Απορρίφθηκε από το ΕΣΡ διαφημιστικό σποτ για το Athens Pride που θα γίνει στις 8 Ιουνίου

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 30/05/2013 18:25 |
Στιγμιότυπο από παλαιότερο Athens Pride.
Απορρίφθηκε από το ΕΣΡ διαφημιστικό σποτ για το Athens Pride που θα γίνει στις 8 Ιουνίου
To Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης απέρριψε το αίτημα των διοργανωτών του ένατου Athens Pride να μεταδοθεί ως κοινωνικό μήνυμα η διαφήμισή του...
Γίνετε Συνδρομητής
Α.Σ.
01/06/2013 16:20
Επιτέλους και μια σωστή στάση. Είναι δυνατόν οι σεξουαλικές προτιμήσεις να αποτελούν κοινωνικό μήνυμα; Είπαμε να έχουμε ανοχή στις παρεκκλίσεις, αλλά όχι και να τις προωθούμε ως κοινωνικό μήνυμα.
Georgios
31/05/2013 17:58
Εγώ τι βλέπω καλύτερο από το μαίανδρος η σφυροδρέπανο που τα επιτρέπουν ενώ συμβολίζουν μακελειό.
omg
31/05/2013 15:03
nai theloun na kanoun kai parelasi oi poustides , min xasoun ai sixtiri apo do
fistikis
31/05/2013 23:54
Σιγά ρε αντρακλα....
ΦΓΜ
31/05/2013 08:45
Εγώ προσωπικά αιδιαζω όταν βλέπω κυρίως αντρες ή και γυναικες να φιλιούνται. Δεν με ενοχλούν σε θεωρητικό επίπεδο οι ομοφυλόφιλοι και έχω κατανόηση για τις κοινωνικές διακρισεις εις βάρος τους αλλα όχι να περάσουμε και στο αλλο άκρο να μου επιβάλλουν την αφύσικη αισθητικη τους.
ΦΓΜ
01/06/2013 12:41
Τα κάτω δαχτυλάκια γιατι τα βάζετε; θέλετε να μου αρεσουν αισθητικά τα αντρικά φιλια; Μην θεωρείτε τον εαυτο σας απελευθερωμένο. Στην Ελλάδα ο κάθε φασίστας θεωρεί τον εαυτο του προοδευτικό και κάνει το πουλι του λάβαρο. Έχουμε πολύ δρομο ακομα για να μάθουμε να σεβόμαστε ο ένας τις ευαισθησίες του αλλου.
πολιτης
31/05/2013 08:43
Ελλας,Ελληνων,Χριστιανων! Το θυμαστε νομιζω!!!
rational
31/05/2013 03:48
hahahah gtp ! elladistan opws eipe swsta k o 1os alla vevaia , miso-tritokosmikh xwra mas exoun kanei , ti na perimenei kaneis ...
Mhtera
31/05/2013 01:07
nai giati ean doume tis dyo gynaikes na filiounte tha arxisoun ta lesbiaka kai oi ypoloipes.
Enas agglos
31/05/2013 00:53
Einai 2013 kai h Ellada den mporei na agnohsei thn agaph metaksi twn andrwn pou agapiountai kai twn gynaikwn pou agapiountai...den yparxei kamia diafora metaksi ths agaphs twn omofylofilwn Kai twn eterofylofilwn. H agaph einai to idio kai exoume oloi to dikaiwma na agapame.
ΠΙΕΡΟΣ ΟΛΥΜΠΙΤΗΣ
01/06/2013 09:44
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΕΓΓΛΕΖΕ Ο ΘΕΟΣ ΕΠΛΑΣΕ ΤΟΝ ΑΔΑΜ (ΑΝΔΡΑ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΛΟ ΑΝΔΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΟΥΝ- Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ- ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΝΑΜΕ ΣΟΔΟΜΑ ΟΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕ Η ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ- ΚΑΠΟΤΕ ΚΡΥΒΟΝΤΑΝ ΟΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΝΤΡΟΠΗ - ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΑΛΛo ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ; ΠΙΕΡΟΣ ΟΛΥΜΠΙΤΗΣ www.nikites.eu
borealis
01/06/2013 14:49
Πολύ σωστά φίλε Ολυμπίτη, έχουμε απομακρυνθεί όλοι από τις διδαχές της Βίβλου. Του σκοταδιστικού αυτού εγχειριδίου "ηθικού βίου" που επιβάλλει την ηθική μιας εποχής 2000 χρονών πριν. Αλήθεια διαμαρτύρεστε με το ίδιο πάθος, εναντίων της παρενδυσίας, των προγαμιαίων σχέσεων, των διαζυγίων, της κατανάλωσης χοιρινού η του ξυρίσματος στους άντρες ?
xlvh
31/05/2013 00:38
Ούτε δημοσιά εικόνα, ούτε νομική κατοχύρωση. Αυτό λέγεται κοινωνική ευγονική.
μανος
31/05/2013 00:25
Εδω και τωρα καταδίκη της Ελλαδας απο το Δικαστήριο ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
Anastasios
30/05/2013 23:51
I Ellada 50 xronia pisw!!!
mitsos
31/05/2013 08:34
Και λίγα λες.
Ελλαδιστάν
30/05/2013 22:40
Μεσαιωνικά κατάλοιπα σε συνδυασμό την θεοκρατία μας δίνουν αυτά τα αποτελέσματα!
ΜΚ
30/05/2013 21:35
ντροπη μονο ντροπη για την ελλαδα της ελευθεριας, καθε πολιτης πρεπει να ειναι ελευθερος και με τα ιδια δικαιωματα κατα το δημοκρατικο πολιτευμα....ποιος θα μεινει σε αυτον τον τοπο που οπισθοδρομει? Ετσι χιλιαδες ελληνες κατοικουν πια στην ευρωπη, ειναι σαν να εφυγαν απο το χωριο, αλλοιμονο.. ΜΚ
Α.Σ.
01/06/2013 16:23
Δηλαδή υποστηρίζετε ότι οι Έλληνες που φεύγουν από τη χώρα είναι ομοφυλόφιλοι που αισθάνονται καταπιεσμένοι; Γιατί άραγε κάποιοι θέλουν να διαλαλούν τα σεξουαλικά τους γούστα, τα οποία είναι απολύτως προσωπική υπόθεση και κανείς δεν τα γνωρίζει εκτός από τους ίδιους και τους εκάστοτε παρτεναίρ τους;
Ταλιμπαν
30/05/2013 20:55
Ελλαδισταν...
Mhtera
31/05/2013 01:08
se ligo tha prosballoume kai tis xwres pou katalhgoun se ..istan etsi pou pame
αρσενικό θηλυκό = "ντεμοντέ"
30/05/2013 19:29
Κάθε χούντα έχει τα τσάμικά της.
Α.Σ.
01/06/2013 16:24
Ενώ το αρσενικοθήλυκο είναι της μόδας; Δηλαδή, είναι θέμα μόδας;

όλες οι τελευταίες ειδήσεις