/2008 16:53
να σαι καλα γιωργο!!!εχω 16433 κ μπαινω με παρα πολυ καλη σειρα μαθηματικο πατρασ!!!!!!μπορεισ να μ πεισ και για το αθηνασ???
γιώργος
17/08/2008 16:43
λοιπόν το μαθηματικό πάτρας φέτοσ έχει 15241 για τις άλλες θα σας πω σε καμιά ώρα γιατί τώρα θα πάω θάλασσα
γιώργοσ
17/08/2008 16:34
κωστάκη 15579 έχει το φυσικό θεσσαλονίκησ τώρα πάω να δω τις άλλες που ρωτάτε κάντε λίγο υπομονή παιδιά
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
17/08/2008 16:13
ΓΙΩΡΓΟ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ 16300 ΠΕΡΝΑΩ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΑΣ?/
Αλ.
17/08/2008 16:10
Γιώργο μπορείς να μου πεις τη βάση του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Αθηνών του ΟΠΑ?
ΚΩΣΤΑΣ
17/08/2008 16:04
ΓΙΩΡΓΟ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ????
ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΚΟΥΤΗ
17/08/2008 15:39
ΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΠΑΤΡΑΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΧΕΙ???
Μαρια
17/08/2008 15:10
Γιωργο, μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τη βαση του τμηματος νηπιαγωγων στη Πατρα???

Ευχαριστω!!!
giorgos
17/08/2008 14:36
loipon tora ida ta tmhmata pou thes file moy tei pliroforiikhs sth thesaloniki 14339 moria kai to allo tmhma poy thes h fetini vasi einai 15008 m;oria
Alexiou Ariadni
17/08/2008 14:03
Γεια σας!''Εχω συγκεντρώσει 18742 μόρια στο 3ο πεδίο.Ακούγεται ότι η Ιατρική Αλεξανδρούπολης θα έχει πτώση.Είμαι 69 μόρια κάτω απ τις περσινή βάση για αυτό το τμήμα.Μπορείτε να μου πείτε πόσο θα έχει βάση τελικά η σχολή αυτή?Και κάτι άλλο!Η φαρμακευτική θεσ/νίκης πόσο θα έχει τελικά?Σας ευχαριστώ.''Οποιος ξέρει κάτι παρακαλώ ας απαντήσει.''Εχω τρομερή αγωνία.
γιωργοσ
17/08/2008 04:25
γιωργο μπορεις να μου πεις αν ξερεις την βαση του τμηματος επιστημης και τεχνολογιας υπολογιστων στην πελοποννησο καθωσ και το τει πληροφορικης στην θεσσαλονικη? ευχαριστω πολυ....
ιάσωνασ
16/08/2008 23:55
έχω 5512 μόρια μαίνω στο τει φυτικησ παραγωγησ αθήνασ
γιώργοσ
16/08/2008 23:51
το δα ελπιζω να περνας μαθηματικό θεσσαλονίκης 16787 έπεσε παροτι λεγαν οτι ανεβαινει καλη επιτυχια σε ολους τους υποψηφιους
γιώργοσ
16/08/2008 23:44
η βάση φέτοσ είναι 17675 για το χημικό μηχανικό μαρία πάω να δω πόσο εχει το μαθηματικο θεσσαλονικησ
ΛΙΝΑ ΘΕΜΟΥ
16/08/2008 21:51
ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΚΟΥΤΗ
16/08/2008 20:47
ΓΙΩΡΓΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ????
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Άννα
16/08/2008 19:45
Γιώργο ξέρεις περίπου πόσο είναι οι Χημικοί Μηχανικοί ΕΜΠ?
τασος
16/08/2008 18:08
απεχω απο το μαθηματικο της αθηνας 211 μορια.ειμαι τοσα μορια κατω,εχω ελπιδες να πεσει τοσο???παρακαλω οποιος 3ερει κατι ας απαντησει.ευχαριστω!!!!
gwgw limenoy
16/08/2008 15:11
Να κανω μια ερωτηση.Εβγαλα 17045,πρωτη επιλογη μου ειναι η Νηπιαγωγων Θεσσαλονίκης και μετα Πατρας..Θα μπορουσατε να μου πειτε συμφωνα με την πειρα σας προς τα που κλεινουν οι βασεις?Απ''τη Θεσσ/κη απέχω 263 μορια.Σας παρακαλω βοηθήστε με!ευχαριστω!
γιώργοσ
16/08/2008 13:15
περνάς για πλάκα εμανουελα
emmanouela
16/08/2008 02:30
giwrgo exw vgalei 15367 moria.....pernaw poiyikwn episthmwn kai istorias panteiou.....???????efxaristw...!!!!
τασος
15/08/2008 21:17
8elw na ma8w gia to mauimatiko a8hnas...mporeite na me voh8hsete???
μιχάλησ
15/08/2008 19:16
η ιατρική πάτρας ποσο πιστευετε οτι θα παει κυριε κατσικα απαντήστε
γιωργος
15/08/2008 16:51
και κατι αλλο υπαρχει περιπτωση τα αποτελεσματα που μας δινεις να ειναι διαφορετικα απο αυτα που θα βγουν στο τελοσ του μηνα?.....μιλαω για διαφορες 100-200 μορια.....
γιωργος
15/08/2008 16:32
μπορεις να μοθ πεισ για το τει πληροφορικησ της θεσαλονικης αλλα και τησ επιστημησ ηλεκτρονικων υπολογιστων στο πανεπιστημιο πελοπονησου?
κωνσταντινος
15/08/2008 16:08
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΚΥΜΑΝΘΕΙ Η ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΕΔΙΟ:
γιώργοσ
15/08/2008 14:08
τμημα μηχανικών πληροφοριακών κι επικοινωνιακών συστηματων αιγαιου φετοσ έχει 14990 μόρια 374 μόρια κάτω σε σχέση με πέρσι συγχαρητηρια γιώργο και καλή σταδιοδρομία!
γιώργοσ
15/08/2008 14:01
ε τότε για να σε ικανοποιήσω ριμπο οι πολιτικοί μηχανικοί θεσσαλονίκησ θα έχουν 19850 μόρια έωσ 19910 μόρια λοιπόν για να σοβαρευτούμε το να κοροιδεύουμε είναι ότι πιο εύκολο το να λέμε την αλήθεια στον απλό λαό που αγωνιά είναι το πιο δύσκολο λοιπόν δεν καταλαβαίνεις οτι οι πολιτικοί μηχανικοί θεσσαλονίκησ έπεσαν λόγω καθίζησησ μαθηματικών όπου το 78% της τεχνολογικήσ έπεσε κάτω΄από τη βάση μη πεισ για τη φυσική γιατι το 12% παραπάνω σε σχεση με πέρσι ειναι όλη η σαβούρα που μαζεύτηκε από το 10 πού γράψαν μαθηματικά και αναγκαστικά περνάει σε τει τησ πλάκασ
ribo
15/08/2008 12:54
παιδια ο γιωργος μας δουλευει αγρια...............ξυπνηστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ειμαι 100% σιγουρος!δεν μπορει μια σχολη σαν τους πολιτικους μηχανικους στην θεσαλλονικη και οι ηλεκτρολογοι μηχανικοι στην αθηνα να πεφτουν τοσο πολυ την στιγμη που εχουμε μειωση εισακτεων στις δυο σχολες!Επιπλεον,συμφωνα με το υπουργειο παιδειας εχουμε μειωσει αριστουχων κατα 400 στην κλιμακα 18-19 και αυξησει 100 στην κλιμακα 19-20..ολοι το λενε οτι τα τμηματα μηχανικων(πολιτικων και ηλεκτρολογων) σε αθηνα και θεσσαλονικη θα ανεβουν!εγω τρομαξα οταν ειπε οτι οι πολιτικοι μηχανικοι στην θεσαλλονικη θα πεσουν κατω απο 18087!αυτα σας τα λεω για να μην ελπιζεται λανθασμενα!!!!!!!!!
γιώργοσ
15/08/2008 12:29
η λογιστικήσ και χρηματοοικονομικήσ του οικ. παν. αθηνών έχει 18248 μόρια το μόνο που πέσαν μέσα οι ερευνητέσ
ΓΙΩΡΓΟΣ
15/08/2008 04:13
ΓΙΩΡΓΟ...ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΜΠΟΤΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ &ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....
ΑΡΑΒΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
15/08/2008 04:06
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΦΕΤΟΣ ΕΔΩΣΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙ''ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ;;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
Άννα
14/08/2008 18:52
Γιώργο μήπως ξέρεις πόσο θα φτάσει η Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Οικ. Παν. Αθηνών?
Αλ.
14/08/2008 18:12
Γιώργο μπορεις να μου πεις πόσο θα πάει η Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής στην Αθήνα?
γιώργοσ
14/08/2008 17:42
με 18087 μόρια έπιασεσ πολιτικών μηχανικών θεσσαλονικήσ και ηλεκτρολόγουσ πάτρασ το παιδαγωγικό αθήνασ φέτοσ έχει 18337 μόρια συγχαρητήρια ιωάννα για τα μόρια που έβγαλεσ πέρασεσ σε μία από τισ καλύτερεσ και ωραιότερεσ σχολέσ τα βαθμολογικά δεδόμενα που μεταφέρω ειναι ακριβή κι όχι μαιμού όπωσ ισχυρίζεσαι λανθασμένα μίνα
