Αναβλήθηκε για τις 20 Μαρτίου η δίκη των τεσσάρων συλληφθέντων στην Ιερισσό

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 08/03/2013 08:43 | ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: 08/03/2013 16:13 |
Από τη χθεσινή ταραχώδη μέρα στην Ιερισσό, όπου διμοιρίες των ΜΑΤ μετέτρεψαν σε πεδίο μάχης την περιοχή, με τους κατοίκους να στήνουν οδοφράγματα στους δρόμους.
Αναβλήθηκε για τις 20 Μαρτίου η δίκη των τεσσάρων συλληφθέντων στην Ιερισσό
Ελεύθεροι αφέθηκαν οι τέσσερις συλληφθέντες από την Ιερισσό Χαλκιδικής, καθώς η δίκη τους για την επίθεση στις Σκουριές πήρε αναβολή από Αυτόφωρο...
Γίνετε Συνδρομητής
GEORGE
08/03/2013 21:33
Εχω μια απορια [μηπως η αστυνομια μας περασε για εντομα και μας ψεκαζει]?Παρτετο χαμπαρι φωνη λαου οργη θεου .Καποιοι υπουργοι μαζι με τα τερατα που ειναι εντεταλμενα να μας φυλανε θα δωσουν λογο σε θεο και ανθρωπους
mpampis
08/03/2013 16:57
Προς ανωνυμο:Τετοιες επενδυσεις σαν αυτη οπου ενα ορυχειο αξιας 20δις ευρω αγοραστηκε με μερικα εκατομυριαενω ταυτοχρωνα το κρατος να μην παιρνει τιποτα και να καταστρεφεται ο μισος νομος Χαλκιδικης ο οποιος φερνει πολυ περισσοτερο συναλαγμα να τις χεσω.
μακάρι να συμμετέχατε
08/03/2013 16:20
Λέω,εγώ,εσείς που θέλετε να αποφασίσετε επιτέλους τι θέλετε,να πάτε και σε καμιά εκδήλωση διαμαρτυρίας για το καλό των συνανθρώπων σας και των συμπολιτών σας και να μη κρίνετε εκ του καναπέως.η αλήθεια μόνο στη συμμετοχή βρίσκεται,πουθενά αλλού......
Α.Κ.
08/03/2013 14:38
Νά αποφασίσουμε επί τέλους τί θέλουμε: Ελευθερία νά καίει κάθε διαφων?ν τίς βιομηχανικές εγκαταστάσεις καί νά περιχύνει βενζίνα άνθρώπους, ? σύλληψη τ?ν υπευθύνων καί παραπομπή τους στήν δικαιοσύνη. Νά ?φήνουμε τούς ?στυνομικούς νά κάνουν τή δουλειά τους ? νά τούς πατάμε πέτρες καί νά καίμε λάστιχα γιά νά τούς διώξουμε. Φεύ, κ α ί τά δυό δέν γίνεται. ΑΚ
Nemesis
08/03/2013 11:52
Η ΕΛ.ΑΣ. είναι μια σφηκοφωλιά φασιστών, ένα παράρτημα της Χρυσής Αυγής, με βασίλισσα τον Δένδια. Για να εκδημοκρατιστεί, θα πρέπει να πάρουν δρόμο οι μισοί και βάλε μπάτσοι. Αυτό όμως, βέβαια, δεν πρόκειται να γίνει όσο "κυβερνάει" το προτεκτοράτο μας το Τρίο Στούτζες απλά και μόνο γιατί η ΕΛ.ΑΣ. κάνει τη βρομοδουλειά τους.
Ελληνας πολίτης
08/03/2013 10:02
Αυτό που με φοβίζει περισσότερο είναι ότι η αστυνομία ανακήνωσε ότι δεν έκανε χρήση χημικών ....
