Ποινική δίωξη στον 25χρονο που επιτέθηκε στον καθηγητή του Παντείου Πανεπιστημίου

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/02/2017 10:45 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 16/02/2017 14:32 |
Ποινική δίωξη στον 25χρονο που επιτέθηκε στον καθηγητή του Παντείου Πανεπιστημίου
Ποινική δίωξη για επικίνδυνη σωματική βλάβη, εξύβριση και απειλή ασκήθηκε σε βάρος του 25χρονου, για την επίθεση σε βάρος του καθηγητή  Αγγελου Συρίγου, στο χώρο του Παντείου Πανεπιστημίου.

Ο 25χρονος παραπέμφθηκε για να δικαστεί  στο αυτόφωρο.

Παράλληλα, τα άλλα δύο άτομα που είχαν προσαχθεί για την επίθεση στον καθηγητή, αφέθηκαν ελεύθερα, αφού δεν προέκυψε κάτι σε βάρος τους.

«Είναι παράλογο, στον χώρο στον οποίο υποτίθεται ότι υπάρχει ελευθερία απόψεων, να κινδυνεύεις από σωματική βία, αν πεις την άποψή σου» δήλωσε ο κ. Συρίγος, στον ραδιοφωνικό σταθμό του Αθηναϊκού - Μακεδονικού Πρακτορείου Ειδήσεων «Πρακτορείο 104,9 fm».

«Εκανα μία φιλική και ευγενική παρατήρηση σε κάποιον ο οποίος έγραφε στον τοίχο. Του είπα μην γράφεις στον τοίχο, που τον είχαν βάψει, τον είχαν ασπρίσει πριν από μερικές ημέρες... Δεν είχα πρόθεση να διαπληκτιστώ μαζί τους, δεν είναι ο τύπος μου τέτοιος. Τους είπα για ποιον λόγο δε χρησιμοποιούν αφίσες κι ένας από αυτούς άρχισε να βάφει το παντελόνι μου με το σπρέι... Υστερα από ενάμισι λεπτό βρέθηκα να μου επιτίθενται τρεις με άγριο τρόπο. Ευτυχώς, παρενέβησαν φοιτητές και με προστάτεψαν, φοιτήτριες οι οποίες έτυχε να είναι δίπλα στο περιστατικό και όρμησαν πάνω και τους σταμάτησαν, μετά ήλθε κι άλλος κόσμος» είπε ο αναπληρωτής καθηγητής, γνωστοποιώντας ότι στο νοσοκομείο τού έγιναν έξι ράμματα και αναρρώνει πολύ καλά.
Σταυρος
20/02/2017 23:03
Τι έγινε στο αυτόφωρο; Δε θα μας ενημερώσετε;
Κώστας (Τορόντο)
18/02/2017 15:16
"Παράλληλα, τα άλλα δύο άτομα που είχαν προσαχθεί για την επίθεση στον καθηγητή, αφέθηκαν ελεύθερα, αφού δεν προέκυψε κάτι σε βάρος τους." ΚΥΡΙΟΙ, ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΥΜΙ. ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΤΡΕΜΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ!
Κώστας (Τορόντο)
18/02/2017 15:11
Αγαπητέ/ή Η, γιατί στοχοποιείτε καθηγητές και δικαστικούς με αφορμή αυτό το απαίσιο περιστατικό; Νομίζω το σχόλιό σας είναι εκτός θέματος και ξεστρατίζει την συζήτηση.
H
17/02/2017 17:44
Μπορεί να έχουμε τους χειρότερους καθηγητές στον προηγμένο κόσμο και αυτοί μαζί με τους δικαστικούς να είναι οι κύριοι υπαίτιοι της διάλυσης του κράτους μας όμως η βία δεν είναι λύση όσο υπάρχει η ψήφος και η ελευθερία του λόγου. Μόλις ο ΣΥΡΙΖΑ καταργήσει εντελώς αυτά τα δύο η βία θα είναι απαραίτητη όμως μέχρι τότε όχι μόνο δεν ωφελεί την κοινωνία αλλά δημιουργεί περισσότερη πόλωση με ότι κακό αυτό συνεπάγεται.