ΒΟΥΛΑ
14/08/2008 17:21
Γιωργο , η πηγη σου ειναι σιγουρη ??? Μπασ και χαρουμε τζαμπα ?
Ιωάννα
14/08/2008 15:52
Γιώργο, μπορείς σε παρακαλώ πολύ, να μου πεις πόσο είναι οι βάσεις τοπογράφων μηχανικών ΕΜΠ Αθήνα και Θεσσαλονίκη? Εγω έχω 18087 τι λες που πιάνω? Απάντησε αν μπορείς γιατι έχω φουλ αγωνία....
Μίνα
14/08/2008 14:05
Η αλήθεια είναι ότι τα βαθμολογικά στοιχεία που παραθέτεις Γιώργο,είναι πολύ ακριβή ώστε εύλογα να απορεί κανείς αν είναι πράγματι αληθινά.Αλήθεια το Παιδαγωγικό Αθήνας,που λένε ότι θα παρουσιάσει σημαντική άνοδο,πόσο θα φτάσει?
γιώργοσ
14/08/2008 14:04
οδοντιατρική θεσσαλονίκησ 18450 και βιολογία αθήνας 17880
ελενη
14/08/2008 13:33
Γιώργο μπορεις να μου πεις για το τμημα νηπιαγωγων στη Ροδο?
Νικολεττα
14/08/2008 12:04
Γιωργο μπορεις να μου πεις για την οδοντιατρικη θεσσαλονικης και βιολογια αθηνας?
γιώργοσ
14/08/2008 11:41
επειδή το ξέχασα νομική κομοτηνήσ 18005 μόρια ηλεκτρολόγων μηχανι΄κών πάτρασ 17995 η φετινή χρονιά ειναι η δευτερη χρονια με μεγαλυτερη πτωση των βάσεων μετα το 2002 με εξαίρεση το 1ο επιστημονικό πεδίο όπου έχουμε άνοδο στισ πρωτοκλασάτεσ νομικέσ σχολέσ περίπου 150-200 μορίων
γιώργοσ
14/08/2008 11:31
δηλαδή το 19006 σου φαίνεται λίγο και το 18739 λοιπόν γιατί θα τρελαθούμε σου βάζω τουσ βαθμούσ του 144ου φυτού που πέρασε φέτοσ ιατρική αθήνασ ξεκινάμε εκθεση 15,2 μαθηματικά στατιστικήσ 20 μαθηματικά κατευθυνσησ 19,8 χημεία 19,6 φυσική 19,6 βιολογία 18,3 πάμε σε αντιδιαστολή με πέρσι οι βαθμοί του τελευταίου φυτού ήταν έκθεση 16,4 μαθηματικά κατ 18 βιολογία κατ 20 χημεία 19 στατιστική 20 φυσική κατ 19,8 αν δε πιστευεισ αυτα κοιτα τα παραμυθια των εφημεριδων
Σίμος Παράσχος
14/08/2008 10:40
ΓΙΩΡΓΟ μπορείς να μου πεις ΝΟΜΙΚΗ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ?
ΜΙΧΑ ΙΩΑΝΝΑ
13/08/2008 21:46
ΓΙΩΡΓΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ?
ribo
13/08/2008 20:01
γιωργο μπορεις να μου πεις ποσο θελουν οι ηλεκρ.μηχανικοι στην πατρα και στην ξανθη?μου φαινεται σχεδον αδυνατο η ιατρικη αθηνων,η νομικη και οι ηλεκρ. μηχ στην αθηνα να θελουν τοσο λιγο........καλυτερα αν λες ψεματα να μην μου απαντησεις
Μίνα Ποριώτη
13/08/2008 19:06
Ευχαριστώ Γιώργο!Μακάρι να βγείς αληθινός,όχι ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα εισαγωγής στη Νομική Αθηνών,απλά ακούγονται πολλά και γενικά επικρατεί μια παραφιλολογία..Όσο για τις πηγές σου,είναι σίγουρες?
γιωργοσ
13/08/2008 17:49
ιατρική ιωαννίνων 18679 και νομική αθηνών 18810 δηλαδή άνοδοσ μόνο 150 μορίων και οχι παραπανω που λενε καποιοι καταστροφείσ
Ebelina Aleksiou
13/08/2008 17:11
mporei kapoios na m pei poso 8a paei h iatrikh iwanninwn?me thn prooptikh oti anoigoun peripou 30 8eseis den 8a eprepe na pesei arketa?
thanks prokatabolika
Μίνα Ποριώτη
13/08/2008 17:10
Θέλω να μου πει ο Γιώργος ,που λέει ότι έμαθε όλες τις βάσεις ,πόσο θα πάει η Νομική Αθηνών. . .
nik
12/08/2008 23:46
exw 15200. mporei na mou pei kaneis an mpainw sti sxoli astyfylakwn?
magkas
12/08/2008 20:59
γυρω στα 11880-12400 θα ειναι οι βασεισ στα τει νοσηλευτικησ
βικη καπα
12/08/2008 18:00
περιπου ποσο θα ειναι η βασεις για τα τει νοσηλευτικης??
μάγκασ
12/08/2008 17:52
φυσικά και μπαινεισ οδοντιατρικη θεσσαλονικησ αλλα εχεισ ελπιδεσ και για ιατρικη λαρισασ πιστεψε το και ασε τουσ κομπλεξικουσ
s.kiriakidis
12/08/2008 15:44
ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΜΕ18626 ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.
Αλ.
12/08/2008 14:34
Ξέρετε αν έχω ελπίδες να μπω στο Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του ΟΠΑ με 18452?
Ελένη
12/08/2008 14:15
Γεια σας. Υπάρχει καποια εκτιμηση για τις βάσεις νηπιαγωγων και το τμημα Βρεφονηπιοκομιας στα Γιαννενα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
ηλιας μπουκουρας
12/08/2008 13:57
με 17398 υπαρχει πιθανοτητα για καποιο παιδαγωγικο επαρχιας
Αργυρώ Αθ.
12/08/2008 13:42
κ.Κατσίκα, μήπως γνωρίζετε πρός τα που θα κινηθεί η βάση της Φιλολογίας Αθήνας?Γύρω στα 18000 μορία?
kosta1989
12/08/2008 13:24
me 14914 poses epi tois % pithanothtes exw gia tei logistikhs ston peiraia?
asso$
12/08/2008 12:45
ξερεται αν απο δευτερο 6μηνο μπορεις να πας πρωτο?
μαγκασ
12/08/2008 10:31
η ιατρικη λαρισασ ειναι σηγουρη με 18720 μορια πιστευω οτι εχεισ σοβαρεσ ελπιδεσ και για ιατρικη πατρασ και αστον τον κατσικα να ψαχνεται
ΕΛΕΝΗ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ
12/08/2008 07:49
ΜΕ 18720 ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ Ή ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗΣ:
Μπάμπης
12/08/2008 02:30
Υπομονή παιδιά 7 1 μείνανε….
rambo
11/08/2008 23:53
poso tha paei i astyfylakwn kyrie katsika?
Αναστασία Αντωνίου
11/08/2008 20:59
Κ.Κάτσικα υπάρχουν κάποια στοιχεία για την πορεία των βάσεων στην κατηγορία του 10%?
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ
11/08/2008 20:22
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ Ή ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΤΕΙΟ.
εφοπλιστησ
11/08/2008 18:46
κατσικά εχω 19007 μόρια πες μου οτι μπαινω ιατρικη αθηνας και θα σου δωσω μια βιλα στην εκαλη απαντα γιατι θελω να δω ολυμπιακουσ αγωνεσ οπου η ελλαδα ειναι πρωτη στα μεταλλια αντε ρε αγαπουλα που λεει και ο μακησ ψωμιαδησ πρωην προεδροσ αεκ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
11/08/2008 18:30
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ : ΣΧΟΛΕΣ
ΠΩΣ ΘΑ ΚΕΙΜΑΝΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΣΤΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ & ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ?
Χρήστος Κάτσικας
11/08/2008 18:12
αγαπητοί υποψήφιοι

Δυστυχώς είναι αδύνατο να απαντήσω σε καθέναν ξεχωριστά. Δε φθάνει ο χρόνος. Έπειτα στο άρθρο μου παρουσιάζω τις τάσεις των βάσεων σε γενικές γραμμές και ορισμένα τμήματα που κάθε χρόνο παρακολουθώ και επεξεργάζομαι όλα τα δεδομένα τους (αυτά βεβαίως που έχω στη διαθεσή μου). Άρα δεν είναι καθόλου εύκολο να απαντήσω για τις βάσεις ξεχωριστά καθενός από τα πάνω από τα 490 συνολικά τμήματα.
Σε γενικές γραμμές αυτό που δείχνει η φετινή επεξεργασία των στοιχείων που έχουμε στη διάθεσή μας είναι α. τα περιφερειακά τμήματα (εκτός Αθήνας Θεσσαλονίκης) κυρίως των ΑΕΙ αλλά και των περισσοτέρων ΤΕΙ του 2ου- 3ου - 4ου και 5ου Επιστημονικού Πεδίου θα πέσουν
β. Τα τμήματα ΑΕΙ -ΤΕΙ Αθήνας - Θεσσαλονίκης του 1ου Επιστημονικού Πεδίου θα ανέβουν αρκετά. γ. Τα περιφερειακά τμηματα ΑΕΙ-ΤΕΙ του 1ου Επιστημονικού Πεδίου Θα ανέβουν επίσης δ. Θα περάσουν και υποψήφιοι με λιγότερο από 10.000 μόρια αρκεί να έχουν 10 βαθμό πρόσβασης. Για να γίνει αυτό οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν σταυρώσει στο μηχανογραφικό τους όλα τα τμήματα ΤΕΙ 2ου,4ου και 5ου Επιστημονικού Πεδίου.

