Αθώος ο Μιχάλης Χατζηγιάννης για υπόθεση φοροδιαφυγής

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 26/11/2016 12:43 |
Αθώος ο Μιχάλης Χατζηγιάννης για υπόθεση φοροδιαφυγής

Αθωώθηκε για την κατηγορία της φοροδιαφυγής από το Μονομελές Εφετείο Κακουργημάτων ο Μιχάλης Χατζηγιάννης.
Η κατηγορία αφορούσε σε εμβάσματα ύψους 5,3 εκατ. ευρώ που μεταφέρθηκαν στην Κύπρο το χρονικό διάστημα 2010 -2011.
Υπέρ της αθώωσης του τραγουδιστή είχε ταχθεί και ο εισαγγελέας.
Πριν από λίγο καιρό το Διοικητικό Εφετείο είχε ακυρώσει το πρόστιμο που του είχε επιβληθεί για το εν λόγω ποσό. Τότε, η πλευρά Χατζηγιάννη είχε υποστηρίξει πως ο τραγουδιστής μετέφερε σε δύο λογαριασμούς του το ποσό των 5,3 εκατ. ευρώ, τα οποίο σε κάθε περίπτωση, ήταν φορολογημένο και νόμιμο.
Για το διοικητικό σκέλος της υπόθεσης το Δημόσιο έχει καταθέσει σχετική αίτηση αναίρεσης της ετυμηγορίας του Διοικητικού Εφετείου.

10
οσιος
01/12/2016 06:40
Πειναει και αυτος ο κακομοιρης ..να κανουμε ενα ρεφενε να το υποστηριξουμε το παιδι ..κριμας ειναι !
pelias
26/11/2016 20:58
Άραγε να απέμεινε κάποια επαγγελματική κατηγορία στη χώρα μας, που να μην λαδώνεται!
Φραγκατος
26/11/2016 18:05
Ορματε κοριτσια νατος ο γαμπρος , τερμα η μιζερια σε οποια τον κουτουπωσει?
Πάνος / Αννόβερο
26/11/2016 13:33
Τα εκατομμύρια από τους φτωχούς Έλληνες, στους λογαριασμούς του Μιχάλη Χατζηγιάννη. Τελικά για την τραγωδία που βιώνει σήμερα ο Έλληνας δεν του φταίει κανείς. Εκτός απ το κεφάλι του. ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ.
μαικ
26/11/2016 22:40
Αν ήμουν ο Χατζηγιάννης (που δεν είναι πολιτικός, και έχει σημασία), και λάμβανα μία απάντηση όπως η δική σας, που όποιος Πάνος από το Αννόβερο θέλει να αμολήσει την βλακεία του ανώνυμα την αμολάει, θα σας έκανα αγωγή. Μαζί και οι ηλίξιοι που κάνουν like σε κάθε ασυναρτησία.
οσιος
01/12/2016 06:42
Θα του εκανες τα τρια δυο
Χρήστος Nbg
26/11/2016 16:51
Απο όσο διάβασα, τα χρήματα ήταν και νόμιμα και φορολογημένα. Άρα καλώς αθωώθηκε ο Μιχάλης Χατζηγιάννης. Τί εννοείτε κύριε Πάνο με το ¨Τα εκατομμύρια από τους φτωχούς Έλληνες, στους λογαριασμούς του Μιχάλη Χατζηγιάννη¨;
Τρεντυ
27/11/2016 04:35
Ισως οτι εκει πεταγαν τα ροδοπεταλα τις καθημερινες στις 4 πμ και αγαοραζαν 150-200 ευρω την μποτιλια... Τωρα κλαψουρα, μιζερια, χρυσαυγη κπλ...
οσιος
01/12/2016 06:52
Αυτοι τουλαχιστον την γλεντησαν την ζωη εσυ ο κακομοιρης ?
Πάνος Αννόβερο
26/11/2016 23:20
εννοώ πως σ αυτή τη χώρα μόνο λεφτά υπάρχουν. Δεν τα έκλεψε !!