Byzantine
17/02/2017 00:42
25 χρονοων μ....ας και καθεται ακομα και κωλοβαραει στη ζωη του με σπρει και γκραφιτι. Οταν φτασει 40, ειναι ανεργος, και ζει ακομα με τους γονεις του για να εξοικονομει στο νοικι τοτε θα του φταιει και παλι το 'συστημα'. Α ρε βρεγμενη σανιδα που θελουν μερικοι
ΓΔ
16/02/2017 17:38
Το πρόβλημα είναι η οπαδοποίηση του κόσμου που τυφλώνει καθώς οι περισσότεροι απ αυτούς που διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για την παρουσία και τις πράξεις των ατόμων αυτών προχθές κιόλας κατηγορούσαν τους ΧΑυγήτες που καθισμένοι στο δικαστήριο δέχτηκαν την εισβολή μάζας ομοϊδεατών τους και μάλιστα ενώ ήταν παρόντες τόσοι αστυνόμοι τελικά δεν συνελήφθει κανένας.
Κώστας .
16/02/2017 19:08
Αγαπητέ ΓΔ, μή συγκρίνετε τους δολοφόνους της Χ.Α με τους μπαχαλακηδες. Είναι διαφορετικής κλάσης. Και βέβαια συμφωνώ με την άποψη ότι η οπαδοποιηση τυφλώνει.
derkon
17/02/2017 11:46
Δεν γνωρίζω αν είσαι περισσότερον προς λύπην, λόγω βλακείας, ή γελοίος!
Κώστας .
17/02/2017 22:10
Θα μπορούσες να αποφεύγεις τους χαρακτηρισμούς!! Ιδιαίτερα όταν κρύβεσαι πίσω από την ανωνυμία derkon. Οι άνδρες της Ανατολικής Θράκης ήταν γενναίοι!!
Γιάννης
16/02/2017 18:20
Θύματα οι χρυσαυγίτες δηλαδή. Έτσι να καταλαβαίνουμε ότι η συμμορία έχει οργανωμένη δράση στο φόρουμ των Νέων.
Λάκης
16/02/2017 17:06
Το πανεπιστημιακό άσυλο πρέπει να πάψει να είναι πανεπιστημιακό μπάχαλο και μάλιστα ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!
Paris
16/02/2017 17:05
ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΛΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.....ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΤΟΥΣ ΓΚΕΜΙΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ....ΤΟΝ ΜΑΙΟ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ....ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ......ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΘΗΓΗΤΑΚΟ ΤΗΣ ΣΥΜΦΟΡΑΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΕΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΣ.....ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΞΕΣ.....ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕΣ ΜΑ....ΚΑ.....ΚΑΙ 6 ΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ.....ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΗΝ ΒΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ....ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΛΕΙΠΕΙΣ....ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ.....Ο ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΑΥΤΟΦΩΡΟ...ΟΚ.....ΕΣΥ ΦΥΛΑΚΗ.....ΣΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ....ΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΘΩΣΠΡΕΠΕΙ ΣΟΥ.....ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟΦΩΡΟ......ΚΑΛΥΤΕΡΑ...
derkon
17/02/2017 11:55
Είσαι επαναστάτης της γελοιότητος ! <<ΤΗ ΒΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ>>! Νέε της συνφοράς, εσύ λοιπόν αντιτάσσεις στις συμπεριφορές που δεν σου αρέσουν την βία! Καλά κάνεις, αλλά δεν βλέπω να αντιτάσσεις κάποια βία σ αυτούς που με τις πολιτικές τους συμπεριφορές, καταδυναστεύουν οικονομικά μία χώρα, και ταυτόχρονα την προδόδουν και την ξεπουλούν! Εκεί "αριστερέ στα μεζέα νέε", κάνεις την πάπια! Ούστ νέε και νεολαία των σημερινών καιρών, ειδικά αυτή της πλειονότητος των φοιτητών.-
Paris
17/02/2017 13:23
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΝΕΟΣ....ΑΛΛΑ 50ΑΡΙΣΑ.....Η ΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΟΤΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ ΧΑΖΟΒΙΟΛΗ.....ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΕΣ...ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΔΩ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΜΕΣΑ....ΑΝ ΔΕΝ ΔΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ.....ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΓΥΡΩ ΣΟΥ....ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΣΟΥ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΣ....ΔΙΑΒΑΣΕ ΙΣΤΟΡΙΑ....ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΧΑΣΑΝΕ ΟΙ ΚΥΠΡΙΟΙ ΤΗΝ ΓΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΑΚΡΗ....ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΕΔΑΦΗ ΤΟΥΣ.....ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΜΕΤΑ ...ΟΧΙ ΒΙΑ.....ΒΙΑ ΒΛΑΚΑ...ΒΙΑ....ΠΑΡΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΛΙΓΗ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ....ΑΛΙΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΣΚΛΑΒΟΣ ΤΟΥ ΦΡΑΠΕ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΙΡΗΝΙΚΩΝ ΛΥΣΕΩΝ.....ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΕΙΡΗΝΙΚΑ ΟΤΑΝ Ο ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ.....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΙΚΡΟΥΛΙ?.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ 6 ΡΑΜΜΑΤΑ...ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΡΩΤΑ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΕΝΙΕΣ....ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ.....ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΝΙΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΟΥΝ ΜΠΑΓΛΑΜΑ....ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΙΔΙΕΣ.....Η ΒΙΑ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΟ Η ΤΑ ΟΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΒΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΠΟΥ ΟΔΗΓΗΣΕ ΜΙΛΟΝΤΑΣ ΕΙΡΗΝΙΚΑ.....ΧΑΖΟΥΛΙ.....
τομ
20/02/2017 09:03
Θες να πεις οτι ο συγκεκριμένος καθηγητής "εσωσε τις τραπεζες και σου περασε το χρεος";;; Κι εγω ο χαζός που νόμιζα οτι ηταν καποιοι πολιτικοί ....
Κρησάρα
18/02/2017 23:15
Είσαι 50ρης αλλά έχεις μυαλό 5χρονου.... Τις ανοησίες που λες τις ακούγαμε συνέχεια από κάθε λογής 'αγανακτισμένους' μέχρι το 2015 και μετά είδαμε κάποιους από αυτούς (βαρουφάκηδες, τσακαλώτοι από τη μια, ΑΝΕΛ και λοιποί από την άλλη)... Η κορυφαία μπαλαφάρα (πέρα από τις αρλούμπες σου υπέρ της βίας που θυμίζουν προπαγάνδα σε κάτι μαύρες και κόκκινες δικτατορίες) είναι ότι το ελληνικό κράτος αποφάσισε να σώσει τις τράπεζες και να περάσει το χρέος στο λαό. Αγνοείς ότι οι ελληνικές τράπεζες είχαν πολλές αμαρτίες, όμως χρεωκόπησαν όταν κουρεύτηκαν τα ομόλογα του ελληνικού δημοσίου τα οποία υποχρεώνονταν να αγοράζουν οι διορισμένες διοικήσεις τους (και έτσι πληρώσαμε μετά την ανακεφαλαίωση με δάνεια). Δεύτερον, δεν υπάρχει καπιταλιστική οικονομία χωρίς τράπεζες, έτσι απλά, είτε μας αρέσει είτε όχι (εκτός και αν ζεις στη Β. Κορέα). Κάτι τύποι σαν και σένα με κάνουν να πιστεύουν ότι θα ζούμε πάντα δεκαετίες πίσω από τους άλλους Ευρωπαίους εφόσον δεν περιθωριοποιηθούν ιδεολογικά από την κοινωνία μας.
Λουλης
18/02/2017 22:43
Πάρης Μαρης Κουκουνάρης αντε τραβά για κανενα συλ-αλητήριο.
kostas.k.
17/02/2017 09:48
Μπράβο ρε ακροαριστεροί λεβέντες!!Τρία εικοσιπεντάχρονα γομάρια έδειραν έναν μεσήλικα που τους είπε να μην βρωμίζουν τους τοίχους με τις μ@@@ίες τους.Και γι'αυτά καμαρώνετε.Αλλά πάντα τέτοιοι θρασύδειλοι είστε.Καίτε,δέρνετε,καταστρέφετε και μετά τρέχετε σαν τα ποντίκια να κρυφτήτε στο ''άσυλο''.
Byzantine
17/02/2017 00:41
Σε ποιον Μαιο αναφερεσαι; Του 1967; ΕΧΟΥΜΕ 2017 ΡΕ ΧΛΕΠΑ. Και το αυτοφωρο δεν ταιριαζει στους καθηγητες που κανουν την δουλεια αλλα σε κατι αχρηστους ιδεολοδισκους σα και του λογου σου που νομιζουν οτι με τη βια και το τσαμπουκα αλλαζουν το κοσμο. Καλη σου τυχη οταν περιμενεις στην ουρα των ανεργων.
