ΣΥΝΕΛΗΦΘΗ ΜΕ 105 ΚΙΛΑ ΧΑΣΙΣ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 11/05/2017 02:46 |
Συνελήφθη με 105 κιλά χασίς στα διόδια της Ελευσίνας
Ο συλληφθείς μετέφερε σε Ι.Χ αυτοκίνητο πενήντα συσκευασίες με ακατέργαστη κάνναβη (φωτογραφία αρχείου).

Αλβανός, 25 χρονών, συνελήφθη στον σταθμό διοδίων της Ελευσίνας αφού στο αυτοκίνητό του βρέθηκε και κατασχέθηκε ακατέργαστη κάνναβη συνολικού βάρους 105 κιλών.

Σύμφωνα με την αστυνομία, συγκατηγορούμενοι στην ίδια υπόθεση είναι άλλοι δύο Αλβανοί, Ουκρανός και Ελληνας.

Ο 25χρονος συνελήφθη μετά από ειδική επιχείρηση, ενώ μετέφερε σε Ι.Χ αυτοκίνητο πενήντα συσκευασίες με ακατέργαστη κάνναβη.

Οπως εξακριβώθηκε, είχε παραλάβει τη συγκεκριμένη ποσότητα σε περιοχή της Θεσπρωτίας, μετά από εντολή των δύο συγκατηγορούμενων Αλβανών.

Παράλληλα, οι δύο άλλοι κατηγορούμενοι είχαν αναλάβει την επιτήρηση και ασφαλή μεταφορά των ναρκωτικών.

Ο συλληφθείς, με τη δικογραφία που σχηματίστηκε σε βάρος του, οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.

13
zeus
15/05/2017 10:06
Αν ήταν κοκαϊνη, ναρκωτικό που καταναλώνεται από την "υψιλή κοινωνία", τότε αυτή θα πέρναγε χωρίς κανένα πρόβλημα. Το πολύ να έπεφτε ένα μικρής διάρκειας τηλεφώνημα.-
τσαλαπερντας
11/05/2017 16:50
και για οσους δεν γνωριζουν...δεν υπαρχει ουτε ενας θανατος στον κοσμο αιτιολογημενος που να οφειλεται στην κανναβη...ουτε ενας!..εαν ομως το καπνιζεις...ειναι αλλη ιστορια...καθως εχουμε να κανουμε με υποπροιοντα καυσης...
zeus
15/05/2017 10:12
Κυνηγούν την κάναβη πολύ αγριότερα από την ηρωϊνη, την κοκαϊνη, και τα άλλα ναρκωτικά. Αυτό γίνεται διότι το χασίς, κόβει χρήματα από τους ηρωϊνομανείς και τους άλλους εξαρτώμενους από τα άλλα ναρκωτικά, εμπόριο που διεξάγεται από κορυφαίους παράγοντες, μερικές δε φορές από τις μυστικές υπηρεσίες μεγάλων χωρών, π.χ. η CIA στις ΗΠΑ. Παλιότερα οι Άγγλοι είχαν καταστήσει όλη την Κίνα, ένα κράτος οπιομανών, προκειμένου να την ελέγχουν πολιτικά και οικονομικά.
Αραπης
11/05/2017 17:35
Eμεις κιαν το φουμαρουμε κανενα δεν πειραζοηυμε
βασιλειος
12/05/2017 06:01
οχι εμεις ..ο καθενας ξερει για την παρτη του....εγω να λες χαλβα σολιταριτυ και ετσι
11/05/2017 03:08
το κουτοχορτο που λενε οι μαγκες
τσαλαπερντας
11/05/2017 16:51
κουτοχορτο το λενε αυτοι που δεν εχουν ιδεα και που δεν ξερουν να το χρησημοποιησουν οπως πρεπει...(αυτοι που πιστευουν σε εκκλησια-κρατος-δημοκρατια) στις τρεις αυτες ουτοπιες...ειναι νορμαλ να παπαγαληζουν αυτα που τους λεγανε αλλοι διοτι..δεν τους κοβει... οπως και σε εσενα... τωρα για ποιους μαγκες μιλας...για του τυπου πολλα-βαρυ με τριφιλο? ...αυτοι δεν ειναι μαγκες...μαλλον αλητες ειναι...
βασιλειος
12/05/2017 06:00
την φραγκοσυριανη ενας αλητης με τριφυλλο στο χερι την εγραψε
τσαλαπερντας
12/05/2017 17:53
καταγομαι απο κρητη-συρο και γνωριζω...αλλο ο χασικλης...αλλο ο αλληταρας μαγκας...και ο συγχωρεμενος καζατζηδης καπνιζε...δεν ηταν αλητης ουτε ο μαρκος...αλλα επειδη διαχωριζω τα μοντερνα δεδομενα με παλαιοτερα...οι παλαιοτεροι ηταν μαγκες που βασιζονταν σε κωδηκα τιμης...(ρεμπετες)...οι σημερινοι αγαπητε βασιλειε...μαλλον κλικες και αληταριες ειναι...στην πλειοφηφια παντα μιλαμε..γιατι υπαρχει παντα καποια σχετικοτητα...στοχευμενο βεβαιος το σχολιο σου...και καλα εκανες που το εθιξες!
Helene
11/05/2017 06:03
Τι θαλεγες για την … αποποινικοποίηση της χρησης και κατοχης για προσωπικη χρηση της κανναβης ;;;
Κανναβη , στα Φαρμακεια ή στα Νοσοκομεια με ιατρικη συνταγογραφηση ;;;

