Σκηνικό πολέμου με Χρυσή Αυγή και λαθρομετανάστες

Σφοδρές συγκρούσεις στην Πάτρα έξω από την Πειραϊκή - Πατραϊκή

ΡΕΠΟΡΤΑΖ Λία Νεσφυγέ - Πάνος Θεοδωρακόπουλος  | ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 23/05/2012 07:15 |
Σκηνικό πολέμου με Χρυσή  Αυγή και λαθρομετανάστες
Στιγμιότυπο από τα άγρια επεισόδια στο παλιό εργοστάσιο της Πειραϊκής - Πατραϊκής. Διαδηλωτές επιχείρησαν να εισβάλουν τουλάχιστον τρεις φορές. Στις απόπειρες εφόδου έπεφταν βροχή οι πέτρες ενώ κάποιοι πέταξαν και δυναμιτάκια και μολότοφ

Βίαια επεισόδια με πρωταγωνιστές μέλη της Χρυσής Αυγής ξέσπασαν στην Πάτρα μετά την κηδεία του 30χρονου Θανάση Λαζανά ο οποίος δολοφονήθηκε από τρεις νεαρούς Αφγανούς για ασήμαντη αφορμή το περασμένο Σάββατο.

Τα επεισόδια βρίσκονταν σε εξέλιξη έως αργά τη νύχτα στην περιοχή γύρω από το παλιό εργοστάσιο της Πειραϊκής-Πατραϊκής όπου διαμένουν λαθρομετανάστες. Στη συνέχεια μεταφέρθηκαν και στο κέντρο της πόλης, όπου αντιεξουσιαστές επιτέθηκαν στον βουλευτή της Χρυσής Αυγής Μιχάλη Αρβανίτη, ο οποίος μεταφέρθηκε τραυματισμένος στο νοσοκομείο.

Περίπου 350 μέλη της Χρυσής Αυγής, που σύμφωνα με πληροφορίες πήγαν οργανωμένα με τρία πούλμαν στην Πάτρα, μπήκαν μπροστά στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας κατοίκων της περιοχής για τη δολοφονία. Ντυμένοι στα μαύρα, με κράνη και κρατώντας ρόπαλα και σημαίες παρατάχθηκαν απέναντι στις αστυνομικές δυνάμεις έξω από το παλιό εργοστάσιο στο λιμάνι. Κάτοικοι ζητούσαν από την Αστυνομία να μην τους εμποδίσει και να τους αφήσει να εισβάλουν στο κτίριο για να εκδιώξουν τους μετανάστες. Λίγο μετά τις 8 το βράδυ ξέσπασαν οι συγκρούσεις με τα ΜΑΤ που απάντησαν με δακρυγόνα. Για αρκετή ώρα επικρατούσε σκηνικό μάχης. Διαδηλωτές τουλάχιστον τρεις φορές επιχείρησαν να εισβάλουν στο κτίριο. Στις απόπειρες εφόδου έπεφταν βροχή οι πέτρες ενώ μερικοί διαδηλωτές πέταξαν και δυναμιτάκια και μολότοφ. Οι συγκρούσεις ήταν σφοδρές καθώς κάποιοι από τους συγκεντρωμένους ξήλωσαν μεγάλες πέτρες από τις γραμμές του τραίνου και τις χρησιμοποίησαν για τις επιθέσεις. Οι συμπλοκές συνεχίσθηκαν με αμείωτη ένταση, η περιοχή πνίγηκε στα δακρυγόνα, ενώ από τις πέτρες προκλήθηκαν καταστροφές σε αστυνομικό βαν. Η Αστυνομία προχώρησε σε προσαγωγές, ενώ τουλάχιστον δύο άτομα τραυματίστηκαν.

Οι κινητοποιήσεις οργής και διαμαρτυρίας για την δολοφονία του Θανάση Λαζανά το περασμένο Σάββατο τα ξημερώματα είχαν εκδηλωθεί από το απόγευμα. Η δολοφονία, όπως έλεγαν κάτοικοι ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι για την κατάσταση που έχει διαμορφωθεί στην περιοχή από το μεγάλο αριθμό λαθρομεταναστών.
Στην επίσημη ιστοσελίδα της, η Χρυσή Αυγή από νωρίς το μεσημέρι είχε αναρτήσει ανακοινώσεις για «επιχείρηση ανακατάληψης της Πάτρας - οι πολίτες παίρνουν τον νόμο στα χέρια τους». Σε άλλη ανακοίνωση, που ανέβηκε στη διάρκεια των επεισοδίων, ανέφεραν: «Η Αστυνομία και οι δυνάμεις των ΜΑΤ αντί να εφαρμόσει τον νόμο και να καθαρίσει την περιοχή από τους λαθρομετανάστες επιτίθεται με χημικά στους Πατρινούς και προχωρεί σε συλλήψεις των κατοίκων και μελών της Χρυσής Αυγής».

29
Ελπίδα
25/05/2012 03:59
Οι Ελληνες γνωρίζουμε σαφέστατα τι θα πει να μεταναστεύει κανείς για ένα καλύτερο αύριο. Αλλά όταν μεταναστεύουμε κοιτάμε την οικογενειούλα μας και τη δουλίτσα μας, λέμε δόξα τω Θεώ και ευχαριστούμε τη χώρα που μας "σπίτωσε" και μας τάισε - και πάνω απ'όλα δεν την καταστρέφουμε. Θέλω λοιπόν να πληροφορήσω τον κ. Γάρτη πως στον Καναδά που ζω σαν μεταναστρια (σχεδόν 35 χρόνια) οι Ελληνες έχουν κερδίσει το σεβασμό των ντόπιων γιατί ΠΟΤΕ κανένας Ελληνας δεν μαχαίρωσε Καναδό γιατί τάχα ενοχλήθηκε από κάποιο σκύλο. Και άν γινόταν ποτέ κάτι τέτοιο ο εγκληματίας θα γινόταν ισοβίτης. Υποθέτω ότι κάπως έτσι θα έχουν τα πράγματα και στη Γερμανία. Τα ρεζιλίκια λοιπόν, προέρχονται από τις απέργιες των συνδικαλιστών που διαλύουν τη χώρα και από αυτούς που υπερασπίζουν τους λαθρομετανάστες την ώρα που η χώρα δεν έχει πόρους να βοήθησει τους Ελληνες (και που για να βοηθηθεί η πατρίδα βγάζουν έκτακτο δίσκο κάθε Κυριακή στην εκκλησια εδω στον Καναδα). Επιτέλους πότε θα καταλάβουν μερικοί πως άλλο ρατσισμός και άλλο ανοησία. Αν ο Ελληνας δεν ήταν τάχα "ρατσιστής" όπως λανθασμένα τον στιγματίζει κάποιος αναγνώστης, ο ίδιος ο αναγνώστης σήμερα θα έγραφε τη γνώμη του στη τουρκική γλώσσα (αν του το επέτρεπαν καθώς είναι Γρεκός!) και όχι στην ελληνική. Δεν είμαστε ρατσιστές αλλά θέλουμε να διαφυλάξουμε την εθνική μας ταυτότητα για την οποία είμαστε περίφανοι - πολύ περίφανοι!!!! Στη δυτική Ευρώπη που έκαναν τα πάντα για να ενταχθουν οι ξένοι στην κοινωνία (μαθήματα γλώσσας, κουλτούρας...)μετά από τόσα χρόνια προσπάθειας βλέπουν (και το ομολογούν) ότι απότυχαν! Στις ΗΠΑ τους λαθρομετανάστες που έδιωξαν για πρώτη φορά αλλά που ξαναγύρισαν, όταν τους ξαναπιάνουν δεν τους βάζουν σε στρατόπεδα... τους βάζουν κατευθείαν φυλακή!! Ιδού λοιπόν πως χειρίζονται παρόμια ζητήματα στο δυτίκό κόσμο... Τέλος, πρέπει να αναφέρω πως εδω στον Καναδά όχι μόνο δεν ντρεπόμαστε για το τι γίνεται στη Ελλάδα κατά των λαθρομεταναστών αλλά αντιθέτως ντρεπόμαστε γιατί η Ελλάδα αφήνεται στο έλεος των τραμπούκων και σιγα-σιγα γίνεται τριτοκοσμική χώρα με εγκληματικότητα πρωτοφανή, τόσο που φοβόμαστε για την σωματική μας ακεραιότητα όταν ερχόμαστε στην Ελλάδα. Άραγε η ήσυχη και φιλόξενη πατρίδα μας θα καταντήσει down town Καμπούλ? Προς τα εκεί βαδίζουμε?
Ψυχραιμια
24/05/2012 20:45
Προς τον Βασο Παναγη - Εχετε απολυτο δικιο. Τιποτε αλλο.
Βαγγελης
24/05/2012 18:31
Παιδια εσεις που ειστε Γερμανια και οχι Ελλαδα που ειμαστε εμειςκαι τραβαμε ολο το ζορι αν σας στειλουμε καμια χιλιαδα λαθρα μεταναστες θα τους κρατησετε η θα τους στειλετε πισω εδω? Οσο για λεφτα να πληρωσουν να μαθουν γραμματα που να τα βρουν αυτοι δεν εχουν μαντηλι να κλαψουν. Οποιος ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεει... Στειλτε κανενα ψιλο στους ανεργους αστεγους Ελληνες. Οχι σε εμενα εγω δουλευω ακομα και οχι στο Δημοσιο
Ελένη
24/05/2012 16:35
Μπράβω. Στους (χρυσαβιτες ) που αντί να κάθονται στον καναπέ παίρνουν τα πούλμαν και στέκονται απέναντι απο αυτούς που κλέβουν σκοτώνουν και έχουν κάνει τους έλληνες να φοβούνται στο ίδιο τους το Σπιτι. Και όσο αυτά παιδιά για τους έλληνες μετανάστες τις Γερμανίας καλο το παραμύθι αλλα εμείς δεν πηγαίναμε έτσι Η Ελλάδα είναι των ελλήνων και αυτο πρέπει να το κάνουμε με να γίνει αντυλιπτο
Παυλος Γαρτης
24/05/2012 16:30
απο γερμανια 23/5/2012 15:30....ακριβως,στην Γερμανια εχουν νομους,στην Ελλαδα οχι.Αρα δεν φταινε οι μεταναστες φταιει το κρατος που δεν εχει νομους.Να ξερετε και οι υπολοιποι οτι στην Αυστρια-Γερμανια-Ολλανδια,αφου κανουν οι μεταναστες τα χαρτια τους,τους κανουν μαθηματα γερμανικων επι πληρωμη μαλιστα,για να ενταχθουν καλυτερα στην κοινωνια.Στην Ελλαδα τους κυνηγανε και τους δερνουν και θελουν να τους κλεισουν σε στρατοπεδα.Ειναι απαραδεκτο μια χωρα οπως η Ελλαδα,με 11 εκ κατοικους και αλλα 7 εκ που ζουν στο εξωτερικο,να φερεται ετσι στους μεταναστες.Πολλοι που ζουμε εξω,δεν ξερουμε που να κρυφτουμε πλεον με αυτα που συμβαινουν στην Ελλαδα.Ντρεπομαστε να πουμε οτι ειμαστε ελληνες.
Παχυδερμια
24/05/2012 13:14
οι ελληνες δεν ντρέπονται.
@Βάσος Παναγής23/5/2012 14:17
24/05/2012 13:07
"Σαφώς η κοινωνία μας αντέχει το θάνατο μετά από φιλονικία Ελλήνων, πχ μεταξύ ποδοσφαιρόφιλων, όχι όμως και από τους θεωρούμενους ‘’λιγδιάρηδες’’. Θα ήταν, δηλαδή, προτιμότερο ο συνάνθρωπός μας να σκοτωθεί από Έλληνα και όχι από αλλοδαπό... Μμμμμ.... Με άλλα λόγια, το πρόβλημα δεν είναι η πράξη καθεαυτή αλλά ο δράστης της πράξεως... Σε κανένα πολιτισμένο δικαστήριο του κόσμου δεν μπορεί να σταθεί η "λογική" σας! Μόνο στην Ελλάδα....
@Ντροπη23/5/2012 14:02
24/05/2012 12:50
Συμφωνώ! Ως κάτοικος Γερμανίας μπορώ να επιβεβαιώσω τα γραφόμενά σου. Αν το κράτος ήταν οργανωμένο και σοβαρό, θα ήταν διαφορετική η θέση των μεταναστών σήμερα. Επειδή όμως οι τελευταίοι έχουν πέσει στα χέρια των Ελλήνων και δη των Χρυσαυγιτών, τι μπορεί να περιμένει κανείς....
Γιαννης
24/05/2012 12:46
Γεμίσαμε τραμπούκους χρυσαυγίτες. Αυτή είναι η Ελλάδα δυστυχός, ένα χάλι μαύρο. Γεμάτο ρατσιστές τραμπούκους που το παίζουν Πατριώτες. Προσπαθείτε μέσα από το πρόβλημα των δυστυχισμένων μεταναστών να κρύψετε την τεμπελιά σας για δουλειά. Γιατί ΝΑΙ μόνο με μνημόνιο θα μάθουμε να δουλεύουμε και να ζούμε όπως μας αξίζει και όχι να καταβροχθίζουμε τα δανεικά. Τόσα χρόνια που παίρναμε χρήματα και τα τρώγαμε μας άρεσε τώρα που πρέπει να δουλέψουμε για να φάμε μας φαίνεται ακατόρθωτο.
Georg
24/05/2012 12:09
Ζω στην Γερμανια και ειμαι υπερηφανος που ειμαι Ελληνας. Ντρεπομαι μονο για τους πολιτικους μας.
Z.S
24/05/2012 09:41
Το νόμισμα έχει δυο όψης , έτσι και η αλήθεια σε κάθε γεγονός το οποίο συμβαίνει. Από την μια πλευρά έχουμε φτωχούς ταλαιπωρημένους ανθρώπους που φεύγουν από την χώρα τους και έρχονται σε μια άλλη χώρα σαν μετανάστες, λαθρομετανάστες, οι οποίοι πολλές φορές γίνονται εγκληματίες, δολοφόνοι, λίστες, εργάτες από την άλλη πλευρά έχουμε τον Έλληνα ο οποίος πεινά χάνει την δουλεία του γιατί ο εργοδότης προτιμά φτηνά εργατικά χεριά γιατί ίσως να μην μπορεί να αντέξει η επιχείρηση του πιο ψηλά κόστη λειτουργίας. Στο χάος αυτό έρχεται η Χρυσή Αυγή πολλές φορές και με επιχειρήσεις σκούπα διώχνει τους λαθρομετανάστες οι οποίοι πηγαίνουν ένα χιλιόμετρο πιο κάτω. Λυτρωτής για του κατοίκους της περιοχής αυτής αλλά τι γίνεται έτσι λύεται το πρόβλημα; Κανονικά δεν πρέπει να συλλαμβάνονται οι λαθρομετανάστες και να διώκονται από το κράτος. Αν κάποιος καταλήξει ότι αυτό είναι το πρόβλημα γιατί δεν υπάρχει ένα κλιμάκιο με 1000 Αστυνομικούς τους οποίους να είναι αύτη και μόνο η δουλεία τους. Αν οι Χρυσαυγήτες ήταν ένστολοι νομίζω ότι θα κατάφερνα να μειώσουν το πρόβλημα.
parthenios christos
23/05/2012 16:57
Η νεα τακτικη των δηθεν προοδευτικων ειναι να βαφτιζουν οποιον τολμα ν αντιδρα σ οτι τον βλαπτει.......Χρυσαυγιτη,Ελληναρα,κοκ. Θα πρεπει ν ανεχομαι τον καθημερινο βιασμο της προσωπικοτητας μου,διοτι το επισημο κρατος ειναι απων. Ειμαι 60 χρονων και εχω υποστη επανειλλημενως επιθεσεις αρπαγης προσωπικων μου ειδων,με τελευταια απωλεια το κινητο μου στο τρολλευ 12 την ωρα που πηγαινα στην δουλεια μου. Δεν ειμαι ξενοφοβικος,καθε αλλο θα ελεγα,αλλα οι συνεχεις εγκληματικες ενεργειες μ εχουν φτασει στα ακρα της αυτοαμυνας. ΧΠ
Ντροπη
23/05/2012 15:00
Μενω στη Ελλαδα και ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας
Βάσος Παναγής
23/05/2012 14:17
Υπάρχει λοιπόν, έτοιμος ένας στρατός, να διαχειριστεί επ’ ωφελεία του την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί από ένα εντελώς αποτυχημένο, στη διαχείριση των μεταναστών, κράτος και που εν τέλει το τραγικό γεγονός μιας χαμένης ζωής σαν να χάνεται και ξεθωριάζει μέσα στα επεισόδια. Σαφώς η κοινωνία μας αντέχει το θάνατο μετά από φιλονικία Ελλήνων, πχ μεταξύ ποδοσφαιρόφιλων, όχι όμως και από τους θεωρούμενους ‘’λιγδιάρηδες’’. Αρχαίο πνεύμα αθάνατο με λίγο χριστιανισμό ; Εκατομμύρια Έλληνες βρέθηκαν μετανάστες