Σκότωσε με καραμπίνα τον διαρρήκτη

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 05/08/2013 08:00 |
Νεκρός από τα πυρά κυνηγετικής καραμπίνας του ιδιοκτήτη εργοταξίου, στο οποίο επιχείρησε να μπει για να κλέψει, έπεσε χθες το απόγευμα 58χρονος στο Σχηματάρι Βοιωτίας. Ηταν 4.30 όταν ο 64χρονος ιδιοκτήτης αντιλήφθηκε δυο άτομα να προσπαθούν να εισέλθουν σε ανοιχτό υπαίθριο χώρο ιδιοκτησίας του. Σύμφωνα με την Αστυνομία, έστρεψε τότε το όπλο του κατά των δυο αντρών και πυροβόλησε, με αποτέλεσμα να τραυματίσει θανάσιμα στο δεξί πόδι τον έναν από αυτούς. Ο δεύτερος επίδοξος κλέφτης, ένας 42χρονος, συνελήφθη, όπως και ο 64χρονος.
ΕΝΤΥΠΗ ΕΚΔΟΣΗ
gr
26/12/2013 09:47
Καλό θα ήταν να γράφουμε στη γλώσσα των προγόνων μας και μετά να κάνουμε τους δικαστές! Απαράδεκτα ελληνικά με απαράδεκτα λατινικούς χαρακτήρες!! Τίποτε δε λειτουργεί σ' αυτό το κράτος γιατί εμείς οι ίδιοι το επιτρέπουμε.. Γιατί εμείς το ισοπεδώνουμε κάθε μέρα, γιατί εμείς το υποβαθμίζουμε κάθε μέρα, γιατί εμείς δίνουμε το δικαίωμα στον καθένα να ενεργεί όπως ενεργεί.. κλέφτης-θύμα..
Επαναφορά της θανατικής ποινής
10/08/2013 13:55
Κάποτε και κάπου σε μιά άλλλη χώρα είχα αποφαίσει να σκοτώσω κάποιον που ήταν ηθικός αυτουργός "Ψευδομαρτυρία" για τη δολοφονία του πατέρα μου, και το μετάνειωσα σα γάϊδαρος πολυ αργά, γατί αναίρασα το έγκλημα και είπα "Δικαιοσύνη και όχι έγκλημα" Η πολιτική με χωροφύλακα τη Δικαιοσύνη είναι υπεύθυνοι όχι μόνον για αυτό το έγκλημα αλλά για κάθε παρανομία που μαστίζει την ανθρωπότητα" απο εγλήματα ληστείες κτλ, και εγώ αν ήμουν το έδειο θα έπρατα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΕΠΡΑΞΕ Π.Αποστολόπουλος
28/11/2013 15:50
Ανάθεμά με αν κατάλαβα τι θες να πεις. "Η πολιτική" ή "Οι πολιτικοί"; Είναι "υπεύθυνοι" ή "υπεύθυνη"; Είπαμε, δεν μπορούμε να είμαστε όλοι ορθογράφοι, αλλά όταν η ανορθογραφία αλλάζει το νόημα τότε πρέπει να προσέχουμε λιγάκι πώς γράφουμε.
