Στο περιβάλλον του αναζητούν τον δολοφόνο του 89χρονου στην Άνδρο

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 23/12/2015 21:11 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 23/12/2015 22:30 |
Στο περιβάλλον του αναζητούν τον δολοφόνο του 89χρονου στην Άνδρο

Σοκ έχει προκαλέσει στην Ανδρο η αποτρόπαια δολοφονία ενός 89χρονου συνταξιούχου στο σπίτι του, στο νησί.

Το άγριο έγκλημα αποκαλύφθηκε το βράδυ της Τετάρτης όταν περίοικοι  αντιλήφθηκαν καπνούς να βγαίνουν από το σπίτι. Ειδοποιήθηκε η αστυνομία και όταν μπήκαν στο σπίτι, στην περιοχή Γαύριο της Άνδρου βρήκαν τον 89χρονο.  δολοφονημένο.

Ο άτυχος ηλικιωμένος έφερε πολλά χτυπήματα στο πρόσωπο και στο κεφάλι ενώ γύρω από τον λαιμό του ήταν τυλιγμένη μία ζώνη.

Οι δράστες της δολοφονίας στην προσπάθειά τους να μην αφήσουν πίσω τους κανένα ίχνος έβαλαν φωτιά στο σπίτι για να το κάψουν.

Σε κοντινή απόσταση βρίσκονται σπίτια συγγενών του θύματος που μόλις είδαν τους καπνούς έσπευσαν στο σπίτι.

Σύμφωνα με πληροφορίες δεν υπήρχαν ίχνη παραβίασης γεγονός που οδηγεί στην εκτίμηση ότι ο δράστης της δολοφονίας να ήταν γνωστός του θύματος που ανυποψίαστος του άνοιξε την πόρτα του σπιτιού του.    

Επίσης στο σπίτι δεν υπήρχε έντονη αναστάτωση.  

Το στυγερό έγκλημα  έχει πολλές ομοιότητες με την διπλή δολοφονία που είχε διαδραματιστεί πριν από καιρό στην Αίγινα.

Ηδη στο νησί έχει φτάσει κλιμάκιο της Διεύθυνσης Εγκληματολογικών Ερευνών, ενώ αστυνομικοί και Λιμενικό έχουν αποκλείσει όλους τις εξόδους του νησιού για να εμποδίζουν την διαφυγή του δράστη.  

Η Αστυνομία ερευνά όλα τα ενδεχόμενα για το κίνητρο του εγκλήματος.     

12
Κύπριος
26/12/2015 20:08
Εσείς όλοι που κατηγορείτε τους αλλοδαπούς δεν έχετε καταλάβει ότι είσαστε και εσείς ξένοι στην Ελλάδα. Είστε όλοι Βαλκάνιοι απατεώνες, λαθρομετανάστες στην Ελλάδα του Σωκράτη, του Σοφοκλή, του Αισχύλου, του Πυθαφώρα, του Ιπποκράτη κ.λπ. κ.λπ,
HOLIDAY SEASON
27/12/2015 18:01
SKASE RE TOURKOSPORE
Κυπριος
28/12/2015 21:33
Έχετε ξεφτιλίσει τη λέξη Έλληνας. Ούτε να γράψεις Ελληνικά δεν ξέρεις. Η πιο όμορφη χώρα του κόσμου με την πιο πλούσια ιστορία και την καταντήσατε ερημικό. Ουστ.
ms
25/12/2015 19:29
Otan oi egklovismenoi lathrometanastes piasoun ta duo ekatomuria psuxes tote na xerete oti tha mpoukarei i tourkia na tous sosei. As prosexoun giati mousoulmania-mousoulamania gemizei i ellada i platia
Πότε φεύγετε;
24/12/2015 20:38
Kάνας κηπουρός, κάνας "βοηθός", κάνας Αλβανός, κάνας Πακιστανός! Έχει ο μπαξές! Μόλις τον συλλάβετε (αν) να του δώσετε αμέσως ιθαγένεια όχι υπηκοότητα, αλλά ιθαγένεια, βέρος Ελλην! Και πότε φεύγετε;; Ελπιζω σύντομα!
θωμας
25/12/2015 12:21
Ντροπη σου
Τα Hot Spots!
26/12/2015 16:31
Μη βιάζεσαι!!
Ελληνομάθεια
24/12/2015 13:35
''Σε κοντινή απόσταση βρίσκονται σπίτια συγγενών του θύματος...'' (πέμπτη παράγραφος).Μην ξεχάσετε,αύριο,ανήμερα χριστούγεννα,να πιείτε ένα κρασάκι στην υγειά του μπάρμπα που σας έμπαζε εκεί στα ΝΕΑ από το παράθυρο.Πόσα εκατομμύρια φορές πρέπει να πούμε ότι η απόσταση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΙΝΗ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ!!Να σας το ζωγραφίσω μπας και το καταλάβετε?
Βαλκάννιος
23/12/2015 22:10
Μα καλά απορώ πως συμβαίνουν αυτά τα αποτρόπαια έγκληματα, μόνον 436.000 ΠΑΡΆΝΟΜΟΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΆΝΟΙ ΜΠΉΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ. ... Κρ Τασία έχετε καμία εξήγηση;
Τασία Αφασία!
24/12/2015 20:36
Ίσως η Τασία Αφασία να μην του έδωσε αντηλιακό Κορρές και αναγκάστικε να ληστέψει τον 89ψρονο!
San Serifis
24/12/2015 06:23
Αναρωτιέμαι τί είναι χειρότερο: να γράψατε χωρίς να έχετε διαβάσει το άρθρο, ή να το διαβάσατε και έπειτα να γράψατε το σχόλιό σας.
Βαλκάνιος
25/12/2015 18:56
Βιαια εγκλήματα και ειδικά φόνοι με θύματα ηλικιωμένους, η κατα 2-ο λόγο παιδια και γυναίκες, ΗΤΑΝ ΑΝΗΚΟΥΣΤΑ ΠΡΙΝ αρχίσει η επελαση των Βαλκανίων, Γεωργιανών, και προσφατα Μαροκινων, κλπ παρανόμων μεταναστών απο Ελλάδα. Τώρα είναι συνηθισμένο φαινομενο: ηλικιωμένοι βασανιζονται και πολλες φορες δολοφονούνται χωρίς ενδιασμούς στα σπιτια τους. ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΣΩΣΤΑ;