Απειλούν δημοσιογράφο στα γερμανικά

Μετά το «εγέρθητω» ήρθε το «πρόσεχε τα νώτα σου» στην Ξένια Κουναλάκη με αφορμή άρθρο για τη Χρυσή Αυγή

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 09/05/2012 07:15 |
Μέλος της Χρυσής Αυγής έξω από το Δημοτικό Θέατρο Πειραιά
Απειλούν δημοσιογράφο στα γερμανικά
Απειλές άσκησης βίας δέχεται η δημοσιογράφος της εφημερίδας «Καθημερινή» Ξένια Κουναλάκη σε κείμενο που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Χρυσής...
Γίνετε Συνδρομητής
Γιωργος Γριβας
27/10/2012 01:01
Με αυτα που κανουν οι δημοσιογραφοι ακομη περισσοτερο δυναμωνουν τη Χρυση Αυγη και την συσπειρωνουν.
Μάρα Γραικού
13/05/2012 12:36
Καμία συγχώρεση στους φασίστες. Όσοι από εμάς (55 χρονών) τελειώσαμε γυμνάσιο την εξαετία 1967-74) γνωρίσαμε τις χάρες της χούντας, των παραστρατιωτικών, τις απαγορεύσεις, την αμορφωσιά. Δεν το περίμενα ότι θα τους ξανάβρισκα τόσα χρόνια μετά και με πιο ύπουλη περιβολή.
Ανώνυμος / η
10/05/2012 19:39
κάποιοι πρέπει να μάθουν να φοβούνται επιτέλους.....
THEOD
10/05/2012 18:03
Σιγά τους επικίνδυνους ναζιστές που έχουμε. Το σύστημα ρίχνει πάλι κροκοδείλια δάκρυα και σκίζει τα ιματιά του για να δαιμονοποιήσει κάτι απόκληρους νέους για να κρύψει τις ευθύνες του. Παρουσιάζει κάτι χεβιμεταλάδες σαν τέρατα και άλλα τέτοια αντί να σταθεί δίπλα στον πολίτη και τα προβληματά του. Επίσης η Ευρώπη ας κρατήσει τις ανησυχίες της για τον ευατό της εκεί που οι νεοναζί πραγματικά σκοτώνουν και τα ακροδεξιά κόμματα είναι της τάξης του 20%.
Ποτε ξανα φασισμος
10/05/2012 16:43
Τοσο καιρο στα ΜΜΕ παρουσιαζονταν οι μεταναστες σαν βρυκολακες και μαχαιροβγαλτες. Τωρα διαπιστωνεται περιτρανα πως τον τρομο στο κεντρο της Αθηνας το δημιουργησαν και τον καλλιεργησαν νεοναζιστικες ομαδες. Ελπιζουμε πως ποτε δεν ειναι αργα να κερδηθει η μαχη εναντια στο φασισμο, ακομη και τωρα με την μεγαλειωδη εισοδο νεοναζιστικων συμμοριων στη βουλη. Αντισταθειτε εμπρακτα στη φασιστικη παγιδα, στο λαικισμο και στην ιδεολογια του μισους. Καταδικαστε οπου και οπως μπορειτε το νεοναζιστικο κομμα, δημοσιογραφοι και ελληνες δημπκρατες. Οσο ο φασισμος δε χτυπιεται τοσο γιγαντωνεται
nick
10/05/2012 15:50
"Αναφέρεται έτσι αόριστα σε "εγκληματικές ενέργειες" μελών της ΧΑ" Γιατι θες και διευκρινιση; Δηλαδη δεν εχεις ακουσει ποτε για την υποθεση του Περιανδρου Ανδρουτσοπουλου; Για τον Παναγιωτη Ρουμελιωτη γνωστο και ως "Πορκυ" δεν εχεις ακουσει ποτε δηλαδη; Για τον Κουσουμβρη;; Και σου αναφερω μονο μερικες περιπτωσεις απο αυτες στις οποιες εχουν καταδικασθει Χρυσαυγιτες και εχουν κανει φυλακη και που τα γνωριζει ο κοσμος. Για σκεψου και λιγο αν ανωτατα στελεχη του Κομματος οπως ο υπαρχηγος Περιανδρος εκαναν αυτα τι μπορει να εχουν κανει απλα μελη που τους εχουν και ως ινδαλματα!
ΔΔΣΚΛ
10/05/2012 13:13
όμορφη η κοπέλα στην φωτό...έχει facebook?
ante geia
10/05/2012 12:29
δεν εχετε δει τιποτα ακομα...το παρτυ μολις αρχισε...περιμενετε να δειτε τα ποσοστα της Χ.Α. στις εκλογες του Ιουνιου...θα γελασει ο καθε πικραμενος...ολοι οι προδοτες στην φυλακη...ολοι οι μεταναστες σπιτια τους...αντε γεια...
savvas
10/05/2012 11:16
όταν ένας δημοσιογράφος ξυλοκοπείται είναι χυδαία η σιωπή
Αλέξανδρος Χαλκίδης
09/05/2012 18:57
Το έχετε διαβάσει το άρθρο της Κας Κουναλάκη; Είναι χείριστη δημοσιογραφία. Κακογραμμένο και εμπαθές άρθρο. Μάλλον η ίδια πρέπει να αποκλειστεί από τον δημόσιο λόγο! Αναφέρεται έτσι αόριστα σε "εγκληματικές ενέργειες" μελών της ΧΑ. Λίγο βαριά κατηγορία δεν είναι αυτό, έτσι ανυπόστατα; Αν έγραφε τα ίδια για τον Καμμένο δεν θα είχε δεχτεί 2-3 μηνύσεις; Επιπλέον καλεί να αποκλειστεί η οργάνωση από την δημόσια σφαίρα (πολύ Harbemas διαβάζει φαίνεται!) πράγμα τουλάχιστον...πως να το πω...φασιστικό! Μπορεί να μην συμφωνεί κάποιος με τις θέσεις ή το στυλ της Χρυσής Αυγής αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έχουμε δικαίωμα να τους φερόμαστε με τρόπο αντιδημοκρατικό.
Φραγκοφονιάς
09/05/2012 12:11
Προς νέους ψηφοφόρους: Η Αυγή είναι η εφημερίδα του ΣΥΡΙΖΑ - του παρακράτους της αριστεράς. Η Χρυσή Αυγή είναι κόμμα ναζί παραστρατιωτικών. Το χρώμα αλλάζει, η φιλοσοφία παραμένει ίδια. Αν προτιμάτε τις κουκούλες ψηφίζετε ΣΥΡΙΖΑ. ΑΝ σας πάει περισσότερο το ξυρισμένο κεφάλι και τα μπράτσα ψηφίζετε Χρυσή Αυγή. Είναι καθαρά θέμα γούστου.
Σεφ
09/05/2012 11:19
Πρός νέους ψηφοφόρους : ΠΡΟΣΟΧΗ . Αλλο Αυγή (η εφημερίδα τυο ΣΥΡΙΖΑ) και άλλο Χρυση Αυγή (Ναζιστικό κόμμα Πχ Εγέρθιτο )
Zaglos
09/05/2012 10:21
Το "Attentat" είναι ποιο κοντά στην "Επίθεση" παρά στον φόνο. Και ναι, είναι σηγουρο ότι με τον τρόπο σας να λασπολογείτε κατά ενός Εθνικού κινήματος, στο τέλος θα βγει και μια ομάδα για να σας σημαζέψει! διεφθαρμένοι υποκριτές και λασπολόγοι.
Indymedia
09/05/2012 09:44