βασιλειος
10/08/2013 12:39
ειδατε αιμα και αρχισατε ολοι να στελνετε μυνηματα.ευτυχως που απαγορευεται η οπλοκατοχη στην ελλαδα,οι μισοι θα ειχαμε μεινει.φανταστειτε τωρα να ητανε ενας γειτονας και να ηθελε κατι η ενας συγγενης η ενας εστω φτωχος κλεφτης.μπαμ και κατω.οι συγγενεις του νεκρου τι θα κανουν μετα?θα φανε τον δραστη.και μετα βεντετα.που γινετε αυτο?στα πολιτισμενα χωρια της ορεινης κρητης,μανης, αλβανιας και σικελιας.ασε τα αλλα μπηκε ο γαιδαρος του γειτονα στο κτημα μου μπαμ στον γειτονα εφαγε ο σκυλος την κοτα μπαμ κοκ και μετα η ανω ραχουλα μπαμ στην δικη την κατω ραχουλα και ωραια πραγματα για γελια.μην με αρχισετε τωρα στα οτι τι να κανουμε και να κατσουμε να μας κλεψουνε και λοιπα.απλα θελω να πω ποσο ευκολα μπορει να ξεφυγει η κατασταση απο την λογικη και μια κλοπη να γινει φονος και ξεκληρισμα.παλια στους κλεφτες ριχνανε αντι σκαγια αλατι χοντρο ετσι απλα τραυματιζονταν ελαφρια και μεχρι να λιωσει ετσουζε στην πληγη και οπου φυγει φυγει ο κλεφτης ουρλιαζοντας να βρει νερο να ξεπλυνει την πληγη.
paraplanitikos
10/08/2013 09:05
ΘΑΝΑΣΙΜΑ... ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΠΟΔΙ!!! ΛΕΤΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΕΡΌΣ!!!
Σάββας
10/08/2013 05:56
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΜΕ ??? Ο Χ Ι ΦΥΣΙΚΑ! Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΜΥΝΑ !!! ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ. ΑΥΤΟΑΜΥΝΑ !!! ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΧΙ Ο "ΔΡΑΣΤΗΣ". ... ΑΘΩΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
Η χώρα μαΪμού, με μαϊμού πολιτική
09/08/2013 20:07
Να αγιάσει η καραμπίνα σου!
Αποστολος
09/08/2013 19:26
Οταν η ανάγκη σε οδηγει να κλεψεις , τοτε περιμενε την οργη του κόσμου, σε διαφορετικη περιπτωση περίμενε συγχαρητήρια.
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΣΑΚΑΛΟΣ
09/08/2013 19:16
ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕ!!! ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ... ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ ΑΠΡΟΣΚΛΗΤΟΥΣ << ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ>> !!! ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΕ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΑΝ ΕΠΑΝΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΘΑΝΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ???ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ??? ΟΤΑΝ ΟΙ << ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ>> ΕΙΣΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΧΑΡΙΝ ΓΟΥΣΤΟΥ???? ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ,,,ΓΙΑΤΙ??? ΝΑ ΔΙΚΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΑΠΡΟΣΚΛΗΤΟ <<ΕΠΙΣΚΕΠΤΗ>>??
γιαννης
09/08/2013 11:47
κι εγώ το ίδιο θα έκανα, άλλωστε κοιμάμαι με την καραμπίνα στο προσκέφαλο αφού στην γειτονιά μετράμε άπειρες ληστείες και δυο νεκρούς που έτυχε να ξυπνήσουν με τους κλέφτες μέσα η δε αστυνομία πήρε και δακτυλικά αποτυπώματα μπας και βρει τους ληστές αλλά οι νεκροί δεν ξαναζούν, εγώ όμως θέλω να ζήσω κι εγώ και η οικογένειά μου οπότε καλύτερα στην φυλακή και να ξέρω πως τα παιδιά μου είναι καλά παρά να μου τα σκοτώσει ο ληστής που θα βγει με βραχιολάκι.
Ερινύα
09/08/2013 10:04
Κανένα χέρι δεν αγιάζει με τον φόνο. Αγιάζεις όταν κάνεις ακριβώς το αντίθετο. Όταν δηλαδή ξεπερνάς το προσωπικό σου συμφέρον για χάρη του άλλου. Ακόμα και όταν θυσιάζεσαι γι αυτόν. Αυτό μας έμαθε ο Χριστιανισμός και οι αξίες του ανθρωπισμού με τα οποία κάναμε πολιτισμό. Να μην καταστρέψουμε τον πολιτισμό μας, την ψυχή και το πνεύμα μας για να προστατέψουμε απλά τις ...μάντρες μας !