Paris
17/02/2017 11:26
ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΑΙΟ ΤΟ 67....ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ.....ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ....ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΙΔΕΑΛΙΣΤΗ.....ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΩΝ ΑΝΕΡΓΩΝ.....ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΕΡΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΠΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΟΥΣ....ΟΥΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΒΙΑ.....Η ΒΙΑ ΕΝΑΤΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΟΜΟΥΝ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ....ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΨΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.....ΚΑΙ ΝΑΙ ΜΕ ΞΥΛΟ ΜΟΝΟ ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΚΡΑΦΙΤΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΤΟΥ ΕΨΩΤΕΡΙΚΟΥ....ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΕΞΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ...Η ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ-ΟΧΙ ΟΛΟΙ- ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ.....ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΤΟΥΣ.....ΙΔΕΟΛΟΓΙΣΚΟΙ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΑ....ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΠΙΝΟΝΤΑΣ ΦΡΑΠΕ ΚΑΙ ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΟΝΤΑΣ ΑΝΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ "Ο ΜΟΥΣΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ...ΠΑΜΕ...ΤΑ ΛΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ...".....ΒΙΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ.....ΔΙΑΒΑΣΕ ΙΣΤΟΡΙΑ....ΔΙΑΒΑΣΕ....ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΛΑΞΕ ΠΟΤΕ ΜΕ ΦΡΑΠΕ....ΤΙΠΟΤΑ....ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΙΚΡΕ ΚΟΝΤΟΦΘΑΛΜΕ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟ.....
Κ. Γιάννης
20/02/2017 18:23
Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να απαντήσω σε τέτοιους εμετικούς οχετούς άναρθρων κραυγών υποκίνησης μίσους προς την κοινωνία, αλλά αφού έκαναν τόσο κακώς και δημοσίευσαν αυτά τα εμετικά σχόλια οι διαχ/στές των "Νέων", να σου πω ότι είναι φανερό ότι θα έπρεπε να είσαι κι εσύ εδώ και καιρό στη ΦΥΛΑΚΗ (πιθανότατα στην ψυχιατρική κλινική της φυλακής) γελοίε ανθρωπάκο. Ολα αυτά τα "κοσμητικά" επίθετα που πετάς, σου επιστρέφονται στο 10-πλάσιο. Η κοινωνία πραγματικά θα ήταν πολύ καλύτερα με σένα και τους ελάχιστους ομοϊδεάτες σου στη φυλακή για όσο πιστεύεις αυτά που πιστεύεις, και σίγουρα δεν θα έπρεπε να σου επιτρέπεται να γράφεις αυτά που γράφεις, τουλάχιστο όχι σε σοβαρά "φόρουμ" όπως αυτά των Νέων. Πιστεύω ότι σε άλλες χώρες θα σε είχαν ήδη βρει από το δικτυακό σου ίχνος (IP address) και θα σε είχαν οδηγήσει ξανά στο αυτόφωρο για υποκίνηση ρατσιστικού μίσους και σαφέσταστη παρότρυνση σε εγκληματικές ενέργειες. Επιτέλους αυτή η έξαρση της παρότρυνσης στο έγκλημα κάπου πρέπει να αντιμετωπιστεί, και είναι εύκολο να γίνει αυτό αν θέλει κανείς.
Byzantine
17/02/2017 20:23
Το εαν ειναι αχρηστοι οι οχι ΟΛΟΙ οι καθηγητες (σοβαρα;) ουτε εγω ουτε εσυ θα το κρινουμε. Αυτα που συμβαινουν σημερα στα πανεπιστημια ειναι ανεπιτρεπτα και υποβαθμιζουν το ηδη χαμηλο επιπεδο. Εαν δεν συμφωνεις δικαιωμα σου. Τωρα τι απο αυτα με κανει κοντοφθαλμο και αχρηστο (;) ουτε αυτο το καταλαβαινω. Μαλλον σου αρεσει η χρηση επιθετων της Ελληνικης γλωσσας.