ανωνυμος
08/03/2013 09:33
Ας μή γίνει λοιπόν η επένδυση για το χρυσό στη Χαλκιδική (για περιβαλοντολογικούς και άλλους, σχετικούς λόγους). Εγω θα έλεγα ακριβώς για τούς ίδιους λόγους να σταματίσουν τα εργοστάσια της ΔΕΗ στην Πτολεμαϊδα και στή Μεγαλόπολη, γιατί η μόλυνση τής ατμόσφαιρας εκεί είναι πολλαπλάσια και καθημερινή. Γιατί λοιπόν οι κάτοικοι τής Πτολεμαϊδας, τής Κοζάνης , Μεγαλόπολης κλπ να ασθενούν και να πεθαίνουν από τη μόλυνση του περιβάλλοντος για να έχουν ηλεκτρικό ρεύμα οι κάτοικοι τής Χαλκιδικής και τής υπόλοιποης Ελλάδας; Γιατί λοιπόν;
antigold
08/03/2013 21:52
Γιατι πρίν 20 και κάτι χρόνια όταν είπαν θα εξαγοράσουν κατοικίες και ολόκληρα χωριά για την εκμεταλλευτική δραστηριότητα, οι εκει κατοικοι δεν ειχαν κανενα προβλημα να τσεπώσουν ενα σορό λεφτα. Δεύτερον, στην κοζανη μιλάμε για ατμοσφαρική ρυπανση αλλά στη χαλκιδικη και για υδατινη. Τρίτον, η γεωργια και η κτηνοτροφία δεν ειναι τόσο εκτεταμένη στην Κοζάνη οσο στη χαλκιδική ούτε και ο τουρισμος. Τεταρτον, αν ηταν η ελλάδα να σωθεί με μια επενδυση τετοια η κατοικοι δε θα ειχαν κανενα πρόβλημα να θυσιασουν την περιοχη τους αλλά οι μονοι που κερδιζουν ειναι οι μετοχοι της εταιριας για τους παρακάτω λόγους. 1) οι 1500 θεσεις που ανοιγουν στα μεταλλεία κλεινουν αλλες 10000 που αφορουν μελισσοκομεια, γεωργια τουρισμο. 2)η εταιρια εχει αγορασει τον χρυσο του υπεδαφους δλδ οτι βρει ειναι της εταιριας και οχι της ελλαδας, αναφερω αυτο για να απαντησω στην ψευδαισθηση περι "σωσιμου" 3) αν και επιβλήθηκε πρόστιμο στην ελ ντοραντο για το οτι αγορασε πολυ χαμηλα το μεταλλείο που θα επρεπε να καταβληθει στο ελληνικο δημοσιο, το ελληνικο δημοσιο (βλ. παχτας κ 2 - 3 ακομη) επενεβησαν κ διεγραψαν την υποχρεωση της εταιριας. 4) με το να μην εχει ευθυνη η ελ ντοραντο για αποκατασταση της περιοχης μετα το πέρας των εργασιων της εξορυξης αλλά η ευθυνη να βαραινει το δημοσιο σημαινει αυτοματα πολλά εκατομμυρια ελληνικου δημοσιου σε περιβαλλοντολογικη αναπλαση και αλλα τοσα σε υγειονομικη καλυψη των καρκινιασμενων σε λίγα χρόνια κατοικων, δλδ επιπλέον χασουρα απο τα λεφτα που πήρε το δημόσιο. Τελικά για ποια "επένδυση" μιλάμε δεν εχω καταλάβει. ξεβράκωμα είναι
κ.λ.
08/03/2013 17:44
ετσι ακριβως.εκεινοι να πεθανουν απο καρκινο,οι αλλοι να πεθανουν απο καρκινο, και συ φυσικα να ζεις στον κοσμο σου !!!! αντι να πεις οχι στους νταβατζηδες,λες αφου στησαμε kolo στους μεν ,να στησουμε και στους δε,να μην ειναι παραπονεμενοι οι ανθρωποι !!! τι ωραια !!! απορια.ζεις στην ελλαδα?
Γ.αθανασιάδης
10/03/2013 15:34
Οι παροιμία λέει,μακρία από τον κόλο μας κι άς είναι ώπου νάναι. Τα υπόλοιπα είναι λόγια,για να βρισκόμασται στά λόγια.καλόστημένα σενάρια για πολιτική αντιπαράθεση,στην οποία οι αντιμαχόμενες παρατάξεις δια της βίας προσπαθούν να επιβάλουν τις απόψεις τους. είςς βάρος του κοινωνικού συνόλου.Τέλος πάντων τι θέλομαι σαυτή τη χώρα?πρέπει να το ξεκαθαρίσομαι,όλα έχουν πολιτικοποιηθεί,έλεος!
Κατερίνα
08/03/2013 09:17
Οι χαζοχαρουμενοι του συριζα να μην ειναι εμποδιο στο εργο της αστυνομιας. αρκετα μας εμπαιζουν με το αισθημα της κοινης λογικης. εφαρμογη του νομου.
IERISSOS
08/03/2013 09:15
Ο ΑΡ-ΠΑΧΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ, ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ, ΗΔΗ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ, ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ......
Μιχαλιος
08/03/2013 09:14
η ωραια ελλαδα...με τα δακρυγονα,με τα κρανοφορα ανθρωποειδη,με τις εταιριες χρυσου..!και με μια ''αναπτυξη''που δεν ηρθε ποτε.ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΖΩ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΤΟΠΟ.ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ ΣΕ ΡΗΜΑΞΑΜΕ.
ρουα ματ
08/03/2013 09:11
Άμα το διέψευσε η αστυνομία έτσι θα 'ναι...

όλες οι τελευταίες ειδήσεις