Ειρυνια
11/08/2013 00:11
Eρινυα, Ελα να κοιμασαι στο σπιτι μου για να κανεις εσυ αυτοτο αντιθετο,να θυσιαστεις δηλαδη για χαριν του αλλου,εμου εννοω, Ευχαριστω.
f
09/08/2013 23:16
SU eggiatai kaneis oti o listis thelei mono ti mantra su? 
Ερινύα
10/08/2013 10:59
Κανένας δεν μου εγγυάται τίποτα και ποτέ. Το θέμα όμως δεν είναι τι έκανε ο καθένας, ή και εγώ ο ίδιος ακόμα που τα λέω αυτά, σε μια συγκεκριμένη στιγμή και κατάσταση πάνω στο φόβο του και την άμυνά του. Αυτό θα το κρίνει το δικαστήριο σε όποιους ζουν σε κοινωνία με νόμους, ο Θεός σε όποιους τον πιστεύουν και η συνείδηση σε όσους την έχουν. Το θέμα είναι να μην επικροτείς τέτοιες πράξεις, να μην προτρέπεις σε αυτοδικία και να μην επιστρέφεις μέσα από δυο ανεύθυνες φράσεις στην εποχή που ο άνθρωπος ήταν ζώο και ζούσε σε σπηλιές.
Δαλαλάμας
28/11/2013 15:42
Στην Αμερική (ΗΠΑ) δηλαδή, όπου ο νόμος επιτρέπει τη δίκαιη αυτοάμυνα, και σε ένα παρόμοιο περιστατικό η αστυνομία θα έκανε απλή καταγραφή του γεγονότος, οι άνθρωποι είναι ζώα και ζούνε σε σπηλιές; Δεν ήξερα ότι τα ζώα ταξιδεύουν στο φεγγάρι με διαστημόπλοια, ότι φτιάχνουν αυτούς τους υπολογιστές που χρησιμοποιούμε τώρα, κι ότι κάθε χρόνο βγάζουν δυο-τρεις νομπελίστες. Εμείς οι πεφωτισμένοι *πραγματικοί* άνθρωποι φαίνεται ότι τεχνολογικά, επιστημονικά, και πολιτισμικά έχουμε μείνει μερικά έτη φωτός πίσω. Μωρέ μπράβο τα ζώα!...
ΧΑΤ
09/08/2013 02:48
Αφου η αστυνομια προστατευει τους πολιτικους απο τους πολιτες κι οι πολιτες πρεπει να προστατευτουν μονοι τους απο τους εγκληματιες... Εκτος... Γιατι δεν τηλεφωνησε .. Στην Χρυση Αυγη ?
KT
08/08/2013 19:55
Ton traumatise thanasima sto...deksi podi?!@
Νίκος
09/08/2013 14:24
Στα άκρα υπάρχουν πολύ σημαντικά αγγεία... Αποβιώνει κανείς, ακόμα και με πυροβολισμό στον άκρο πόδα ενδεχομένως(πόσο μάλλον όταν ο συντάκτης εννοεί το δεξί κάτω άκρο και δη τον μηρό-μηριαία αρτηρία)...
apokliros
08/08/2013 19:31
ntropi re na skotonete anthropous gia merika nomismata
πιτσος
09/08/2013 19:37
Εκτος εαν τα νομισματα ηταν δικα σου.....
ΝΙΚΟΣ
08/08/2013 16:20
ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ. ΑΘΩΟΣ ΝΑ ΒΓΕΙ, ΠΑΜΨΗΦΕΙ !!
νικος
08/08/2013 16:12
να μπει φυλακη αυτος που πυροβολησε !!!!! επρεπε να καθαρισει και τον δευτερο...
tom
08/08/2013 00:40
kala toy ekane
EIRE
07/08/2013 18:18
EIRE. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ, ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ (ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ;;) ΛΥΣΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ.
Τινα Σ
07/08/2013 10:43
Ο αδελφός μου έχει μάντρα με ανταλλακτικά αυτοκινήτων. Μέσω σε δύο χρόνια έχουν μπει πάνω από 20 φορές. Τώρα πια δεν έχει εμπόρευμα, δεν έχει τζίρο, χρωστάει στο ΤΕΒΕ. Η αστυνομία ήρθε καθαρά ως γραφειοκράτης για να κάνει καταγραφή. Τώρα έρχεται η εφορεία και ζητάει φορολογία... Για πιο κράτος δικαιοσύνης και προστασίας του πολίτη μιλάμε? Ζούμε στο κράτος του ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ!!!!!
δημητρης
07/08/2013 06:51
προτεινω οσοι ειμαστε υπερ της ενεργειας του να παμε στο δικαστηριο την ημερα της δικης. πισω απο το pc δεν βοηθαμε και πολυ. πειτε ποτε ειναι η δικη.
Leo M., Chicago
06/08/2013 23:09
Δεν εκπλησομαι. Το κρατος δεν μπορει και ο Ελληνας πολιτης εχει πεσει οχι μονο θυμα κλοπης και δολοφονιας αλλα και σαδισμου απο πλευρας των λησταρχων Ελληνων και μη. Επιβαλεται η προστασια της ασφαλειας της καθε οικογενειας. Εαν δεν μπορει το κρατος και μπορει ο πολιτης τοτε εχουμε πολεμο με την παρανομια και την βια. Μολων Λαβε που λεει και ο Νικος πιο κατω. Και ο διαολος φοβερα θελει. Regards, Leo M., Chicago
Ηλίας
06/08/2013 13:21
Θα ήταν πολύ σημαντικό και ίσως και καταλυτικής σημασίας για την υπεράσπιση του κατηγορουμένου, η κατάθεση και δημοσίευση των σχολίων υπέρ του ανθρώπου αυτού, δεδομένου του γεγονότος πως η ομοφωνία είναι εμφανής. Στα σίγουρα η αφαίρεση ζωής είναι καταδικαστέα, από την άλλη όμως, η απραξία όταν απειλείται η προσωπική περιουσία και η ζωή του υποψηφίου θύματος, δεν είναι λύση. Φανταστείτε τι θα γινόταν αν ο νέος πριν ένα χρόνο περίπου που σκότωσε τον Αλβανό μέσα στο ίδιο του το σπίτι, δεν αντιδρούσε. Ίσως σήμερα να ήταν ολόκληρη η οικογένεια ξεκληρισμένη. Ο δικαστής ας αναλογιστεί τι θα έκανε στην ίδια περίπτωση προτού βγάλει απόφαση. Καλό κουράγιο στον άνθρωπο που έκανε το αυτονόητο. ΑΜΥΝΘΗΚΕ.
μακης
08/08/2013 17:04
Ωραία, βγήκε πόρισμα. Τι τα θες τα δικαστήρια, γραφειοκρατία. Τι τους θες τους νόμους, αρκούν οι 10 εντολές. Τι τα θες τα στοιχεία, φως φανάρι. Τι την θες την Αστυνομία, σερίφηδες και πιστολέρο. Εμείς θα δείξουμε πάλι στους πιθήκους το μέλλον του πολιτισμού. Τό'χουμε!
f
09/08/2013 23:19
Den zitise o anthropos na kanei to serifi. To mono pu zitise einai asfaleia sto spiti tu. An boreis na tu to doseis, kalos. 