σε ΗΠΑ, Αυστραλία και Ευρώπη τους δύο προηγούμενους αιώνες, και σαν λιγδιάρηδες τους είδαν κι έτσι τους αντιμετώπισαν. Μην μπερδεύεστε με τους καλοταϊσμένους πλέον απογόνους τους, Έλληνες της διασποράς. Έτσι όμως μοιάζουμε σαν παλιός φαντάρος που βγάζει τα απωθημένα του στους νέους ή το χειρότερο μια Αιματοπεινασμένη και εκδικητική φυλή που ενώ δίνει την Ολυμπιακή φλόγα στον κόσμο και από την άλλη σαν την άγρια δύση θέλει να κάνει εισαγωγή πίσσας και πούπουλων. Η υποτιθέμενη εισβολή βαρβαρότητας δεν αντιμετωπίζεται με εκ των έσω βαρβαρότητα, αφού αυτό που θα χαθεί θα είναι μεγαλύτερο από το κέρδος. Άμηχανος και λυπημένος, μπροστα στο θάνατο ενός ανθρώπου, αλλά που δεν παύω να πιστεύω πως το καλύτερο θα ήταν μια οργανωμένη ανθρώπινη πολιτική που θα λύσει το πρόβλημα, και δεν θα μας κάνει να ντρεπόμαστε, σαν λαός στο μέλλον.
Ντροπη
23/05/2012 14:02
απο γερμανια23/5/2012 10:22....ακριβως,στην Γερμανια εχουν νομους,στην Ελλαδα οχι.Αρα δεν φταινε οι μεταναστες φταιει το κρατος που δεν εχει νομους.Να ξερετε και οι υπολοιποι οτι στην Αυστρια-Γερμανια-Ολλανδια,αφου κανουν οι μεταναστες τα χαρτια τους,τους κανουν μαθηματα γερμανικων επι πληρωμη μαλιστα,για να ενταχθουν καλυτερα στην κοινωνια.Στην Ελλαδα τους κυνηγανε και τους δερνουν και θελουν να τους κλεισουν σε στρατοπεδα.Ειναι απαραδεκτο μια χωρα οπως η Ελλαδα,με 11 εκ κατοικους και αλλα 7 εκ που ζουν στο εξωτερικο,να φερεται ετσι στους μεταναστες.Πολλοι που ζουμε εξω,δεν ξερουμε που να κρυφτουμε πλεον με αυτα που συμβαινουν στην Ελλαδα.Ντρεπομαστε να πουμε οτι ειμαστε ελληνες.
KK
23/05/2012 12:13
Αν ο ΣΥΡΙΖΑ δεν είχε την πολιτική που έχει για τους μετανάστες θα ήταν σίγουρα ο νικητής των εκλογών . Με την πολιτική που έχει τώρα δεν τολμώ να σκεφτώ που θα φτάσουμε αν την εφαρμόσει.
Χρεος
23/05/2012 11:34
Ειμαι Ιατρος η εξαρση ξεχασμενων, προ-ιστορικων στην κυριολεξια ασθενειων, εχουν μεγαλη εξαρση και αποκλειστικοι υπαιτιοι ειναι.. Περιορισμος..καραντινα - επιτακτικη αναγκη. Σκεφτειται τα παιδια σας και τους ηλικιωμενους
Νροπή
23/05/2012 11:29
Ζω στην Ελλαδα και ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ που ειμαι αυστριακος.
at
23/05/2012 11:13
Ο κύριος τού εξωτερικού που ντρέπεται να είναι Ελληνας, θυμίζει το "χαρά στον Ελληνα που ελληνοξεχνά και στο Σικάγο μέσα ζεί στη Λευτεριά". Θα ζήσουμε και χωρίς αυτούς τους πατριώτες - συνήθως στις καλές φάσεις της Ελλάδας γίνονται όψιμοι υπερπατριώτες. Οσο για φαινόμενα τύπου Πάτρας, πέρα από προπαγάνδα, υπάρχει η απλή πραγματικότητα. Αφγανοί κλπ έχουν βιώσει πρόσφατους εμφύλιους, έχουν συχνά σκοτώσει και είναι υπό πίεση σε μια κοινωνία που τη βλέπουν αδύναμη και διεφθαρμένη (να μην αναφερθούμε πώς βλέπουν τις γυναίκες). Σε εύπορες κοινωνίες τύπου Αυστρίας θα τους είχαν συλλάβει και διώξει ή φυλακίσει πολύ προτού καταλάβουν χώρους μέσα σε πόλεις. Εδώ, έστω και όψιμα, θα αμυνθούμε. Ο ΣΥΡΙΖΑ υπόσχεται επιδείνωση. Η Χρυσή Αυγή αντεπίθεση. ο καθένας διαλέγει με βάση το ενστικτο αυτοσυντήρησής του.
Ι.Κ.
23/05/2012 10:52
Προς Νροπη (23/05/2012 08:57) Το οτι μένετε Αυστρία γιατί μας το αναφέρετε? Θα άλλαζε η ντροπή σας αν για παράδειγμα μένατε στην Πορτογαλία? Πάντως έχετε την δ'εσμευση μας ότι θα καταβάλλουμε κάθε δυνατη προσπάθεια για να σας ξανα κάνουμε περήφανο. Εάν δεν τα καταφέρουμε σε εύλογο χρονικό διάστημα, αλλάξτε το ονομα σας σε Αυστριακό να μην ντρέπεστε πλέον. Ελληνάρα. . .
zip
23/05/2012 10:45
Προς Ντροπη; Κανεμας τη χαρη ρε φιλε
n
23/05/2012 10:24
εδώ δεν βλέπω να μιλάει κανείς για κουκουλοφόρους που διασαλεύουν την έννομο τάξη. Νεοναζί τραμπούκοι που προσπαθούν να εκμεταλλευτούν γεγονότα για το εμετικό τους συμφέρον..
απο γερμανια
23/05/2012 10:22
@ Ντροπη Και εγω απο Γερμανια ντρεπομαι μονο που τοσα χρονια δεν φυλαξαμε τα συνορα μας οπως Γερμανια και Αυστρια. Εδω Γερμανια δεν ημαστε λαθρομεταναστες και οπως στη Αυστρια. αυτη η διαφορα. και κατι αλλο γερμανικο δηκαστηριο εβγαλε αποφαση οτι κατοικος Ε.Ε μπορει να διωχτη πισω στη χωρα του εαν κανει εγκληματα. Αυτη ειναι δημοκρατια και οχι το ελληνικο συστημα...
που πάμε με 3.000.000 λαθρομετανάστες;
23/05/2012 10:16
και ως συνήθως, η αριστερή διανόηση, περί άλλων τυρβάζει. ο τσίπρας θέλει να αλλάξει την ευρώπη, την ώρα που στην ελλάδα δολοφονούνται άνθρωποι εν ψυχρώ! νομίζει ότι η ευρώπη είναι σχολείο που έκανε κατάληψη ως μέλος της κνε!
menelaos
23/05/2012 09:54
εαν ντρέπεσαι να εισαι έλληνας, δεν έχεις παρά να γίνεις αυστριακός, και να εισαι ενας gastarbeiter για πάντα, εκεί να δεις ντροπή...μάλλον ψυχολόγο χρειάζεσαι, είμαστε η καλυτερη χώρα του κόσμου, και ειμαι υπερήφανος γιαυτό!
Γιάννης Κυριάκου
23/05/2012 09:29
Για τον KAMERA Στην Αυστρία έχουν λαθρομετανάστες? Πόσα χαρτιά συμπλήρωσες εσύ για να εργασθείς εκεί, παρ` όλο που είσαι και κάτοικος Ευρωπαϊκής Ένωσης? Για να λέμε ``κ του στραβού το δίκιο``
Ντροπή γραφεται
23/05/2012 09:29
@Νροπη, αφού ζεις στην Αυστρία και ντρέπεσαι, κάνε τον Αυστριακό και παρατα μας...
THE KAMERA
23/05/2012 09:02
με 1000000 λαθρομεταναστες ακομη στην Ελλαδα η κατασταση για την αστυνομια θα καταστη ανεξελεκτη! τοτε τα μυρμηγκια ολοι τους νεοι! θα οπλιστουν και θα φτυσωμε αίμα!
Νροπη
23/05/2012 08:57
Ζω στην Αυστρια και ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ που ειμαι ελληνας.