Ειμαι σιγουρη , οτι Δεν σου αρεσει αυτο που συμβαινει σημερα :
Ευκολη διαθεση , στα στεκια , απο τα κυκλωματα των μαφιοζων , με την ανοχη της κυβερνησης ΤΣΙΠΡΑ και του πολιτικου κοσμου !!!
ΝΑΙ , … ΔΕΝ υπαρχει Λυκειο ή Σχολη , οπου να μη μπορει να βρει καποιος Ναρκωτικα !!!

Και η Υποκρισια Δεν ειναι λιγη , η υποκρισια της Αστυνομιας και της Δικαιοσυνης , οπου ο Νομος και η Ταξη επιβαλλονται … ά ν ι σ α !!!

Εχουμε και τις ασθενειες , οπου η κανναβης … πραγματικα ανακουφιζει τον πασχοντα …
Βεβαια , Δεν ειναι το χασίς το … ελιξηριο της ζωης , απλά μια … ασπιρινη στο σοβαρο προβλημα της … τοξικοεξαρτησης !
Ενας ειδικος φορος , θα περιοριζε τη χρηση …

Ενω , οι καρκινοπαθεις και οι ασθενεις θα πρεπει να παιρνουν την κανναβη …δ ω ρ ε ά ν , οι υπολοιποι να την πληρωνουν !
Ενα Κρατικο Μονοπωλιο στην παραγωγη και διαθεση , οπως συμβαινει σε αλλες χωρες της Ε.Ε. , ειναι αναγκαιο .
Η μεγαλυτερη … απατη … παιζεται και εμεις παρακολουθουμε αμετοχοι !!!

Και να διαχωριστει η Κανναβης και η χρηση της, απο το Νομο περι Ναρκωτικων.
Χρειαζεται … τιμιοτητα και … γενναιοτητα απ’ ολους !!!
Η αποποινικοποιηση της Κανναβης ειναι η λυση !

Η Ευτυχια , αν δεν την εχεις , σε κ α μ ι α περιπτωση ΔΕΝ αγοραζεται , … η χαλαρωση …Ναι !!!
zeus
15/05/2017 10:18
Ειλικρινά δεν περίμενα να έχεις εσύ αυτήν την απόλυτα σωστή θέση, αφού από άλλες δημοσιεύσεις σου, --πάντα συγκουόμενες--, σχημάτισα τη γνώμη ότι ....κάπου πελαγοδρομείς στις θέσεις που εκφράζεις. Αυτά στα λέγει κάποιος, που ποτέ δεν δοκίμασε χασίς, και έχει να καπνίσει τσιγάρο, πάνω από 15 χρόνια.-
βασιλειος