Ηλίας
09/08/2013 21:05
Αξιότιμε συνάνθρωπε, δεν βγάζω πόρισμα. Ούτε και είμαι φανατικός υπερασπιστής του Σολομώντα. ΑΛΛΑ..... Εαν σε αυτή τη χώρα οι νόμοι λειτουργούσαν ορθά και η δικαιοσύνη ασκούσε πραγματικά και αδέκαστα το έργο της, θέλω να πιστεύω πως σήμερα η ανθρώπινη ζωή θα είχε πολύ μεγαλύτερη αξία από 20ευρώ για το οποία υπήρξαν πολλάκις άνθρωποι οι οποίοι αφαίρεσαν ζωές. Και δεν νομίζω πως χρειάζεται να αναλωθώ σε λεπτομέρειες, εάν παρακολουθείς το καθημερινό δελτίο είμαι απόλυτα σίγουρος πως θα θυμηθείς πολλά τέτοια περιστατικά. Δεν θέλω να μακρηγορήσω, διότι ούτε Νομικός είμαι, ούτε "καθηγητής" του διαδικτύου και του καναπέ. Αλλά η φτωχή ταπεινή απολύτως προσωπική μου γνώμη, είναι πως ΝΑΙ για μένα ο άνθρωπος αυτός είναι αθώος, διότι προστάτεψε την περιουσία του και ενδεχομένως την ίδια του την ζωή. Δεν ρίχνω ευθύνες στην αστυνομία. Οι άνθρωποι στα σίγουρα επιτελούν έργο και είναι σε θέση να συμμαζέψουν τους παρείσακτους εντός 24ώρου. Αν τους δοθεί η δυνατότητα. Αλλά μην ξεχνάς όμως και τον νόμο περί οπλοχρησίας ο οποίους διέπει τους ίδιους τους αστυνομικούς, και που τους απαγορεύει να χρησιμοποιήσουν το υπηρεσιακό τους όπλο αν πρώτα δεν δεχθούν πυρά. Δηλαδή ένας απλός οικογενειάρχης αστυφύλακας, που θα προσπαθήσει να αντιμετωπίσει τον εγκληματία πρώτα θα κινδυνεύσει να σκοτωθεί και μετά θα ρίξει. Παρ'το αυγό και κούρευ'το. Οδηγηθήκαμε στην αγανάκτηση, και αυτή ακριβώς η πολύ λεπτή ισορροπία μεταξύ της και της λογικής οδηγεί σε αυτά τα σχόλια. Λυπάμαι που ίσως η άποψή μου σε στενοχωρεί, αλλά εγώ σαν πατέρας δύο παιδιών, προτιμώ αν ω μοι γένοιτο μου συμβεί κάτι αντίστοιχο, να καταλήξω στην φυλακή και να βλέπω τα παιδιά μου στο επισκεπτήριο, παρά να δειλιάσω και να πηγαίνω κάθε Κυριακή λουλούδια σε τάφους. Σκέψου εσύ για τον εαυτό σου τι θα έκανες.
μακης
11/08/2013 19:43
Νομιζω πως την απαντηση την εχεις δωσει στην απαντηση σου: "Αν οι νομοι λειτουργουσαν ορθα και η δικαιοσυνη ασκουσε πραγματικα και αδεκαστα το εργο της". Αυτό ειναι το πρόβλημα, αυτή ειναι και η λύση: Πως θα κάνουμε τους νομους να λειτουργουν στην βάση μιας δίκαιης κοινωνίας της οποίας υπεύθυνα μέλη είμαστε εμείς.. Ολα τα άλλα βυθιζουν την κοινωνία σε ακόμα μεγαλύτερη αδικία και απομακρύνουν έτι περαιτέρω από τον αντικειμενικό στόχο.
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΚΑΤΕΒΑΣ
06/08/2013 12:50
Ο άτυχος 64χρονος όταν είδε τούς κλέφτες, σίγουρα θα σκέφτηκε, αν τηλεφωνήσω στην αστυνομία, ώσπου νάρθει, μπορεί να με σκοτώσουν κιόλας. Αν είχαμε λοιπόν καλά εκπαιδευμένη αστυνομία και σωστή άμεση δράση, δεν θα γινόταν το πιό πάνω. Γιατί όμως δεν έχουμε στοιχεία και φωτογραφίες των δραστών? Συγχαρητήρια στην αστυνομία γιά την σύλληψη τού διακινητή λαθρομεταναστών στα Σέρρας. Ποιός είναι όμως? Γιατί δεν έχουμε κι εδώ στοιχεία και φωτογραφία του. Αν θα το έκανα εγώ αυτό, όλος ο τύπος θα με είχε πρωτοσέλιδο.
popi
06/08/2013 12:15
otan den liturgun ta organa tu nomu pernei o poliths sta xeria tu ton nomo to kratos ftexths einai kai oxi o fwnias
Β.Λ.
06/08/2013 08:38
Aνθρώπινη τραγωδία.Άγνωστες οι λεπτομέρειες,οπότε κάθε σχόλιο θα ήταν αβάσιμο. Η κατοχή καραμπίνας,δυστυχώς επιβεβλημένη,σ'ένα Κράτος που αδυνατεί να σε προστατεύσει,δίνει τρεις δυνατότητες: α)εκφοβισμός των υπόπτων με βολές στον αέρα β)με βολές πιθανου τραυματισμού των γ)για λόγους αυτοάμυνας,όταν κινδυνεύεις άμεσα, βολές απόλυτης εξουδετέρωσης του/των υπόπτων. Το ποιά χρήση θα επιλέξει τελικά εξαρτάται από τις πραγματικές συνθήκες.
νικος
06/08/2013 01:46
θελω καραμπινα τωωρα. και μπλον λαβε. μπραβο αγορι μου αθοως
νανανα
05/08/2013 20:21
Αρχηγος....
Η χώρα μαΪμού
05/08/2013 16:51
Να αγιάσει το χέρι σου άνθρωπε μου! Γιατί έτσι και απλώς τους μάζευε η αστυνομία, ο/η εισαγγελέας θα τους έδινε διακοπές για τα μπάνια τους! Από τώρα και στο εξής αγοράστε την καραμπίνα σας και να τους την έχετε στημένη!
powerjim
08/08/2013 15:37
Mazi sou, apolyta
νεος
05/08/2013 15:52
πολυ καλα του εκανε.
thalassodarmenaypsi
05/08/2013 15:36
N' αγιάσουν τα χέρια του δράστη και η καραμπίνα του να βγει σε δημόσια προσκύνηση.
powerjim
08/08/2013 15:39
Eisai αρχηγός, συμφωνώ απόλυτα
Ανων. Α.
05/08/2013 14:06
Δυστυχώς οι από τους αργυρώνητους ψηφισθέντες "Νόμοι" βολεύουν τους κλέπτες κ κακοποιούς κ όχι τους νοικοκύρηδες.Καλό κουράγιο στον Ιδιοκτήτη-64χρονο. Ελπίζω να πέσει σε σωστό Δικαστή κ να μην ταλαιπωρηθεί.Επιτέλους πρέπει να γίνει Νόμος για την προστασία μας μέσα στους χώρους Ιδιοκτησίας μας. Οι ιδιοκτησίες(σπίτια,οικόπεδα,επαγγελμ.χώροι) δεν είναι μόνο για να πληρώνουν φόρους πρέπει να προστατεύονται πολλαπλώς.
agrotis
05/08/2013 13:49
θανασιμα στο δεξι ποδι...........ουαι και αλημονο.....
katinaki
09/08/2013 09:24
Διλαδι πεθανε το δεξι ποδι???? η πεθανε απο τον πονο απο το δεξι ποδι??? η Ελλαδα ακολουθει νομους που κανουν σε αλες χωρες να διχνει οτι ειναι αζηγηστο λουκανικο, παντου εχουμε αναρχεια, οι εγκληματιες και στη φιλακη καλοπερνουν ενο οι απεξο πληρωνουν ολα τα εξοδα και τα δηκαστηκα και τη συντηριση του κρατουμένου και τους δεσμοφηλακες. που ιδες να βρεισκει δικαιο το θημα που επεζησε οποιο εγκλημα??? δεν υπαρχουν νομοι, κερδηζουν οι κακκοποιοι με μεγαλους δηκιγορους, ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΙΕΡΗ ΜΟΥ LOVELY JIOB:::
Moriquenti
06/08/2013 09:28
Μηριαία αρτηρία λέγεται και έτσι και σου κοπεί κλείνεις εισιτήριο χωρίς επιστροφή... 