Καλή επιτυχία και καλό καλοκαίρι

Σας εύχομαι να μπείτε στη σχολή που θέλετε, ωστόσο να ξέρετε ότι η καλύτερη σχολή είναι εκείνη (η όποια) που θα μπει κάποιος και θα ασχοληθεί βαθιά με το γνωστικό της αντικείμενο.
Πηλιχός Δημήτριος
11/08/2008 18:10
Γνωρίζεται που θα κυμανθούν οι βάσεις στις ακόλουθες σχολές; Μηχανικός Πληροφορικής & Τηλ/ων (Κοζάνης), Μηχανικός Πλη/κών & Τηλ/κων Συστημάτων(Σάμος). Ευχαριστώ για τον χρονο σας!
abc
11/08/2008 18:09
Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του ΟΠΑ?
ΧΡΥΣΑ
11/08/2008 18:07
ΓΙΩΡΓΟ ΜΟΥ,ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΝΟΜΙΚΕς?
ΑΡΓΥΡΩ
11/08/2008 17:51
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΚΤΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ, ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΠΑΝ. ΑΘΗΝΑΣ, ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΠΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΣΟΜΠΑΝΗΣ-ΝΟΤΙΟΣ
11/08/2008 17:48
ΑΞΙΟΤΙΜΕ ΚΥΡΙΕ ΚΑΤΣΙΚΑ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΡΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΩΣΤΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΜΑΝΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ
Galois
11/08/2008 17:45
Επειδή βλέπω να έχετε πολύ άγχος,διαβάστε λίγο ποίηση για να χαλαρώσετε.
Σας αφιερώνω ένα ποίημα που έγραψα,ταξιδεύοντας στη δική μου Ιθάκη.

< Ακουμπήσαμε τα όνειρά μας στο Όνειρο
για να βλέπουμε καλλίτερα με τα μάτια
της ψυχής μας.
Υπολογίσαμε το κέρδος κάνοντας πράξεις
στο πίσω μέρος του πακέτου των τσιγάρων.
Το δάκρυ σου σταγόνα στην απελπισία του απείρου μου.
Επαναπροσδιορίζω τις συντεταγμένες της θέση μου,
αντιστέκομαι στην εφαπτομένη της τροχιάς μου και
συνεχίζω αρνούμενος να υποταχτώ στα θέλω σας..>


ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΜΟΥΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
11/08/2008 17:39
Κύριε Κάτσικα, ως φιλόλογος που είστε τι γνώσεις στατιστικής έχετε, για να μπορείτε να κάνετε εκτιμήσεις; Ή μήπως οι εκτιμήσεις σας αυτές είναι σε θεωρητικό επίπεδο; Η ερώτηση γίνεται από ένα φιλόλογο, που από τη συναναστροφή του με υποψηφίους διαπιστώνει τις προτιμήσεις τους και με βάση και τα βαθμολογικά στοιχεία, εύκολα καταλαβαίνει ότι θα ανέβουν οι βάσεις για τα παιδαγωγικά, αλλά δεν μπορεί να υπολογίσει ακριβώς την αύξηση. Ειλικρινώς, αναρωτιέμαι. Γιατί άλλο οι εκτιμήσεις για τις βάσεις, που στηρίζονται στη στατιστική, και άλλο το βιβλίο προετοιμασίας στην ιστορία για τους φιλολόγους για τις εξετάσεις του Ασεπ.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ
11/08/2008 17:14
ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ,
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΔΕΙΞΗ
ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΤΟΥ ΠΑΠΕΙ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΘΕΣΕΤΕ ...
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ
Γίωργος Γλυνός
11/08/2008 17:06
Γεια σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω που πιστεύεται ότι θα κυμανθεί η βάση του ΤΕΙ Ναυπηγικής στην Αθήνα.
Σας ευχαριστώ!!
Galois
11/08/2008 17:05
Οι εκτιμήσεις που γράφονται παραπάνω για την Ιατρική είναι εξωπραγματικές.Τα άριστα στη βιολογία είναι πιό κάτω από το 2007.Το γεγονός ότι υπάρχουν 100 περίπου παραπάνω αριστούχοι στη θετική κατεύθυνση σε σχέσει με το 2007 δε λέει τίποτα ,γιατί δεν είναι γνωστές οι προτιμήσεις τους.
Με τα αστεία θέματα που έβαλαν πέρσι και με τη λογική που περιγράφεται στο παραπάνω άθρο η Ιατρική έπρεπε να ανέβει 500 μόρια.Έγινε αυτό;

Φροσω
11/08/2008 16:45
Τι να σου πω

Δυστυχως δεν εχω ιδεα για το Λογιστικης & Χρηματοοικονομικης Αθηνας
Άννα
11/08/2008 16:34
Ποιές οι εκτιμήσεις σας για το Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του ΟΠΑ? Μπορει να το φτάσει κάποιος με 18450?
Φρόσω
11/08/2008 16:31
Γιώργο

Για πες, αν ξερεις, για το νηπιαγωγων Ρεθύμνου

Μακαρι να ειναι τόσο χαμηλη η βαση εισαγωγης στο Νηπιαγωγων Ρόδου!!!!!!!!!!!!!!

Καλη επιτυχια σε όλους

Σ ευχαριστω
Α.
11/08/2008 16:27
Για πες Φρόσω πόσο είναι η Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Αθήνας?
Α.
11/08/2008 16:22
Γνωρίζεται κάτι νεότερο για το τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του ΟΠΑ?
Peter Halliwell
11/08/2008 16:17
Ακούω εκτιμήσεις για: (1) Λογιστικής Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ, (2) Διοικητικής Επιστήμης ΟΠΑ και (3) Οργάνωσης και Διοίκησης ΟΠΑ! - Κι όμως, υπήρχε και ένα φυτό που έγραψε 20 στο σχολείο μου! - (αλλά είχε τα θέματα από το προηγούμενο βράδυ, άμα είναι έτσι γράφω κι εγώ 35, όχι 20...)
Σειταριδης Κ.
11/08/2008 16:08
Σας παρακαλω πολυ θα μπορουσατε αν εχετε τον χρονο και την διαθεση την εκτιμηση σας για της Ανώτατες Εκκλησιαστικες Ακαδημίες? ενδιαφερομαι για αυτες που βρισκονται στα Γιαννενα.

Σας ευχαριστω παρα πολυ!!!
Γιώργος
11/08/2008 16:04
Γεια σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω που πιστεύεται ότι θα κυμανθεί η βάση του τμήματος Μηχανικών Διαχείρ. Ενεργ. Πόρων Δυτ. Μακεδονίας (Κοζάνη). Ευχαριστώ
μιχαλησ
11/08/2008 16:00
κατσικα κατσικα σε παρακαλω κατεβασε την ιατρικη αθηνασ και θα σε κανω βασιλια θα σε κανω υπουργο παιδιασ στη νεα κυβερνηση του πασοκ
Φρόσω
11/08/2008 15:53
Για το τμημα νηπιαγωγων ειναι μεγάλη πτώση> Το 2007 ειχε βάση 15345. Ενω το 2006 13715
γιωργοσ
11/08/2008 15:45
εγώ τισ εμαθα τωρα τισ βάσεισ απο ενα γνωστο μου στη μηχανογραφηση ιατρικη αθηνασ 19006 ιατρικη πατρασ 18801 ηλεκτρολογοι μηχανικοι 18779 ρωηστε οτι βαση θελετε να σασ πω γατι ξερω
γιωργοσ
11/08/2008 15:29
τμημα νηπιαγωγων 13551 και λογοθεραπεια 14441
γιωργοσ
11/08/2008 14:59
τι βαθμο θα εχει γράψει στα μαθηματικά φετοσ το τελευταιο φυτο που θα μπει ιατρικη αθηνασ απαντηστε εσεισ που γραφετε εδω εχω βαλει στοιχημα εγω πιστευω 16,3
Φρόσω Κασωτάκη
11/08/2008 14:56
Καλησπέρα,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εκτίμηση για τη βαση εισαγωγης στο Νηπιαγωγών Ρόδου & στο Λογοθεραπείας Πάτρας.


Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παναγιώτα
11/08/2008 14:53
Το τελεταίο καιρό διαβάζω συνεχώς εφημερίδες, με την ελπίδα ότι θα έχω κάποιες πληροφορίες σχετικά με το πως θα διακυμανθούν οι βάσεις, στις στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές. Δυστυχώς όμως μέχρι τώρα δεν έχω καλυφθεί απαρκώς από τις ελάχιστες πληροφορίες που κατόρθωσα να συλλέξω. Οι μέρες πλησιάζουν και η αγωνία κορυφώνεται... Κάποια στατιστικά στοιχεία σίγουρα θα βοηθούσαν και εμένα αλλά και εκατοντάδες παιδιά τα οποία έχουν εξίσου την ίδια αγωνία με εμένα και όχι άδικα... Σας ευχαριστώ ιδιαίτερα!!!
γιώργοσ
11/08/2008 14:49
καλα γιατι δεν στελνετε μηνυματα δεν ενδιαφερεστε κυριε κατσικα εχει 50 βαθμουσ και σου στέλνω μηνυματα απαντα σε καποιο μηνυμα εσυ που θεσ να πασ σε κάποιο τει πρεπει να σκεφτεισ οτι ο κάθε υπουργοσ εχει κολληματα νομιζει οτι αν κανει κατι πρωτοτυπο ι ειναι μαγκασ ο ευθυμιου ηταν ο καλυτεροσ υπουργοσ παιδειασ καθωσ δεν ειχε τετοια ορια γι αυτο δαγκωτο πασοκ στισ επομενεσ εκλογεσ
eva
11/08/2008 14:36
exw 21065 mporw na elpizw gia arxitektoniki 3an8is? kai an oxi pws krinete tis pi8anotites an kata8esw tou xronou to mixanografiko mou me to 10% ?
nakos nikou
11/08/2008 14:33
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ 5ου ΠΕΔΙΟΥ ΣΕ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟ 2007 ΕΙΧΑΝ ΒΑΣΕΙΣ
ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΠΟ 15000 ΜΕΧΡΙ 16000 ΜΟΡΙΑ.
ΕΝΝΟΩ ΠΧ ΑΠΟ 250 ΜΕΧΡΙ 500 ΜΕ ΑΝΟΔΟ Η ΠΤΩΣΗ
ΓΑΛΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
11/08/2008 13:53
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΚΑΤΣΙΚΑ! ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ (ΟΠΛΑ) ΓΕΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ! ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ, ΓΑΛΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ.
Κ Φουρλής
11/08/2008 13:49
Γειά σας
Υπάρχει εκτίμηση για το Βιολογικό Θεσ/νίκης και τη
Μοριακή Βιολογία Αλεξανδρούπολης;
Κυριάκος Μαϊόπουλος
11/08/2008 13:34
Με 1807 μόρια (από ΤΕΕ) εισάγομαι σχολή Αστυφυλάκων
Μηχανολογία 19,9
Μαθηματικά 18,5
Έκθεση 15,2
Ευχαριστώ για το χρόνο που θα διαθέσετε
ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
11/08/2008 13:32
Αγαπητέ κύριε Κάτσικα,

Εχω βαθμό πρόσβασης 13650 μόρια.
Θα ζητούσα να κανατε μια πρόβλεψη για το 1 επιστημονικό πεδίο.

Υπάρχει ελπίδα στη Ιστορία-Μεθοδολογία Αθήνας, σε κάποιο τμήμα Παντείου η μήπως σε τμήμα του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου στηνΚόρινθο.

