400 ευρώ πρόστιμο στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχουν περάσει από ΚΤΕΟ

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 02/04/2013 21:27 |
Το Δελτίο Τεχνικού Ελέγχου ΜΟΤΟ ισχύει για 2 χρόνια και η Κάρτα Θορύβου για 1 χρόνο, με το κόστος ελέγχου πιστοποίησης από τα ΚΤΕΟ να ανέρχεται σε 20,33 ευρώ.
400 ευρώ πρόστιμο στους ιδιοκτήτες δικύκλων που δεν έχουν περάσει από ΚΤΕΟ
Τσουχτερά πρόστιμα καλούνται να πληρώσουν από την ερχόμενη Δευτέρα 8 Απριλίου, όσοι ιδιοκτήτες δικύκλων, από 50 κ. εκ. και άνω - των οποίων η...
Γίνετε Συνδρομητής
ΑΝΤΟΝΗΣ
29/04/2013 21:43
ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΚΑΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ΄΄ ΒΑΛΤΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ.....ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ..ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ,...ΟΠΩΣ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ
ΑΝΩΝΥΜΟΣ
23/04/2013 09:07
εχω ενα αλογο στο χωριο πητεμου σας παρακαλω ποτε θα το περασω ΚΤΕΟ
dim
08/04/2013 20:43
se periptwsh pou den kounas to mhxanaki sou se kanoun kati;kserei kaneis;
bill
07/04/2013 19:46
gia tin ypolipi ellada den mas to ipane pote tha perasune kteo
Σχετικά με τα πρόστιμα
07/04/2013 18:53
Το πρόστιμο της τροχαίας (400ευρώ), σε περίπτωση που δεν είναι εφοδιασμένο ένα δικυκλο με δελτίο τεχνικού ελέγχου, ισχύει εδώ και πολλούς μηνες. Η διαφορά είναι ότι από ΄Δευτέρα, 8/4/2013, τα δίκυκλα που προσέρχονανται εκπρόθεσμα στα ΚΤΕΟ για έλεγχο θα πληρώνουν παράβολο εκπρόθεσμου ελέγχου το οποίο κυμαίνεται από 8 εως 41 ευρώ.
GAS
06/04/2013 14:11
μας βιάζει κανονικά το κράτος με χαράτσια και εμείς κοιμόμαστε.Τρείς λαλούν(η τροίκα) και τρείς χορεύουν (η συνκυβέρνηση)
κεχας
05/04/2013 20:16
για έμενα το μετρo είναι καλό αλλά θα έπρεπε να είχε άλλα κριτήρια. πχ να περνάγανε μόνο τα μικρού κυβισμού από 0 ως 300κε από τα 6 χρόνια και πάνω (γιατί ως γνωστόν αυτά είναι που βγάζουν τα ντουμάνια από πίσω, και λέω ως 300κε για να μπουν μέσα και τα δίχρονα). και από 300κε ως (φευγα) στα 7 χρόνια και πάνω. Θα το θεωρούσα ποιο σωστό ..
χρέπι
05/04/2013 19:52
αν με πιάσουν με το χρέπι μου θα πάω επιτόπου θα το αφήσω στο κάδο κ θα του πω "Όργανο πεζός είμαι, τα σκουπίδια βγήκα να πετάξω!"
παπακι
04/04/2013 08:37
όσοι κυκλοφορο΄θν με τα πόδια, θα πρέπει να έχουν περάσει ΚΤΕΟ τα παπούτσια τους
teo407
03/04/2013 22:48
pripi na to kanou apo 125cc kai pano giati ayta ine mixanes oxi ta papakia eleos pia !!! ispraktika metra ine tipotalo
Αλήτες!!!!!!
03/04/2013 12:59
Να περάσετε ΚΤΕΟ και τα ποδήλατα Αληταράδες!!
βασιλειος
03/04/2013 07:01
αγορα μεταχειρισμενο παπακι 300 με 400 ευρω .προστιμο αν δεν περασεις κτεο 400 ευρω.
chris
06/04/2013 22:16
δυστυχως εχω καταθεσει πινακιδες και στα δυο μηχανακια μου να δουμε που θα φτασουμε ελεος

όλες οι τελευταίες ειδήσεις