ΕΞΑΡΘΡΩΘΗΚΕ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΛΓΕΡΙΝΩΝ ΣΤΗΝ ΜΥΤΙΛΗΝΗ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 18/12/2016 11:49 |
Εξαρθρώθηκε εγκληματική οργάνωση Αλγερινών στην Μυτιλήνη

Την εξάρθρωση εγκληματικής ομάδας Αλγερινών μεταναστών στη Μυτιλήνη, ανακοίνωσε την Κυριακή η Αστυνομική Διεύθυνση Λέσβου.

Συγκεκριμένα, οι πέντε Αλγερινοί οι οποίοι έμεναν σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο στην πόλη της Μυτιλήνης, έχοντας διαφύγει από τον καταυλισμό της Μόριας, τις τελευταίες 20 μέρες διέπραξαν 19 μέχρι τώρα εξιχνιασμένες κλοπές και διαρρήξεις σε καταστήματα και επιχειρήσεις στο κέντρο της πόλης.

Έχοντας καλυμμένα τα χαρακτηριστικά των προσώπων τους, έμπαιναν συνήθως νωρίς τα ξημερώματα σε καταστήματα και επιχειρήσεις, παραβιάζοντας κυρίως πόρτες ή παράθυρά και αφού ερευνούσαν τους εσωτερικούς χώρους, αφαιρούσαν χρήματα, ηλεκτρονικές συσκευές καθώς και διάφορα εμπορεύματα. Η αξία των κλοπιμαίων πολλά από τα οποία βρέθηκαν στην κατοχή τους εκτιμάται ότι ξεπερνά τις 10.000 ευρώ, ενώ μεγάλο είναι και το ύψος των φθορών που προξένησαν. Εξετάζεται επίσης η τυχόν συμμετοχή τους και σε άλλα συναφή αδικήματα.

Σε βάρος και των πέντε, σχηματίστηκε δικογραφία κακουργηματικού χαρακτήρα για διακεκριμένες περιπτώσεις κλοπής και πρόκληση φθορών. 

15
TAKKIS
27/01/2017 17:11
Εγώ θέλω από τους δημοσιογράφους να κάνουν μια έρευνα και να μας που τι έχουν γίνει όλοι αυτοί οι ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ που έχουν διαπράξει ποινικά αδικήματα , πάω στοίχημα ότι βρίσκονται στην Ελλάδα ελεύθεροι και συνεχίζουν το θεάρεστο έργο τους
derkon
04/02/2017 15:48
To πιστεύω αυτό,
Παρατηρητής
29/12/2016 22:23
Σύστασι μουσουλμανικού δικαστηρίου και αποκοπή αμφοτέρων χειρ?ν. Πράγμα απίθανο αλλά στό μέλλον μπορεί. Αφού ή Ελλάς θά είναι γεμάτη παντόφλες, μπούργκες καί ότι άλλη ενδυμασία θ? είναι τής μόδας γιά αυτούς. Οί Παραλίες μας μέ μαγιόν Μπουργκέ. Λυπάμε τούς ματάκιδες. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
21/12/2016 07:25
Σιγα την εγκληματικη οργανωση εφοριακοι ηταν οι ανθρωποι και βοηθουσαν τον εαυτο τους !
Δ2
20/12/2016 19:38
Του Μουζαλα ξαδερφια ειναι ρε σεις...Πως κανετε ετσι?..Δεν μπορει να κλεψη ο Μουζαλας και εβαλε τα αδερφια του να το κανουν...Ειναι νεα, αριστερη, "προοδευτικη", μοδα...Ρωτηστε τον και θα σας πη.....
οσιος
19/12/2016 16:05
Οι νησιωτες ξαναζουν τις ενδοξες μερες της τουρκοκρατιας σε λιγο θα αγανακτησουν και θα αρχισουν να ργκαταλειπουν τις εστιες τους αν δε το κανουν ηδη..τα νησια θα μουσουλμανοποιηθουν και η αποστολη του συριζα θα εχει ειτυχει την παραδοση των νησων στον ερτογαν ! Σας φαινοντε ολα αυτα μακρινα ? Περιμενετε να δειτε
Εθνικιστης Μεσολογγιτης
18/12/2016 18:21
για τα ισλαμικα ορκ εφαρμογη του ισλαμικου νομου οπως στην σαουδικη αραπια και οχι χαιδεματα απο τους εθνοπροδοτες της ΑΝΤΑΡCIA και των ξενοκινητων ΜΚΟ.
Γιωργος
18/12/2016 17:33
Να μπουνε φυλακη για σοφρωνισμο να εκτισουν την ποινη και να βγουνε εξω στην κοινωνια ως καλυτεροι ανθρωποι.Λετε οτι μπορει να γινει κατι τετοιο κι αν γινεται γιατι να θελει να το κανει καποιος?Οσο νοημα θα ειχε η φυλακη σε τριτοκοσμικη χωρα για ολους εμας ολο τοσο νοημα εχει και για δαυτους απο την στιγμη που δεν εχει καποιος δεσμους με την κοινωνια που διεπραξε το εγκλημα,δηλαδη αδιαφορο.
Johny
18/12/2016 15:37
Οι Αλγερινοί είναι οι μάστιγα της Γαλλίας τώρα επίσημα κ της Ελλάδας. Μπράβο στους Συριζο καραγκιόζηδες για ένα ακόμη κτύπημα στην Ελληνική κοινωνία. Έτσι το Συριζότσιρκο μας μαθαίνει τα αποτελέσματα της αριστερολαγνίας που μαστίζει τους Έλληνες από την μεταπολίτευση. ... Έτσι και οι πιο αργοί μαθαίνουν τι σημαίνει πρώτη φορά φασιστερά.
ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ
18/12/2016 13:16
Άκου λέει ¨Αλγερινοί μετανάστες?! Θα ήθελα να ξέρω τι πόλεμος γίνεται στην Αλγερία και για ποιό λόγο δεν εστάλησαν κατευθείαν πίσω στην χώρα τους. Α ρε Ελλάδα πως κατάντησες!
οσιος
19/12/2016 15:52
Παιρνουν επιδοτησεις για καθε αλλοδαπο στην ελλαδα ! Τοσο δυσκολο ειναι να καταλαβει κανεις γιατι δεν τουςστελ ουν πισω ?
Johny
18/12/2016 13:14
Δεν μας έφταναν οι ντόπιοι εγκληματίες κάναμε και εισαγωγή! Και αυτί έχουν κ την ευλογία του προφήτη οπότε όλα τους τα αισχρά εγκλήματα τους οδηγούν στο "παραδεισο" ... Μπράβο στα Συριζόσκυλα που άνοιξαν τις πόρτες σε αυτά τα καθάρματα να πληγώνουν πιο πολύ την Ελληνική κοινωνία. ..