Αγωνιώ διότι δεν υπάρχουν οι προυποθέσεις για επαρχία.

Σας ευχαριστώ αν μου απαντήσετε.

Με τιμή
Α. Σαμπατάκουι
antonis rikka
11/08/2008 13:14
xerete pote xekinan ta nea tmimata sti kozani?
AELOLE
11/08/2008 13:12
OTAN LETE KATO APO TI VASI GENIKO VATHMO PROSVASIS? www.aelole.blogspot.com
ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΚΚΑΣ
11/08/2008 13:05
Ο ΓΥΙΟΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ 18670 ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΧΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
αντιγονη σδρολια
11/08/2008 13:04
εχω συγκεντρωσει 14579μορια και με ενδιαφερει η ισπανικη γλωσσα κ φιλολογια. περυσι η βαση ηταν 11875. δεδομενου οτι ακουγεται οτι θα ανεβουν οι βασεις, πιστευετε οτι μπορει να ανεβουν τοσο πολυ ωστε να μην περασω?
ARGYRW
11/08/2008 13:01
καλημερα!!τι θα γινει με τις βασεις τςν ΤΕΕ??ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ?ΟΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ??
ani
11/08/2008 12:53
με 16945 μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι για Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ)
Φίλιππος Χρί
11/08/2008 12:23
ΚΑΜΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ???
Αλέξανδρος Ηλίας
11/08/2008 12:12
Εχω βαθμό πρόσβασης 9.75 και 8.475 μόρια, θα έχω την τύχη να περάσω σε κανένα ΤΕΙ της περιφέρειας? Πρίν μερικά χρόνια, αρκετά κάτω από το 10 περνούσαν οι φοιτητές σε ΤΕΙ ακόμη σε πανεπιστήμια. Είναι γνωστό ότι πολλά ΤΕΙ της περιφέρειας θα μείνουν και φέτος χωρίς φοιτητές για τρίτη χρονία! Παρακαλώ δώστε την ευκαιρία σε μας που είμαστε κοντά στο 10 να περάσουμε σε κανένα ΤΕΙ. Ευχαριστώ πολύ.
ΣΑΝΜΑΡΤΕΑΝ
11/08/2008 12:08
ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΑΤΑΤΡΑΚ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ ΑΠΑΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΑΘΗΜΑ ΕΚΘΕΣΗ ΠΡΩΤΟΣ 80 ΔΕΥΤΕΡΟΣ 54 ΑΝΑΒΑΘΜΟΛΟΓΗΤΗΣ 72 ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΑΣ ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΛΟΓΟΥΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ
11/08/2008 11:57
TA MHNYMATA ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ Η ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΒΡΟΝΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΞΩΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ Ο ΠΑΟ ΜΕ ΔΥΟ ΚΟΦΤΕΣ ΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΖΙΛΜΠΕΡΤΟ ΣΙΛΒΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΣΠΙΤΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13
αργύρησ γιαννακόπουλοσ
11/08/2008 11:34
κύριε έγκριτε επιστήμονα δεν μπορείτε να καταλάβετε οτι οι β΄άσεισ στην ιατρική θα πέσουν πολύ γιατί δεν βλέπετε ποσοστά βιολογίασ και μαθηματικών αληθέυει η φήμη οτι κάποιοι από τουσ αναλυτέσ έχουν πληρώσει στην μηχανογράφηση για να μάθουν τισ βάσεισ
ΖΙΩΓΑ ΝΤΙΝΑ
11/08/2008 11:32
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΗΣ ΣΤΟ ΧΑΡΟΚΟΠΟΙΟ
ΔΕΛΤΣΙΔΗΣ ΑΝΤ
11/08/2008 11:14
Ποια πιστεύετε ότι θα είναι η φετινή βάση για το τμήμα Ειδικής Αγωγής Βόλου;
ΜΑΓΓΟΥ ΔΩΡΑ
11/08/2008 10:48
Καμμά αναφορά και απο κανέναν για τους υποψηφίους Τ.Ε.Ε. είναι φαίνεται ενος κατώτερου θεού.
Αν μπορείτε να υπολογίσετε τις βασεις για τις σχολές - ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ - ΤΕΙ Νοσηλευτικής. Ο γιος μου έχει 1305 μόρια.
ΘΑΝΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
11/08/2008 09:13
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ
ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΡΟΔΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΥΣΙ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