παπά-Μάρκος
05/08/2013 12:55
Ωραία εφημερίδα ούτε γράφεις τι εθνικότητας ήταν οι διαρρήκτες ούτε τίποτα.
μπαλοματου
09/08/2013 00:45
Τι σημασία εχει η εθνικοτητα εμπρος στο ανθρωπινο δραμα. Χαθηκε ανθρωπινη ζωη.
φευ γατος
09/08/2013 13:17
θα ελεγες το ιδιο αν τον ειχαν σκοτωσει αυτοι ?? η ζωη εχει αξια μονο οταν ειναι του εισβολεα η κακοποιου η οποιου αλλου παραβιαζει τον χωρο σου, που σε βρισκει απροετοιμαστο και αν προλαβεις να αντιδρασεις ,με ποιον τροπο αραγε ? εχεις να αντιμετωπισεις και την δικαιοσυνη γιατι ολλα εγιναν στον χωρο σου και δεν μπορεις να κρυφτης,ενω αν σε φανε αυτοι μπορει και να την γλυτωσουν γιατι τα εχουν μελετησει και ολοι θα λενε για σενα ρε τι επαθε ο φουκαρας ενω τωρα που αμυνθηκε χυνουν δακρια γι αυτον που εφυγε !! η ατιμωρησια αυξανει την εγκληματικοτητσα
παπά
07/08/2013 20:43
Έχει σημασία η εθνικότητα παπά? Η κλοπή είναι κλοπή είτε από αλλοδαπό είτε από Έλληνα. Το ίδιο και ο φόνος. Τα υπόλοιπα είναι συνθηματολογίες και υπεραπλουστεύσεις για να προπαγανδίζουν τα φασισταριά τις νεοναζιστικές πρακτικές τους. Ας το καταλάβουμε όλοι: το έγκλημα είναι καταδικαστέο ανεξάρτητα από εθνικότητες, θρησκείες ή πολιτικές ταυτότητες. Ίσα - ίσα οι Ελληνες έχουμε μεγαλύτερη υποχρέωση να σεβόμαστε τους νόμους, την κοινωνία και την πολιτεία μας, γιατί είναι δικά μας και μας επηρεάζουν πρώτα απ' όλους. Όσο για το συγκεκριμένο περιστατικό είναι αναγκαία η αλλαγή του νόμου: η νόμιμη αυτοάμυνα οφείλει να προστατευτεί και να μη διώκεται.
Nikos G
05/08/2013 12:32
Και καλα τους εκανε......
Ανδρέας Χαραλαμπόπουλος
05/08/2013 11:05
Ο θάνατος βέβαια ήταν ατυχία, αφού πυροβολήθηκε στο πόδι. Καιρός όμως να αμύνονται οι πολίτες, αφού η ευνουχισμένη αστυνομία απουσιάζει.
Nikolaos Kalantas
05/08/2013 11:03
Kala toys ekane.
NIKOS
05/08/2013 10:39
Η ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ Η ΕΞΑΘΛΙΟΣΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ Π.Α.Σ.Ο.Κ. ΚΑΙ Ν.Δ. ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ..ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ. ΓΙΑΤΙ ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΣ ΟΛΟΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ....
Peter
05/08/2013 10:37
Καλύτερα κατηγορούμενος παρά νεκρός.Προοδευτική νομοθεσία!!
Σ.Κ.
05/08/2013 10:09
Καλά τον έκανε!
χρηστος
05/08/2013 09:41
Να αγειαση το χερι του και να αφεθει ελευθερος

όλες οι τελευταίες ειδήσεις