Ηλεκτρονική πρόσβαση στις βεβαιώσεις αποδοχών τους θα έχουν οι συνταξιούχοι του ΙΚΑ

  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16/05/2013 17:23 |
Ηλεκτρονική πρόσβαση στις βεβαιώσεις αποδοχών τους θα έχουν οι συνταξιούχοι του ΙΚΑ
Aπό την Τετάρτη 22/5/2013 θα λειτουργήσει η νέα ηλεκτρονική υπηρεσία (στην ιστοσελίδα www.ika.gr) που επιτρέπει στους Συνταξιούχους να εκτυπώνουν...
Γίνετε Συνδρομητής
Γιώργος
02/04/2014 14:17
Στις φετινές βεβαιώσεις δεν έχει υπολογιστεί το Δ.Χ. που εισεπραξαν οι συνταξιούχοι το 2012 και πρεπει να φορολογηθει φετος. Μπορει κάποιος να ενημερώσει για το τι ακριβως πρεπει να γινει.
Γατα
01/04/2014 20:02
Μηπως το εχεται φτιαξη ετσι που να ειναι αδυνατον να ανοιξη, αλλιως ΔΕΝ εξηγηται το "σπασιμο"¨με το κωδικο
ΜΑΚΗΣ
07/07/2013 13:42
ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 68 ΜΕ ΑΡΙΘΜΟ ΕΝΣΗΜΩΝ 4500 ΕΙΜΑΙ 59 ΕΤΩΝ ΠΟΤΕ ΠΕΡΝΩ ΣΥΝΤΑΞΗ
dinos
03/06/2013 21:01
den mporo navro akri ti na kano pos tha paro veveosi apodoxon
ΦΑΡΚΑΣ
29/05/2013 23:25
ΦΑΡΚΑΣ.Φίλοι Συνταξιούχοι,μην ανησυχείτε.Τά πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα.Μετά θα μας εξυπηρετεί το ΙΚΑ αμέσως.........στα 200 χρόνια.
jimgreec
29/05/2013 09:17
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Κ. Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ 28-5 ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΩ ΑΣ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣ.
28/05/2013 21:07
ΓΙΩΡΓΟΣ 28/5/2016 21:05 Οι ανθρωποι ειναι για τα πανυγηρια. Διατυμπανισανε οτι θα κανουν οικονομια εκατομυριων μη αποστελοντας τις βεβαιωσεις αποδοχων των συνταξιουχων,και οτι αυτη η αναγκη ( βεβαιωσεις ) θα καλυφθει μεσω διαδυκτιου.Το μονο που καταφεραν ,αφου βαλεις ολα τα στοιχεια που ζητουν , να βλεπεις λευκη οθονη.Αληθεια,δεν ειχε κανεις τη στοιχειωδη προνοια να δοκιμασει το συστημα πριν το βγαλει στον αερα . Και αφου ξερουν οτι δεν δουλευει για δεν ενημερωνουν τον κοσμο ???
MΠΕΤΥ ΒΑΝ
27/05/2013 17:29
ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΟΣΩ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ 'ΕΠΙΤΕΛΟΥ Σ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΗΞΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΜΕ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΘΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
ΣΟΦΙΑ
26/05/2013 12:38
θα επρεπε βαζοντας το ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ να εβγαζε αφτοματα τα υπολοιπα στοιχεια δεν χρειαζετε να ψαχνει κανεις ολες τις αλλες λεπτομεριες. ο κωδικος επιβαιβεωσης θα επρεπε να ηταν ποιο βατος για τους συνταξιουχους που δεν γνωριζουν χειρισμους computer .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
βαγγελης
22/05/2013 18:43
πωςθα τυποσο τηςβεβαιωσεις
john
16/06/2013 17:59
Vlepontas tin bebaiosi stin othoni sou pata mazi ctrl p exontas ton ektypoti na Doulevi
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
22/05/2013 14:58
Όλα καλά και ωραία είναι αυτά αλλά θέλουν και στην πράξη να εφαρμόζονται. Εδώ και πέντε μέρες μας βομβαρδίζεται ότι θα υπάρχει στις 22 του μήνα στην ιστοσελίδα του ΙΚΑ υπηρεσία που θα μας βγάζει τις βεβαιώσεις αποδοχών, πλήν όμως καμμία υπηρεσία δεν υπάρχει στο site του ΙΚΑ, λοιπόν μην κοροϊδεύεται τον κόσμο.