Ανάποδος
16/02/2017 21:47
Πάντα μας φταίνε οι άλλοι, ε ; Εμείς, οι νέοι, οι αγνοί, ήρθαμε να αλλάξουμε τον κόσμο. Φίλε, όταν τον αλλάξεις, τι θα απογίνεις ; Τι θα κάνεις όσους δεν συμφωνούν με τον νέο και όμορφο κόσμο σου ; Θα τους κλείσεις φυλακή; Θα τους εξορίσεις ; Άντε συμμαζευτείτε γιατι με τέτοια μυαλά δεν βγαινουμε από την κρίση ούτε σε 1000 χρόνια. Σας έπεισαν ότι έτσι αλλάζει ο κόσμος... άνθρωποι πέθαναν αγωνιζόμενοι , εσείς από τις σκιές εκτονώνετε την όποια αγωνιστική σας διάθεση βάφοντας τοίχους και καταστρέφοντας όταν δεν υπάρχει πιθανότητα να σας αγγίξουν... Οι σύλλογοί σας έχουν αρκετή εξουσία στην εκλογή καθηγητών, και τους προωθείτε αρκεί να σας περνάνε στα μαθήματα. Αν έχετε παράπονο από τους καθηγητές, απαιτείστε αξιολόγηση καθηγητών όπως στο εξωτερικό, αλλά τότε και εσείς θα πρέπει να είστε εντάξει (να περνάτε μαθήματα, να παρακολουθείτε κ.λ.π.) αντί της πολύτιμης φοιτητικής "ζωής".
Πάνος Κ.
16/02/2017 15:29
Μόνο με αντίσταση όλων των πολιτών που αγαπούν την πόλη και σιχαίνονται τα γκραφίτι, τις αφίσσες και τη ρύπανση, μπορεί να αλλάξει κάποτε η κατάσταση. Ενεργητική αντίσταση στους αρουραίους.
Γιάννης
16/02/2017 14:38
Αναξιόπιστο και αποκλείεται να συνέβει το περιστατικό κατά αυτό τον τρόπο. Το γλειώδες στυλάκι του χαρτογιακά καριερίστα να αντικασταθεί με ενδυμασία δασκάλου, σεμνού και προσιτού στον φοιτητή και της οικογένειας που χρηματοδοτεί τη θέση του καθηγητή. Το πάρτι τελείωσε, και στα πανεπιστήμια.
45 Γιάννηδες ενός cockόρου γνώση
16/02/2017 17:34
Το πάρτυ θα τελειώσει όταν καταργηθεί το άσυλο και οι αρουραίοι του τύπου σου βγείτε από τα πανεπιστημιακά ιδρύματα. Θα τελειώσει όταν θα φάτε ξύλο από φοιτητές που πάνε πανεπιστήμιο και θέλουν να σπουδάσουν και όχι από αμοιβάδες του τύπου σου που έχουν αφίσες του Καρανίκα πάνω από το κρεβάτι τους. Κάνε μπάνιο, ξυρίσου και πήγαινε να πιάσεις καμιά δουλειά.
Γιάννης
16/02/2017 18:12
Μα οι κομματικές νεολαίες της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ έχουν τα πανεπιστήμια υπό την απόλυτη επιρροή τους κυρίες μου. Κάντε γαβ γαβ για μία φωτογραφία.
Πεπίνος ο Βραχύς
16/02/2017 17:26
Σωστά, διότι ως γνωστόν (α) στα πανεπιστήμια δεν υπάρχουν γκράφιτι και (β) ουδέποτε συνέβη προπηλακισμός και βία εντός πανεπιστημίων με ευθύνη των αναρχομπαχαλάκηδων. Είναι σαφές οτι ο καθηγητής-χαρτογιακάς κουβαλούσε πάνω του ένα σπρέι, το έβγαλε και άρχισε να κυνηγά τον αθώο φοιτητή που με δυσκολία κατάφερε να αποκρούσει τα χτυπήματα του καθηγητή. Αφού ο καθηγητής είδε οτι το σχέδιό του δεν έπιασε, πήγε και χτύπησε το κεφάλι του στον τοίχο, για να παρουσιάσει πληγή με ράμματα ως δήθεν αποδεικτικό στοιχείο βίας εις βάρους του. Ας μη μιλήσω δε για τους άθλιους οδηγούς τρόλλευ που εισβάλλουν με τα οχήματα στο πολυτεχνείο σπάζοντας την πύλη και κυνηγούν να πατήσουν τους αθώους αριστερούς φοιτητές στο προαύλιο. Ξέρετε πόσα τρόλλευ αναγκάζονται να κάψουν αυτοαμυνόμενοι οι αγνοί φοιτητές; Το πάρτι δεν τελειώσε. Το πάρτι συνεχίζεται εδώ και δεκαετίες στα ΑΕΙ/ΤΕΙ με δυναμικές (παράνομες) μειοψηφίες αιώνιων φοιτητών-κοπριτών που κάθονται στο σβέρκο όλων των υπολοίπων. Το πάρτι όμως θα τελειώσει σύντομα...
Γιάννης
16/02/2017 18:18
Το πάρτι τελείωσε. Ο κατεστημένος πανεπιστημιακός της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ που έκανε ότι ήθελε ανήκει στο παρελθόν. Οι καιροί άλλαξαν ο κόσμος είναι εξυπνότερος από ποτέ, καιρός να την κάνετε με ελαφρά πηδηματάκια.
Πεπίνος ο Βραχύς
16/02/2017 21:20
Προφανώς δεν έχεις περάσει από ΑΕΙ/ΤΕΙ, γιατί θα ήξερες οτι τα ποσοστά της ΑΚΡΑΙΑΣ αριστεράς ήταν πάντα ιδιαίτερα υψηλά, πολύ πριν μάθουμε τον αγωνιστή σύντροφο καταληψία Τσίπρα. Το γεγονός επίσης οτι ο τ. πρύτανης ΕΚΠΑ Πελεγρίνης είναι κολλητός του ΣΥΡΙΖΑ είναι επίσης σύμπτωση;
Ψυχιατρικόν καφενείον ΣΥΡΙΖΑ:
Σερβίρεται μίσος και κομματικός μπάφος καθ' εκάστην
16/02/2017 12:41
Φοιτητής ψυχολογίας ή τρόφιμος ψυχιατρικής κλινικής; Ή, ακόμα χειρότερο, συνηθισμένος οπαδός του ΣΥΡΙΖΑ;
Μακρία τα ζώα και οι κυνομαχίες από τα πανεπιστήμια
16/02/2017 16:51
Αλληλέγγυος και αυτός! Να του στείλουμε να φιλοξενήσει κανέναν μετανάστη στο εξοχικό του πατέρα του! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΛΕΟΝ, ΤΟΥΣ ΔΗΘΕΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΒΟΥΤΥΡΟΜΠΕΜΠΕΔΕΣ! Ας πάει αν είναι μάγκας πραγματικά το αριστερό ΑΥΤΌ ζώο, να σπάσει τα γραφεία των άλλων ζώων των δεξιών της Χρυσής Αυγής. Οι κυνομαχίες δίποδων είναι ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΕΣ για τους ελάχιστους ανθρώπους σε αυτήν την χώρα . Διασκεδαστικό. Μακριά όμως από τους ανθρώπους!! Χέστηκα εάν σκοτωθούν τα ζώα του ΠΑΟΚ με τα ζώα του Αρη, τα ζώα της αριστεράς με τα ζώα της δεξιάς, ΜΑΚΡΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!!!! ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ!!!!!!
Mboosh
16/02/2017 11:14
Το πανεπιστήμιο γιατί δεν τον έχει ήδη διαγράψει από τα μητρώα των φοιτητών;
Πεπίνος ο Βραχύς
16/02/2017 17:28
Δεν γνωρίζω αν είναι εφικτό να διαγραφεί κάποιος από τα μητρώα. Φαντάζομαι οτι αυτό δεν έχει συμβεί την τελευταία τριακονταετία. Μην ξεχνάτε οτι είχαμε Πελεγρίνη για πρύτανη.
ΨΥΧΑΚΙΑΣ
16/02/2017 16:05
ΘΑ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΟΣΧΗΜΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ. ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΚΑΤΙ ¨ΒΙΤΡΩ ΠΑΡΑΘΥΡΚΙΑ¨. ΘΑ ΕΞΩΣΤΡΑΚΙΣΤΟΥΝ ΜΕΡΙΚΑ ΡΑΜΜΑΤΑ (ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΟΥΝΑ ΤΟΥΣ). ΕΕΕΕΕ! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙΣ. ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΣΚΑΡ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ "βάΨΙΜΟ ΕΠΙ τοΥ παντελόνιΟΥ με το σπρέι".

όλες οι τελευταίες ειδήσεις