ΣΤΕΡΓΙΟΣ
22/05/2013 13:40
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 22/5/13 ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΤΟΛΗ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΣΤΟ ΙΚΑ?
ΜΑΧΗ
22/05/2013 11:33
ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ; ΘΕΛΩ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ .ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
www.ika. gr
22/05/2013 11:31
Sirs . It is not working yet this service. please advise when and how Kind regards. harilaos kazazis mail hkazazis@hkazazis.com
ΑΓΝΙΑΔΗΣ ΧΡ
22/05/2013 10:25
10 MHNEΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΣΥΝΤΑΞΗΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑΜΟΥ - ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ΄΄
Νταρμης Ιωαν.
22/05/2013 10:09
Όπως φαίνεται το κράτος συνεχίζει να μας κοροϊδεύει σήμερα 22 του μηνα θα τυπώναμε τα εκκαθαριστικά συνταξιούχων του ΙΚΑ και ακόμη δεν άνοιξε η "ιλακτρονικι" πρόσβαση για να τα τυπώσουμε ΕΛΛΑΣ το μεγαλείο σου
μιχαλης
22/05/2013 09:12
ΕΑΝ ΒΡΗΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑΒΓΑΛΩ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ευχαριστω (ecogreece@gmail.com)
Νταρμης Ιωαν.
22/05/2013 00:12
ΝΤΑΡΜΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Αυτά που γραφή οφίλος ΠΕΤΡΟΥΛΙΑΣ μάλλον θα έχει πάρει φέτος τις τριμηνιαίες ενημέρωσης γιατι εγώ και "παραπολι" αλι φέτος δεν έχουμε πάρει καμια ενημέρωση
Αιχμάλωτος του ΙΚΑ
21/05/2013 08:44
Βεβαιώσεις Κόστος εκτύπωσης 2 λεπτά το χαρτί, κόστος serves γραφίτη toner φωτοτυπικού 2 λεπτά ανά σελίδα, οι αφαίμαξη από τη σύνταξη μου μόνο καλύπτει της βεβαιώσεις όλων, Επίλογος μάλλον μας κοροϊδεύουν. Ποιος είμαι, 65 χρονών με πλήρη σύνταξη 10000 plus στο ΙΚΑ.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
20/05/2013 16:39
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΠΡΟΟΔΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΤΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.
Σπουδαρχίδης
22/05/2013 13:21
Τη φάκα δεν είδες .στην Ανω Ραχούλα που μένει η μάνα μου θέλει 30ευρώ ταξί για να πάει στην κωμόλη για ΙΝΤΕΡΝΕΤ στο ΚΕΠ.Οτιδήποτε και να κάνουν πουστια είναι καταλαβετέτο .Αλλά οι περισσότεροι είστε βλήτα καλά κάνουν και μας πηδάνε.
ΠΕΤΡΟΥΛΙΑΣ ΔΗΜ.
19/05/2013 19:29
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΡΙΜΙΝΙΑΙΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ//ΑΥΤΟ ΘΑ ΦΕΡΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΕ ΧΑΡΤΙ, ΕΞΟΔΑ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ// ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ , ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΚΡΙΝΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΤΟΥ ΙΚΑ, ΟΤΙ ΔΗΘΕΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ, ΕΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Π.Χ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΓΡΑΜΜΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΗΛ